نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502

چگونگی ساخت غذای تخم مرغی برای پرنده . پیشنهاد شده توسط Roy (ترجمه)

سلام خدمت دوستان عزیزم. مقاله زیر چگونگی تهیه غذا با استفاده از مواد اولیه بسیار مقوی و مورد نیاز برای پرنده می باشد. هر چند مقداری از این مواد شاید در ایران نباشد یا سخت تهیه شود ولی منظور از ترجمه این بود که با ساخت یک غذا آشنا شویم و همچنین می توانیم با اندکی هوشیاری و تغییر، حداقل مشابه آنرا تهیه کنیم. لازم به ذکر میدانم که این غذا در مقاله برای فنچ تهیه شده است که با تغییراتی و نیز رجوع به لینک هایی که قرار دادم می توان برای پرندگان دیگر هم تهیه کرد. امیدوارم مورد پسند قرار بگیرد.
    محمد. ص

چگونگی ساخت غذای تخم مرغی برای فنچ. پیشنهاد شده توسط Roy ( این غذا با کمی تغییر برای کلیه پرندگان قابل استفاده می باشد و بسیار مفید است-مترجم)

مواد لازم:

- 30 عدد تخم مرغ درشت

- 2فنجان ویتامین Vionate (Vionate نام برندی است که نویسنده استفاده میکرده است و منظور از ویتامین Vionate بسته ای غذای آماده است که شامل ویتامین، مواد معدنی، پرتئین می باشد.

رجوع کنید به
    M58 Vionate : Cutler Supply, Pheasant and Poultry Supplies

- 15 عدد قرص 100میلی گرم زینک که کاملا ساییده شده باشد
    - 1/4 فنجان روغن جوانه گندم

- 1/4 فنجان Vetafarms Breeding Tonic (Vetafarmsنام برندی است که نویسنده از آن استفاده می کرده است.Breeding Tonic نوعی غذای آماده است که برای حیوانات مختلف مثل قناری زرد یا قرمز یا فنچ یا... ترکیبات متفاوتی دارد. رجوع کنید به لینک زیر و متناسب با پرنده خود ترکیبات آن را مشاهده بفرمایید-مترجم)

Vetafarm Pty Ltd - Search Results for "Vetafarms Breeding Tonic"

- 2 فنجان پودر تخم مرغ

طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ را آب پز میکنیم. هنگامی که آب به جوش آمد بعد از 14 دقیقه تخم مرغ ها را از آب در بیاورید زیرا اگر بیشتر بماند رنگ زرده سبز میشود که انزجار آور خواهد بود. برای این که پوست کندن تخم مرغ ساده تر باشد آنرا در آب سرد غوطه ور سازید.

سپس 30 عدد تخم مرغ پوست کنده را داخل دستگاه همزن قرار دهید. باید سرعت همزن را در زیادترین حالت خود قرار دهید تا تخم مرغ به صورت خمیر درآید. بعضی از مردم خود را خسته نمی کنند تا تخم مرغ را پوست بکنند بلکه آنرا با پوست داخل همزن قرار می دهند ولی من ترجیح می دهم که پوست آنرا کاملا جدا کرده و بعد از خمیر شدن تخم مرغ، آنرا داخل همزن ریخته و با سرعت متوسط با تخم مرغ ترکیب شود.

همزدن را ادامه دهید تا هنگامی که زرده ها جدا شده و با سفیده ها یک ترکیب شبیه نان نرم تکه شده تشکیل دهند.

در این مرحله مواد خشک (Vionate و قرص روی ساییده شده) را اضافه میکنیم. پس از هم زدن خمیر ما خشک تر شده و شبیه خرده نان می شود.

سپس روغن جوانه گندم را استفاده می کنیم. اگر نمی خواهید از Vetafarms Breeding Tonic استفاده کنید، از 1.2 فنجان روغن جوانه گندم استفاده کنید. من از روغن کبد یک نوع ماهی به نام Cod استفاده میکنم ولی پیدا کردن این نوع روغن به سادگی روغن جوانه گندم نیست.

(Cod نوعی ماهی است که دو گونه مهم آن Gadus morhua در آب های سردتر و مناطق عمیق تر دریا در سراسر اقیانوس اطلس شمالی زندگی می کند و Gadus macrocephalus که در مناقطق شرقی و غربی شمال اقیانوس آرام زندگی می کند. Cod به عنوان یک غذای با عطر و طعم ملایم و گوشت متراکم، پوسته پوسته و به رنگ سفید محبوب است. روغن کبد ماهیCod، منبع مهمی از ویتامین A، ویتامین D، ویتامین Eو اسیدهای چرب امگا3 (EPA and DHA) است.-مترجم) برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
    Cod - Wikipedia, the free encyclopedia )
    در این مرحله مواظب باشید که اگر مخلوط فوق را زیاد به هم بزنید بصورت خمیر وارفته در خواهد آمد. برای همین خیلی آرام به هم بزنید و فقط به اندازه ای که مخلوط به روغن آمیخته شود کافی خواهد بود. دقت کنید پس از ریختن روغن تا مرحله آمیخته شدن مخلوط به روغن، نباید دست از همزدن بردارید. من اغلب مقدار روغن را در فصل تابستان کاهش می دهم.

