صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا حق نظری نمایش پست ها
    اولی بحری
    دومی شنقار ( نام ترکی) یا gyrfalcon (جیر فالکن) است . البته لاچین ، بالابان ، شاهین بلوچی ، شنقار در زیر سرده Hierofalco ها قرار می گیرند از تفاوت های این دو می شود گفت که شنقار بزرگتر از بالابان است .در شنقار ، لیل و شاهین و ترمتای خطوط دم از انتها ضخیم و پر رنگ است و با نزدیک تر شدن به زیر شکم نازک تر و و روشن تر می شود ولی در بالابان و لاچین حالتی یکسان برای دم است و بادامی های روشن روی دم وجود دارد از شباهت ها نیر می شود گفت که شیوه شکار بالابان و شنقار مانند هم است و بر خلاف بحری عادتی به شیرجه های سریع ندارند مانند تمامی فالکن ها قرینه مشکی دارند و ماده ها بزرگتر از نرها هستند. ولی دورگه هایی از این گونه بخصوص شنقار و بالابان توانایی تولید مثل دارند که در کشور های اروپایی و امریکای شمالی برای کاهش زنده گیری پرندگان وحشی پرورش داده می شوند و برای بازداری مورد استفاده قرار می گیرند
    سومی هم که طرلان (ترلان )شمالی یک قوش (چشمان زرد ) بر خلاف دو شاهین قبل است . البته عکس دومی اگه از تمام بدن بود می شد دقیق تر نظر داد . این دوتا عکس از دورگه شنقار و بالابان را خیلی دوست دارم

