صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
    مدیر سایت گالری عکس

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10572

8 جمعه بازار سگها در جنوب پایتخت

از قمار با کارت*بازی تا لیگ*های زیرزمینی سگ*ها / بساطی که گویا به کسی ربطی ندارد

جام حوادث : به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، پسر حدود ۱۸ ساله به نظر می*رسد. تنها نیست. همراه با سگ درنده و مهاجمش از ماشین کروک آلبالویی پیاده می*شود. اسکارفی (دستمال) که دور مچش دارد را باز می*کند و به سرش می*بندد. بعد زنجیر و قلاده*سگ را به یکی از درختان میانه شانه خاکی جاده می*بندد و خودش هم همان دور و اطراف به گپ و گفت و معرفی سگ برای آنان که کنجکاوند مشغول می*شود.

کمی آن سو تر، مردی با ماده سگی که به هفت تا سگ توله*اش شیر می*دهد، معرکه گرفته و عده*ای را دور خود جمع کرده است.

مرد میانسالی که سر و وضع و ظاهری ساده هم دارد، سگ پیرش را که فقط صدا دارد و خطر ندارد، برای فروش آورده و ۱۵۰ هزار تومان هم رویش قیمت گذاشته. می*گوید سگ چوپان است و تا بوده هیچ گرگی وجود نکرده به گله بزند. اما حالا به پولش بیشتر از خودش نیاز دارد.

حتی از ظاهر سگ*ها هم می*شود فهمید که کدام*ها اصیل*تر و گرانترند. یکی از شکاری ها نظرم را جلب می کند. صاحبش روی آن ۳۵ میلیون تومان قیمت گذاشته. البته قبلش خلاصه*ای از مهارتها و آموخته*های سگ را با غرور بیان می*کند. با این قیمت کمتر کسی خریدار است. برای همین فروشنده پیشنهاد می*دهد یکی از توله*هایش را با ۱.۵ میلیون تومان صاحب شوم.

اما من که خریدار نیستم. آن هم از این بازار مکاره. این را برخی از سگ فروش*های حرفه*ای*تر می*فهمند. به ویژه اینکه عکاس همراهم هست. به آنهایی که شک می*کنند، ناچاریم بگوییم که دانشجو هستیم و درباره همزیستی انسان و سگ تحقیق می*کنیم و ناچاریم کنجکاویمان را درباره بعضی چیزها و بعضی افراد مهار کنیم و سوال اضافی نپرسیم.

بساط غیرقانونی سگ فروش*ها در حاشیه بزرگراه آزادگان آنقدرها هم که برخی خانواده*ها تصور می*کنند و با خیال راحت در این بین می*گردند، امن به نظر نمی*رسد.

قرار گرفتن مرکز پرنده فروشان تهران در بزرگراه آزادگان، بعد از تقاطع خلیج فارس، فضایی را برای خرید و فروش سگ فراهم کرده که هر جمعه جماعت زیادی از کسانی را که قصد خرید، فروش یا دست کم تماشای سگ را دارند، به خود جلب می کند.

در حقیقت از زمان انتقال پرنده فروشان خیابان مولوی به بزرگراه آزادگان در خارج محیط شهر، کم کم پدیده تجمع سگ فروشان و دلالان حیواناتی همچون روباه، میمون و عقاب که بعضا خرید و فروششان هم غیرمجاز است، در محدوده این مرکز پرنده فروشان ظهور کرد و آنها در سوی دیگر بزرگراه، روبروی مرکز پرنده فروشان گرد هم می آیند.

آنهایی که به جمعه بازار سگ فروشی می*آیند

مراجعان این معرکه چند گروه*اند. دسته*ای برای فروش سگ آمده*اند که برخیشان دلال هستند و از نمونه*هایی که به نمایش می*گذارند، سفارش سگ یا توله سگ که طبعا ارزان*تر است، می*گیرند.

