نقل قول نوشته اصلی توسط ocellaris نمایش پست ها
من یه تانک 65 لیتری دارم از این Pack چینی ها که سامپ پشتش تعبیه شده.منم میخواستم راه بندازم گفتن نمیشه ،اما چون آب شور رو خیلی دوست داشتم راه انداختم.بدون اسکیمر .حدود 7کیلو Live Rock هم اضافه کردم کفش هم شن سفید ریختم .
فقط اشتباه من این بود که بدون باکتری ساز و قبل از سیکل ازت بعد از 3 روز ماهی توش انداختم(دمسل) که بعد از یک هفته مردن.اما کم نیاوردم .بعد از گذشت 6 ماه الان 2تا دلقک اسلاریس و 1ستاره دارم با یه شقایق بابل که بعد از یک هفته تکثیر شد و الان شده 2 تا .
این تجربه من هست.الان هم یه تانک 200 لیتری آب شیرین دارم که میخوام آب شور کنمش.بجای سامپ میخوام ازین فیلتر اینترنال که تو آب شیرین هم استفاده میشه استفاده کنم که توش سرامیک و بیوبال رو داشته باشم.فقط موندم تو تانک 60لیتری بدون اسکیمر شد ولی تو تانک 200 لیتری هم میشه یا نه؟یعنی حتما وحی که اسکیمر باشه؟
سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدین لطفا به تاریخ نوشته ها دقت کنید یک سوال رو در چند بخش نپرسید و برای پرسیدن سوالتون حتما لازم نیست پاسخ به نقل قول کنید میتونین به طور مستقیم بپرسین !
اولا سعی کنید حتما برای تانکتون سامپ بزنین فیلتر اینترنال به درد نمیخوره سعی کنید از همین اول کار اساسی انجام بدین تا بعدن دچار مشکل و تلفات نشین لازم هم نیست عجله کنید برا راه اندازی!
در مورد اسکیمر هم بنظرم تهیه کنید نبودش باعث کمبود اکسیژن و البته نیاز به سیفون کردن رو بالا میبره و کم کم با مشکل انباشته شدن چربی روی سطح آب مواجه میشین!
اگه مشکل هزینه دارین وسایل رو کم کم تهیه کنید منم خودم همین کارو کردم!