نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام طوطی باهوش تر است؟

رأی دهندگان
113. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کاسکو

68 60.18%
  • کاکادو

29 25.66%
  • ماکائو

3 2.65%
  • آمازون

6 5.31%
  • اکلکتوس

5 4.42%
  • هیچ کدام! توضیح دهید

2 1.77%
صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 67
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

باهوش ترین نژاد طوطی سانان از نگاه کاربران پارسی پت

یکی از مواردی که همیشه سرش بحث و جدل بوده میزان هوش طوطی ها هست . در واقع بحث سر اینه که کدام طوطی از همه باهوش تره؟! عده ای طوطی خاکستری آفریقایی یا کاسکو رو باهوش ترین میدونند که شاید بشه گفت اکثریت هستند . احتمالا دلیلشون هم فقط قدرت تقلید صدای خارق العاده طوطی کاسکو هست . این تاپیک رو ایجاد کردم تا هر کسی بیاد با توضیح چند خط بگه به نظر کدام طوطی از همه باهوش تره....دوستان فقط حتما دلایلتون رو م بنویسید .

یک نظر سنجی هم ایجاد میکنم . بعد از رای دادن دلایلیتون رو به صورت یک پست جداگانه اعلام کنید

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    با تشکر از جناب آژیده عزیز
    برای من سخت است که از بین اکلکتوس امازون و خاکستری یک را بخواهم انتخاب کنم
    سنجش هوش پرندگان کاری بسیار دشوار میباشد
    در این میان طوطی مثل کی آ هم اعتبار خاصی دارد و همچنان بر روی ان تحقیقات ادامه دارد
    با توجه به نمونها داخل بازار ایران من اکلکتوس را انتخاب کردم
    قدرت تشخیص این پرنده ورفتار گوناگون ان با هم شخصیت اشنا بسیار جالب است
    قدرت یادگیری این پرنده بسیار بالا میباشد اما نمیتوانید با اجبار چیزی را به او بیاموزید
    اصلا شرطی نمیشود اما به راحتی ان رفتار را اگر دلش بخواهد انجام میدهد و راحت بگویم برخلاف دیگر طوطیها زیر بار تعلیم نمیرود
    مهمتر از ان تشخیص گفتار است
    زمانی که چیزی میخورد اگر به او بگوید : پدرسوخته چکار میکنی "غذا را سریع داخل ظرف اولش میگذارد و بر بالای قفس میاید و مستقیم در چشم نگاه میکند
    من با طوطی خاکستری هم کار کرده ام بسیار باهوش است و من از نگاه بدون تعصب میتوانم بگویم در یک رده هستند اما چون اکلکتوسهارا بیشتر دوست دارم انرا انتخاب میکنم
    متاسفانه تا بحال امکان نگهداری امازون نداشته ام اما انها هم باید جالب توجه باشند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.به نظر من قیاس کردن طوطی ها خیلی کار سختیه.واقعا موجودات پیچیده ای هستن.صرف نظر از اینکه سلیقه باعث انتخاب میشه و نا خود آگاه انتخاب تعصبی رو توی دارنده ی پرنده بوجود میاره، از نظر وابستگی و شیرین کاری به نظر من ملوکان و تاج گوگردی واقعا حرف ندارن و خیلی زود توی خونه خودشون رو با وجود خرابکاری جا میکنن توی دل همه ولی از نظر هوش و ذکاوت منم با احترام برای خانواده ی آمازون ها به کاسکو رای میدم.ولی به شخصه اگر روزی قرار باشه طوطی بزرگ بخرم حتما کاکادو تاج گوگردی رو ترجیح میدم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    به نظر منم مقایسه طوطی سانان با هم خیلی سخته

و هر کدومشون به اندازه ی خودشون از هوش و ذکاوت خاصی برخوردارند

ولی خب تا اون اونجایی که بین دوستان دیدم و شنیدم کاسکو و کاکادوها هوش بیشتر و وابستگی بیشتری و نسبت به صاحبش پیدا میکنه

و شیرینکاری و خرابکاری بیشتر و زودتر یاد میگیرند

و در مورد طوطی سانان دیگر اصلا اطلاعاتی ندارم تا همین حد میدونستم نوشتم.

و به کاکادو رای میدم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام
    جدا از این که هر گونه ویژگی های خاص خودش رو داره .
    شخصیت هر طوطی با طوطی های دیگه از همون نژاد کاملا متفاوته
    یه طوطی می تونه خیلی آروم باشه و تمایلی هم برای یادگیری از خودش نشون نده
    یه طوطی هم می تونه کاملا برعکس این مورد باشه

اما نظر خودم در مورد طوطی های کاکاتو هستش .
    فیلم های جالبی از رفتارهای این طوطی دیدم . کارهایی که یاد گرفته بودن انجام بدن
    اما از طوطی های خاکستری فقط سخن گویی رو دیدم
    در حالی که کاکاتو ها هم می تونن سخن گویی کنن . هم خیلی حرکات رو یاد بگیرن و هم این که کارهایی خاص رو انجام بدن مثل باز کردن یه قفل . یکی از فیلم هایی که دیدم و خیلی هم جالب بود فیلم مربوط به 3 تا طوطی از گونه های مختلف بود . یکی آرا . یکی کاکاتو و دیگری رو مطمئن نیستم . یادم نمیاد
    اما بین این 3 طوطی فقط کاکاتو بود که تونست در قفس قفل شده رو باز کنه و علاوه بر اون در قفس 2 تا طوطی دیگه رو هم باز کنه .
    این نشون دهنده ی هوش این طوطی هست. اون یکی ها هیچ کدوم هیچ تلاشی نداشتن و خیلی آروم نشسته بودن . در حالی که این کاکاتو نه تنها در قفس خودش رو باز کرد بلکه در قفس دوستانش رو هم باز کرد .

