صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 124
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3n M2 نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید محترم ... اگه آب را داخل یه ظرف پلاستیکی ( دبه 20 لیتری ) بریزیم و دربش را ببندیم و تا 3 روز بمونه بازم کلر داره یا نه ؟ آخه من فعلا تستر کلر ندارم و نمیخوام از روشهای دیگه مثل تیوسولفات و .... استفاده کنم . با تشکر
    سلام:
    یک تجربه رو میگم شاید بدرد بخوره البته مال پارسال هست من یک بار یک تانک 400 لیتری رو برای دپوی آب از آب شهر پر کردم و درونش بخاری و یک واتر پمپ قرار دادم و آب فقط توش چرخش داشت و سنگ هوا نداشت با تست 6*1 تترا کلر را تست زدم تا 72 ساعت کلر از بین نپریده بود!!!! البته این را اضافه کنم نمیدونم باید به اون تست اطمینان کرد یا نه ؟ ولی تاریخ مصرف تست اعتبار کافی داشت .این نشون میده که شما یا از تیوسولفات استفاده کن یا اگر میزان سیفون شما زیاد نیست از همون اوشن فری استفاده کن فعلا به صرفه هست
    ویرایش توسط B@B@K : 1st March 2014 در ساعت 02:36 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    خیلی ممنون از دوستان و اساتید محترم (arash & B@B@K ) فقط 2 تا سوال دیگه .. ببخشید که زیاد سوال میپرسم : 1- تیوسولفات را با آب مقطر میتونم مخلوط کنم (دستگاه ro ندارم) تا محلول را درست کنم و اینکه محلول را باید کجا نگهداری بشه تا خاصیت خودشو حفظ کنه ؟ 2- محلول را چه موقع به آب اضافه کنم ؟ وقتی میخوام آب را دپو کنم اضافه کنم یا وقتی که میخوام سیفون کنم همون موقع به آب بزنم ؟ با تشکر از وقت و حوصله ای که واسه سوالای خسته کننده من میذارید.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3n M2 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از دوستان و اساتید محترم (arash & B@B@K ) فقط 2 تا سوال دیگه .. ببخشید که زیاد سوال میپرسم : 1- تیوسولفات را با آب مقطر میتونم مخلوط کنم (دستگاه ro ندارم) تا محلول را درست کنم و اینکه محلول را باید کجا نگهداری بشه تا خاصیت خودشو حفظ کنه ؟ 2- محلول را چه موقع به آب اضافه کنم ؟ وقتی میخوام آب را دپو کنم اضافه کنم یا وقتی که میخوام سیفون کنم همون موقع به آب بزنم ؟ با تشکر از وقت و حوصله ای که واسه سوالای خسته کننده من میذارید.
    سلام :
    آب مقطر در داروخانه ها هست 5لیتری با ان محلول را درست کنید
    من خودم در جای تاریک که نور بهش نخوره نگهداری میکنم در دمای اتاق(معمولی)
    قبلا به آب دپو اضافه کنید و حداقل 2-3 ساعت برای اطمینان خاطر بزارید بمونه سنگ هوا هم باشه که عالی میشه

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام و تشکر از بابک وزیرپور عزیز بابت پاسخ گویی مکفی ایشون:
    دوستان توجه داشته باشند در زمان استفاده از داروهای آنتی بیوتیک،سولفات منیزیم و دارو در تانک به هیچ وجه به هیچ وجه از تیوسولفات استفاده نکنند چون احتمال وجود ترکیبات سمی با این ماده امانپذیره و بنده خودم دوتاماهی رو دیسکس رو از دست دادم در زمان بیماری برای کلرزدایی پیشنها بنده انتخاب ضد کلر اوشن فری هستش.هرچند شنیدم بیوتوپول جی بی ال هم با داروها امکان داره برای ماهی شما مشکل بوجود بیاره
    یکی از بهترین ظروف تیره همون بطری دلسترهای معمولیه که شیشه اش تیره هستش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    دوستان این مطلب رو میشه بخونید :نظراتون رو بگید راجبش
    خطری به نام آب اسمزی (آقاي مهندس علي صادق پور )

