نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030

7 پنج روش آموزشی به طوطی خانگی خود ( ترجمه )

با این راهنمایی ها یک زنگ تفریح عالی با کوکاتیل خانگی خود داشته باشید , آموزش رفتارهای جدید یکی از لذت بخش ترین راه برای ارتباط برقرار کردن با هر پرنده حیوان خانگی است
    نویسنده متن:سالی بلانچارد
    مترجم: نیلوفر niloufar

1_ صحبت کردن طوطی کوکاتیل
    بسیاری از کوکاتیل ها به ویژه جنس نر می توانند صحبت کردن را یاد بگیرند
    اما همه ی کوکاتیل ها برای صحبت کردن خوب نیستند
    آنهایی که معمولا یک مربی دارند که زمان صرف آموزش کلمات و عبارات جدید به حیوانات خانگی خود میکنند و صاحب پرنده ای که زمان بیشتری صرف آموزش صحبت کردن به پرنده خانگی خود اختصاص میدهد
    شاهد نتیجه ی بهتری از مکالمه کوکاتیل خود خواهند بود
    بهترین راه برای آموزش یک کوکاتیل برای صحبت کردن این است که فقط درباره ی هر چیزی که شما در ارتباط با پرنده خود انجام میدهید صحبت کنید
    هنگامی که من به رز غذا میدادم نام غذا را میگفتم و آن را نشان میدادم , یک سیب میخواهی؟ یا یک هویج میخواهی؟
    در عرض چند ماه زندگی با من , رز میتوانست غذاهای متعددی را بخواهد اما در آغاز مایل به خواستن غذای مورد علاقه اش بود.
    من همچنان مشتاقانه تلاش کردم بوسیله ی رفتار خود انواع غذاهای سالم را به او بشناسانم
    او آموخت میخواهم بیرون بیایم و او میتوانست یک بوسه بخواهد یک بوسه بده و بعد صدای بوسه ایجاد میکرد
    او همیشه کار من را با دادن یک گیلاس به من تلافی میکرد وقتی به خانه می آمدم او به من میگفت از دیدنت خوشحال شدم و وقتی خانه را ترک میکردم به من میگفت خداحافظ
    رز نیز مانند بسیاری از طوطی ها باهوش دوست داشت کلمات خود را ترکیب کند و چیزهای بسیار جالب بسازد
    مطلب مورد علاقه ی او من تو را دوست دارم , تو زیبا هستی بود
    اگر او به صورت بریده سخن میگفت کلمه ی دیگری به آن مطلب اضافه میکرد , علاقه مندی هایش : من تو را دوست دارم , تو زیبا هستی , مرا گاز نگیر , اوه , بود.

2_ رقص کوکاتیل ها
    مانند پسر عموی بزرگ کوکاتیل , کوکاتیل ها ریتم داشته و میتوانند رقص یاد بگیرند
    من میخواهم رز را بر روی انگشتم قرار دهم و با او آواز بخوانم،زمزمه کنم یا سوت بزنم
    من میخواهم به آرامی دستم را با ریتم آهنگ تکان دهم.
    یاد گرفتن رز برای رقصیدن با آهنگ وقت زیادی را نمیگرد
    هنگامی که او از قفس خود بیرون نمی آید , او برای اینکه مرا وادر به آواز خواندن برای او کند شروع به رقصیدن میکند
    من معمولا رادیو را از
    آنجا که به رقص مربوط میشود برای رز روشن میگذارم
    آهنگ مورد علاقه ی او باخ و دیگر آهنگسازان باروک بود

3_ سوت زدن کوکاتیل ها
    هنگامی که رز یک رقصنده ی ماهر شد من همواره به او سوت زدن را یاد میدادم
    یکبار او یاد گرفت که آهنگ خود را بوسیله ی سوت زدن تهیه کند او زمان زیادی را برای رقصیدن در قفس خود سپری کرد هنگامی که من با چیزهای دیگر سرگرم نبودم و سوت زدن او را میشنیدم به سمت قفس او میرفتم و به همراه او سوت میزدم
    او بیش از 12 قطعه آهنگ را آموخت و بعضی اوقات برای هر یک از آنها به صورت متفاوتی میرقصید , رز همچان سوتی که من برای صدا زدن سگ در حیاط پشتی استفاده میکردم را آموخت و پس از مدتی متوجه شدم هنگامی که او میخواست مورد توجه قرار بگیرد از آن سوت برای صدا کردن من به جلوی قفس خود استفاده میکند.