سلام
    کاملا درسته ممنون از توضیحاتتون متاسفانه این تالار کسی به پرنده شکاری علاقه نداره(خیلی کم هستن اینجور افراد)
    شنقار بالابان قشنگ میشه ولی آموزش پذیریشون بگیر نگیر داره شنقار که خنگه ، دورگه ها هم گاهی خنگ میشن ولی خیلی زیبان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام
    بعد از چندماه تاپیک اومد بالا گفتم یک مطلب مفید بزارم حیفه،
    تغذیه پرندگان شکاری و جوجه ها:
    دوستان شما نباید مایوس شوید چون طبیعی است شما نمیدانید این پرندگان را چگونه صید میکنند و با چه وضعی به مغازه اورده ودر چه شرایطی نگه میدارند من با این فروشندگان زندگی کردم یا صیاد سهره که یک قرقی به تورش میافتد نمیدانید چه رفتاری میکند همین برای تربیت نشدن کافی است یا زمان تربیت را بالا میبرد چه رسد به دیگر مسائل.
    مطلب بالا نقل قولی بود از یکی از دوستان
    در معازه ها وقتی این پرندها به دستهای انها نوک زده یا با پنچه می گیرد این افراد به جای تکان نخوردن و کم کم حیوان را ارام کند پرنده را میزند یا پرتش میکند که صدها بار دیدم. تربیت این پرندگان خیلی راحت است فقط شما پرنده خوب گیر نیاورده اید که مشکل همه ما است اما خرید جوجه کرک مشکلی ندارد مگر پرنده مریض بخوردش دهند که کار شان است هنگام خرید جوجه کرک(زغب)جوجه را بلند کنید جوجه باید پاهایش را در هوا پرت کند و تند تند تکان داده انگاه میفهمید جوجه فلج نیست بعد مقعد را نگاه کرده نباید مدفوع جمع شده باشد پاها و نوک نباید کج باشند از نوک انها نباید بزاق اویزان باشد پرنده به پشت نباید باشد در هنگام بیداری نباید روی پهلو و سر را کچ روی زمین بگذارد هنگام مدفوع انداختن باید روی پا بلند و عقب عقب رفته و مدفوع را پرت کند چه زرد چشم چه سیاه چشم البته جوجه های چند روزه به عقب میخزند.
    از فروشنده پرسیده که ایا اب داده یا خیر اگر اب داده باشد نخرید به هیچ عنوان به جوجه کرک اب نمیدهند تا هنگامیکه خوب بزرگ شده و روی نشیمن نشسته باشد انگاه ابخور میکنند برای جلوگیری از قارچهای روده ای البته اگر به جوجه اب داده شود و زیادنداده میتوان با ریمه میزان اب را کم کرد اما بعضی از جوجه ها هفته های اولیه است و غذای ریمه دار نمیدهند اما احتیاط کنید نخرید 80درصد ماهیچه از اب تشکیل شده جوجه ها اب مورد احتیاجشان از این 80درصد تامین میشو د. اما دادن اب اگر هم انجام شد باید اب تقطیر شده یا سرم خوراکی استفاده کرد انهم برای مرطوب کردن گوشت به اندازه نیم سی سی من این موضوع را امتحان نکردم چون دیدم اروپائی ها از مایع استفاده میکنند و وهنگامیکه پرسیدم این جواب دادن .
    روشی که در پائین ذکر شده مخلوطی از خون ماهیچه و غضروف میباشد که خون و ماهیچه نیاز اب را برطرف میکند . بعداز خرید حتما دامپزشکی برده برای واکسن چون جوجه است یا خوراکی است یا قطرهای این موضوع یکی از بایدها است .مکان نگه داری بسیار مهم است میتوان از یک تشت که داخل ان پارچه پر شده و در اخر یک پارچه تمیز و بهداشتی روی انها قرار داده نباید پارچه نایلونی یا لیز باشد پاهای جوجه کج میشود بپوشانید میتوان از لانه کلاغ استفاده کرد و لانه های بزرگ دیگر رویش پارچه هم بیندازید خوب است .
    نکته مهم گرما میباشد که در کتاب اما فورد به خوبی نوشته حتما مطالعه کنید خیلی مطالب خوبی در مورد پرورش جوجه کرک نوشته شده که با یک لامپ سبز رنگ 40 وات حل شده لامپ را در گوشهای از لانه از بالا اویزان کنید که در زیر ان 37درجه باشد درجه را از داروخانه خریداری کنید میتوان از درجه های ورقه ای استفاده کرد و زیر لامپ قرار داد و لامپ را بالا و پائین کرده تا در جه مورد نظر بدست اید که هرگاه گرمش شد به قسمت دیگر لانه رود و سردش شد به زیر لامپ بیاید جوجه را پیش افراد خانواده برده البته هنگامیکه بیدار است . و اگر خواب بود از خواب بیدارش نکنید جوجه ها زیاد میخوابند که این برای رشدشان مفید است باید در جای ارام باشند و تمام افراد خانواده باید ملاحظه کنند از زدن اسپری حشره کش و قرص حشره کش و افت کشهای گلدان و.. جدا" بپرهیزید . مواظب گربه هم باشید.

