نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    11394

6 مینای ماده آیا واقعا سخنگو میشه ؟!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام خدمت دوستان عزیز من در اینترنت کلی گشتم و مطالب گوناگونی در رابطه با مرغ مینا خوندم . و چیزی که بیشتر همه جا نوشته بود اینکه مرغ مینا جنسیت نر و ماده زیاد فرقی با هم در سخنگویی ندارند اما بعضی ها میگن جنس نر زودتر و بهتر یاد میگیره سخن گفتن رو. من به شخصه فکر میکنم ماده ها زیاد اهل صحبت کردن نیستن . دوستان عزیز من خودم مینای ماده دارم . این حرف رو میزنم چون میبینم هیچ تلاشی نداره مینای من الان نزدیک 7ماهش هست . و زیاد بهش امید ندارم . سوال از اینجا شروع میشه . که آیا ماده ها حرف میزنن . برای اینکه بهتر بفهمم از توی اینترنت کلیپ های گوناگونی از سخنگویی مینا دانلود کردم . چیز جالبی که دیدم این بود که همه نر بودن نشون به اون نشون که داخل دهانشان سیا بود . خیلی توی اینترنت دنبال کیلیپی گشتم که ماده توش حرف بزنه اما چیزی پیدا نکردم واسه همین دیگه دارم باور میکنم ماده سخنگو نمیشه . اینجا دوتا سوال برام به وجود میاد؟ که آیا بعد از گذشت زمان دهن ماده ها هم سیاه میشه ؟؟؟ یا اینکه نه تا آخرش صورتی قرمز میمونه. و خواهشی که از دوستان دارم اینه که اگر کیلیپی که سراغ دارن که ماده مرغ مینا توش حرف بزنه و کاملا واضح باشه که ماده است لطفا لینکش رو قرار بدن تا هم من و هم دیگر دوستان مطمئن شیم ماده هم میتونن سخنگو شن . واگر واقعا ماده قرار نیست حرف بزنه حداقل بگید که ما بیخودی وقتمون رو سرش تلف نکنیم. مرسی از همه منتظر جوابتون هستم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarsim نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز من در اینترنت کلی گشتم و مطالب گوناگونی در رابطه با مرغ مینا خوندم . و چیزی که بیشتر همه جا نوشته بود اینکه مرغ مینا جنسیت نر و ماده زیاد فرقی با هم در سخنگویی ندارند اما بعضی ها میگن جنس نر زودتر و بهتر یاد میگیره سخن گفتن رو. من به شخصه فکر میکنم ماده ها زیاد اهل صحبت کردن نیستن . دوستان عزیز من خودم مینای ماده دارم . این حرف رو میزنم چون میبینم هیچ تلاشی نداره مینای من الان نزدیک 7ماهش هست . و زیاد بهش امید ندارم . سوال از اینجا شروع میشه . که آیا ماده ها حرف میزنن . برای اینکه بهتر بفهمم از توی اینترنت کلیپ های گوناگونی از سخنگویی مینا دانلود کردم . چیز جالبی که دیدم این بود که همه نر بودن نشون به اون نشون که داخل دهانشان سیا بود . خیلی توی اینترنت دنبال کیلیپی گشتم که ماده توش حرف بزنه اما چیزی پیدا نکردم واسه همین دیگه دارم باور میکنم ماده سخنگو نمیشه . اینجا دوتا سوال برام به وجود میاد؟ که آیا بعد از گذشت زمان دهن ماده ها هم سیاه میشه ؟؟؟ یا اینکه نه تا آخرش صورتی قرمز میمونه. و خواهشی که از دوستان دارم اینه که اگر کیلیپی که سراغ دارن که ماده مرغ مینا توش حرف بزنه و کاملا واضح باشه که ماده است لطفا لینکش رو قرار بدن تا هم من و هم دیگر دوستان مطمئن شیم ماده هم میتونن سخنگو شن . واگر واقعا ماده قرار نیست حرف بزنه حداقل بگید که ما بیخودی وقتمون رو سرش تلف نکنیم. مرسی از همه منتظر جوابتون هستم.
    هر 2 هوش و استعداد یکسانی دارند با این فرق که میل و تمایل پرنده های نر به تقلید صدا بیشتر از ماده ها هست . به صورت غریزی هم تو طبیعیت این نر ها هستند که بیشتر سر و صدا در میارن از خودشون و حتی با این صدا ها ماده رو جذب میکنند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    11394
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    هر 2 هوش و استعداد یکسانی دارند با این فرق که میل و تمایل پرنده های نر به تقلید صدا بیشتر از ماده ها هست . به صورت غریزی هم تو طبیعیت این نر ها هستند که بیشتر سر و صدا در میارن از خودشون و حتی با این صدا ها ماده رو جذب میکنند
    مرسی از پاسخ ولی شما کیلیپی از سخن گویی ماده دارید ؟ میشه به سوالات بالای من جواب بدید ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مرسی از پاسخ ولی شما کیلیپی از سخن گویی ماده دارید ؟ میشه به سوالات بالای من جواب بدید ؟
    سوالتون رو مجبورم به یک سوال دیگه جواب بدم!!

