نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11132

پرورش عروس هلندی ، اهلی یا وحشی ؟

به نام انسان
    دوستان این مطلب پایه علمی نداره و فقط طبق تجربه شخصی گفته میشه پس اگه اشتباه،از اساتید میخوام این مطلب پاک کنن.ممنون
    یکی از نکاتی که در مورد عروس مطرح میشه اینه که آیا اگه جفت اهلی باشن بهتره یا وحشی؟
    بنظر من برای جفت زدن عروس ها اینکه اون ها وحشی باشن بسیار بهتون کمک میکنه.چرا؟
    علت اینکه اگه طوطی شما دستی باشه معمولا بسیار بازیگوشه و بشما وابستس طوری که تنهایی غذا نمیخوره و شما باید دایم پیشش باشین.اگه تو همین مدت کمی هم که بیرون از خونس غذا نخوره بیش از اندازه ضعیف میشه.زمانی هم که بچه ها از تخم در میان زیادی حال بچه هاشون میگیره و پراشون میکنه و حتی گاهی اونقد بازیگوشی میکنه که یادش میره به بچه ها غذا بده.
    اگر جلو طوطی دستی مخصوصا طوطی ماده بچه ها ر نوازش کنید متوجه خواهید شد که پرنده نگاه تیز بینانه و موذییانه ای به بچه هاش میندازه.اینجاست که باید منتظر باشید که جوجتون تو باربکیو ببینید و پراش یکی یکی از بیخ کنده بشن.با توجه به همه این مسایل بنظر من 2 تا طوطی وحشی برای جوجه گیری بهترین انتخاب هستن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    نه فقط عروس من مرغ عشق دارم اولش تنها بود و دستی و البته ماده..........بعد دیدم خیلی تمایل داره واسش جفت گرفتم الان پدرمو در اورده تا وقتی تو اتاقم باشم اواز می خونه که بیارمش بیرون کلی باس صبر کنی که وابستگیش کم بشه.................
    الان سه ماهه ولی هنوز همش میاد رو دیوار که بیارمش بیرون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام به دوستان.
    تجربه من عکس دوستان عزیزمه من در مورد عروس بیشتر از 5 ساله سابقه دارم هم جفتهای وحشی داشتم و هم اهلی در جفت زدن برای هیچ کدوم مشکلی نداشتم الان هم 1 جفت خیلی خیلی خیلی دستی دارم. اول مادشو داشتم تا اینکه شروع کرد تخم پوچ بگذاره و من هم براش نر گرفتم که جفت خوردن جوجه هم مرتب میدن به جوجه هاشونم عالی میرسن هنوز هم کاملا دستین و این باعث شده من راحت بتونم به جوجه ها و لونه برسم مرتب اونو تمیز کنم و به بچه ها غذای کمکی بدم و به نظر من داشتن عروس اهلی و وحشی برای جفت کردن فرق زیادی نداره اما خوب اهلی خیلی بهتره .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    من تا حالا هر عروسی داشتم وحشی بوده ( جفت ) همگی یا میترسیدن از لونه و با اینکه تخم داشتن شب بیرون از لونه میخوابیدن و یا میرفتی تو اتاقی که هستند میپریدن بیرون از ترس... اما در کل عروس وحشی خیلی بهتره....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    با سلام به دوستان.
    تجربه من عکس دوستان عزیزمه من در مورد عروس بیشتر از 5 ساله سابقه دارم هم جفتهای وحشی داشتم و هم اهلی در جفت زدن برای هیچ کدوم مشکلی نداشتم الان هم 1 جفت خیلی خیلی خیلی دستی دارم. اول مادشو داشتم تا اینکه شروع کرد تخم پوچ بگذاره و من هم براش نر گرفتم که جفت خوردن جوجه هم مرتب میدن به جوجه هاشونم عالی میرسن هنوز هم کاملا دستین و این باعث شده من راحت بتونم به جوجه ها و لونه برسم مرتب اونو تمیز کنم و به بچه ها غذای کمکی بدم و به نظر من داشتن عروس اهلی و وحشی برای جفت کردن فرق زیادی نداره اما خوب اهلی خیلی بهتره .
    سلام. اینکه راحت میتونید تمیز کنید و به جوجه ها غذا بدید خیلی خوبه.و واقعا کلی کارتون رو راحت میکنه.شما احیانا به مشکلاتی که کاربر sobhan saخوردن تو زمان جفت زدن عروس هاتون برنخوردید؟یا اینکه شما هردو عروس رو وقتی که کاملا آماده ی جفت انداختن بودن جفت انداختید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11132
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    با سلام به دوستان.
    دوست عزیز تو این مطلب با توجه به تجربه بالتون تو پرورش این پرنده به نظرتون احترام میذارم.ولی آیا عروس های دستی وابستگی بالایی بما ندارن.این مسعله به جایی میرسه که حتی از خوردن غذا بدون وجود من امتنا میکنه و دایم دنبال من و اعضای خانوادمه.مگر اینکه ذات طوطی ها با هم فرق میکنه و من این قضیه میپذیرم.ولی نمیشه شباهت ها ر نادیده گرفت.تو این وضعیت پرنده ماده ضعیف میشه.طوطی ماده معولا غذاش به جوجه ها میرسونه ولی مقدار خوراک غذاییش کاهش پیدا میکنه.(این موضوع برای من بسیار محسوسه).بیاین این وضعیت به 3 حالت تقسیم کنیم
    1_نر(وحشی)...ماده(اهلی)
    2_نر(اهلی)...ماده(اهلی)
    3_نر(اهلی)...ماده(وحشی)
    4_نر(وحشی)...ماده(وحشی)

