صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092

22 راهنمای برای اکواریوم اب شور

سلام دوستان 1 اکواریوم چینی دارای فیلتر در پشت اکواروم و در قسمت فیلتر جای برای قرار دادن مواد تصفیه
    هست ابعاد 30و30و40
    تعجب نکنین بله کوچیکه فقط می خوام 1/2 تا ماهی اب شور کوچیک بندازم توش
    و با مرجان و . . .
    زیباش کنم می خوام بدونم میشه اب شور کرد اکواریومو
    اگه میشه هزینش چقدر میشه
    و ماهی اب شور می تونه تکی بمونه
    مثل دلقک
    ممنون میشم راهنمایم کنین

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    سلام دوستان 1 اکواریوم چینی دارای فیلتر در پشت اکواروم و در قسمت فیلتر جای برای قرار دادن مواد تصفیه
    هست ابعاد 30و30و40
    تعجب نکنین بله کوچیکه فقط می خوام 1/2 تا ماهی اب شور کوچیک بندازم توش
    و با مرجان و . . .
    زیباش کنم می خوام بدونم میشه اب شور کرد اکواریومو
    اگه میشه هزینش چقدر میشه
    و ماهی اب شور می تونه تکی بمونه
    مثل دلقک
    ممنون میشم راهنمایم کنین
    سلام دوست عزیز
    شدنش که میشه اما اگه تجربه های اولتون هست پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید تانک های نانو و کوچیکتر آب شور معمولا به عنوان تانک های حرفه ای ازشون یاد میشه برای شروع سخته کنترشون!
    با حجم های بزرگتر شروع کنید کارتون خیلی ساده تر میشه
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شدنش که میشه اما اگه تجربه های اولتون هست پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید تانک های نانو و کوچیکتر آب شور معمولا به عنوان تانک های حرفه ای ازشون یاد میشه برای شروع سخته کنترشون!
    با حجم های بزرگتر شروع کنید کارتون خیلی ساده تر میشه
    موفق باشید
    ممنون ازتون دوست عزیز ولی خوب اب شور خیلی هزینه داره می خوام با 1 تانک کوچیک شروع کنم که به صورت تجربی از اب شور سر در بیارم که بعدا با تجربه بیشتر 1 تانک بزرگ بگیرم که دیگه تو تانک بزرگ تلفات نداشته باشم کسی نمی دونه هزینش چقدر میشه برای فقط تبدیلش به اب شور (برای موادی که تو فیلتر باید قرار داد و نمک و ..... ) بدون در نظر گرفتن ماهی و مرجان و شقایقو...
    ممنون میشم رهنمایم کنین

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممنون ازتون دوست عزیز ولی خوب اب شور خیلی هزینه داره می خوام با 1 تانک کوچیک شروع کنم که به صورت تجربی از اب شور سر در بیارم که بعدا با تجربه بیشتر 1 تانک بزرگ بگیرم که دیگه تو تانک بزرگ تلفات نداشته باشم کسی نمی دونه هزینش چقدر میشه برای فقط تبدیلش به اب شور (برای موادی که تو فیلتر باید قرار داد و نمک و ..... ) بدون در نظر گرفتن ماهی و مرجان و شقایقو...
    ممنون میشم رهنمایم کنین
    این دید برای آب شور درست نیست دوست عزیز
    در تانک آب شور وقتی تانک شما بره تو مایه های نانو و... کنترل پارامتر ها خیلی سخت تر میشه و وقتی نوسان پارامتر ها بالا باشه به ناچار میرید سمت تلفات و دلسردی و ... به طوری که شما تو همه سایت های خارجی هم که برید این تانک ها رو به عنوان تانک های حرفه ای معرفی می کنند!
    من پیش نهاد می کنم حداقل با یه تانک بالای 150 لیتری شروع کنید تا تجربه شیرین تری داشته باشید
    باز انتخاب با خودتون هست اگه همچنان اسرار داربد که با همین حجم شروع کنید بفرمایید تا با کمک دوستان بهتون بگیم چیا احتیاجتون میشه و هزینش حدودا چقدره!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    بله فرمایش شما درست هست ولی هزینهی تانک 150 لیتری الان برام مقدور نیست و چون خیلی علاقه پیدا کردم می خوام شروع کونم
    تو خیلی تایپکام خوندم که حجم کم باشه سختتره ولی علتشو نمیفهمم
    من قبلا اب شیرین داشتم تو اب شیرین که اسونتر بود الان دارم تایپیکارو می خونم دلیلشو متوجه بشم
    ممنون میشم حدود قیمتی به من بدین