آیا می دانید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ( RO ) دقیقا َ چیست؟
    به توضیح بسیار ساده ، یک روش تصفیه سازی آب با یک فیلتر مخصوص به نام ممبران است که می تواند در طی چند دقیقه تمامی املاح آب را حذف نماید.
    این روش در سال 1950 طراحی و ساخته شد و هدف آن جداسازی نمک از آب شور دریا بود.
    اسمز معکوس میتواند طیف وسیعی از املاح را از آب حذف نماید.در سالهای گذشته مردم دنیا نسبت به آلودگی های آب نگرانی بیشتری نسبت به قبل داشته اند.
    سیستم های تصفیه آب شهری در سراسر دنیا ( بدون استثنا ء ) نشان می دهند که کارایی بسیار بالایی ندارند و این واقعیت عاملی موثر برای استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد.
    متاسفانه عوامل زیادی در انتخاب دستگاه های تصفیه آب وجود دارد که ما را از نیل به یک دستگاه خوب باز می دارد.
    تحقیقات نشان می دهد دستگاه های اسمز معکوس تمامی املاح را از آب می گیرند.
    آب به صورت طبیعی خود دارای املاحی چون کلسیم و منیزیم ( عناصری به مراتب بیشتر و مهمتر برای بدن ) است و وقتی این عناصر از آب حذف می شوند ، سطح اسیدی بودن آب افزایش می یابد و آب به شدت اسیدی می شود و به دنبال آن وقتی این آب نوشیده می شود ، بدن شروع به آزادسازی یونهای کلسیمی از بافتهای استخوان می کند ، تکرار این موضوع در طولانی مدت می تواند خطرات بسیار جدی بر سلامت انسان از طریق خارج شدن این یون وارد کند.
    زمانی که آب اسیدی مصرف می شود مایعات بدن نیز خاصیت اسیدی پیدا می کنند ، این افزایش میزان اسیدیته باعث افزایش میزان رادیکال های آزاد در بدن انسان می شود که می تواند در طولانی مدت منجر به بیماری سرطان گردد.
    مطالعات در مرکز بهداشت جهانی نشان می دهد که آب بایستی دارای حداقل مواد معدنی باشد تا بدن را در تنظیم سوخت و ساز کمک کند.
    از نکات منفی آب اسمزی ، این است که نمی تواند عافت کش های گیاهی و حیوانی را از آب حذف نماید.
    این مواد بسیار کوچکتر از روزنه های فیلتر ممبران دستگاه های اسمز معکوس است.
    نکته دیگر که باید به آن اشاره کرد این است که دستگاه های اسمزی با طبیعت دوست نیستند ! از این رو که این دستگاه ها 4/3 آب را به فاضلاب و 4/1 آن را به منبع آب منتقل می کنند.
    آنچه نگاه به آلودگی در اذهان مردم شکل گرفته اشتباه است . جرم های درون کتری نشان دهنده آلودگی آب نیست بلکه نشانه معدنی بودن آن است.آب سخت آبی آلوده نمی باشد و باعث ایجاد سنگ کلیه نمی شود بلکه مصرف کم آب می تواند ایجاد سنگ در کلیه نماید.
    برخی فروشندگان دستگاه های تصفیه آب با الکترولیز کردن 2 لیوان آب که یکی محتوی آب شهری و دیگری محتوی آب اسمزی این موضوع را القا می کنند که آب شهری که پس از الکترولیز شدن و جدا شدن یونهای آن که باعث تغییر رنگ و توده های زرد، سیاه و سبز است آلوده و آب اسمزی ( آب مقطر )آبی شفاف و سالم است. در حالی که اینگونه نیست و این توده های جدا شده از آب یونهای مفید و معدنی آب هستند.
    بدن شما به آبی همراه با عناصر معدنی نیاز دارد. حال چه کنیم که آبی سالم بنوشیم؟
    روش های جدید و به روز دنیا به شما کمک می کند که انتخابی سالم داشته باشید . شما می توانید کلمات کلیدی همچون water filter , Water purifier ، تصفیه آب ، دستگاه تصفیه آب و ………. را در اینترنت جستجو کنید.
    تحقیق در مورد آنچه مربوط به سلامتی می باشد و مشاوره با کارشناسان این رشته بهتر از خریدهای حاصل از تبلیغات شرکت ها باشد و می تواند به شما کمک کند تا انتخابی مناسب داشته باشید .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh007 نمایش پست ها
    دوستان این مطلب رو میشه بخونید :نظراتون رو بگید راجبش
    خطری به نام آب اسمزی (آقاي مهندس علي صادق پور )

