صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 232
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadyy نمایش پست ها
    حالا لطفا یکی در رابطه با نور آکواریومم راهنماییم کنه که چیکار کنم،(4عدد ایستا سفید و یک عدد آزو صورتی 10 ساعت نور)

مشکله بزرگی که با هاش مواجه شدم اینه که ماهیام بیماری سفیدک گرفتن ، و نه میتونم دارو بزنم نه میتونم دمارو به 30 برسونم و در نهایت نمی دونم باید چطور ذرمانشون کنم

موضوعه دیگه اینه که حق با دوستانه عمق و شیب تانکم کمه و این به علته اشتباه محاسبه لیتراژ بسترمه که در انتهاش زیر بستر کم سنگ گذاشتم ، حالا اگه دوستان راهکاری به ذهنشون میرسه که شیب رو زیاد کنم کمک کنن

ممنون

لطفا راهنمایی کنین

نورتون خیلی کمه نسبت به حجم تانکتون ..

شما باید تقریبا 160 وات نور داشته باشید ..

مهتابی ها رو باید یکی در میون سفید صورتی کار کنید ..یه دونه نور صورتی خیلی کمه ..

عکسهای بیشتری بزارید ..

همه عکسهاتون شبیه هم هستش از زوایای مختلف بزارید ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    حالا لطفا یکی در رابطه با نور آکواریومم راهنماییم کنه که چیکار کنم،(4عدد ایستا سفید و یک عدد آزو صورتی 10 ساعت نور)

مشکله بزرگی که با هاش مواجه شدم اینه که ماهیام بیماری سفیدک گرفتن ، و نه میتونم دارو بزنم نه میتونم دمارو به 30 برسونم و در نهایت نمی دونم باید چطور ذرمانشون کنم

موضوعه دیگه اینه که حق با دوستانه عمق و شیب تانکم کمه و این به علته اشتباه محاسبه لیتراژ بسترمه که در انتهاش زیر بستر کم سنگ گذاشتم ، حالا اگه دوستان راهکاری به ذهنشون میرسه که شیب رو زیاد کنم کمک کنن

ممنون

لطفا راهنمایی کنین
    درود به شما

ماهی هاتون که سفیدک گرفته رو باید از تانک بیرون ببرید و قرنطینه کنید گرچه گرفتن این ماهی های ریز از بین این همه شاخ و درخت کاریست بس مشکل ولی خوب دیگه چاره ای هم نیست

و اگه گیاهی ندارید که دما 28 رو تحمل نکنه میتونید دما رو کم کم تا 28 بالا ببرید و ببینید بهبودی حاصل میشه یا خیر !

بچه هایی که تانک گیاهی دارند این موارد رو خیلی باید رعایت کنن که اگه ساکنین تانک دچار بیماری شدن واقعا کار سختی در پیش خواهند داشت مخصوصا اگه تانک شلوغی داشته باشن

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به شما

ماهی هاتون که سفیدک گرفته رو باید از تانک بیرون ببرید و قرنطینه کنید گرچه گرفتن این ماهی های ریز از بین این همه شاخ و درخت کاریست بس مشکل ولی خوب دیگه چاره ای هم نیست

و اگه گیاهی ندارید که دما 28 رو تحمل نکنه میتونید دما رو کم کم تا 28 بالا ببرید و ببینید بهبودی حاصل میشه یا خیر !

بچه هایی که تانک گیاهی دارند این موارد رو خیلی باید رعایت کنن که اگه ساکنین تانک دچار بیماری شدن واقعا کار سختی در پیش خواهند داشت مخصوصا اگه تانک شلوغی داشته باشن

موفق باشی
    واقعا که خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

خودم تو فکر اینم که دما رو خیلی خیلی آروم ببرم بالا شاید بهتر بشن

شما تو این عکسا گیاهی نمی بینین که واسش مشکل پیش بیاد؟؟؟!!!

