صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ و اسب
    شماره عضویت
    12345
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghar78 نمایش پست ها
    من منتظر جواب دوستان دیگر شدم ولی چون کسی جواب نداد با استفاده از تجربیات خودم میگم

اسبها در کل 20 -25 سال عمر میکنند که اوج شر و شوری و انرژی اونها در دوره ی بلوغ است که اتمام دوره ی بلوغ در نژاد های مختلف متفاوت است 5-7 سالگی البته باید به این موضوع توجه کنید که اسبها در این زمان فقط به تمرین بیش تر و سوارکار های بهتر دارند تا بیش تا بتوانند آنها را کنترل کنند و این نشانه ی خوب بودن آنها نیست! چون بیش تر اسبهای مسابفه را عقیم یا اخته میکنند
    اسب بین 35-40 سال طول عمرشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    هر اسبداری علاقه مند است بداند اسبش چقدر عمر می کند؟ و طول عمر متوسط او چقدر است. به خصوص اگر اسبش با ارزش و از نژاد خوبی بوده و از نظر اصلاح نژاد بسیار بسیار مفید باشد.

مواظبت و دقت در نگهداری اسب ،یکی از مهمترین عوامل موثر در طول عمر طبیعی اسب است وشاید دقت در نگهداری و پرورش اسب مهمتر از ترکیب ژنتیکی ونژاد باشد.

این دو تابلوی نقاشی از (جیمز وارد) است که دو اسب جنگی نامدار از نبرد (واترلو) را نشان می دهد (کپنهاگن ، 1836- 1808) کهری از نژاد تاروبردکه در طول جنگها ( دوک ولینگتن) را بر پشت خود حمل می کرد. او با تشریفات به خاک سپرده شد.

(مارنگو نیله ای از نژاد اصیل) محبوب ترین اسب جنگی ناپلئون غنیمت جنگی او ا ز نبرد ابوگیر در مصردر سال 1799. بنا به گفته مورخین این اسب 36 سال عمر کردو اسکلت او در موزه ملی ارتش ، واقع در اکادمی ارتش سلتنطی انگلستان در شهر سوری به نمایش گزاشته شد.

در این بحث منظور از طول عمر دوره طبیعی زندگی است که بیماری یا تصادفی ان را قطع نکند.به عنوان مثال اگرفک (تراولر) اسب مورد علاقه ژنرال (رابرت لی) قفل نشده و ناچار از *****ش نبودنند شاید به مراتب بیش ا ز 14 سا ل زندگی می کرد.

یکی از نژادها ی خوب از نظر داشتن عمر طولانی (تاروبرد) است که اکثر اسبهای این نژاد میانگین عمری طولانی دارند. یکی از مهمترین دلایل طول عمر غیر از نژاد ،دقت در پرورش و تغذیه در طول سالهای فعال مسابقه و تولید مثل است.

از نژادهای دیگر که عمر به نسبت بلند تری دارند (کوارتر هورس) است. 13سیلمی از این نژاد به طور متوسط5 /24 سال عمر کرده اند که کوتاه ترین(سیکس روند)20سال و کوتاه ترین انها ( ژانوس )34سال عمر کرد نند. برای تعین طول عمر بهتر است به نژاد اکتفا نکنیم،بلکه به طور کلی و بدون توجه به آن، مسن ترین هر نژاد را مشخص کنیم . هر پدیده عجیب و استسنائی در تاریخ ثبت میشود ومردم ان را به خا طر می سپارند. نمونه هائی از طول عمر های استسنائی:

گورخری38ساله، مادیان اصیل 48ساله ، الاغی 47ساله و پونی شتلند48ساله به ثبت رسیده است .

از عجایب اینکه چند سال پیش مادیانی به نام ( سافولک)در سن 39سالگی کره ای به دنیا آورد، ولی از بقیه

ماجرا که چند سال عمر کرد، اطلاعی در دست نیست. (توپولینو)51 سال عمر 1960 - 9 190

خود را در ارتش ایتالیا سپری کرد. گفته میشود (کلور) اسب دکتر(یوریا ماینر)53 و به گفته ای 55سال 1924 – 1871عمر کرد.

پیرترین اسبی که برای وجود آن سند در دسترس است بیلی پیر نام دارد که در سدهٔ ۱۹ میلادی زندگی می کرده و تا سن ۶۲ سالگی

رسیده بود

نویسنده مقاله عقیده دارد برای مقایسه سن موجودات ، باید علاوه بر طول عمر ، سن بلوغ و سن تکامل را هم در نظر گرفت. به عنوان مثال ، انسان در 14سالگی بالغ ،در21سالگی کامل شده و به طور متوسط 74سال عمر می کند و اگر عمرش دراز باشد تا بیش از 120سال هم زنده می ماند. ولی در اسب بلوغ در 5/1سالگی و تکامل در 5 سالگی است. مقایسه این ارقام نشان می دهد که عمر اسب به طور متوسط نصف انسان و در حدود27 سال است.