آیا می دانید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ( RO ) دقیقا َ چیست؟
    به توضیح بسیار ساده ، یک روش تصفیه سازی آب با یک فیلتر مخصوص به نام ممبران است که می تواند در طی چند دقیقه تمامی املاح آب را حذف نماید.
    این روش در سال 1950 طراحی و ساخته شد و هدف آن جداسازی نمک از آب شور دریا بود.
    اسمز معکوس میتواند طیف وسیعی از املاح را از آب حذف نماید.در سالهای گذشته مردم دنیا نسبت به آلودگی های آب نگرانی بیشتری نسبت به قبل داشته اند.
    سیستم های تصفیه آب شهری در سراسر دنیا ( بدون استثنا ء ) نشان می دهند که کارایی بسیار بالایی ندارند و این واقعیت عاملی موثر برای استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد.
    متاسفانه عوامل زیادی در انتخاب دستگاه های تصفیه آب وجود دارد که ما را از نیل به یک دستگاه خوب باز می دارد.
    تحقیقات نشان می دهد دستگاه های اسمز معکوس تمامی املاح را از آب می گیرند.
    آب به صورت طبیعی خود دارای املاحی چون کلسیم و منیزیم ( عناصری به مراتب بیشتر و مهمتر برای بدن ) است و وقتی این عناصر از آب حذف می شوند ، سطح اسیدی بودن آب افزایش می یابد و آب به شدت اسیدی می شود و به دنبال آن وقتی این آب نوشیده می شود ، بدن شروع به آزادسازی یونهای کلسیمی از بافتهای استخوان می کند ، تکرار این موضوع در طولانی مدت می تواند خطرات بسیار جدی بر سلامت انسان از طریق خارج شدن این یون وارد کند.

با عرض سلام و تشکر از دوستمون بابت مطالبی که گذاشتن:
    فیلتر رد رنگی که بنام فیلتر قلیایی هست پس از مرحله ممبرین ،مجدداً املاح کلسیم و منیزیم را پس از تصفیه به آب اضافه خواهد کرد با فرض مناسب بودن فیلتر

زمانی که آب اسیدی مصرف می شود مایعات بدن نیز خاصیت اسیدی پیدا می کنند ، این افزایش میزان اسیدیته باعث افزایش میزان رادیکال های آزاد در بدن انسان می شود که می تواند در طولانی مدت منجر به بیماری سرطان گردد.
    مطالعات در مرکز بهداشت جهانی نشان می دهد که آب بایستی دارای حداقل مواد معدنی باشد تا بدن را در تنظیم سوخت و ساز کمک کند.
    از نکات منفی آب اسمزی ، این است که نمی تواند عافت کش های گیاهی و حیوانی را از آب حذف نماید..

آفت کشها و دترژنتها کاملاً در سیستم تصفیه خانه آب شهری می بایست حذف شوند وجود ازت در این مواد موجب میشه که کلیه مخازن و استخرهای محتوی آب تصفیه شده جلبک بزنه ضمن اینکه آلودگی آفت کشها بسیار شدید است لذا حذف این عامل در تصفیه خانه ها و آب شیرین کنها شدیدا کنترل و حذف می شود..

