نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

10 نژاد برتر طوطی برای نگهداری در منزل

در این مطلب به معرفی و طبقه بندی نژاد های مختلف طوطی برای نگهداری دز خانه به عنوان یک حیوان خانگی از نگاه وب سایت petsfoto می پردازیم . ملاک برای انجام این رده بندی سر و صدا ، رام شدن ، نوع رفتار با کودکان ، نیاز به توجه و قدرت سخنگویی طوطی ها اصلی ترین معیار های انتخاب نژاد طوطی ها بوده است .

1.طوطی خاکستری آفریقایی یا کاسکو :

کاسکو ها باهوش ترین طوطی های روی زمین هستند و بیشترین تمایل به سخنگو شدن را از خود نشان میدهند

2. طوطی های آمازون :

طوطی های آمازون با 27 نژاد و زیرگونه مختلف دومین طوطی های معروف و مورد علاقه مردم در جهان هستند . رفتار مهربان و میل به بازیگوشی آن ها به همراه رنگ زیبا و توانایی نسبی حرف زدن آن ها را در این جایگاه در میان طوطی ها قرار داده است .

3. طوطی های باجریگار :

باجریگار که در ایران به اشتباه مرغ عشق نامیده میشود به دلیل توانایی سخن گفتن و سادگی نگهداری بسیار مشهور است
    4. طوطی های کانور :

هر چند کانور ها مخصوص کانور خورشیدی جزو پر سر و صدا ترین طوطی ها هستند ولی رفتار بسیار دوستانه ای که با انسان دارند باعث شده به یکی از معروف ترین طوطی ها برای نگهداری تبدیل شوند

5. طوطی های اکلکتوس :

این طوطی های عجیب از قابلیت سخنگویی بسیار بالایی برخوردار هستند . میل به جفت گیری و تولید مثل در اسارت در این طوطی ها بالاست و اکلکتوس های نر و ماده از نظر ظاهری با هم تفاوت مشهودی دارند . مجموعه این عوامل باعث شده تا طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهند . اکلکتوس ها پر سر و صدا ولی بسیار بازیگوش و خود سر هستند

6. مرغ عشق یا طوطی برزیلی

مرغ عشق یا طوطی برزیلی یکی از پر طرفدار ترین طوطی های جهان به حساب می آید . افرادی که آلوده نگهداری از این مخلوقات زیبا و کوچک میشوند معمولا کلکسیونی از انواع رنگ ها و نژاد های آن ها دارند . تنوع رنگ و نژاد و زیر گونه در طوطی های برزیلی یا مرغ عشق ها بسیار زیاد است

7. طوطی های ماکائو یا آرا :

طوطی های ماکائو یا آرا بزرگ جثه هستند و تنوع رنگ آن ها در نژاد های متخلف خیره کننده است .

8.طوطی های پروتلت استرالیایی:

هر چند که در ایران به ندرت دیده شده است ولی جزو دسته طوطی های معروف در سطح جهان به حساب می آیند . رفتار آن ها بی شباهت به مرغ عشق یا همان طوطی برزیلی نیست و به نوعی جزو اجداد مرغ عشق ها هستند.

9. طوطی های پاینس :

انواع زیادی از این نوع طوطی در جهان وجود دارد ولی در ایران نوع سر آبی آن محبوب است . قدرت سخنگویی این دسته از طوطی ها خیلی خیلی کم است .

10. پاراکیت مونک یا کواکر :

سخنگو ترین پاراکیت های جهان هستند و قدرت سخنگویی آن ها چندین برابر بالا تر از ملنگو و شاه طوطی هست
    ویرایش توسط sepideh : 1st March 2013 در ساعت 09:30 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به بابک عزیز

نمیدونم اینجا مشکلی نداشت که من این پست رو میزنم یا نه اگر صلاح دیدید که انتقال یا پاکش کنید

اول اینکه کاکاتو ها و شاه طوطی یا ملنگو جایی توی این رده بندی ندارن ؟

دوم این رده بندی که فرمودین خیلی عالی بود ولی یه رده بندی در مورد قیمت هم بگین که از ارزان ترین ت ا گرون ترین طوطی رو معرفی کنید

با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به بابک عزیز

نمیدونم اینجا مشکلی نداشت که من این پست رو میزنم یا نه اگر صلاح دیدید که انتقال یا پاکش کنید

اول اینکه کاکاتو ها و شاه طوطی یا ملنگو جایی توی این رده بندی ندارن ؟

دوم این رده بندی که فرمودین خیلی عالی بود ولی یه رده بندی در مورد قیمت هم بگین که از ارزان ترین ت ا گرون ترین طوطی رو معرفی کنید