گروهی هم برای خرید یا تماشای سگ آمده*اند که از هر سن و طبقه اجتماعی که تصور کنید بین آنها وجود دارد. از مردان درشت و خشنی که به دنبال سگ درنده و نگهبانند تا جوانانی از طبقه مرفه که حیوانی دوست داشتنی و باوفا و مناسب برای همزیستی با انسان در محیط شهری می خواهند. در میان آنها خانواده هایی حضور دارند که فرزند خردسالشان را برای انتخاب سگ با خود همراه کرده*اند. غافل از اینکه این موزه رایگان می*تواند خطرناک هم باشد.

کسی به این فکر نمی*کند که چه تضمینی وجود دارد، یکی از سگ*ها هار نباشد و از دست صاحب خود نگریزد؟ کسی نگران نیست که سگ مهاجمی به خودش یا همسر و فرزندش حمله کند. اینجا اصلا کسی نگران نیست! همه آمده*اند تفریح کنند و خرید؛ و این زمان را با فکرهای منفی تلخ نمی*کنند.

عده دیگری از مراجعان این جمعه بازار اما، در هیچ یک از این دسته ها نمی گنجند. آنها تنها با هدف به رخ کشیدن فرمانبری حیوان خانگی یا خوی درنده و ظاهر خشن سگ نگهبان خود جمعه*ها خود را تا بعدازظهر در حاشیه جنوب غربی تهران سپری می کنند. حیوان را از خودروی گران قیمت شاسی بلند پیاده می کنند و با او رژه می روند، صدایش می زنند و از شیرین کاری های حیوان خانگی خود در جمع ناظران احساس غرور می کنند.

البته عده ای هم واقعا قصد فروش تنها حیوان خانگی خود را دارند و روز جمعه همراه با شناسنامه و مدارک واکسن و این قبیل چیزها، خود را به بساط سگ فروشان بزرگراه آزادگان می رسانند. اغلب آنها از طبقه مرفه و ثروتمند جامعه هستند، یا دست کم از خودروهای لوکس و گران قیمت وارداتی شان این طور به نظر می*آیند.

همه جور سگ برای همه!

نژادهای مختلفی در این جمعه بازار عرضه می شود. سگ های اصیل درنده و مهاجم، سگ های نگهبان، گارد و بادیگارد، شکاری و حتی سگ چوپان؛ با طیف متفاوتی از قیمت ها. از سگ های پیر گله و توله های ۱۰۰ هزار تومانی گرفته تا سگ های مهاجم ۵۰ – ۴۰ میلیون تومانی. حتی حیواناتی که خرید و فروش آنها غیرقانونی است هم در صندوق خودروشان جا داده اند و فقط به برخی از مشتریان نشان می دهند. البته سفارش حیوانات غیرمجاز معمولا ثبت و در زمان دیگری تحویل می*شود.

جریمه پلیس راهور هم حریف خودروهای بساطی نمی*شود

این بازار مکاره اما مشکلاتی را برای خودروهای عبوری از بزرگراه آزادگان ایجاد می کند. توقف کسانی که قصد لحظاتی تماشای بساط سگ فروشان را دارند، ترافیک آزادگان را در روزهای جمعه چند برابر می کند. ماموران پلیس راهور هم تنها می توانند خودروها را به شانه خاکی جاده هدایت و آنها را جریمه نقدی کنند. اما این کار چاره ی ترافیک پرترددترین بزرگراه کشور نیست.

مکان این بساط غیرمجاز سگ فروشی ثابت نیست. آنها هر هفته در یکی از نقاط بزرگراه آزادگان در محدوده مرکز پرنده فروشان جمع می شوند.

طبخ دل و جگر لابه لای ولنگاری سگ*ها

از ساندویچ تخم مرغ تا نان داغ، کباب داغ

کار و کاسبی در این هفته بازار تنها به سگ فروشی ختم نمی*شود، بلکه بساط فلافلی و کباب داغ و دل و جگر هم برپاست. چند نفری هستند که ظاهرا پیمانکار ثابت تامین اغذیه مراجعان و کسبه*اند. توی محیط باز تخم مرغ ساندویچ می*کنند و به قیمت ارزان می فروشند. جگر و کباب سیخ کرده را روی زغال باد زده و در هوای آزاد جزغاله می*شود، درست ۳ – ۲ متر آن طرف تر از جولانگاه سگ*ها. پیمانکار چای و ***** هم فرد دیگری است. اصلا فردی به این فکر نمی*کند که غذاها این جور که در محیط ولنگاری سگ*ها طبخ می شود، سالم است یا نه.