بین طوطی خاکستری و کاکاتو ها به نظر من قطعا کاکاتو ها باهوش تر هستند
    ویرایش توسط hsoonheb : 4th March 2013 در ساعت 02:52 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11421
    اول بگم که از نظر من همه ی طوطی ها هوش خارق العاده ای رو دارن
    ولی خوب من همه جور طوطی رو تجربه کردم از لحاظ کیفیت سخنگویی کاسکو رو میپذیرم.
    اما از لحاظ وابستگی و فنی بودن یعنی این که بتونه مشکلات خودش رو حل کنه به عروس هلندی و کاکاتو و امازون رو ترجیح میدم و خود من بار ها مشاهده کردم که این سه پرنده خودشون رو از مشکلات نجات دادن...
    وکلا من به عروس و کاسکو رای میدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan7 نمایش پست ها
    اول بگم که از نظر من همه ی طوطی ها هوش خارق العاده ای رو دارن
    ولی خوب من همه جور طوطی رو تجربه کردم از لحاظ کیفیت سخنگویی کاسکو رو میپذیرم.
    اما از لحاظ وابستگی و فنی بودن یعنی این که بتونه مشکلات خودش رو حل کنه به عروس هلندی و کاکاتو و امازون رو ترجیح میدم و خود من بار ها مشاهده کردم که این سه پرنده خودشون رو از مشکلات نجات دادن...
    وکلا من به عروس و کاسکو رای میدم.
    در نهایت از نظر هوش فکر میکنید کدام یک باهوش ترن؟ در مورد همه چیزگفتید به جز هوش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    باید اکثر طوطی هارا از سرنگی نگهداری کنیم. تا به این نتیجه برسیم کدام یک باهوش تر هستند .

کمتر کسی پیدا میشه که همه این نژادهارو از سرنگی داشته باشه .

هرکسی از طوطی ای که داره راضی بوده و از نظر خودش طوطیش از همه طوطی ها باهوشتره .

بستگی داره به چه چیزی بگیم. باهوشی طوطی .

یکی به یاد گیری اسباب بازی مکعب یا گرد که در جایی خالی خودش قرار میدهند میگویند طوطی باهوشی است .

دیگر به سخنگویی و یاد گیری کلمات سخت یا شعر عمو زنجیر باف .

دیگر به شیطنت های طوی و برداشتن وسایل برای استفاده در کار .مثال کاسکویی را دیدم برای بدست آوردن اسباب بازی که نمیتوانست بهش نزدیک شود از

قلم بوم نقاشی استفاده کرد تا با آن به اسباب بازی ضربه زد تا افتاد زمین که بره برش داره . به این هم میگن. هوش .

یا شاه طوطی من تشخیص میداد نام من چیست و من کی هستم که با نام میگفتند برو پیش محسن میامد پیش من یا . میگفتیم. برو پیش بابا میرفت روی پای پدرم.

این هم هوش است .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    من به شخصه معتقدم کاسکو از نظر هوش و زیرکی بسیار سطح بالایی داره.در این بین رقابتی بین کاسکو و کاکادو هست.کاکادو هارو میشه جزو حیوونایی زیمناستیک کار قرار داد و کاسکو هارو میشه جزو اجتماعی ترین و احساساتی ترین پرنده قرار داد.من خودم کاسکو دارم و رفتاری که اون تا الان با من انجام داده خیلی متعجب کرده.این از زیرکیش و هوشش هست.
    یکی از دلایل دیگه ی باهوشیش تقلید فوقالعاده ی صدا ها هست.چه کاری وجود داره که کاکادو میتونه انجام بده ولی کاسکو نمیتونه؟؟؟؟؟؟؟
    ولی ایا کاکادو میتونه نماز رو با ذکر گفتن یاد بگیره؟؟؟؟؟؟پس کاسکو سر ترههههههههه

من به کاسکو رای میدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    با سلام به تمام دوستان منم مثل بیشتر دوستان نظرم این هست که انتخاب بین طوطی سانان کار مشکلی هست جدا از اینکه صاحب طوطس نقش موثری در هوش و تربیت طوطی دارد من خودم به شخصه تا حالا چندین کاسکو داشتم که هر کدام به طوره متفاوتی با بقیه درک و هوش داشت ولی در کل به نظر من کاسکو چه از لحاظ سخن آموزی چه از لحاظ یادگیری و درک اطراف خود از باقی طوطی سانان باهوش تر است دیگه بسه حالش رو ندارم بیشتر از این کتابی صحبت کنم

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)