آیا شما راهی برای Visual Se0ing یا تعین جنسیت مینا از روی ظاهر سراغ دارید؟ اگر دارید بگید تا من کلیپ بزارم!!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    11394
    سوالتون رو مجبورم به یک سوال دیگه جواب بدم!!

آیا شما راهی برای Visual Se0ing یا تعین جنسیت مینا از روی ظاهر سراغ دارید؟ اگر دارید بگید تا من کلیپ بزارم!!
    خب مگه داخل دهن نر سیاه نیست سق ؟ ماده مایل به قرمز دیگه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    There is no visual difference between the male and female. Distinguishing between the two must be done through DNA testing.

به جز آزمایش DNA و سونوگرافی راهی برای تعیین جنسیت مینا وجود نداره دوست عزیز . به حرف پرنده فروش ها توجهی نکنید چون جز مشتی چرندیات بی پایه و اساس چیز دیگری تحویلتون نمیدن . پرنده ها از نظر علائم جنسیتی در ظاهر 2 دسته هستند . Dimorphic و Monorphic

monofphic ها هیچ تفاوت ظاهری در 2 جنس مختلف ندارند...مثل کاسکو ، مینا و ...
    monorphic ها در 2 جنس نر و ماده تفاوت های ظاهری دارند مثل طوطی اکلکتوس ، عروس هلندی (Normal Grey) و ....

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 22nd February 2013 در ساعت 10:22 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    11394
    There is no visual difference between the male and female. Distinguishing between the two must be done through DNA testing.

به جز آزمایش DNA و سونوگرافی راهی برای تعیین جنسیت مینا وجود نداره دوست عزیز . به حرف پرنده فروش ها توجهی نکنید چون جز مشتی چرندیات بی پایه و اساس چیز دیگری تحویلتون نمیدن . پرنده ها از نظر علائم جنسیتی در ظاهر 2 دسته هستند . Dimorphic و Monorphic

monofphic ها هیچ تفاوت ظاهری در 2 جنس مختلف ندارند...مثل کاسکو ، مینا و ...
    monorphic ها در 2 جنس نر و ماده تفاوت های ظاهری دارند مثل طوطی اکلکتوس ، عروس هلندی (Normal Grey) و ....

موفق باشید
    واقعا ممنون از پاسخ اما یه سوال فقط اینکه هر مینایی که به حرف بیاد باید دهنش مشکی شده باشه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    واقعا ممنون از پاسخ اما یه سوال فقط اینکه هر مینایی که به حرف بیاد باید دهنش مشکی شده باشه ؟
    ممکنه علامت بلوغ باشه . اطلاعی راجع به رنگ دهان و اینکه نشانه چیست ندارم ولی مسلما ربطی به جنسیت مینا نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062

سلام درمورد سوالاتتون من خودم مرغ مینای ماده داشتم
    اولا دهن مینای ماده هم به مرور سیاه می شه
    دوما مرغ میناتونو چقدر توی روز بیرون می یارید؟ مرغ مینای ماده هم مثل نر حرف می زنه در این مورد بهتون اطمینان می دم ولی باید حوصله به خرج بدید مینای من ۱ سالگی حرف زد
    باید کم از قفس بیرون بیارید نباید زیاد آزاد باشه به تمرین زیاد نیاز داره ولی مطمین باشید حرف می زنه
    می شه یه عکس از میناتون بذارید معمولا مینای ماده دوره چشمش سفیده و توی سنای زیاد زرد می شه ولی مینای نر از سن پایین دور چشمش زرد می شه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    کلا من از زمانی که خیلی کم سن بودم و یاد دارم پرنده فروش ها ادعا میکردند جنسیت مینا رو از رنگ سق و زبان و دهان . ... تشخیص میدند
    این خرافات محضه....جنسیت مینا هیچ ربطی به رنگ دهان و منقار و ... نداره . تنها راه تشخیص جنسیت مینا آزمایش dna هست .

موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)