این از این بابت میگم که معمولا تقسیم وظایف طوطی نر با ماده متفاوته.(نگهبانی دادن و خوابیدن روی تخم).
    از تمامی دوستانی که تجربه بلایی دارن تقاضا میکنم نظر بدن.ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام.
    دوست عزیزم در عروسها هر 2 والد روی تخمها همزمان میخوابن و هر 2 در بزرگ کردن جوجه ها کمک میکنن و اینطوری به هیچ کدومشون فشاری وارد نمیشه.
    در مورد جفت کردن عروس باید بگم کار خیلی راحتیه فقط شما باید پرنده درست رو در زمان و مکان مناسب و درست کنار هم بگذارید. من ظرف 1-2 هفته عروسهامو جفت میاندازم وحشی و اهلی هم نداره. البته این ماده من 2 تا نر رو قبول نکرد و عاشق نر سوم شد. خیلی به من وابسته بود اما من جفتش نبودم و اینرو خیلی زود فهمید اما الان هم برای من همون پرنده قبله و هر وقت فرصت کنه روی شونه منه و میگه سرم رو بخوارون برام و وقتی هم لازم باشه بر میگرده به قفس و لونه اش. من از عروس پرنده بی دردسرتر نداشتم تو عمرم البته به جز دردسر زیاد زاد و ولد کرنشون...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان.
    من یه عروس ماده رام داشتم که از عید پیش من بود و الان دیگه خیلی مستی میکرد رفتم براش جفت خریدم.
    عکس ها رو میذارم بی زحمت یه نگاه کنید، سن هر دوتا رو بگید؟
    راستی عروس ماده من خیلی رامه ولی این عروس جدیده که امروز آوردم وحشیه. برای جفت انداختنشون باید چیکار کنم؟
    الان تو دوتا قفس جدا هستن. جاشون پیش بخاریه و ظهر ها هم نور آفتاب میخوره. مشکل نداره؟
    عکس عروس ماده قبل از آوردن جفت که دیروز عکس گرفتم :
    http://upload7.ir/images/63496902459148788012.jpg
    عکس عروس نر :

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.
    من یه عروس ماده رام داشتم که از عید پیش من بود و الان دیگه خیلی مستی میکرد رفتم براش جفت خریدم.
    عکس ها رو میذارم بی زحمت یه نگاه کنید، سن هر دوتا رو بگید؟
    راستی عروس ماده من خیلی رامه ولی این عروس جدیده که امروز آوردم وحشیه. برای جفت انداختنشون باید چیکار کنم؟
    الان تو دوتا قفس جدا هستن. جاشون پیش بخاریه و ظهر ها هم نور آفتاب میخوره. مشکل نداره؟
    عکس عروس ماده قبل از آوردن جفت که دیروز عکس گرفتم :
    http://upload7.ir/images/63496902459148788012.jpg
    عکس عروس نر :
    سلام.آقا معدن زاده لطفا سوالتون رو توی این تاپیک مطرح کنید.گفتگو در مورد ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel) - صفحه 662
    با تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)