با تشکر

سلام

یه رده بندی با نظر اون سایت بوده دیگه

به نظر منم جای شاه طوطی و ملنگو کاکادو و عروس هلندی خالیه توش!!
    هر چند که مثلا تو خارج از کشور اکلکتوس بیشتر از پاراکیت های هندی طرفدار داره ولی اینکه کاکادو عروس هلندی توش نیست خیلی عجیبه

قیمت هم به بازار هر کشور و هر منطقه مربوطه دیگه

تو ایران باجریگار و برزیلی و عروس هلندی نسبتا ارزان هستند

ملنگو و شاه طوطی و بعضی پاراکیت ها گران تر

کاسکو و بعضی از نژاد های آمازون در حدرود 1 میلیون

کاکادو ها و آرا و .... هم که رسما بالای 2 میلیون!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام مطلب جالبی بود و پست بالاییتون هم واقعا مفیده و من باهاتون موافقم که جای یه سری ها خالیه.
    اما آمازون ها مثلا آمازون پیشانی زرد اگه پیدا شه که جوجه پیدا نمیشه نزدیک 6میلیون تومنه!!!من میخواستم بخرم قیمتو که فهمیدم دیدم خارج از توانمه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی عجیب و تا حدودی تامل بر انگیزه!!!عروس هلندی و کاکادو اصلا جایگاهی توی این رده بندی ندارن و بجاش باجریگار و کانور رتبه های سوم و چهارم رو در اختیار دارن درحالیکه این دوتا نه زیاد رام میشن و وابستگی ایجاد میکنن و نه قدرت سخنگویی زیادی دارن.از طرفی شما جیغ های وحشتناک کانور رو هم با لطافت و زیبایی کاکادو و ککاتیل مقایسه کنید که هردو هم بسیار سریع با صاحبشون صمیمی میشن و هم قدرت سخنگویی بسیار بهتری در مقایسه با این دوتا دارن.حتی عجیبه که شاطوطی هم توی این لیست نیست ولی کواکر هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    لینک مقاله اصلی :

Top 10 Best Kind Of Pet Parrots | Pets - Exotic, Animals, Stories

البته به نظر بنده پاراکیت مونک در کشور های اروپایی و آمریکا از محبوبیت بیشتری نسبت به شاه طوطی و ملنگو برخورداره....قدرت سخنگوییش هم بسیار بالا تره . تو ایران استقبالی نمیشه ازش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    لینک مقاله اصلی :

Top 10 Best Kind Of Pet Parrots | Pets - Exotic, Animals, Stories

البته به نظر بنده پاراکیت مونک در کشور های اروپایی و آمریکا از محبوبیت بیشتری نسبت به شاه طوطی و ملنگو برخورداره....قدرت سخنگوییش هم بسیار بالا تره . تو ایران استقبالی نمیشه ازش
    شرمنده جناب اژیده این رده بندی مورد زیاد داره مخصوصا اینکه اکلکتوس پر سرو صدا میدونند و اینکه طوطی خاکستری باهوشترین !
    و به قول دوستان کاکاتو که جزو محبوب ترینها هست در این لیست نیست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    شرمنده جناب اژیده این رده بندی مورد زیاد داره مخصوصا اینکه اکلکتوس پر سرو صدا میدونند و اینکه طوطی خاکستری باهوشترین !
    و به قول دوستان کاکاتو که جزو محبوب ترینها هست در این لیست نیست
    شرمنده؟!

اولا اینو من ننوشتم که شرمنده من باشید . این مطلب فقط ترجمه نظریه وب سایتی بود که لینکش رو گذاشتم

ثانیا اکلکتوس سر و صداش زیاده و بحثی توش نیست...صدای کاکادو حتما کمه؟! یا شاه طوطی؟! . اغلب طوطی سانان سر و صدا دارن . طوطی های بزرگ جثه تقریبا در یک سطح هستند و فقط تن صداشون بر اساس حجم و اندازه و نژاد طوطی و فصول جفت گیری و حتی رفتار و شخصیت منحصر به فرد هر طوطی متفاوته .

ثالثا...من نمیگم کاسکو لزوما باهوش ترینه ولی اغلب منابع معتبر کاسکو رو باهوش ترین طوطی در جهان معرفی کردند...با توجه به سوابق این پرنده و آنالیز رفتار طوطی خاکستری معروفی مثل الکس میتونه درست باشه و دور از ذهن نیست .

