صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط lucas007 نمایش پست ها
    من خودم اینکارو نکردم ولی یه نفرو میشناختم که اینکارو با استفاده از ضعف پرنده انجام میداد مثلا از جفتش جداش میکرد . بهش غذا نمیداد و...
    البته به نظرم کار غلطیه
    لطفا اطلاعات غلط در زمینه ای که چیزی ازش نمیدونید ندید،به هیچ وجه نه از جفتش جدا میکنن نه غذا نمیدن . . .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام
    دوستان این بخش مشتاق نداره؟ یعنی هیچکس علاقه مند به این رشته نیست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    اگه اطلاعاتی در مورد رام کردن و دستی کردن و اموزش شکار یا دنبال کردن (فراخوانی صوتی)
    خوشحال میشیم اشتراک بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    از وسایل مورد نیاز شروع میکنم
    لوازم وتجهیزات برای قوش بازی
    لوازم و تجهیزاتی که برای تربیت پرندگان شکاری مورد استفاده قرار میگیرد در ایران کم است
    و قوش باز باید بعضی از این وسایل رو خود بسازد. البته میتوان آن را از کشورهای دیگر خریداری
    کرد که برای همه مقدور نیست ولی در ایران بعضی از مغازهای لوازم شکار بعضی از این تجهیزات
    را دارند که میتوان از آنجا تهیه کرد.
    حلقه اتصال( هرزگرد)
    حلقه اتصال از فلز ساخته از فلز ساخته شده و بین پاجه بند و تسمه چرمی که به محل نشیمن پرنده متصل می شود قرار میگیرد
    به خاطر هرز گردیدن حلقه می تواند از چرخیدن تسمه ها به دور یکدیگر جلوگیری کند.
    پاچه بند
    پاچه بند نواری چرمی است که به پای پرنده بسته می شود تا موقعی که بر روی نشیمن قرار میگیرد بسته باشد. پاچه بند 2 نوع
    است .یکی سنتی و یکی ایلمری . ما حتما" الگوهایی از پاچه بند سنتی وایلمری را در این صفحه قرار می دهیم تا با آن آشنا شوید.
    در هفته های بعد حتما"توضیح کاملتری راجب این وسیله میدهیم.

سوتکافرادی که نمیتوانند با دهان سوت بلند بزنند بایستی از سوتک برای صدا کردن پرنده استفاده کنند چون باید پرنده را برای فراخوانی
    به صدایی عادت داد .
    نخ گیرنده قوش
    قوشی که در حال تعلیم است برای اینکه در مراحل اولیه فرار نکند به پاچه بندش باید نخی وصل کرد و انتهای آن را محکم به جایی
    بست. البته این نخ نباید زیاد سنگین باشد که تعادل پرنده را در هنگام پرواز از بین ببرد. نخهای نایلونی که معروف به نخ پرده هستند
    کاملا" مناسب این کار هستند و البته نخ شاقول من خودم از نخ شاقول استفاده میکنم .
    طبله
    راجب این وسیله چون مهم است در صفحه های دیگر توضیح کامل داده خواهد شد.
    دستکش
    دستکش برای خود قوش باز مورد استفاده قرار میگیرد و جنس آن چرم میباشد و زید مچ سگکی برای اتصال نخ گیرنده باید باشه البته پرندگان کوچک نیازی به دستکش نیست.
    محل نشستن یا نشیمن
    سه نوع محل نشستن اصلی وجود دارد . نشیمن صاف، کمانی و نشیمن حلقه ای.البته بهتر نوع نشیمن نشیمن صاف است به خاطر
    اینکه پرندگان شکاری در صحرا نیز به طور آزادانه روی محل صاف می نشینند و استراحت میکنند.
    کلاه یا چشم بند
    محل کلاه بند یا چشم بند بدین صورت است که بر روی سرپرنده به شکلی قرار داده می شود که از ورود نور به چشم جلوگیری
    کرده و حالت کوری به پرنده میدهد. هنگامی که پرنده نبیند آرام یک جا می نشیند و شما می توانید برای حمل کردن
    برای تمیز کردن و بستن پاچه بند از آن استفاده کنید. کلاه هیچ گونه ناراحتی برای پرنده ایجاد نکرده و پرنده راحت تر نیز هست.
    البته نباید برای مدت طولانی از کلاه استفاده کرد چون پرنده خجالتی و ترسو می شود.
    کلاه نیز مدل های مختلف یدارد که الگوهای آن را در اختیار شما قرار میدهیم. البته کلاه در ایران موجود میباشد و می توانید آن را تهیه
    کنید اما بهتره خودتون بسازید چون اندازه سایز سر پرنده ها متفاوته و کلاه بد پرنده رو عصبی تر میکنه و هیچ کمکی هم نمی کنه.
    ویرایش توسط karshenas : 29th October 2015 در ساعت 07:21 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نشیمن(معروف به نشیمن عربی بهترین نشیمن از نظر من):

کلاه:

طبله:

دستکش:

پاچه بند:

(90 درصد وسایل مورد نیاز داخل ایران نیست و باید خودتون بسازید نحوه ساخت هم قرار میدم)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    طبله
    طرز ساخت:بالهای کبوتر یا گنجشک را از ته میکنیم + پرهای دم به ترتیب سپس با تیغ قسمت های گوشتی بال رو میزنیم که گوشت مشخص شه میزاریم جلو لانه مورچه بعد 2 هفته همه گوشتاشو میخورن دیگه بو نمیده،خوب میشوریمش و با سشوار خشک میکنیم و طبق تصویری که از طبله گذاشتم به چرم متصل میکنیم سپس دم رو با ترتیب میچسبونیم حالا طبله آماده است
    طرز استفاده:ابتدا طرز چرخاندن رو 1 هفته روزی 3-4 بار تمرین میکنیم تا تبهر پیدا کنید در این مدت گوشت رو با دست به پرنده نمیدیم پرت میکنیم تا خودش رو هوا یا زمین بگیره بخوره (2 وعده از 3 وعده 1 وعده با دست)سپس به مدت 3 روز 5 گرم از غذای روزانه کم میکنیم و روز طبله به پرنده غذا نمیدیم،به طبله گوشت پرنده ای که طبله از اون ساخته شده رو متصل میکنیم سپس از فاصله 10 متری طبله رو میچرخانیم و با قدرت کم به سمت پرنده پرت میکنیم تا بیاد و تغذیه کنه 2 روز درمیان اینکار رو انجام بدید بعد 1 هفته طبله رو به جهات دیگر پرت میکنیم و به تدریج به فاصله اضافه میکنیم بعد 2-3 هفته یک گنجشک یا کبوتر زنده رو میگیریم شاه پرها رو میچینیم و ترجیحا یک چشم پرنده مورد نظر را میپوشانیم سپس شاهین رو روی نشیمن و پرنده رو به سمتش میپرونیم تا شکارش کنه
    توجه:استفاده زیاد از طبله باعث میشه پرنده طبله شناس بشه و نباید خیلی استفاده کرد 2-3 روز یک بار زمان مناسبیه بعد از اینکه شکار زنده رو شکار کرد دیگه طبله احتیاجی نیست هفته ای 1 بار یا نهایتا 2 هفته یکبار بهش پرنده زنده بدید شکار کن بعد 2-3 بار چشم پرنده رو نپوشونید و بعد از +6 بار همه شاهپرها ها رو نکنید و به تدریج پرنده سالم که توان پرواز و دیدن رو داره بهش بدید تاشکارش خوب بشه
    از گرفتن پرنده مریض به عنوان طعمه جدا بپرهیزید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    تعدادی عکس زیبا خدمت دوستان:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    تعدادی عکس زیبا خدمت دوستان:

کاش نژاداشون رو هم میگفتید. من هیچ وقت نتونستم پرندگان شکاری رو درست ااز هم تشخیص بدم....اولی شاهینه؟ یا بحری؟ فکر کنم شاهین باشه! دومی جیر فالکن یا بالابان سفید؟ سومی هم طرلان؟

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    اولی بحری
    دومی شنقار ( نام ترکی) یا gyrfalcon (جیر فالکن) است . البته لاچین ، بالابان ، شاهین بلوچی ، شنقار در زیر سرده Hierofalco ها قرار می گیرند از تفاوت های این دو می شود گفت که شنقار بزرگتر از بالابان است .در شنقار ، لیل و شاهین و ترمتای خطوط دم از انتها ضخیم و پر رنگ است و با نزدیک تر شدن به زیر شکم نازک تر و و روشن تر می شود ولی در بالابان و لاچین حالتی یکسان برای دم است و بادامی های روشن روی دم وجود دارد از شباهت ها نیر می شود گفت که شیوه شکار بالابان و شنقار مانند هم است و بر خلاف بحری عادتی به شیرجه های سریع ندارند مانند تمامی فالکن ها قرینه مشکی دارند و ماده ها بزرگتر از نرها هستند. ولی دورگه هایی از این گونه بخصوص شنقار و بالابان توانایی تولید مثل دارند که در کشور های اروپایی و امریکای شمالی برای کاهش زنده گیری پرندگان وحشی پرورش داده می شوند و برای بازداری مورد استفاده قرار می گیرند
    سومی هم که طرلان (ترلان )شمالی یک قوش (چشمان زرد ) بر خلاف دو شاهین قبل است . البته عکس دومی اگه از تمام بدن بود می شد دقیق تر نظر داد . این دوتا عکس از دورگه شنقار و بالابان را خیلی دوست دارم

ویرایش توسط پارسا حق نظری : 5th January 2016 در ساعت 12:38 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    کاش نژاداشون رو هم میگفتید. من هیچ وقت نتونستم پرندگان شکاری رو درست ااز هم تشخیص بدم....اولی شاهینه؟ یا بحری؟ فکر کنم شاهین باشه! دومی جیر فالکن یا بالابان سفید؟ سومی هم طرلان؟
    سلام
    استاد اولی بحری هست
    دومی جیرفالکن
    سومی هم بله درست میفرمایید طرلانه
    ویرایش توسط karshenas : 5th January 2016 در ساعت 01:58 PM

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)