یکی دو نفری هم برای فروش قلاده و لانه سگ و زنجیر و از این قبیل لوازم جانبی بساط کرده*اند.

از قمار با کارت*بازی تا شرط*بندی در لیگ*های زیرزمینی مبارزه سگ*ها

بساط قمار هم اینجا با برپاست. شرط از ۵۰۰۰ تومان و با ریسک پایین آغاز می شود. مردی که بازی می*کند، چند کارت ویزیت را دست گرفته که پشت یکی از آنها خال سیاهی با خودکار کشیده است. با صدای بلند اعلام می کند که «سفید برنده، سیاه بازنده» و بعد با مهارتی مثال زدنی کارت ها را مقابل چشم کسانی که دورش جمع شده اند، جابه جا می کند و آنها که شرط بسته*اند باید حدس بزنند که کارت برنده کدام است.

ممکن است مردم چند وعده اول بازی را ببرند، اما وقتی که مبلغ شرط بالا می رود، محال است کسی بتواند درست حدس بزند. بازی شرط بندی بهانه است. مرد بازیگر با مهارت تردستی کسب درآمد می کند.

بازی شرط بندی که یکی از برنامه های جنبی در حاشیه سگ فروشی است، یادآور لیگ های مخفی و زیر زمینی جنگ سگ ها هم هست. تفریحی غیرمجاز و غیرقانونی و غیرشرعی که طی آن دو حیوان مهاجم را به جان هم می اندازند و بر سر زمین گیر شدن و بعضا حتی کشته شدن یکی از آنها شرط می*بندند. اینجا البته پیشنهاد جنگ سگ*ها تنها میان عده خاصی با سر و وضع اهری خاص رد و بدل می شود.

بساط سگ فروشی به مرکز پرنده فروشان شهرداری ربطی ندارد

ناصر کلانتری نماینده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در مرکز پرنده فروشان در گفت و گو با ایسنا، در این باره توضیح داد: سگ فروشان در حریم مرکز پرنده فروشان نیستند و به فعالیت ما هم ربطی ندارند. شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل اجازه نزدیک شدن بساط آنها به مرکز پرنده فروشان را نمی دهد.

وی ادامه داد: سگ فروشان هر هفته موضع مکانی خود را تغییر می*دهند، چون هر بار که ما با این پدیده مواجه می شویم، منطقه استقرار آنها را به هر وسیله ای که بشود مسدود و نامناسب می کنیم. ضمن اینکه مکاتباتی هم در این باره با مسوولان امر شده تا نسبت به جمع آوری این بساط اقدام کنند.

کلانتری درباره عرضه حیواناتی که خرید و فروش آنها غیرقانونی است هم توضیح داد: اگر در مجاورت مرکز پرنده فروشان این پدیده مشاهده شود، حیوانات ضبط و به محیط زیست تحویل می شود. ضمن اینکه فرد متخلف نیز جلب خواهد شد.

فروش غیرمجاز حیوانات، لیگ های زیرزمینی، قمار، غذای کثیف و سد معبر به هیچ کس ربطی ندارد!

پای شهروندان عادی در حالی به این بساط غیرقانونی باز شده که هیچ تضمینی نسبت به سلامت حیوانات عرضه شده وجود ندارد. اغذیه به قول دانشجوها «کثیف» هم که عرضه می شود و خبری از نظارت بهداشتی نیست. علاوه بر این حیات خلوتی برای عرضه و خرید و فروش غیرقانونی برخی حیوانات غیرخانگی هم فراهم شده و با این حال خبری از حضور سازمان حفاظت محیط زیست در اینجا نیست.

شهرداری هم اگرچه از پشتوانه قانونی رفع سد معبر برخوردار است، اما همتی برای مقابله با این پدیده ندارد. برپایی لیگ های زیرزمینی مبارزه سگ ها هم که لابد جرم نیست و اگر هست لابد به سادگی احراز نمی*شود که مقابله با تجمع سگ فروشان به نیروی انتظامی ربط پیدا کند.