این مواد بسیار کوچکتر از روزنه های فیلتر ممبران دستگاه های اسمز معکوس است.
    نکته دیگر که باید به آن اشاره کرد این است که دستگاه های اسمزی با طبیعت دوست نیستند ! از این رو که این دستگاه ها 4/3 آب را به فاضلاب و 4/1 آن را به منبع آب منتقل می کنند.
    آنچه نگاه به آلودگی در اذهان مردم شکل گرفته اشتباه است . جرم های درون کتری نشان دهنده آلودگی آب نیست بلکه نشانه معدنی بودن آن است.آب سخت آبی آلوده نمی باشد و باعث ایجاد سنگ کلیه نمی شود بلکه مصرف کم آب می تواند ایجاد سنگ در کلیه نماید.
    برخی فروشندگان دستگاه های تصفیه آب با الکترولیز کردن 2 لیوان آب که یکی محتوی آب شهری و دیگری محتوی آب اسمزی این موضوع را القا می کنند که آب شهری که پس از الکترولیز شدن و جدا شدن یونهای آن که باعث تغییر رنگ و توده های زرد، سیاه و سبز است آلوده و آب اسمزی ( آب مقطر )آبی شفاف و سالم است. در حالی که اینگونه نیست و این توده های جدا شده از آب یونهای مفید و معدنی آب هستند.
    بدن شما به آبی همراه با عناصر معدنی نیاز دارد. حال چه کنیم که آبی سالم بنوشیم؟
    روش های جدید و به روز دنیا به شما کمک می کند که انتخابی سالم داشته باشید . شما می توانید کلمات کلیدی همچون water filter , Water purifier ، تصفیه آب ، دستگاه تصفیه آب و ………. را در اینترنت جستجو کنید.
    تحقیق در مورد آنچه مربوط به سلامتی می باشد و مشاوره با کارشناسان این رشته بهتر از خریدهای حاصل از تبلیغات شرکت ها باشد و می تواند به شما کمک کند تا انتخابی مناسب داشته باشید .

در اینکه متاسفانه در این بخش دلالها و فروشندگان بخاطر استقبال زیاد مردم کلاه برداری های وسیعی می کنند،شکی نیست اما باید خاطر نشان کنم که بسیاری از آب شیرین کنها در سطح کشور مثل تصفیه خانه آب شیرین کن شهر قرچک،استهبان،اهوار،ایلام و ..... از روش اسمز معکوس برای شیرین کردن آب و تصفیه آن استفاده می کنند اما پس از سبک شدن آب مجدداً املاح معدنی به این آب اضافه می گردد.ضمن اینکه مطالب ظاهراً برای شرکتی هست که در خصوص تصفیه آب کار می کنند و خدا رو شکر همه برای تبلیغ کار خودمون سعی می کنیم بقیه رو خراب کنیم....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    باسلام
    آقا آرش من این محلولی که شما برای کلرزدای معرفی کردید رو حدود 10 ماه پیش تهیه کردم اما اصلا ازش استفاده نکردم داخل یک ظرف در بسته برداشتمش آیا میشه الان ازش استفاده کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod نمایش پست ها
    باسلام
    آقا آرش من این محلولی که شما برای کلرزدای معرفی کردید رو حدود 10 ماه پیش تهیه کردم اما اصلا ازش استفاده نکردم داخل یک ظرف در بسته برداشتمش آیا میشه الان ازش استفاده کنم
    تاریخ مصرف دارن همه اینا . از فروشنده محلول تاریخ مصرفش رو بپرسید . در ضمن در این مدت نباید در محیط های خیلی گرم و سرد و در معرض تابش نور نگهداری میکردید....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    آیا دپو کردن اب به مدت 48 می تونه خطر حضور کلر آب برای دیسکس رو کاهش بده؟
    متشکرم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام
    آیا دپو کردن اب به مدت 48 می تونه خطر حضور کلر آب برای دیسکس رو کاهش بده؟
    متشکرم
    سلام:
    خیر ریسک نکنیدحتما از محلولهای ضد کلر استفاده نمایید
    مگر اینکه 72 ساعت با هوادهی بسیار زیاد
    ویرایش توسط B@B@K : 24th March 2014 در ساعت 09:49 PM

صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)