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    بله فرمایش شما درست هست ولی هزینهی تانک 150 لیتری الان برام مقدور نیست و چون خیلی علاقه پیدا کردم می خوام شروع کونم
    تو خیلی تایپکام خوندم که حجم کم باشه سختتره ولی علتشو نمیفهمم
    من قبلا اب شیرین داشتم تو اب شیرین که اسونتر بود الان دارم تایپیکارو می خونم دلیلشو متوجه بشم
    ممنون میشم حدود قیمتی به من بدین
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدین همونطور که آقای بهمنش گفتن نگهداری نانو آکواریوم آب شور سخت تره چون کنترل پارامترایی مثل سختی آب ph نیترات و فسفات ... سختره! شما میتونین تانکی با ابعاد بزرگ تر بگیرین و به مرور خرجش کنین در ضمن اگه می خواین تو تانک نانو ریف نگهدارین بدونین مرجان هایی که مناسب این حجم هستن کم یابن و گرونتر! و در صورتی که تلفات بدین خدای نکرده ممکن باعث دلسردیتون بشه!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدین همونطور که آقای بهمنش گفتن نگهداری نانو آکواریوم آب شور سخت تره چون کنترل پارامترایی مثل سختی آب ph نیترات و فسفات ... سختره! شما میتونین تانکی با ابعاد بزرگ تر بگیرین و به مرور خرجش کنین در ضمن اگه می خواین تو تانک نانو ریف نگهدارین بدونین مرجان هایی که مناسب این حجم هستن کم یابن و گرونتر! و در صورتی که تلفات بدین خدای نکرده ممکن باعث دلسردیتون بشه!
    ممنون دوست عزیز در مورد مرجان خوب شد بهم گفتین امشب می رم نواب 1 پرسو جو کنم و حتما دوستان و در جریان می زارم و اینو می دونم کار نشد نداره و اگه قیمت تشکیل این اکواریوم برام مقدور بود حتما از روند کارم و هزینه هام همینجا می گم که شاید دوستی بتونه از این مطلب استفاده کنه و ممنون می شوم تو روند کارم راهنمایم کنین

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    ممنون دوست عزیز در مورد مرجان خوب شد بهم گفتین امشب می رم نواب 1 پرسو جو کنم و حتما دوستان و در جریان می زارم و اینو می دونم کار نشد نداره و اگه قیمت تشکیل این اکواریوم برام مقدور بود حتما از روند کارم و هزینه هام همینجا می گم که شاید دوستی بتونه از این مطلب استفاده کنه و ممنون می شوم تو روند کارم راهنمایم کنین
    هزینه همچین کواریومی با یه اکواریوم 150لیتری به نظر من اونقدی نیست که بخواین ازش صرف نظر کنید
    ولی برایه شروع نیاز به مقداری پد مدیا و یه اسکیمر کوچیک دارین که میتونید اسکیمرو نگیرید و از سنگ هوا استفاده کنید
    شن لایوراک هم می خواهید با نمک که نمک یک کیلو شن2تا3کیلو و سنگ هم3تا4کیلو بگیر مدیا هم سرامیک فله ای در حد100گرم کفایت میکنه
    نورش هم باید از مهتابی هایه plاستفاده کنی یا ال ای دی که به نظر من از plاستفاده کن اینارو فعلن تهیه کن تا بعدش شوری سنج و تستهایه نیتریت نیترات و امونیاک بگیری بعلاوه ph kh
    یه عکس هم از اکواریوم و اون سامپی که میگی داره هم بزار ببینیم چی هست و کارایی داره یا نه(مثل اون چیزی که نوید خریده بود نباشه که مفت خدا نمی ارزید)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    هزینه همچین کواریومی با یه اکواریوم 150لیتری به نظر من اونقدی نیست که بخواین ازش صرف نظر کنید
    ولی برایه شروع نیاز به مقداری پد مدیا و یه اسکیمر کوچیک دارین که میتونید اسکیمرو نگیرید و از سنگ هوا استفاده کنید
    شن لایوراک هم می خواهید با نمک که نمک یک کیلو شن2تا3کیلو و سنگ هم3تا4کیلو بگیر مدیا هم سرامیک فله ای در حد100گرم کفایت میکنه
    نورش هم باید از مهتابی هایه plاستفاده کنی یا ال ای دی که به نظر من از plاستفاده کن اینارو فعلن تهیه کن تا بعدش شوری سنج و تستهایه نیتریت نیترات و امونیاک بگیری بعلاوه ph kh
    یه عکس هم از اکواریوم و اون سامپی که میگی داره هم بزار ببینیم چی هست و کارایی داره یا نه(مثل اون چیزی که نوید خریده بود نباشه که مفت خدا نمی ارزید)
    اول از همه واقا ممنونم اقا مهدی حقیقت من فقط تو اتاقم میتونم اکواریوم بزنم و 1 اکواریوم 150 لیتری دارم که اب شیرینه و چون آب تبخیری از این حجم اب اتاقمو شرجی کرده بود ناراحتی سینه گرفتم
    و انو حراج کردم
    ولی نمی تونم از اکواریوم دل بکنم و اب شیرین داشتم و الان دیگه اب شور می خوام و این حجم اکواریوم مشکلی برام پیش نمیاره و مجبورم با همین سایز سر کنم
    و امشب وقت نکردم برم نواب و تلفنی که صحب کردم هزینه کلیش بینه 200 تا 300 میشه و تا 500 می تونم هزینه کنم
    و نمی دونم چرا اسکیمر! براتون عکس از سیستم تصفیمو می ذارم
    و منظورتون از پد مدیا سرامیک و نخودی و ذغال اکتیو و بیوبال هست چون سررشته از اب شور ندارم اینار از تایپیکا یاد گرفتم لطفا بگین غیر از اینا چیز دیگه ای لازم هست و از هر کدام چقد نیاز هست لطف بزرگی میکنین
    خیلی خیلی ممنون می شم راهنمایم کنین
    دوست عزیز به عکس که نگاه کنین از قسمت 1 شیارایی هست از اونجا اب وارد قسمت فیلتر میشه و از سمت راست با هوا توسط پمپ خارج میشه