اینجا، انتهای بزرگراه آزادگان بعد از تقاطع خلیج فارس، یک جمعه بازار غیرقانونی است که هر هفته شلوغ*تر از هفته قبل برپا می*شود و ظاهرا به هیچ کس هم ربطی ندارد.

همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin35 نمایش پست ها

فروش غیرمجاز حیوانات، لیگ های زیرزمینی، قمار، غذای کثیف و سد معبر به هیچ کس ربطی ندارد!

پای شهروندان عادی در حالی به این بساط غیرقانونی باز شده که هیچ تضمینی نسبت به سلامت حیوانات عرضه شده وجود ندارد. اغذیه به قول دانشجوها «کثیف» هم که عرضه می شود و خبری از نظارت بهداشتی نیست. علاوه بر این حیات خلوتی برای عرضه و خرید و فروش غیرقانونی برخی حیوانات غیرخانگی هم فراهم شده و با این حال خبری از حضور سازمان حفاظت محیط زیست در اینجا نیست.

شهرداری هم اگرچه از پشتوانه قانونی رفع سد معبر برخوردار است، اما همتی برای مقابله با این پدیده ندارد. برپایی لیگ های زیرزمینی مبارزه
    سگ ها هم که لابد جرم نیست و اگر هست لابد به سادگی احراز نمی*شود که مقابله با تجمع سگ فروشان به نیروی انتظامی ربط پیدا کند.

اولا ممنون آقا رامین که این مطلب رو گذاشتید.اما ادامش:ما دیروز یعنی 5شنبه برای خرید قفس به اونجا رفتیم،درسته که از خرید وفروش سگ اون سمت اتوبان خبری نبود.اما خرید وفروش حیوانات وپرندگان شکاری بیرون بازار خیلی راحت دیده میشد.چهارتا بچه که شاید سنشون نهایتا به 15برسه یه جوجه قرقی اورده بودن ومیگفتن 100تومن!من گفتم خرید وفروش این پرنده غیر مجازه،گفتم جریمه داره و...خلاصه کلی حرف زدم تا کسی که همراهم بود اونو نخره.اما اونا با تمام بچگیشون ماهر بوند که گفتند تهش 70.بعضی از حرفاشونم این بود:اینو از بچگی خودم بزرگ کردم ورامه رامه واصلا اذیت نمیکنه وگاز نمیگره ونمیپره.اون بنده خدا هم انقدر ساده که اصلا حواسش به من نبود وآخرشم پرنده ی بیچاره رو خرید.
    اومدیم بریم جلوتر من رفتم دنبال قفس واون هم بیرون بازار موند چون داخل راهش نمیداند(به خاطر قرقی)موند بیرون من رفتم داخل ویه چرخی زدم واومدم بیرون.وقتی اومدم گفت کلی براش مشتری پیداشده ولی نفروختش.بعد یه آقایی اومد گفت قرقیه گفت بله.بعدگفت چندگرفتی اونم گفت70.یهویی کوله پشتیش رو بازکرد وگفت اینو ببین.من تعجب کردم دیدم یه پرنده ی بیچاه رو دهنش رو که بسته هیچ.بال ها وپاهاش رو هم با پارچه بسته بود وگذاشته بود داخل کوله پشتیش وداشت میرفت داخل!!!به همین راحتی.
    واقعا محیط زیست کجاست؟چرا فقط میگمن این پرنده ها رو داخل راه نمیدیم وهیچ کاری نمیکنند؟آیا فقط جمعه ها مامور هست؟یاجمعه ها هم نیست؟!؟
    خلاصه دیروز کلی حرص خوردم و...ولی آخرشم اون پرنده رو خرید که نمیدونم دلیجست یا قرقی.امروز عکساشو براتون میذارم شما بهم بگید ویه راهی برای آزادکردنش بهم پیشنهاد بدین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    دوستان این تصاویر این پرنده ی ممنوعه.لطف کنید بگید قرقیه یا دلیجه واینکه بگید باید برای تغذیش چه کارکرد؟کجا آزادش کنیم بهتره؟بهتر نیست تا بهار صبر کنیم وبعد آزاد شه:

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    بیشتر شبیه قرقیه
    بحث اینجاست که باید ببینین این حیوون خدا تو طبیعت زنده می مونه یا نه
    اصلا می تونه شکار کنه؟!
    غذا چی بهش می دین؟
    !