شما بفرمایید با کدوم منبع و ماخذ اینقدر قاطعانه فرمودید کاسکو باهوش ترین نیست و خیلی هم تعجب کردید از شنیدن این جمله؟! یعنی اینجوری که شما نوشتید باهوش ترین که نیست هیچ...جزو باهوش ترین ها هم نیست ... حالا منبعتون رو بزارید ببینیم کجای این اینقدر عجیب بوده ...

آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 2nd March 2013 در ساعت 06:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    شرمنده؟!

اولا اینو من ننوشتم که شرمنده من باشید . این مطلب فقط ترجمه نظریه وب سایتی بود که لینکش رو گذاشتم

ثانیا اکلکتوس سر و صداش زیاده و بحثی توش نیست...صدای کاکادو حتما کمه؟! یا شاه طوطی؟! . اغلب طوطی سانان سر و صدا دارن . طوطی های بزرگ جثه تقریبا در یک سطح هستند و فقط تن صداشون بر اساس حجم و اندازه و نژاد طوطی و فصول جفت گیری و حتی رفتار و شخصیت منحصر به فرد هر طوطی متفاوته .

ثالثا...من نمیگم کاسکو لزوما باهوش ترینه ولی اغلب منابع معتبر کاسکو رو باهوش ترین طوطی در جهان معرفی کردند...با توجه به سوابق این پرنده و آنالیز رفتار طوطی خاکستری معروفی مثل الکس میتونه درست باشه و دور از ذهن نیست .

شما بفرمایید با کدوم منبع و ماخذ اینقدر قاطعانه فرمودید کاسکو باهوش ترین نیست و خیلی هم تعجب کردید از شنیدن این جمله؟! یعنی اینجوری که شما نوشتید باهوش ترین که نیست هیچ...جزو باهوش ترین ها هم نیست ... حالا منبعتون رو بزارید ببینیم کجای این اینقدر عجیب بوده ...

آژیده
    شرمندگی از طرف بنده بود جناب آژیده که جسارت کردم در این تاپیک پست شما رو نقل قول کردم باز هم معذرت میخوام . شما درست میفرمایید
    خیر اکلکتوس در ان حدی که میفرمایید صدا ندارد مخصوصا اگر سرلاکی بزرگ شود ماده و نر بنده که کم صداتر از خاکستری هستند
    برای هوش جناب من عرض کردم باهوشترین نیست .این باهوشترین یعنی شماره یک .از نظر من کی آ طوطی خاکستری امازون اکلکتوس جزو باهوشترینها هستند نمیتوان شماره گذاری کرد جناب آژیده
    شما ماورای جمله بنده حقیر را هم انالیز کردید که من خودم ماندم کجا گفتم اصلا باهوش نیست
    اگر من توهینی کردم که با این عصبانیت برخورد میکنید بنده خواهشا عفو بفرمایید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    شرمندگی از طرف بنده بود جناب آژیده که جسارت کردم در این تاپیک پست شما رو نقل قول کردم باز هم معذرت میخوام . شما درست میفرمایید
    خیر اکلکتوس در ان حدی که میفرمایید صدا ندارد مخصوصا اگر سرلاکی بزرگ شود ماده و نر بنده که کم صداتر از خاکستری هستند
    برای هوش جناب من عرض کردم باهوشترین نیست .این باهوشترین یعنی شماره یک .از نظر من کی آ طوطی خاکستری امازون اکلکتوس جزو باهوشترینها هستند نمیتوان شماره گذاری کرد جناب آژیده
    شما ماورای جمله بنده حقیر را هم انالیز کردید که من خودم ماندم کجا گفتم اصلا باهوش نیست
    اگر من توهینی کردم که با این عصبانیت برخورد میکنید بنده خواهشا عفو بفرمایید
    سلام و احترام

راستش من همیشه سعی میکنم نقل قول کنم ...چون نظرات همیشه متفاوته و هر کسی نظر خودش رو داره که قابل احترامه

بالا تر هم خودم هم اشاره کردم که خیلی عجیبه که این لیست توش اسمی از کاکادو یا عروس هلندی برده نشده...

این قسمت از پست شما رو که دیدم باعث شد برداشت دیگری بکنم :
    و اینکه
    طوطی
    خاکستری باهوشترین !

این نظر من نبوده و فقط نقل قولی بوده . به هر حال من هم اگر باعث رنجش شما شدم غذر خواهی میکنم

در ضمن منم مثل همه کاربران این فرومم نقل قول کردن پست بنده هیچ شرمندگی که نداره هیچ .... خیلی هم خوبه که دوستان نظرشون رو بدن . چون این فروم مال منه دلیلی نداره که همه حرفام درست باشه .

ارادتمند
    آژیده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)