صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572

باغ شیشه ای milad 22

با سلام
    تاپیک رو ایجاد کردم تا عکس اولین تراریوم کاکتوس خودم رو بذارم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572

البته هنوز کامل نیست قراره یخورده خزه سبز و اینجور چیزا بخرم یخورده توشو پر کنم
    تنها نگرانیم تو اینه که کاکتوس یخورده سخت میگیره.
    الان باید چیکار کنم؟ بهش اب بدم ؟ ندم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فنچ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    11498
    خیلی زیباست واقعا تحسین میکنمتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    خیلی زیباست واقعا تحسین میکنمتون
    سلام

ممنونم بابت سر زدنتون به تاژيكم انشالا 3 4 روز ديگه چندتاعكس جديد ميذارم

مرسي استاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    چه خوش سلیقه
    تبریک میگم خیلی زیباست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    خب..اینا که کاکتوس نیستن ساکولنت یا همون گیاهای گوشتی هستن که کلا داستانشون با تراریوم کاکتوس فرق میکنه.کاکتوس عاشق خشکیه ولی ساکولنت رطوبت رو یه جورایی دوست داره(البته نه به اون جدی که بخواد بپوسوندش)اول اینکه نور زیاد میخوان چن اون کناریه که رنگش سبز تیره هم هست حالت علفی به خودش گرفته و داره ساقه هاشو نشون میده ولی توی مدل اصلیش نباید اینجوری باشه و برگها باید کامل به هم چسبیده باشن.الان کاری که بهتره انجام بدین اگر که بدون خاک خود گلدون کاتینشون یعنی کلا جابجاشون کردین اینه که با اسپری یکم سطح خاک رو خیس کنید..دقت کنید آب خیلی زیاد نشه که ریشه ها همین اول خفه شن.
    بقیشم چیز اصی نیست نور خوب بخوره چون داخل محفظه هم هستن یکم رطوبت بالاتره به زودی شاهد رشدشون میتونین باشین..مخصوصا اون سدوم که خیلی رطوبت دوست داره و با تک تک برگاشم خودشو تکثیر میکنه. متاسفانه عکس اولی باز نشد من لایه بندی تراریومتونو ببینم
    ولی خیلی قشنگه..مبارک باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    حتما تا الان این تراریوم خیلی قشنگ و پر شده من اصلا ندیدم اولین پست واسه سه هفته پیش بوده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    چه خوش سلیقه
    تبریک میگم خیلی زیباست
    ممنون خانم عزیز چشماتون زیبا میبینن

نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    خب..اینا که کاکتوس نیستن ساکولنت یا همون گیاهای گوشتی هستن که کلا داستانشون با تراریوم کاکتوس فرق میکنه.کاکتوس عاشق خشکیه ولی ساکولنت رطوبت رو یه جورایی دوست داره(البته نه به اون جدی که بخواد بپوسوندش)اول اینکه نور زیاد میخوان چن اون کناریه که رنگش سبز تیره هم هست حالت علفی به خودش گرفته و داره ساقه هاشو نشون میده ولی توی مدل اصلیش نباید اینجوری باشه و برگها باید کامل به هم چسبیده باشن.الان کاری که بهتره انجام بدین اگر که بدون خاک خود گلدون کاتینشون یعنی کلا جابجاشون کردین اینه که با اسپری یکم سطح خاک رو خیس کنید..دقت کنید آب خیلی زیاد نشه که ریشه ها همین اول خفه شن.
    بقیشم چیز اصی نیست نور خوب بخوره چون داخل محفظه هم هستن یکم رطوبت بالاتره به زودی شاهد رشدشون میتونین باشین..مخصوصا اون سدوم که خیلی رطوبت دوست داره و با تک تک برگاشم خودشو تکثیر میکنه. متاسفانه عکس اولی باز نشد من لایه بندی تراریومتونو ببینم
    ولی خیلی قشنگه..مبارک باشه
    سلام اویشن گرامی

راستش یه چند وقته که یه کوچولو نرم تر شدن(پژمرده شدن) شاید بخاطر اینه ک نور نمیبینن( اصلا نور نمیبینن) نور از پشت شیشه کافیه دیگه نه؟
    ابدهیش رو میدونید چند وقت بار یکبار باید انجام بدم ؟
    راستش همینطوری بودن از اولش اونی رو هم که میگید ساقش معلوم شده وقتی از گلدون در اوردم اصلا ریشه نداشت
    و یه چیز دیگه اون وسطیه که قرمزه بزرگتر ششده ولی رنگش مثل عکس دیگه قرمز تیره نیست سبز تر شده
    ...............

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    تبریک میگم خیلی زیباس
    ممنون نفیسه خانوم لططف دارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    [QUOTE=milad 22;104500

سلام اویشن گرامی

راستش یه چند وقته که یه کوچولو نرم تر شدن(پژمرده شدن) شاید بخاطر اینه ک نور نمیبینن( اصلا نور نمیبینن) نور از پشت شیشه کافیه دیگه نه؟
    ابدهیش رو میدونید چند وقت بار یکبار باید انجام بدم ؟
    راستش همینطوری بودن از اولش اونی رو هم که میگید ساقش معلوم شده وقتی از گلدون در اوردم اصلا ریشه نداشت
    و یه چیز دیگه اون وسطیه که قرمزه بزرگتر ششده ولی رنگش مثل عکس دیگه قرمز تیره نیست سبز تر شده
    ...............
    [/QUOTE]

سلام
    آبدهی ساکولنتها توی فصول گرم تقریبا هفته ای دوبار به مقدار کم و تو فصول سرد هفته ای یکبار کافیه و آبیاری هم باید خیلی نباشه که اینا سریع میپوسن.ولی خب اینا شرایط گلدونه و تراریوم به خاطر اینکه به هرحال یه محفظه ای هست و رطوبت مدت طولانی تری داخلش میمونه بستگی به این داره که کیخاکو نیازمند آب میبینید بهترین حالت که من خودم انجامش میدم اینه کهبرگها به مقدار خیلی خیلی کم چروک بخورن (نه به حدی که گیاه بخواد کلا خشک بشه)روی خاک آب رو اسپری کنید.
    نوری که نیاز دارن..حتما آفتاب میخوان تا شاداب شن دلیل بی حالیشون هم همینه صبحا اگه جایی آفتاب میفته حتما بزاریدش از پشت همون شیشه آفتاب بهشون بخوره ولی آفتاب مستقیم نباشه که نسوزن.
    اون قرمزه که دلیلش همون آفتابه..آفتابهزیاد میخواد تا قرمز شه وگرنه سبز میشه و اگه همون آفتاب کم هم نباشه بعد از یه مدت ساقه ها بلند و فاصله برگها از هم زیاد میشه ..همون نور آفتاب رو که داشته باشن آبیاری به موقع هم که باشه میتونید مطمئن باشید دوباره سرسبز میشن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)