نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام طوطی باهوش تر است؟

رأی دهندگان
113. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کاسکو

68 60.18%
  • کاکادو

29 25.66%
  • ماکائو

3 2.65%
  • آمازون

6 5.31%
  • اکلکتوس

5 4.42%
  • هیچ کدام! توضیح دهید

2 1.77%
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 67
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.با اجازتون منم یه چیزهایی که بیشترش رو این ور اونور خودنم وبه طور تجربی تجربه نکردم رو میگم.راستش الان چند ماهی هست که دارم مطالعه میکنم ودر این بین همونطوری که دوستان گفتن خانواده ی کاکادو ها طوطی های بسیار باهوشی هستند وهمین طور کاسکو واکلکتوس و آمازون ها.
    اما خاصیتی که عمومی باشه اینه که خانواده ی کاکادوها اکثرا باهوش هستند ورفتارهای هوشمندانه ای دارند ولی همه ی کاسکو ها اینطوری نیستن و شاید بینشون طوطی بی استعداد هم پیدا بشه.اکلکتوس ها باهوش هستند اما مثل ملنگو و شاه طوطی سر سختن یعنی هرکاری دلشون بخواد میکنن! وخانواده ی امازون ها هم هم باهوش ترین طوطی ها توشون هست وهم تعلیم ناپذیرترین وساده تریت طوطی ها مثلا آمازون کله نارنجی رو اصلا نمیشه با آمازون پشت گردن زرد مقایسه کرد.
    در اخر تو چند خط نمیشه گفت اما من بین ملوکان وآمازون پشت گردن زرد و پیشانی زرد مودنم ولی به ظنرم پشت گردن زرد استعداد خیلی خاصی داره وتو کلیپ های معدودی که هست خودش رو خوب ثابت کرده.مخصوصا که توانایی به خاطر سپردن جمله هاش علاوه بر انجام دادن تریک ها اون رو مثل کاکادو محبوب میکنه.
    بازم میگم این ها همش مطالعه بود وشایدهم عزیزان قبول نداشته باشن اما من به امازون رای دادم هرچند که هم ی زیرگونه های آمازون باهوش نیستن یا حداقل از کاسکو وکاکادو ها باهوش تر نیستن.
    و یه چیزی هم بگم همون طوری که یکی از دوستان اشاره کردن اکثر ما به طوطی هایی که در دسترسمون بودن رای میدیم ومیگیم فلان طوطی خوبه درصورتی که ما شاید اصلا رفتار طوطی دیگه ای که باهوش تر هست رو نشناسیم وصرفا به خاطر داشتن یه طوطی ورابطه ی عمیقی که باهاش داریم به اون نوع پرنده رای بدیم
    ببخشید زیاد شد!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    من اطلاعات درستی ندارم فقط از چند نفر که کاسکو داشتن شنیدم که چه کارهایی انجام میدادن به نظرم خیلی باهوشن من به کاسکو رای دادم ولی خودم ماکائو دوست دارم کاری به هوشش ندارم زیباییشو دوست دارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    کاسکو معروف الکس که تحت تعلیم خانم پپربرگ بوده به سوالات بسیار پیچیده جواب های منطقی میداده . تا یک تعداد قابل توجهی عدد رو میشمرده و مفهوم اعداد رو درک میکرده . رنگ ها رو میشناخته . مثلا چند تا چیز جدید بی ربط جلوش میذاشتن و رنگ ها رو میشناخته و این شناخت رو با قدرت تکلمش اعلام میکرده!! یعنی ازش سوال میکردن این چه رنگیه؟ و جواب میداده مثلا نارنجی (به زبان انگلیسی)

شاید استثناء بوده ولی به هر حال نمونش تو طوطی های دیگه فکر نکنم وجود داشته باشه من که نشنیدم دوستان اگر چیزی راجع به طوطی معروفی میدونن بگن اینجا

ارادت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    کاسکو معروف الکس که تحت تعلیم خانم پپربرگ بوده به سوالات بسیار پیچیده جواب های منطقی میداده . تا یک تعداد قابل توجهی عدد رو میشمرده و مفهوم اعداد رو درک میکرده . رنگ ها رو میشناخته . مثلا چند تا چیز جدید بی ربط جلوش میذاشتن و رنگ ها رو میشناخته و این شناخت رو با قدرت تکلمش اعلام میکرده!! یعنی ازش سوال میکردن این چه رنگیه؟ و جواب میداده مثلا نارنجی (به زبان انگلیسی)

شاید استثناء بوده ولی به هر حال نمونش تو طوطی های دیگه فکر نکنم وجود داشته باشه من که نشنیدم دوستان اگر چیزی راجع به طوطی معروفی میدونن بگن اینجا