جوجه را دست مالی نکنید دور از جریان هوا و از دسترس بچه ها باشد .در روز جلوی افتاب اورده همینکه به جوجه حالت گرما دست داد و نوک را باز کرد کافی است . در کتاب امافورد جدولی دارد که خوب است ولی من هرگاه چینه دان خالی شد غذا میدهم ویتامین مهم است در هفته 2بار به مقدار نصف گندم زیاد ویتامین با عث اسهال و حساسیت شده افراط نکنید .در مورد جوجه کرک هفته های اول را نباید غذای ریمه دار داد بعد از 3 یا 4 هفته دوبار در هفته غذای ریمه دار دهید که بهترین ان پوست و کرک جوجه یک روزه است و روز قبل باید اول ریمه را ببینید بعد شروع به غذا دادن کنید .
    در مورد غدا دادن جوجه مرغ یک روزه عالی است 2 یا 3 ..جوجه بستگی به جوجه کرک شما دارد سر جوجه مرغ یک روزه را جدا کرده خون را در مخلوط کن که اسیاب ان بهتر است ریخته پوست را کنده چینه دان و روده را خالی کرده و سر را از قسمت نوک و بالای چشمها جدا کرده و داخل مخلوط کن ریخته البته بهتر است از مغز یک جوجه استفاده شده و میکس کنید البته قبل از این کار دستهایتان را باید بشوئید بعد با صدای اسمش و سوت غدا دهید . 2با در هفته 1قطره روغن زیتون لای یک لقمه ریخته و بدهید .
    البته گنچشک و سوسمار و مارمولک و موشهای صحرائی خوب است برای هفته های 3به بعد که هنگامی که دشت رفتید تهیه کنید اما هیچگاه نخرید ولی جوجه یک روزه همیشه در دسترس بوده و پروار میکند و هضم ان خیلی راحت است(برای قرمز کردن چشم طرلان بسیار عالی است) البته برای سالهای دیگر وارد میشوید و کارهای دیگر انجام خواهید داد این کارها برای سال اول خوب است بعد از 4 و 5 هفته در روز دوبار بستگی به قوشباز دارد با طبله غذا داده شود هفته اول از پرنده کوچک بلدرچین بعد از در هفته دوم فاخته وکم کم بزرگتر البته بعضی ها حتی کنار جوجه کرک بلدرچین میگذارند البته مرده تا خوب بزرگ نشود زنده ندهید به هیچ عنوان عجله نکنید و پرنده را خراب نکنید هنگام پرواز باید خیلی بیابان بروید جای که درخت نباشد هر روز باید با ان کار شود مانند جوجه وحشی که میخواهد پرواز و شکار یاد بگیرد دوستان هنگامی که پرنده رشد کرد و کامل شد باید وزن ان را کم کرد یک از دلایلی که بعضی ها نتیجه نمیگیرند مسائله وزن است که در تربیت نقش اساسی دارد شما فکر میکنید که پرند اشتها دارد و غذا میخورد ولی هنگامیکه طلب دور میکنید اصلا به شما توجه نمیکند این نشانه وزن بالا است یکی از بهترین وزنها وزنی است که شما پرنده را روی سنگی گذاشته و هنگامیکه خواستید دور شوید می بینید که پشت سر شما به پرواز در امده و به سمت شما میاید این یکی از بهترین وزنها است چه اشیانی و چه توری و دیگر به بند طلب نیاز نیست هنگام طلب همیشه مواظب باشید که بند طلب به سنگی یا خار گیر نکند که خیلی بد است .در مورد برداشتن جوجه کرک از لانه تا جای که میتوانید این عمل را انجام ندهید اما اگر خواستید یا بزرگترین جوجه را ور داشته یا کوچکترین ان هیچگاه تمام جوجه ها را ور نداشته چون واقعا ظلم است و پرنده ترک دیار میکند. .

در ضمن هنگامیکه جوجه کامل شد مطابق کتاب امافورد تربت کنید مانند پرنده توری . در مورد کلاه کردن راههای زیادی است بعضیها روزی 5 دقیقه سر جوجه کرک کلاه کرده که خیلی روش خوبی است و در ماهای دیگر زمان را بیشتر کرده ولی بعضیها میگذارند که کامل بزرگ شود که در مورد زرد چشمها خوب نیست .
    درکل چکیده مطلب:بهترین غذا برای جوجه و پرندگان شکاری به اولویت : گنجشک،کبوتر یا جوجه(جوجه زیر 1 هفته ای)،بلدرچین،مرغ اگر زنده گیر بیارید خیلی بهتره سالم بودنشون هم خیلی مهمه پرنده های شکاری دستگاه گوارش و سیستم ایمنی قوی ای ندارن با کوچیک ترین مریضی از پا در میان.
    ببخشید اگه اشتباه تایپی داره
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دلبجه
    شماره عضویت
    23638
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    اگه اطلاعاتی در مورد رام کردن و دستی کردن و اموزش شکار یا دنبال کردن (فراخوانی صوتی)
    خوشحال میشیم اشتراک بذارید
    سلام خسته نباشید من الان یه جوجه لیجه دارم خیلی جوجه نیس ولی بالغ هم نیست پرهاش شکسته و من نگهش داشتم تا خوب شه بتونه پرواز کنه باید چیکار کنم چی بدم بهش یعنی آزادش کنم نمیتونه شکار کنه زنده نمیمونه؟بخوام ازاذش کنم کجا باید آزادش کنم یا تربیت میشه؟کار درست چیه میشه راهنمایی کنید ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط تریتی نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من الان یه جوجه لیجه دارم خیلی جوجه نیس ولی بالغ هم نیست پرهاش شکسته و من نگهش داشتم تا خوب شه بتونه پرواز کنه باید چیکار کنم چی بدم بهش یعنی آزادش کنم نمیتونه شکار کنه زنده نمیمونه؟بخوام ازاذش کنم کجا باید آزادش کنم یا تربیت میشه؟کار درست چیه میشه راهنمایی کنید ممنون
    سلام. تشکر
    بهترین راه هم برای درمان و هم ازادسازی بعد از اون ، تحویل دادن به مامورین محیط زیست اون ناحیست. اگر نگهش دارید بهش کمکی نکردید چون بال شکسته به رسیدگی تخصصی نیاز داره. دلیجه یک پرنده شکاریه و اگر بالش به خوبی ترمیم نشه نمیتونه به حیات وحش برگرده .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان شکاری
    شماره عضویت
    25583
    سلام و خسته نباشید
    دوستان پرندگان شکاری رو قبل از اینکه بیاریید خونه باید تمام امکانات رو فراهم کرده باشید
    دوستانی که کمک میخواند و یا قصد خرید کلاه و چشم بند یا همون کلاه دارند میتونند به ای دی تلگرام بنده گراجعه کنند تا کمکشون کنم
    @mohammadmehdighasemi