و در این عکس قسمتی هست در پشت اکواریوم که در قسمت چپ که اب از تانک وارد قسمت تصفیه میشه و جای بخاری هست و در بغل اون جای اسفنج و مواد و در قسمت بعدی باز هم جای مواد هست و در قسمت اخر یعنی راست جای پمپ هست که آبو وارد تانک میکنه این عکس از نمای بالا تانک هست که در قسمت اول اب از زیر وارد قسمت بعدی میشه و در قسمت بعدی از رو و در قسمت بعدی از زیر که کلا 4 قسمت میشه: اقا مهدی لطفا راه نمایم کنین ممنون از همه
    فقط بغیر از مهتابی uv هم لازمه؟
    uv رو میشه بالا تانک گذاشت یا فقط باید در قسمت تصفیه تابیده بشه؟ ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اول از همه واقا ممنونم اقا مهدی حقیقت من فقط تو اتاقم میتونم اکواریوم بزنم و 1 اکواریوم 150 لیتری دارم که اب شیرینه و چون آب تبخیری از این حجم اب اتاقمو شرجی کرده بود ناراحتی سینه گرفتم
    و انو حراج کردم
    ولی نمی تونم از اکواریوم دل بکنم و اب شیرین داشتم و الان دیگه اب شور می خوام و این حجم اکواریوم مشکلی برام پیش نمیاره و مجبورم با همین سایز سر کنم
    و امشب وقت نکردم برم نواب و تلفنی که صحب کردم هزینه کلیش بینه 200 تا 300 میشه و تا 500 می تونم هزینه کنم
    و نمی دونم چرا اسکیمر! براتون عکس از سیستم تصفیمو می ذارم
    و منظورتون از پد مدیا سرامیک و نخودی و ذغال اکتیو و بیوبال هست چون سررشته از اب شور ندارم اینار از تایپیکا یاد گرفتم لطفا بگین غیر از اینا چیز دیگه ای لازم هست و از هر کدام چقد نیاز هست لطف بزرگی میکنین
    خیلی خیلی ممنون می شم راهنمایم کنین
    دوست عزیز به عکس که نگاه کنین از قسمت 1 شیارایی هست از اونجا اب وارد قسمت فیلتر میشه و از سمت راست با هوا توسط پمپ خارج میشه

و در این عکس قسمتی هست در پشت اکواریوم که در قسمت چپ که اب از تانک وارد قسمت تصفیه میشه و جای بخاری هست و در بغل اون جای اسفنج و مواد و در قسمت بعدی باز هم جای مواد هست و در قسمت اخر یعنی راست جای پمپ هست که آبو وارد تانک میکنه این عکس از نمای بالا تانک هست که در قسمت اول اب از زیر وارد قسمت بعدی میشه و در قسمت بعدی از رو و در قسمت بعدی از زیر که کلا 4 قسمت میشه: اقا مهدی لطفا راه نمایم کنین ممنون از همه
    فقط بغیر از مهتابی uv هم لازمه؟
    uv رو میشه بالا تانک گذاشت یا فقط باید در قسمت تصفیه تابیده بشه؟ ممنون
    نیازی به توضیح عکسا نبود متوجه شدم
    شما همون چیزایی که گفتمو بگیر اگه چیزه دیگه ای لازم بود میگیم بهت ولی از همین الان بدون که نگهداری این اکواریوم مراقبت خیلی زیادی می خواد بعلاوه تجربه
    یووی هم نیازی نداری و فعلن فقط همین چیزایی که تو پست قبلیم گفتم تهیه کن و به چیزه دیگه ای فکر نکن

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)