پس اسبداران باید اطمینان داشته باشند که با تغذیه،نگهداری صحیح و پیشگیری ازبیماریها بر طول عمر اسبهایشان افزوده خواهد شد.

منبع : مجله ی اسب شماره 8

در اینکه شما یک حرفه ای هستید و من فقط یک سوارکار معمولیم که برای تفریح سواری میکنم شکی نیست ولی میانگین طول عمر اسبها 20 -25 سال است و میتوان به 30 سالگی آن هم امیدوار بود ولی دیگر جزو عمر مفید آن ها نخواهد بود منابعی مثل مجله ی اسب و سایت ویکیپدیا و اسبسواران حرفه ای هیچگاه یک همچین حرفی رو نزدن اگر منبعی دارید بفرمایید شاید من اشتباه میکنم!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ و اسب
    شماره عضویت
    12345
    هر اسبداری علاقه مند است بداند اسبش چقدر عمر می کند؟ و طول عمر متوسط او چقدر است. به خصوص اگر اسبش با ارزش و از نژاد خوبی بوده و از نظر اصلاح نژاد بسیار بسیار مفید باشد.

مواظبت و دقت در نگهداری اسب ،یکی از مهمترین عوامل موثر در طول عمر طبیعی اسب است وشاید دقت در نگهداری و پرورش اسب مهمتر از ترکیب ژنتیکی ونژاد باشد.

این دو تابلوی نقاشی از (جیمز وارد) است که دو اسب جنگی نامدار از نبرد (واترلو) را نشان می دهد (کپنهاگن ، 1836- 1808) کهری از نژاد تاروبردکه در طول جنگها ( دوک ولینگتن) را بر پشت خود حمل می کرد. او با تشریفات به خاک سپرده شد.

(مارنگو نیله ای از نژاد اصیل) محبوب ترین اسب جنگی ناپلئون غنیمت جنگی او ا ز نبرد ابوگیر در مصردر سال 1799. بنا به گفته مورخین این اسب 36 سال عمر کردو اسکلت او در موزه ملی ارتش ، واقع در اکادمی ارتش سلتنطی انگلستان در شهر سوری به نمایش گزاشته شد.

در این بحث منظور از طول عمر دوره طبیعی زندگی است که بیماری یا تصادفی ان را قطع نکند.به عنوان مثال اگرفک (تراولر) اسب مورد علاقه ژنرال (رابرت لی) قفل نشده و ناچار از *****ش نبودنند شاید به مراتب بیش ا ز 14 سا ل زندگی می کرد.

یکی از نژادها ی خوب از نظر داشتن عمر طولانی (تاروبرد) است که اکثر اسبهای این نژاد میانگین عمری طولانی دارند. یکی از مهمترین دلایل طول عمر غیر از نژاد ،دقت در پرورش و تغذیه در طول سالهای فعال مسابقه و تولید مثل است.

از نژادهای دیگر که عمر به نسبت بلند تری دارند (کوارتر هورس) است. 13سیلمی از این نژاد به طور متوسط5 /24 سال عمر کرده اند که کوتاه ترین(سیکس روند)20سال و کوتاه ترین انها ( ژانوس )34سال عمر کرد نند. برای تعین طول عمر بهتر است به نژاد اکتفا نکنیم،بلکه به طور کلی و بدون توجه به آن، مسن ترین هر نژاد را مشخص کنیم . هر پدیده عجیب و استسنائی در تاریخ ثبت میشود ومردم ان را به خا طر می سپارند. نمونه هائی از طول عمر های استسنائی:

گورخری38ساله، مادیان اصیل 48ساله ، الاغی 47ساله و پونی شتلند48ساله به ثبت رسیده است .

از عجایب اینکه چند سال پیش مادیانی به نام ( سافولک)در سن 39سالگی کره ای به دنیا آورد، ولی از بقیه

ماجرا که چند سال عمر کرد، اطلاعی در دست نیست. (توپولینو)51 سال عمر 1960 - 9 190

خود را در ارتش ایتالیا سپری کرد. گفته میشود (کلور) اسب دکتر(یوریا ماینر)53 و به گفته ای 55سال 1924 – 1871عمر کرد.