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ
    شماره عضویت
    28274

شناخت پرندگان شکاری

نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلامکاملا درسته ممنون از توضیحاتتون متاسفانه این تالار کسی به پرنده شکاری علاقه نداره(خیلی کم هستن اینجور افراد)شنقار بالابان قشنگ میشه ولی آموزش پذیریشون بگیر نگیر داره شنقار که خنگه ، دورگه ها هم گاهی خنگ میشن ولی خیلی زیبان
    دوست عزیزم درود و وقت بخیر ....... همیشه شاد باشید ..... اون عکس که دو پرنده رو کنار همدیگه نشون میده رو نیگاه کنید ببینید مشخصه ی کدوم نوع پرنده ی شکاری رو داره ...... خب هردو پرنده چرغ هستند . یکی چرغ سیاه و دیگری چرغ سفید یا همون بالابان .... پرنده بحری هم مشخصه هایی داره که توی این عکس هیچکدومشون بحری نیستند ...... بحری رو ببینید با این کلیک http://korbal20.blogfa.com/post/52

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    28277
    دوستان من یه دلیجه پیدا کردم

میخوام ببینم بهش کوشت قرمز بدم یا سفید ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جغد
    شماره عضویت
    29966
    دوست عزیز بهترین غذا برای دلیجه بلدرچینه گوشت قرمز گوسفند یا گوساله رو کمتر میخورن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک و خرگوش و حلزون و بلدرچین
    شماره عضویت
    30001
    سلام دوست عزیز.
    تقریباً میشه گفت تمامی پرندگان رو اگر از جوجگی بزرگ کنید و تکنیک ها رو بلد باشید پرنده یاد میگیره تا هر وقت اسمش رو گفتید بیاد. مثلاً خودم شخصا به اردک هام یاد داده بود که هر وقت صداشون کردم به سمتم بیان. وقتی که جوجه بودن غذا مورد علاقه شوم رو از فاصله نشون میدادم و اسمشون رو میگفتم. بعد یواش یواش فاصله رو بیشتر میکردم. دیگه یاد گرفتن با گفتن اسم بیان پیشم. همین کار رو روی شاهین هم فکر کنم بشه کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک و خرگوش و حلزون و بلدرچین
    شماره عضویت
    30001
    سلام دوست عزیز.
    بستگی به سن دلیجه تون داره. هرچی سن دلیجه پایین تر باشه غذا باید بیشتر خورد بشه.
    بهترین تغذیه بلدرچین تازه هست. اگر دلیجه تون بالغه و از اب و گل در اومده بهتره بلدرچین سالم و زنده بهشون بدید. البته من خودم طاقت دیدن چنین صحنه ای رو ندارم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)