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hr1367 نمایش پست ها
    بیشتر شبیه قرقیه
    بحث اینجاست که باید ببینین این حیوون خدا تو طبیعت زنده می مونه یا نه
    اصلا می تونه شکار کنه؟!
    غذا چی بهش می دین؟
    !
    نمیدونم الان میتونه شکارکنه یانه اما اصلا آدما رو که حتی گازهم نمیگرفت،نسبت به پرنده ها هم عکس العمل نشون نمیداد.غذا بهش گوشت دادیم.چقدرم قشنگ میخورد.
    فقط یکی گفت نباید بهش آب بدی،واقعیت داره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    10796
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    نمیدونم الان میتونه شکارکنه یانه اما اصلا آدما رو که حتی گازهم نمیگرفت،نسبت به پرنده ها هم عکس العمل نشون نمیداد.غذا بهش گوشت دادیم.چقدرم قشنگ میخورد.
    فقط یکی گفت نباید بهش آب بدی،واقعیت داره؟
    نه بابا آب برای بدنش لازمه
    اگه انقدر اهلیه اصلا نمی تونین آزادش کنید چون 100% تو طبیعت می میره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

اولا ممنون آقا رامین که این مطلب رو گذاشتید.اما ادامش:ما دیروز یعنی 5شنبه برای خرید قفس به اونجا رفتیم،درسته که از خرید وفروش سگ اون سمت اتوبان خبری نبود.اما خرید وفروش حیوانات وپرندگان شکاری بیرون بازار خیلی راحت دیده میشد.چهارتا بچه که شاید سنشون نهایتا به 15برسه یه جوجه قرقی اورده بودن ومیگفتن 100تومن!من گفتم خرید وفروش این پرنده غیر مجازه،گفتم جریمه داره و...خلاصه کلی حرف زدم تا کسی که همراهم بود اونو نخره.اما اونا با تمام بچگیشون ماهر بوند که گفتند تهش 70.بعضی از حرفاشونم این بود:اینو از بچگی خودم بزرگ کردم ورامه رامه واصلا اذیت نمیکنه وگاز نمیگره ونمیپره.اون بنده خدا هم انقدر ساده که اصلا حواسش به من نبود وآخرشم پرنده ی بیچاره رو خرید.
    اومدیم بریم جلوتر من رفتم دنبال قفس واون هم بیرون بازار موند چون داخل راهش نمیداند(به خاطر قرقی)موند بیرون من رفتم داخل ویه چرخی زدم واومدم بیرون.وقتی اومدم گفت کلی براش مشتری پیداشده ولی نفروختش.بعد یه آقایی اومد گفت قرقیه گفت بله.بعدگفت چندگرفتی اونم گفت70.یهویی کوله پشتیش رو بازکرد وگفت اینو ببین.من تعجب کردم دیدم یه پرنده ی بیچاه رو دهنش رو که بسته هیچ.بال ها وپاهاش رو هم با پارچه بسته بود وگذاشته بود داخل کوله پشتیش وداشت میرفت داخل!!!به همین راحتی.
    واقعا محیط زیست کجاست؟چرا فقط میگمن این پرنده ها رو داخل راه نمیدیم وهیچ کاری نمیکنند؟آیا فقط جمعه ها مامور هست؟یاجمعه ها هم نیست؟!؟
    خلاصه دیروز کلی حرص خوردم و...ولی آخرشم اون پرنده رو خرید که نمیدونم دلیجست یا قرقی.امروز عکساشو براتون میذارم شما بهم بگید ویه راهی برای آزادکردنش بهم پیشنهاد بدین
    شما می تونستید خیلی راحت با سازمان های مربوطه تماس بگیرید و بهشون گزارش بدید.
    الان هم دیر نشده . با گروه پرنده نگری طرلان تماس بگیرید. افرادی هسنتد که از پرندگان شکاری و غیر شکاری آسیب دیده نگهداری می کنند و بعد از بهبودی در محیط محافظت شده آزادشون می کنند.
    خیلی از جوجه های پرندگان شکاری رو بزرگ می کنند و بعد از آموزش های لازم آزادشون می کنند.
    من هم جغدی رو که پیدا کرده بودم به کمک این گروه و افرادش آزاد کردم
    تو گوگل سرچ کنید. و شماره تماسشون رو بردارید.