4_ موزیک و کوکاتیل ها
    یکی از آهنگهایی که من به رز یاد دادم آهنگ ویلیام تل اورتور بود , او با آهنگ سوت نمیزد اما قسمتی از آن را میخواند , بجای کلمات واقعی از نوعی خلاقیت در صدایش استفاده میکرد مانند:
    Deedle dee, deedle dee, deedle dee dee deee.
    او همیشه هنگامی که آواز میخواند همراه آن میرقصید , من یک فلوت مانند یک ضبط صوت خریدم و نواختن بعضی ازآهنگ بسیار ساده را آموخت
    رز دوست داشت که من بنوازم و سعی در تقلید صدا میکرد اما صدایی بیشتر شبیه به سوت بود تا فلوت
    من یک اتاق اضافی در زیر زمین خانه ام داشتم و در یک روز تابستان یک خانم که سمفونیک محلی اجرا میکرد با من ماند , او ساز باسون مینواخت و رز دوست داشت به تمرین او گوش دهد
    یک روز آن خانم در حال تمرین کردن بود و رز شروع به رقصیدن کرد و نسخه خودش را از ویلیام تل اورتور انجاد داد
    بنابراین آن خانوم نوازنده شروع به نواختن با رز کرد من با لذت به باسون گوش میدادم , کاری دونفری از کوکاتیل و ویلیام تل اورتور.

5_ اسباب بازی ها و کوکاتیل ها
    هنگامی که من رز را خریدم او یک پرنده ی نیمه اهلی بود و من آن را از یک مغازه ی پرنده فروشی که تعدادی طوطی داشت خریداری کردم
    من از قبل با چند مرغ عشق زندگی کرده بودم , بنابراین رز مانند یک پرنده ی بزرگ برای من به نظر میرسید
    و او اندکی چالاک بود و من یک پارچه ی کهنه ی تمیز برداشتم و آن را به حالت نواری تبدیل کردم و آنها را به یکدیگر گره زدم هنگامی که من برای بیرون آوردن او از قفس تلاش میکردم او شروع به گاز گرفتن من کرد , من لباس گره زده را به عنوان جایزه به او دادم و او بجای دست من شروع به گاز گرفتن پارچه کرد سپس او بر روی دست من گام برداشت
    یکبار که او بر روی دست من بود من او را به اتاق مهمان بردم و او را روی تخت قرار دادم و سپس پارچه ی شسته ی گره زده را به صورت یک نوار چرمی گره زدم و او را در جلو و کنار تخت قرار دادم فقط برای اینکه دوست داشتم با او مانند یک بچه گربه بازی کنمو مدت زمان زیادی نبرد که رز این بازی را دنبال کرد و این بازی به سرعت به بازی مورد علاقه ی ما برای بازی کردن با یکدیگر تبدیل شد

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق بهپارسي پتو شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :

منبع : www.parsipet.ir

مترجم: نیلوفر
    آزاد
    ویرایش توسط Discjockey : 18th January 2013 در ساعت 10:08 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    میشه بفرمایید چجوری یاد بدیم بهش که صداش زدیم بیاد سمتمون؟مال من اصلا نمیاد حتی از گرسنگی هم بمیره من باید برم پیشش.رام هست از تو دستم غذا میخوره منتهی میخوام اگه اونور خونست صداش میکنم بیاد رو دستم بشنه.در حالت عادی هم رو دستم میشینه اگه دستمو ببرم 1 سانتیش

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030
    نقل قول نوشته اصلی توسط masihartist نمایش پست ها
    میشه بفرمایید چجوری یاد بدیم بهش که صداش زدیم بیاد سمتمون؟مال من اصلا نمیاد حتی از گرسنگی هم بمیره من باید برم پیشش.رام هست از تو دستم غذا میخوره منتهی میخوام اگه اونور خونست صداش میکنم بیاد رو دستم بشنه.در حالت عادی هم رو دستم میشینه اگه دستمو ببرم 1 سانتیش
    دوست عزیز این مقاله آموزشی و فقط برای مطالعست
    سوالتون و تو قسمت تاپیک سوالات بپرسین
    تو قسمت آموزش به طوطی سانان مقاله های زیادی هست اگه مطالعه کنین حتما جوابتون میگیرین.
    به طور کل
    کم کم باید فاصله رو زیاد کنین و با تشویق خیلی راحت یاد میگیره
    مثلا اسمش و صدا کنین و بگین بیا.. بعد دستتون و ببرین نزدیک که بیاد رو دستتون... بعد تشویقی بدین.. کم کم فاصله رو زیاد کنین یاد میگیره.
    موفق باشین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)