صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796

کشتار اسب ها به دلیل نداشتن پول علوفه!

پول علوفه ندارند،اسب ها را مي*كشند!

خبر های مربوط به بهره کشی ، آزار و کشتار حیوانات مطلب تازه ای نیست و متاسفانه همه روزه با این اخبار ناراحت کننده مواجه هستیم. اخباری که ریشه در خودخواهی پایان ناپذیر آدمیان داره...خبر زیر یکی از اوناست! اگر چه حامیان صنایع حیوانی با ترفند های گوناگون سعی در توجیه سودجویی های خودشون دارند اما بعضی مسائل به هیچ وجه توجیه پذیر نیست و بدجوری قلبم آدم رو به درد میاره .
    همه اینا ناشی از این باوره که انسان ها فکر میکنن مالک بی چون و چرای کره زمین و ساکنینش هستن! و همه چیز فقط برای بهره کشی و سیراب کردن حرص و طمع همیشگی نوع انسان خلق شده! موجودات بسیاری میلیون ها سال پیش از انسان ساکن این سیاره بودند و حالا انسان این مهمان قدرناشناس خانه و صاحبانش را از آن خودش میدونه ، به فرض اینکه چنین دیدگاه نادرستی هم رایج باشه،جالبه که آدما با این همه ادعا حتی لیاقت حفظ و نگهداری درست از این خونه رو هم ندارن و دارن بسرعت زمین و همه ی زیستمندانش رو به سمت نابودی پیش می برن ...نمیدونم چرا همیشه یاد آمریکایی ها میفتم که سرزمین سرخپوستان رو به زور تصرف کردن و حالا بومیان آمریکا در سرزمین آباء و اجدادی خودشون باید در غربت کامل و مثل اسراء زندگی کنن...
    .

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از خبرگزاري فرانسه
    ، پرورش دهندگان اسب در پرتغال به دليل بحران اقصادي در اين كشور قادر به تامين هزينه علوفه اسب هاي خود نبوده و در سال 2012 بيش از 2800 راس اسب اصيل لوزيتانيان توسط صاحبانشان كشتار شده اند.

لوئيس وينهاس رئيس اتحاديه پرورش دهندگان اسب پرتغال مي گويد: شمار خريداران اسب كاهش يافته و به ندرت دست به خريد مي زنند. بنا براين پرورش دهندگان قادر به تامين هزينه علوفه و نگهداري اسب ها نيستند.
    وي مي افزايد: به همين دليل پرورش دهندگان ناگزيرند اسب ها را بكشند! از ابتداي سال جاري بيش از 2800 راس اسب اصيل نژاد لوزيتانيان كشتار شده اند. پرورش دهندگان نمي توانند اسب ها را گرسنه نگه دارند و به رغم تمايل باطني چاره اي جز كشتن آنها ندارند!!

( به رغم تمایل باطنی!! عجب پرورش دهندگان حیوان دوست و با عاطفه ای!
    )

قيمت يك راس اسب نژاد لوزيتانيان بين 4000 تا 15000 يورو است كه بستگي به سن و سطح آموزش اسب دارد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    اسب های اصیل خودمون چی ؟
    الان چند راس از اسب های اصیل ما مثل ترکمن به خاطر نبود علوفه یا تلف می شن یا توسط صاحبانشون ، به اصطلاح راحت می شن ؟؟
    اسب های اصیل خودمون رو فراموش کردن نگران نژاد های خارجی هستند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به دوستان خوب و فهیم

معمولا من این دسته از خبرهارو که می بینم یا می شنوم سریعا در سایت های خارجی جستجو میکنم که به صحت خبر پی ببرم

ولی متاسفانه باید بگم که این خیر شایعه ایی بیش نیست دوستان که خیر آنلاین جام جم منتشر کرده که واقعا جای تاسف داره

قبل از اینکه حتی به این مورد فکر کنید پیش خودتون نمیگین که اگه پول ندارن چرا اسب هارو به نصف قیمت در بازر نمیفروشند یا حتی به 1/3 قیمت در بازار جهانی !!! اونم اسب اصیل !!!

یا حتی نهایتا چرا مرگ !!!! چرا در طبیعت رها نمیشن ؟؟؟ نکنه کار سختیه ؟ یا میترسند اسب ها در طبیعت از گرسنگی بمیرند !!!؟؟

پس دوستان میبینید که با همین چند تا سوال ساده از خودتون به تمام موضوع این خبر پی خواهید برد ............

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    من نمی دونم راستش ولی چیزی که می دونم اینه که گوشت اسب خیلی طرفدار داره و با قیمت های بالا هم فروش میره
    اگه اینطور باشه پول گوشت اون اسب شاید از اصالت و نگهداریش به صرفه تر باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط hr1367 نمایش پست ها
    من نمی دونم راستش ولی چیزی که می دونم اینه که گوشت اسب خیلی طرفدار داره و با قیمت های بالا هم فروش میره
    اگه اینطور باشه پول گوشت اون اسب شاید از اصالت و نگهداریش به صرفه تر باشه
    دوست من گوشت اسب با اینکه مصرف میشه به عنوان غذا ولی هیچ موقع اونقدری ارزش اقتصادی نداشته والا تا حالا پرورش اسب مختص کشتار وجود داشت ! نه اسب اصیل !

به هر حال حتی 1 مورد هم در سایت های خبری خارجی نبود

شک نکنید که دروغی بیش نبوده !

