صفحه 7 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 232
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadyy نمایش پست ها
    ممنووووووووون از راهنماییت

چراغارو سه ساعت خاموش میکنم

از ضد جلبک این برندی که دیدی طبق دستورش دوبار استفاده کردم ، تازه ینی خیلی بهتر شده ، فک میکنی بازم ازش استفاده کنم؟؟؟!!!

نمیتونم که 60 درصد سیفون کنم ، چون آب رو به اون زیادی ندارم و اینجا ام آب خیلی کلر داره ، اصلا آب سفیده ، واسه همین کاری که میتونم بکنم اینه که روزانه 15 تا 20 لیتر آب سیفون کنم

co2 رو هم همینطوره که میگی ولی میذارم رو 2 حباب در ثانیه

جلبک روی شیشه پشتی رو سعی میکنم پاک کنم ، روی آنوبیاسها رو اگه پاک کنم فک میکنی بهشون آسیبی نمی رسه؟؟؟!!!

اینا میتونه کمک کنه؟؟؟!!!

بازم ممنون از راهنمایتوووووووووون
    با این تفاسیر پس دیگه ضد جلبک استفاده نکن

دلیل ضعیف شدن گیاهات و اینکه فتوسنتز هم نمیکنن همین ضد جلبک هستش جای نگرانی نیست بهتر میشن در روزهای آینده

جلبک هارو از روی آنابیاس هات پاک کن چیزیشون نمیشه ! نه اینکه حالا بری با برس سیمی ...............

سیفون هم پس روزی 20 % تا 1 هفته بزن و تا این 1 هفته هم به نظر من از کود استفاده نکن ! بعد از 1 هفته شروع کن

مطمئن باش جواب میده ............

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    jardini arowana
    شماره عضویت
    11459
    تبریک میگم آکواریوم قشنگی* دارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    با این تفاسیر پس دیگه ضد جلبک استفاده نکن

دلیل ضعیف شدن گیاهات و اینکه فتوسنتز هم نمیکنن همین ضد جلبک هستش جای نگرانی نیست بهتر میشن در روزهای آینده

جلبک هارو از روی آنابیاس هات پاک کن چیزیشون نمیشه ! نه اینکه حالا بری با برس سیمی ...............

سیفون هم پس روزی 20 % تا 1 هفته بزن و تا این 1 هفته هم به نظر من از کود استفاده نکن ! بعد از 1 هفته شروع کن

مطمئن باش جواب میده ............

چشم حتما "سمعا و طاعتا"

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید

با یه سری تغییرات و تحولات میام خدمتتون که امیدوارم راضی باشین و خشتون بیاد

بعداز استفاده از کود جی بی ال تقلبی که همه گیاهام رشدشون متوقف شده بود و جلبک داشت آکواریومم رو نابود می کرد با کمک داود عزیز و راهنمایی هایه خوبش بالاخره آکواریوم رو نجات دادم

1. حالا دارم از دو نوع کود محصصول river tune استفاده میکنم که تو عکسایه دفه قبل معرفیشون کردم که هر روز 5-6 قطره از total plant و یه روز در میون 3-4 قطره از trace formula

2. 4تا حلزون کیلر گرفتم به علت زیاد شدن حلزون تو تانکم ، امیدوارم که موثر باشه

3. 6تا لجن خوار سیامی گرفتم ، که باید بگم این ماهی واقعا مفیده ، حداقل سه مدل جلبک رو ریشه کن میکنه؛ حداقل

4. بن سایه بزرگ ته آکواریوم رو گذاشتم برای فروش و همونطور که میبینین جاش بستر انتهایه آکواریوم رو حدود15 الی 20 سانت بالا آوردم که بالاخره عمق لازم رو فراهم کنه

5. اینکارو با درست کردن بسته هایه شنی و استفاده از 8 لیتر بستر نتلی و حدود 2 الی 3 لیتر مانادو جی بی ال انجام دادم

و در انتهایه تانک یه پانچ که 4تا ریشه جدا داش از یه گونه ی آپونجتون ، یه تعدادی اکینودوراس ، یه نیلوفر ژاپنی کوچیک ، یه مدل کریپتون باریک ،دوتا اکینودوراس ردروبین خیلی کوچیک اضافه کردم

و نهایتا یه تغییرایی با قرار دادن سنگ هایه جدید

همه این تغییرات چند روزیه که انجام شده

امیدوارم که بپسندین ، خواهشا مارو از راهنمایی و توصیه و انتقادتون محروم نکنین

البته اگه یه لطفی کنین و در رابطه با این گیاهایی که اسم آوردم هم راهنمایی کنین

متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    بسیار زیبا و چشم نواز هستش واقعا خسته نباشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    البته جا داره همینجا بخاطر زحمتایه داود عزیز ازش بسیار بسیار تشکر کنم که واسم 4تا حلزون کیلر و اون آپونگتون که ته تانک کاشتم و اون

اکینودوراس ها و یه ریشه نیلوفر ژاپنی کوچیک که از تهران با قیمت بسیار بسیار مناسب گرفتشون

دمت گرم داود جون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به محمد عزیز

اول اینکه آقا ما کاری نکردیم وظیفه بود که اگه رفتیم اونجا یه خبری هم بدیم ........... امیدوارم که گیاه های خوبی در آینده برات بشن

در مورد تانکت هم باید بگم که خیلی بهتر شده نسبت به سابق

خوشحالم که با تدابیری که انجام دادی از شر جلبک هات راحت شدی

فقط موردی رو که رعایت کنی خیلی بهتر میشه احساس میکنم مسط تانکت کمی شلوغ شده محمد میتونی وسط رو خالی کنی و سنگ هاتو ( که البته به تانک گیاهی هم زیاد نمیاد ) متمرکزش کنی

یه گوشه باید به یه ترکیبی برسی مخصوصا تانکت تو که از عمق خوبی برخوردار هست که هرچه بیشتر اون عمق سه بعدی رو نشون بده

البته بازم میگم خیلی بهتر شده نسبت به گذشته مخصوصا سمت چپ تانکت که خیلی عالی شده

موفق باشی محمد جان

ببینیمت آقا ...................