ارادت
    عرض ادب و ارادت
    جناب آژده بر خلاف تصور عموم طوطی دوستان نوع تربیت این پرنده بیشتر شبیه به شکنجه دادن بوده تا اینکه تربیت
    این طوطی طی ان سالهایی که در تعلیم بوده با استفاده از حساسیت و حس حسادت ترقیب به فراگیری شده که میبینیم در اخر هم چه اطفاقی برای ان افتاد
    در هیچ مصاحبه ای جوابها بر سر رنگ و تعیین شکل هندسی خارج از ان موارد تعلیم داده نبوده است
    درسته همانی هم که میگفت موارد بسیار بزرگی در در دنیای طوطی سانان بود ام با توجه به وقت چندین ساله و تخصص این خانوم دکتر و کشتن خود پرنده بر اثر فشار بیش از حد روانی و رفتاری و تمرین همیشگی و مداوم با خرج هزینه و دراختیار داشتن امکانات اگر طوطی دیگری هم در ان ضریب هوشی(منظورم موارد مشابه به طوطی خاکستری است)بود مطمئنن عکسل عملی خوب در طی این چندین سال از خود نشان میداد
    البته اشتباه برداشت نشود این طوطی و طوطی"انیشتین"واقعا شاهکار هستنداما اینرا در نظر بگیرید یک پایه حرکت روی این نژاد پاپ بودن ان در بین مردم است و همچنین سهولت بدست اوردن-این موسسه این طوطی را کشت و همین الان هم چندین طوطی دیگر در دست دارد اما اگر ملوکان بود استاد عزیز مطمئن باشید داستان فرق میکرد
    در حال حاظر نزدیک یک دهه است که تعلیم دهندگان به صورت تخصصی بر روی امازون کار میکنند این پرنده با تشخیص نت کاری را نجام میدهد که تقریبا در حد انسان است
    استفاده از پردهای اپرا دقیقا مثل خود میزان و اجرای ان کاری بس دشوار برای پرنده ای است که تار صوتی شکل انسان ندارد
    من مستندی در دست دارم انشالا بعد از اپلود قرار میدم که درباره طوطیهای فوق باهوش هست و نحوه تمرین انها که در ان نوع تمرین طوطی الکس را نیز نشان میدهد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6029
    سلام دوستان
    من تا به حال طوطی نداشتم ولی بخاطر اینکه نتیجه نظر سنجی رو ببینم به کاسکو رای دادم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من اشتباهی بال نارنجی رو نوشتم کله نارنجی ببخشیددوستان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    همه چي
    شماره عضویت
    5239
    سلام جسارتا به نظر من نميشه هوش رو در طوطي ها اختصاصي كرد ...
    كاسكو ها ، اكلكتوسها و آمازونها ( سر دبل زرد ، پشت گردن زرد و پيشاني آبي ) عملا تخصصشون در سخنگوييه ، كه توي اينهايي كه گفتم كاسكو ها تريك هم ياد مي گيرن ...
    ژاردينها ، مير ها و سنگال ها سلطان تريك و حركات نمايشي هستند ...
    كاكاتو ها فوق اعاده وابسته هستند و روي صاحبشون غيرتي ، براي رسيدن به صاحبشون از هيچ دوز و كلكي فروگذار نمي كنن و قابليت فراگيري حركات نمايشي رو هم دارن ...
    ماكائوها ، پاراكيتها كلا در حد متوسط هستن ...
    من اگه بخوام انتخاب كنم ، براي سخنوري كاسكو ، براي تريك سنگال و براي قدرت شناسايي صاحب و هوش در مسايل خاص هم كاكاتو ملوكان

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    طوطی های خاکستری بیشتر تقلید کننده ی خوبی هستند تا این که بخوان از هوش خودشون استفاده کنند .
    و بیشتر کلمات رو تکرار می کنند بدون این که بدونن تو چه زمانی باید ازش استفاده بشه . یا هر حرفی که صاحبشون می خواد رو اونا تکرار می کنند

اما من یه کلیپی دیدم که توی کشور استرالیا در یکی از بزرگ ترین باغ وحش ها برای بازدید کننده ها شو اجرا می شده و حیوانات کارهای جالبی رو نشون می دادن .
    بیشتر از طوطی ها استفاده می کردن ، مخصوصا طوطی های کاکاتو. خیلی جالب بود که وقتی مربی بهش می گفت که به مردم سلام کن ، هم حرف می زد ( سلام می کرد ) و هم حرکت مخصوص سلام رو انجام می داد.
    یعنی هم کلام و هم حرکت رو همزمان با هم انجام می داد . فکر می کنم این باز هم یک برتری از نظر هوشی باشه و کاکاتو ها رو در رده ی بالاتری قرار بده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    طوطی های خاکستری بیشتر تقلید کننده ی خوبی هستند تا این که بخوان از هوش خودشون استفاده کنند .
    و بیشتر کلمات رو تکرار می کنند بدون این که بدونن تو چه زمانی باید ازش استفاده بشه . یا هر حرفی که صاحبشون می خواد رو اونا تکرار می کنند