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    خدا کنه
    من که از خدامه این خبرها دروغ باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به دوستان خوب و فهیم

معمولا من این دسته از خبرهارو که می بینم یا می شنوم سریعا در سایت های خارجی جستجو میکنم که به صحت خبر پی ببرم

ولی متاسفانه باید بگم که این خیر شایعه ایی بیش نیست دوستان که خیر آنلاین جام جم منتشر کرده که واقعا جای تاسف داره

قبل از اینکه حتی به این مورد فکر کنید پیش خودتون نمیگین که اگه پول ندارن چرا اسب هارو به نصف قیمت در بازر نمیفروشند یا حتی به 1/3 قیمت در بازار جهانی !!! اونم اسب اصیل !!!

یا حتی نهایتا چرا مرگ !!!! چرا در طبیعت رها نمیشن ؟؟؟ نکنه کار سختیه ؟ یا میترسند اسب ها در طبیعت از گرسنگی بمیرند !!!؟؟

پس دوستان میبینید که با همین چند تا سوال ساده از خودتون به تمام موضوع این خبر پی خواهید برد ............

موفق باشید

سلام.
    ببخشید شما خودتون اسب دارید ؟ چقدر در مورد پرورش اسب اطلاعات دارید ؟
    الان خیلی از اسب ها هر قدر هم که اصیل باشن ارزش اقتصادی ندارن. چون الان اسب هایی مثل تاروبرد که برای مسابقات پرورش داده می شن طرفدار دارن و خریداری می شن . پس در نتیجه کسی برای اسبی که به درد مسابقه نمی خوره هیچ پولی خرج نمی کنه . مگر معدود افرادی که به اون نژاد علاقه ی خاصی داشته باشن. که از هر 100 نفر ، یک نفر پیدا می شه که اسب اصیل غیر مسابقه خریداری کنه.
    شما تو طبیعت خود ما چند تا اسب رها شده دیدید ؟؟؟ من که ندیدم. هر اسبی که دیدم صاحبی داشته . یا توی فضای فنس کشی شده نگهداری شده. هیچ پرورش دهنده ای اسب رو رها نمی کنه . تا اسم و اعتبار خودش رو زیر سوال ببره. ترجیح می ده اسبش رو بکشه ( البته به طور مخفی . اما گاهی توسط افرادی این اخبار به بیرون از مزرعه های پرورش اسب می رسه ))

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید شما خودتون اسب دارید ؟ چقدر در مورد پرورش اسب اطلاعات دارید ؟
    الان خیلی از اسب ها هر قدر هم که اصیل باشن ارزش اقتصادی ندارن. چون الان اسب هایی مثل تاروبرد که برای مسابقات پرورش داده می شن طرفدار دارن و خریداری می شن . پس در نتیجه کسی برای اسبی که به درد مسابقه نمی خوره هیچ پولی خرج نمی کنه . مگر معدود افرادی که به اون نژاد علاقه ی خاصی داشته باشن. که از هر 100 نفر ، یک نفر پیدا می شه که اسب اصیل غیر مسابقه خریداری کنه.
    شما تو طبیعت خود ما چند تا اسب رها شده دیدید ؟؟؟ من که ندیدم. هر اسبی که دیدم صاحبی داشته . یا توی فضای فنس کشی شده نگهداری شده. هیچ پرورش دهنده ای اسب رو رها نمی کنه . تا اسم و اعتبار خودش رو زیر سوال ببره. ترجیح می ده اسبش رو بکشه ( البته به طور مخفی . اما گاهی توسط افرادی این اخبار به بیرون از مزرعه های پرورش اسب می رسه ))
    دوست من قرار نیست ما اینجا اطلاعات خودمون رو به رخ هم بکشیم که ! من هیچ اطلاعی در مورد پرورش اسب ندارم و خودمم اسب سوار نیستم ! شما میدونید !

ولی زمانی که یک خبر بیرون میاد عقل سلیم میگه که باید راجبش تحقیق کرد تا به صحت خبر منتشر شده پی ببرید !

اولا من نگفتم که توی ایران همچین اتفاقی نمی یوفته ! وقتی که شاهد کشتن الاغ و استفاده از گوشت اون در ....................هستیم چه برسه به اسب که کیفیت گوشتش به مراتب بالاتر هم هست !

دوم اینکه در کشور های اروپایی این خبر درج کرده از یک خبر گذاری ایرانی که من کاملا serch کردم و چنین خبری در هیچ سایت خبری و غیر خبری پیدا نشد ! شما اگه پیدا کردید و کاملا با حرف شما موافق خواهم بود !

سوم صحبت روی کشتن نژاد های اصیل در کشور اروپایی بود نه موارد دیگه !

این خبر به قدری بچگانه بود که هرکسی با کمی تدبیر میفهمه که اگه ما اینجا به حیوانات خودمون هم رحم نمیکنیم !! اونجا حتی سگ های ولگرد هم دارای حق و حقوق محفوظ دارند چه برسه به اسب !!

بیشتر فکر کنید و زود قضاوت نکنید

همگی موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    با سلام به دوستان عزیز متاسفانه این خبر کاملا حقیقت داره
    اینم از منبع خبر

http://www.lematin.ch/monde/3000-che...story/15456395

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    دوستان من متاسفم ولی وقتی خبر رو خودم پیگیری کردم فهمیدم و از دوستان در انجمن دیگری پرسیدم فهمیدم که کاملا خبر حقیقت داره و کشتار اسب ها به دلیل نبود علوفه واقعا در پرتغال داره اتفاق میافته

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)