نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    30362

وارد کردن ماهی جدید به تانک

سلام

من زیاد حرفه ای نیستم در آکواریم داری ، در حد مطالب پراکنده داخل اینترنت مطالعه داشتم فقط.

من تانک صد لیتریم رو با رعایت افزودن باکتری های مفید همراه با دو عدد بیوفیلتر و یک عدد تاپ فیلتر بمدت یک هفته برای طی سیکل ازت بدون ماهی با آب و داروهای ضد کلر و ضد آمونیاک بمقدار لازم به حال خودش رها کردم و در این مدت یک روز درمیان اندکی غدا میریختم برای ایجاد آمونیاک در آب و فعال ترشدن باکتری ها ، در این مدت فیلترها و روشنایی در حال کار بودند.

4 عدد کوی پوست چرم از یک سالن و از یک تانک خریدم بعد از یک هفته به تانک اضافه کردم ، اول استرس داشتند اما رفته رفته بهتر شد و الان پس از تقریبا یک هفته در سلامت هستند و اشتها و فعالیت خوبی دارند.

یک عدد کوی دیگر بدلیل زیباییش خریدم همینطور که داخل نایلون اکسیژن بود مشغول برپا کردن تانک قرنطینه 50 لیتری که از قبل داشتم شدم و عجله ای یک سری کارها رو انجام دادم:

تانک رو با آب شهر پر کردم و دماش رو با هیتر به 23 رسوندم در این حین ضد کلر pb و ضد آمونیاک natural رو اضافه کردم به اندازه تانکم سپس در یک حرکت عجولانه که بعدش فهمیدم اشتباهه یکی از بیو فیلترها رو از تانک اصلی برداشتم با آب شهر یکم به اندازه ای که فضولات چسبیده بهش پاک شه شستم و گذاشتم داخل تانک قرنطینه و پمپ هوا و شلنگ رو بهش وصل کردم و گذاشتم حدود یک ساعت از زمان سپری بشه تا سطح کلر و آمونیاک پایین تر بیاد.

خوشبختانه ماهی کوی جدید بعد از ورود به تانک جدید بعد از یک روز استرسش کمتر شد و بلاخره از زیر فیلتر بیرون امد و با جنب و جوش بهتر به خوردن غذا مشغول شد و الان بعد از یک هفته بدون مشکله و ظاهرش اثری از بیماری نداره.

از اونجایی که قبلا سابقه تداخل باکتری در تانک گلد فیش هام داشتم و همه مردند میترسم ماهی جدید رو به اون 4 تا در تانک اصلی اضافه کنم بنظرتون چه باید بکنم الان برای جلوگیری از این مورد؟

چون اون چهار تا رو از تانک دیگه خریدم و فقط یک هفتست که در تانک اصلی هستند.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مرغ ماهی
    شماره عضویت
    30291
    من طوری میدونم اول باید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بزارید با نایلونش تو اب اکواریومتون بمونه سپس ماهی هارو با اب خودشون بریزید تو یه ظرف چهار الی ۵ لیتر سپس شلنگ هوای اکواریوم رو یک سرش رو تو اکواریوم قرار بدید از اون یکی سرش با دهنتون اب بکشید و زود از دهنتون خارج کنید تا اب به دهنتون نره
    بعدش به صورت اتوماتیک اب تا وقتی که اب نه میتونه اب ببره تموم نشه اب پمپ میکنه ولی خیلی ضعیف اون سر شلنگ اب ازش میریزه رو تو ظرف کوچو ماهی ها قرار بدین اینکار واسه اینکه ماهی ها به شیمی اب اکواریوم عادت کنند اینکارو هم تل وقتی انجام بدید که طرفتون پر شد سپس بیش نصف اب رو از ظرف خارج کنید اینکارو دوباره انجام بدین
    اخر چهار پنج قطره متلین بلو یا همون ضد عفونی کننده بریزید تا باکتری های روی بدن ماهی از بین بره چون با باکتری های اکواریومتون فرق میکنه سپس ماهی هارو به اکواریوم منتقل کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)