پیرترین اسبی که برای وجود آن سند در دسترس است بیلی پیر نام دارد که در سدهٔ ۱۹ میلادی زندگی می کرده و تا سن ۶۲ سالگی

رسیده بود

نویسنده مقاله عقیده دارد برای مقایسه سن موجودات ، باید علاوه بر طول عمر ، سن بلوغ و سن تکامل را هم در نظر گرفت. به عنوان مثال ، انسان در 14سالگی بالغ ،در21سالگی کامل شده و به طور متوسط 74سال عمر می کند و اگر عمرش دراز باشد تا بیش از 120سال هم زنده می ماند. ولی در اسب بلوغ در 5/1سالگی و تکامل در 5 سالگی است. مقایسه این ارقام نشان می دهد که عمر اسب به طور متوسط نصف انسان و در حدود27 سال است.

پس اسبداران باید اطمینان داشته باشند که با تغذیه،نگهداری صحیح و پیشگیری ازبیماریها بر طول عمر اسبهایشان افزوده خواهد شد.

منبع : مجله ی اسب شماره 8

در اینکه شما یک حرفه ای هستید و من فقط یک سوارکار معمولیم که برای تفریح سواری میکنم شکی نیست ولی میانگین طول عمر اسبها 20 -25 سال است و میتوان به 30 سالگی آن هم امیدوار بود ولی دیگر جزو عمر مفید آن ها نخواهد بود منابعی مثل مجله ی اسب و سایت ویکیپدیا و اسبسواران حرفه ای هیچگاه یک همچین حرفی رو نزدن اگر منبعی دارید بفرمایید شاید من اشتباه میکنم!
    بستگی به ژنتیک و نژاد هم داره یه مادیان باشگاه ما بود که 37 سال داشت الانم فکر کنم اصفحانه،نمونه های زیادی در نژاد کرد هست که بالای 35 سال عمر کردن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ و اسب
    شماره عضویت
    12345
    الان اژدر سهراب کره های طوفان که همه اسب بازا میشناسن بالای 20 سال دارن و در اوج آمادگی و سر حالیشونن،یکی از دوستام یه نریان 27 ساله داره که بسیار آماده و سرحاله شرایط محیطی و رسیدگی تاثیر بسزایی در طول عمر اسب داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    نقل قول نوشته اصلی توسط keylan نمایش پست ها
    الان اژدر سهراب کره های طوفان که همه اسب بازا میشناسن بالای 20 سال دارن و در اوج آمادگی و سر حالیشونن،یکی از دوستام یه نریان 27 ساله داره که بسیار آماده و سرحاله شرایط محیطی و رسیدگی تاثیر بسزایی در طول عمر اسب داره
    بله ولی اگه دقت کرده باشید من کلمه ی کلا را استفاده کردم یعنی میانگین عمر تمام نژاد ها نه تنها کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    و فکر میکنم شما توی باشگاه والیزاده ی کرمانشاه سواری میکنید درسته؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ و اسب
    شماره عضویت
    12345
    و فکر میکنم شما توی باشگاه والیزاده ی کرمانشاه سواری میکنید درسته؟
    من خودم والیزاده هستم شما؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان لطفا بحثای متفرقه تو پیام خصوصی یا بازدید کننده . اینجا فقط سوالات و مسایل مربوط به اسب رو مطرح کنید

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    ساغر خانوم شما که تجربه هم دارید
    بخوایم یه اسب شخصی داشته باشیم(ارزونش)
    با نگه داری و سوارکاری و ...
    چقدر هزینه اولیش می شه؟
    چقدر در ماه هزینه داره؟
    خب دوست عزیز میتونی با 10 تومن یک اسب خوب ترکمن بخری ( از گنبد ) بعد باید به فکر یه باشگاه خوب باشی و حق عضویت اون باشگاه رو بدی ب ماهی 1 تومن ( برا یه باشگاه معمولی تر و تمیز) پانسیون بدی یعدش بری لباس بخری که اگه ایرانی بخری حدودا 260 اینا پول لباساش میشه بعد لوازم سوارکاری اسب رو بخری از جمله دهنه و زین ژل پد و مچ بند و..... ( که چون مبتدی هستی باید زین دست دوم بخری که گرون تره! ) که رسما بالای 5 تومن میشه بعدش باید یه مربی خوب گیر بیاری جلسه ای 20 تومن ( بستگی به مربیشم داره) بعد باید به یه سوارکار خوب ماهیانه پول بدی تا وقتایی که نیستی سوار اسبت بشه

البته یه سری خرج هم برا واکسیناسیون و نعل بندی و .... ایجور چیزا رو دستت میزاره این چیزایی که گفتم تقریبا ارزون تریناش بود
    ویرایش توسط nafiseh65 : 12th June 2013 در ساعت 11:32 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    wow
    چه کاریه خوب
    الان که فکرشو می کنم احساس می کنم علاقم به اسب و اسب سواری کاذب و گذراست
    می گذره به امید خدا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)