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام
    من تجربه نگهداری و دانش اکواریوم گیاهی رو ندارم ولی به نظر من به عنوان یه بیننده خیلی اکواریوم شلوغی داری
    از نظر گیاه و خیلی هم پراکنده و میشه گفت مثل یه باغچه ای میمونه که چنتا گیاه خوب و بد در کنار هم رشد کردن
    و انگار کسی هم به فکر هرس و رسیدن بهشون نبوده باشه نمیدونم نظر خودمو رسوندم یانه
    عکسایه پلنت اون ور ابی هارو میبینم در عین سادگی خیلی چشم نواز هستن و ارامش خاصی داره اکواراریوم هاشون در صورتی که انقد هم تنوع گیاهی تو اکواریوماشون نیست!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    من تجربه نگهداری و دانش اکواریوم گیاهی رو ندارم ولی به نظر من به عنوان یه بیننده خیلی اکواریوم شلوغی داری
    از نظر گیاه و خیلی هم پراکنده و میشه گفت مثل یه باغچه ای میمونه که چنتا گیاه خوب و بد در کنار هم رشد کردن
    و انگار کسی هم به فکر هرس و رسیدن بهشون نبوده باشه نمیدونم نظر خودمو رسوندم یانه
    عکسایه پلنت اون ور ابی هارو میبینم در عین سادگی خیلی چشم نواز هستن و ارامش خاصی داره اکواراریوم هاشون در صورتی که انقد هم تنوع گیاهی تو اکواریوماشون نیست!!!
    ممنون از ینکه نظر دادین ، یه جورایی حق با شماست ، واقعیتش اینه که من این گیاهارو یه جا از یه نفر و به قیمت مناسبی خریدم ، اگه قرار بود دونه دونه بخرم حتما از نصفشم کمتر می خریدم، الان هم اگه موقعیتش پیش بیاد تعداد زیادشونو می فروشم ، تو تزیین و دکور آکواریومم هم یه اشتباه محاسباتی از لیتراژ بستر آکواریومم باعث شد چیزی که میخاستم نشه

در کل ممنون که دیدین و نظر دادین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    واقعا که خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

خودم تو فکر اینم که دما رو خیلی خیلی آروم ببرم بالا شاید بهتر بشن

شما تو این عکسا گیاهی نمی بینین که واسش مشکل پیش بیاد؟؟؟!!!
    درود

دوست من توی عکس هایی که گذاشتین تا اونجایی که من دیدم مشکل خواصی پیدا نمی کنند ولی بازم میگم تا اونجایی که من دیدم ولی اون پشت مشتا مشخص نیست چی کار کردی به غیر از نیلوفرت

یک گیاه قرمز هم انگار داری که اصلا مشخص نیست ولی 90% گیاه های قرمز نمیتونن دما 28 رو تحمل کنن

به هر حال خیلی هواست رو جمع کن

اگه من جای شما بودم سختیشو تحمل میکردم ولی ماهی ها رو به قرنطینه انتقال میدادم

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    درود

دوست من توی عکس هایی که گذاشتین تا اونجایی که من دیدم مشکل خواصی پیدا نمی کنند ولی بازم میگم تا اونجایی که من دیدم ولی اون پشت مشتا مشخص نیست چی کار کردی به غیر از نیلوفرت

یک گیاه قرمز هم انگار داری که اصلا مشخص نیست ولی 90% گیاه های قرمز نمیتونن دما 28 رو تحمل کنن

به هر حال خیلی هواست رو جمع کن

اگه من جای شما بودم سختیشو تحمل میکردم ولی ماهی ها رو به قرنطینه انتقال میدادم

موفق باشی

ممنون

حالا موضوع اینه که بعدا واسه پیشگیری چیکار می تونم بکنم؟؟؟!!!

مطلبه دیگه اینکه به نظرتون اگه 10 تا ردلاین بریزم تو این تانک زیادش میشه؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    ممنون

حالا موضوع اینه که بعدا واسه پیشگیری چیکار می تونم بکنم؟؟؟!!!

مطلبه دیگه اینکه به نظرتون اگه 10 تا ردلاین بریزم تو این تانک زیادش میشه؟؟؟
    همیشه گفتن بهترین راه درمان پیشگیری هستش !

شما قبل اینکه ماهی جدید به تانکت اضافه کنی باید به مدت 1 ماه قرنطینه بشه

ردلاین بدلیل اینکه رشدش نسبت به ماهی های گیاهی دیگه زیاد تره فکر کنم 10 تا زیاده به نظر من همین هایی که الان داری کافیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    همیشه گفتن بهترین راه درمان پیشگیری هستش !

شما قبل اینکه ماهی جدید به تانکت اضافه کنی باید به مدت 1 ماه قرنطینه بشه

ردلاین بدلیل اینکه رشدش نسبت به ماهی های گیاهی دیگه زیاد تره فکر کنم 10 تا زیاده به نظر من همین هایی که الان داری کافیه

اگه فایترارو رد کنم برن چی؟؟؟!!!

فایترا انگار آب سرد بهشون نمی سازه ، چند تایی تلف شدن ، فک کنم باید بدمشون برن...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    اگه فایترارو رد کنم برن چی؟؟؟!!!

فایترا انگار آب سرد بهشون نمی سازه ، چند تایی تلف شدن ، فک کنم باید بدمشون برن...

دوسن من ماهی فایتر راحت دما 25 رو تحمل میکنه ولی چیزی که باعث میشه این ماهی سفیدک بگیره احتمال زیاد تغیرات ناگهانی درجه حرارت است اگه اشتباه نکنم

آره میتونی همشونو رد کنی و رد لاین کوچیک بگیری

موفق باشی

صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)