در نهایت شروع به مخلوط کردن غذای بدست آمده در پودر تخم مرغ کنید. دوباره مخلوط به حالت خرده نان خشک در می آید اما در این مرحله نیز نباید زیاد بهم بزنید چون مواد محتوای غذای ما (پودرتخم مرغ، موادی که شبیه خرده نان شده اند ومواد تشکیل دهندهVionate -که همگی خشک می باشند- با تخم مرغ آب پز و روغن ترکیب می شود و اگر شما زیاد بهم بزنید به شکل خمیری در می آیند بنابر این فقط کافیست که به صورت مخلوطی خشک در آید سپس همزدن را متوقف کنید (منظور نویسنده این است تا مواد به هم آمیخته شدند همزدن را متوقف کنیم و نگذاریم مواد مایع به خورد مواد خشک برود-مترجم). اگر می خواهید نسبت پرتئین شما زیاد باشد پس کربوهیدرات زیادی به مواد خشک اضافه نکنید.

این غذای تخم مرغ، خیلی خوب یخ می زند. من برای هر وعده دو فنجان از آن را در ظرف پلاستیکی مجزا در داخل فریزر قرار می دهم. هر شب برای وعده صبح روز بعد، از فریزر در می آورم تا یخ آن تا صبح آب شود. مطمعنا این غذای منجمد و سپس آب شده با غذای تازه فرق هایی دارد اما پرندگان آنرا با همان اشتیاق خواهند خورد. بهتر است که با ماکروویو یخ غذا را آب نکنیم. مطمعنا این حالت با حالتی که بطور عادی غذا را بیرون از فریزر قرار می دهیم تا یخ آن آب شود، یکسان نخواهد بود.

دستورالعمل برای تهیه مقدار کم این غذا:

3 تخم مرغ را با 1 قاشق چایخوری روغن جوانه گندم ترکیب کنید.

آنها را با یک چنگال بهم بزنید تا به شکل خمیر در آید.

سه قاشق چایخوری Vionate Vitamins و مقداری پودر تخم مرغ را به آن بیفزایید.

آن ها را با هم مخلوط کنید و ده دقیقه صبر کنید تا مواد خشک به مواد مرطوب آغشته گردد.

نکات:
    1- برای اینکه مقدار رطوبت موجود در غذای تخم مرغی از بین نرود، آنرا در یک ظرف در بسته در یخچال قرار دهید.
    2- ترکیبات غذا را برای خشک تر کردن یا خمیری تر کردن غذا، تغییر ندهید زیرا نسبت مواد بهم خواهد ریخت.
    3- شما تقریبا تمام موارد و دستورالعمل های تهیه غذای تخم مرغی و مقوی برای پرنده را بدست آوردید. بعضی از پرورش دهندگان از مواد دیگری همچون couscous (دانه های کوچک نوعی گندم که در کشورهای الجزایر، مراکش، تونس و لیبی به عنوان غذای اصلی استفاده می شود و حاوی 6/3 گرم پرتئین و 1% چربی می باشد-مترجم- نگاه کنید به http://en.wikipedia.org/wiki/Couscous)، نخودفرنگی، هویچ، ذرت، غذای سگ، ترکیبات دست ساز دیگر و... استفاده می کنند. من سعی کردم از ترکیبات ساده ای که پرندگان نیاز دارند استفاده کنم. من فکر میکنم بعضی ها می خواهند غذای تخم مرغی بیشتر نزدیک به ذائقه انسان باشد تا این که احتیاجات بدن پرندگان را تامین کند.

4- برای تهیه مقدار کمتری غذا یعنی به اندازه مقدار پرنده ای که خودتان دارید، فقط چند دقیقه وقتتان را میگیرد چون با تعداد کمی تخم مرغ تهیه خواهد شد. شما می توانید به آسانی این دستورالعمل را تغییر دهید. مثلا می توانید از ویتامین هایی که خودتان انتخاب می کنید استفاده کنید و روغن و پودر تخم مرغ را حذف کنید. شما می توانید تک تک مواد را حذف کنید تا به یک تخم مرغ برسید.
    5- برخی که یک یا دوجفت پرنده دارند نگران نباشند. آنها می توانند دستورالعمل تهیه مقدار زیاد غذا که گفته شد، به نسبت، مواد را کمتر استفاده کنند تا غذای کمتری بدست آید. کلید اصلی تهیه غذا تخم مرغی، فراهم آوردن پرتئین توسط یک غذای نرم می باشد که به آسانی برای پرندگان جوان قابل هضم باشد. به یاد داشته باشید تخم مرغ به تنهایی هم می تواند مواد مورد نیاز جوجه ها را تامین کند.

مترجم: محمد. ص

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده ذکر کنید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.بسیار عالی و جالب بود.ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام آقا محمد بابت ترجمه های کامل و مفیدتون تشکر میکنم

ممنون از وقتی که میگذارید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    30272
    سلام قربان منظور تخم مرغ پخته هستش یا خام؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو .کاسکو.اکلکتوس .عروس هلندی.طوطی برزیلی.قناری.ودی
    شماره عضویت
    30188
    سلام عزیز من کسی رو تا حالا دیدی به پرنده تخم مرغ خام بده منظور اب پز هستش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)