اما من یه کلیپی دیدم که توی کشور استرالیا در یکی از بزرگ ترین باغ وحش ها برای بازدید کننده ها شو اجرا می شده و حیوانات کارهای جالبی رو نشون می دادن .
    بیشتر از طوطی ها استفاده می کردن ، مخصوصا طوطی های کاکاتو. خیلی جالب بود که وقتی مربی بهش می گفت که به مردم سلام کن ، هم حرف می زد ( سلام می کرد ) و هم حرکت مخصوص سلام رو انجام می داد.
    یعنی هم کلام و هم حرکت رو همزمان با هم انجام می داد . فکر می کنم این باز هم یک برتری از نظر هوشی باشه و کاکاتو ها رو در رده ی بالاتری قرار بده

ممنون از توضیحات شما و عرض پوزش ازینکه روی پست شما نظر میدم.

اتفاقاً کاسکوها قابلیت اینو دارن که تشخیص بدن چه زمانی باید از چه کلمه ای استفاده کنند.

قطعاً کسانی که از کاس
    کوی سخنگو نگهداری میکنند براشون پیش اومده که طوطی با شنیدن صدای زنگ تلفن

بگه "الو" (یا هر واژه ای که در اون منزل استفاده میشه)یا بتونه اشخاص رو به اسم بشناسه و در

صورتیکه اسم شخص رو بلد باشه صداش بزنه ،یا موقع کشیدن کاور بگه شب بخیر و صبح سلام کنه.

(این موارد در مورد کاکادو هم صدق میکنه)
    البته در طول روز هم کلماتی رو برای خودش تکرار میکنه که

دلیل خاصی برای تکرارش وجود نداره.
    همه ی اینها به صاحب طوطی و نحوه ی آموزشش بر میگرده.

فکر میکنم همه ویدئوی میتو ملنگوی سخنگو رو دیده باشند که جمله ی "بوس بده " رو میگفت و سرش

رو برای اینکار به صاحبش نزدیک میکرد (همخوانی حرف با عمل).

به نظرم بهتره کاسکوی آموزش دیده رو با کاکادوی آموزش دیده مقایسه کنیم،یعنی هر دو در شرایط یکسان

آموزشی و بعد عملکرد هاشون رو بسنجیم.قطعاً برای اجرای شو ها با پرنده بسیار تمرین میشه و مقایسه

چنین کاکادویی با طوطی ای که در شرایط عادی و منزل هست نتیجه ی مناسبی نخواهد داشت.

دقیقاً بنده هم با نظر آقای
    amirali_v موافقم ،به نظرم نمیشه باهوش بودن رو فقط به یه گونه طوطی

خاص تعمیم داد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    همه چي
    شماره عضویت
    5239
    نقل قول نوشته اصلی توسط libra نمایش پست ها

ممنون از توضیحات شما و عرض پوزش ازینکه روی پست شما نظر میدم.

اتفاقاً کاسکوها قابلیت اینو دارن که تشخیص بدن چه زمانی باید از چه کلمه ای استفاده کنند.

قطعاً کسانی که از کاس
    کوی سخنگو نگهداری میکنند براشون پیش اومده که طوطی با شنیدن صدای زنگ تلفن

بگه "الو" (یا هر واژه ای که در اون منزل استفاده میشه)یا بتونه اشخاص رو به اسم بشناسه و در

صورتیکه اسم شخص رو بلد باشه صداش بزنه ،یا موقع کشیدن کاور بگه شب بخیر و صبح سلام کنه.

(این موارد در مورد کاکادو هم صدق میکنه)
    البته در طول روز هم کلماتی رو برای خودش تکرار میکنه که

دلیل خاصی برای تکرارش وجود نداره.
    همه ی اینها به صاحب طوطی و نحوه ی آموزشش بر میگرده.

فکر میکنم همه ویدئوی میتو ملنگوی سخنگو رو دیده باشند که جمله ی "بوس بده " رو میگفت و سرش

رو برای اینکار به صاحبش نزدیک میکرد (همخوانی حرف با عمل).

به نظرم بهتره کاسکوی آموزش دیده رو با کاکادوی آموزش دیده مقایسه کنیم،یعنی هر دو در شرایط یکسان

آموزشی و بعد عملکرد هاشون رو بسنجیم.قطعاً برای اجرای شو ها با پرنده بسیار تمرین میشه و مقایسه

چنین کاکادویی با طوطی ای که در شرایط عادی و منزل هست نتیجه ی مناسبی نخواهد داشت.

دقیقاً بنده هم با نظر آقای
    amirali_v موافقم ،به نظرم نمیشه باهوش بودن رو فقط به یه گونه طوطی

خاص تعمیم داد.

ممنون از لطفتون ، يك تاييديه هم مي خواستم در مورد كاسكو نسبت به حرف شما بدم ، البته بهنوش خانم جسارت نباشه ...
    كاسكو من هر وقت سگم واق واق مي كنه ، مثه من اسمش رو صدا ميزنه و مي گه ساكت ...

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)