صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643

3 پرورش فرانتوزا

سلام من تعدادی فرانتوزا یکساله دارم که میخوام تکثیرشون کنم کسی اطلاعاتی درباره این ماهی زیبا داره راهنمایم کنه ممنون میشم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان20 نمایش پست ها
    سلام من تعدادی فرانتوزا یکساله دارم که میخوام تکثیرشون کنم کسی اطلاعاتی درباره این ماهی زیبا داره راهنمایم کنه ممنون میشم
    اگر اشتباه نکنم تو 2 سالگی بالغ میشند
    مثل تمام سیکلید ها افریقایی دهان پرور هستند
    به ابی با KH 10-20, pH 7.8-9.0 احتیاج دارند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان20 نمایش پست ها
    تکثیر این ماهی تو آکواریوم کمی سخته . نیاز به عمق خیلی زیاد داره . مثلا حد اقل 1 متر و یک فضای شبیه سازی شده (اکو سیستم مالاوی و تانگانیگا )

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    اخه یه دوستانم فرانتوزاهاش حدود سه سال و نیمشون هستش اما هنوز تکثیر نشدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    سلام اقا بابک اکواریومم پر از سخره هستش به نظر شما تو یه استخر میشه تکثیرشون کرد سنشون باید چند سال باشه کسی رو میشناسید تو ایران فرانتوزا تکثیر کرده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    بابک عزیز بهترین غذا براشون چیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام
    فرونتوزا جزو سیکلید هایی هست که تکثیر سختی تو اکواریوم داره. اینجور که خوندم تو سه سالگی به بلوغ می رسه.
    مخزن تخمگیری باید حالت صخره ای داشته باشه و دارای حفره و به اصطلاح غار باشه.شرایط اب باید قلیایی باشه (ph:7.8 ). خیلی خوب باید با غذاهای مقوی تغذیه بشن. مخصوصا ماده
    این ماهی مثل اکثر هم خانواده هاش (تیلاپیا) تخم هاشو تو دهنش نگه داری می کنه و تو این مدت غذا نمی خوره و اگه بهش استرس وارد بشه همرو می بلعه.البته گفته شده که اگه گرسنگی بهش فشار بیاره کم کم تخم ها رو می خوره که با شناخت نسبی که از این خانواده دارم بعید می دونم! که البته با در نظر گرفتن این رفتار اگه ماده تغذیه صحیحی داشته باشه این موضوع پیش نمیاد.
    از تکثیرش تو ایران اطلاعاتی ندارم.

و جالب که بدونید این ماهی رو در عمق حدود50 متری از سطح آب میشه پیدا کرد که نشون دهده اهمیت بالای عمق آکواریم طبق گفته آقای آژیده عزیز هستش و شرایط و پارامترهای تانکی مانند اکثر سیکلیدهای آفریقایی ساکن دریاچه های صخره ای میباشند میباشد با این تفاوت که به تانکی در حدود 560 لیتر به بالا برای رشد و زندگی و غذایی با نسبت پروتئینی بالا نیاز دارد نوع نور و شدت آن برای رشد حباب سر و رنگ این ماهی بسیار مهم میباشد و برای تکثیر موفق تغذیه ی خوب به ویژه تغذیه ماهی ماده از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار هستش .
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    اقا بابک ما هنوز منتظر راهنمایی هاتون هستیما

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    سلام ... سال نو همگی مبارک

دوست عزیزی که زیر پست شما تشکر زده تجربه تکثیر فرانتوزا داشته ... james k2

موفق باشید

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    با درود خدمت شما دوست گرامی. یک پاراگراف از مقاله ای که در مورد این ماهی خوندم رو براتون ترجمه می کنم شاید مفید واقع بشه:

اگر شما قصد تکثیر این ماهی فوق العاده را دارید باید صبر و حوصله ی زیادی داشته باشید زیرا برای یک ماهی 1 اینچی 3 الی 4 سال زمان نیاز است تا به بلوغ جنسی برسد. در این زمان رنگ جنس نر مخصوصاً در نواحی پوزه شروع به آبی شدن می کند. تانک نگهداری فرونتوزا باید دارای چند سنگ بزرگ باشد تا ماهی داخل آنها پناه بگیرد. ( هرگز از سنگ های تیز و برنده استفاده نکنید )
    وقتی ماهی نر بخواهد توجه ماده را به خود جلب کند، با باله های جمع شده از محلی که خود برای تخم گذاری انتخاب کرده به آرامی عبور می کند.
    تخم ریزی بسیار جزئی و غیر محسوس است - بدون تکان خوردن، بدون تکان دادن و لرزاندن باله ها یا پیچ و تاپ خوردن با همنوع خود !
    هنگامی که ماهی نر از محل انتخاب شده جهت تخم ریزی عبور می کند اسپرم خود را رها کرده تا به ماهی ماده نشان دهد که کجا باید برود. برخی بر این باورند که او اسپرم ها را جهت ترغیب ماهی ماده به تخم ریزی از خود رها می کند. سپس ماهی ماده دقیقاً از همان محلی که ماهی نر عبور کرده، می گذرد - به آرامی و با باله های جمع شده -
    پس از هر بار که تخم ریخت با دهان خود تخم ها را بر می دارد و این کار را 4 تا 6 بار انجام می دهد. ظاهراً اسپرم نر به اندازه ی کافی قدرتمند است که تخم ها را در چند دقیقه بارور کند. تعداد تخم ها معمولاً 20 الی 50 عدد است ولی گاهی ممکن است به 80 عدد هم برسد که بستگی به شرایط ماهی ماده و نوع آن دارد.
    ماده به مدت 5 هفته نوزادان را در دهان خود نگه می دارد و پس از آن باید نوزادان را از بالغین جدا کنید. هر ماهی کوچکی ( کمتر از 3 اینچ ) که در تانک وجود داشته باشد توسط ماهی های بالغ خورده خواهد شد.

مترجم: مهرداد نجفی
    لینک مقاله:
    Cyphotilapia frontosa

ویرایش توسط Discjockey : 1st April 2013 در ساعت 12:33 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)