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به محمد عزیز

اول اینکه آقا ما کاری نکردیم وظیفه بود که اگه رفتیم اونجا یه خبری هم بدیم ........... امیدوارم که گیاه های خوبی در آینده برات بشن

در مورد تانکت هم باید بگم که خیلی بهتر شده نسبت به سابق

خوشحالم که با تدابیری که انجام دادی از شر جلبک هات راحت شدی

فقط موردی رو که رعایت کنی خیلی بهتر میشه احساس میکنم مسط تانکت کمی شلوغ شده محمد میتونی وسط رو خالی کنی و سنگ هاتو ( که البته به تانک گیاهی هم زیاد نمیاد ) متمرکزش کنی

یه گوشه باید به یه ترکیبی برسی مخصوصا تانکت تو که از عمق خوبی برخوردار هست که هرچه بیشتر اون عمق سه بعدی رو نشون بده

البته بازم میگم خیلی بهتر شده نسبت به گذشته مخصوصا سمت چپ تانکت که خیلی عالی شده

موفق باشی محمد جان

ببینیمت آقا ...................

بازم دمه خودت گرم داود جون که بالاخره یه جوابی به ما دادی، اینجا انگار کسی خیلی مارو تحویل نمی گیره

از باببت زحمتات که بازم ممنون ، با راهنماییات از شر جلبک هم راحت شدم

در مورد سنگا هم حق با توئه ولی راسش بهتر از اینا در دسترسم نبود و البته خاسسم یه ترکیب رنگ جدید ایجاد کرده باشم

البته در مورد وسط تانک هم حق با توئه ولی راسش دلم نیومد اون سه تا کریپتون خوشکل رو از اونجا جابجا کنم ، ترسیدم یه بلایی سرشون بیاد ، البته امیدوارم

که با شلوغ تر شدن عقب تانک شلوغی اون وسط دیگه آزار دهنده نباشه در غیر این صورت یه فکری به حالش میکنم

البته در حال حاضر یه چندتایی گیاه و یه چندتایی سنگ هم به تانک اضافه کردم که سر فرصت عکس میذارم و نشون میدم

البته تو که خودت میای از نزدیک میبینی ، بقیه ام تحویل نمی گیرن ، منم این تاپیک رو واسه دله خودم هی نو نوارش می کنم

بازم ازت ممنونم داود جون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadyy نمایش پست ها
    بازم دمه خودت گرم داود جون که بالاخره یه جوابی به ما دادی، اینجا انگار کسی خیلی مارو تحویل نمی گیره

از باببت زحمتات که بازم ممنون ، با راهنماییات از شر جلبک هم راحت شدم

در مورد سنگا هم حق با توئه ولی راسش بهتر از اینا در دسترسم نبود و البته خاسسم یه ترکیب رنگ جدید ایجاد کرده باشم

البته در مورد وسط تانک هم حق با توئه ولی راسش دلم نیومد اون سه تا کریپتون خوشکل رو از اونجا جابجا کنم ، ترسیدم یه بلایی سرشون بیاد ، البته امیدوارم

که با شلوغ تر شدن عقب تانک شلوغی اون وسط دیگه آزار دهنده نباشه در غیر این صورت یه فکری به حالش میکنم

البته در حال حاضر یه چندتایی گیاه و یه چندتایی سنگ هم به تانک اضافه کردم که سر فرصت عکس میذارم و نشون میدم

البته تو که خودت میای از نزدیک میبینی ، بقیه ام تحویل نمی گیرن ، منم این تاپیک رو واسه دله خودم هی نو نوارش می کنم

بازم ازت ممنونم داود جون

سلام دوست عزیز ..

شما جایی از کسی سوالی کردی که جواب نگرفتی؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ..

شما جایی از کسی سوالی کردی که جواب نگرفتی؟
    علیک سلام

ای بابا حامد جون ، من که دو دفه اس عکس گذاشتم با توضیحاتش ، زیر همه شم هی التماس می کنم کمک کنین ، راهنمایی کنین ،هیچکی یه کامنت نذاشت

آکواریومم جلبک گرفته بود داغونتازه داشتم با رنگ سبز جلبکاش حال میکردم ، فقط می دیدم که گیاهام رشد ندارن ، بازم داود کمکم کرد ، هنوزم درس نفهمیدم علتش

چی بود ، حالا نمی دونستم این rivertune به درد میخورد یا نه ؟؟!!! این گیاه جدیدامم نمی دونم چطور باید ازشون نگه داری کنم ؛ همینطور حلزون کیلرا رو ،

بازم همین یکی دو بار که داود جوابمو داد

صفحه 7 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)