فکر می کنم که دلیجه باشه .
    یه ظرف آب می تونید براش بذارید اما معمولا آب مورد نیاز بدنشون رو از طریق غذایی که می خورن به دست میارن.
    ویرایش توسط hsoonheb : 21st December 2012 در ساعت 11:01 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    شما می تونستید خیلی راحت با سازمان های مربوطه تماس بگیرید و بهشون گزارش بدید.
    الان هم دیر نشده . با گروه پرنده نگری طرلان تماس بگیرید. افرادی هسنتد که از پرندگان شکاری و غیر شکاری آسیب دیده نگهداری می کنند و بعد از بهبودی در محیط محافظت شده آزادشون می کنند.
    خیلی از جوجه های پرندگان شکاری رو بزرگ می کنند و بعد از آموزش های لازم آزادشون می کنند.
    من هم جغدی رو که پیدا کرده بودم به کمک این گروه و افرادش آزاد کردم
    تو گوگل سرچ کنید. و شماره تماسشون رو بردارید.

فکر می کنم که دلیجه باشه .
    یه ظرف آب می تونید براش بذارید اما معمولا آب مورد نیاز بدنشون رو از طریق غذایی که می خورن به دست میارن.
    ممنون که سر زدید
    مسئله اینجاست که اونا چهارتا بچه کوچیک بودن و...
    الانم پرنده دست من نیست،کسی که خریده هم میگه باید بزرگش کنم بعد ببرمش پردیس اونجا آزادش کنم.توی این دو روز هم که بهش گوشت میده حسابی عاشقش شده وازش تعریف میکنه،امروز که دیدمش فهمیدم متاسفانه خانمش هم خیلی ازش خوشش اومده و...
    حالا من چیکارکنم؟تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که بهش گفتم من برات تحقیق میکنم که چه غذاهایی بهش بدی وچطوری نگهش داری تا توی عید آزادش کنی؟(قراراه آزادش کنه،فقط دعا کنید علاقش به این پرنده باعث زندانی شدن این پرنده نشه)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ممنون که سر زدید
    مسئله اینجاست که اونا چهارتا بچه کوچیک بودن و...
    الانم پرنده دست من نیست،کسی که خریده هم میگه باید بزرگش کنم بعد ببرمش پردیس اونجا آزادش کنم.توی این دو روز هم که بهش گوشت میده حسابی عاشقش شده وازش تعریف میکنه،امروز که دیدمش فهمیدم متاسفانه خانمش هم خیلی ازش خوشش اومده و...
    حالا من چیکارکنم؟تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که بهش گفتم من برات تحقیق میکنم که چه غذاهایی بهش بدی وچطوری نگهش داری تا توی عید آزادش کنی؟(قراراه آزادش کنه،فقط دعا کنید علاقش به این پرنده باعث زندانی شدن این پرنده نشه)

علاقه پیدا کردن به اون پرنده دلیل قانع کننده ای نیست. من هم به اون جغد علاقه پیدا کرده بودم . و خیلی دوستش داشتم . اما آزاد کردنش خیلی قشنگ تر بود.
    پرندگان شکاری اگر نتونن پرواز کنن و اوج بگیرن متاسفانه عضلاتشون تحلیل می ره و کم کم چیزی جز مرگ در انتظارشون نخواهد بود.
    این پرنده جاش تو خونه نیست.
    هر جایی هم نمی شه پرنده رو آزاد کرد . منطقه باید برای آزاد سازی مناسب باشه.
    گروه پرنده نگری طرلان تجربه داره تو این زمینه. در ضمن ممکنه که از خود دوست شما کمک بگیرن تو این زمینه . همون طور که من خودم پرنده رو نگه می داشتم و چند روزی رو فرد دیگه ای بهم کمک کرد. تو درمان و آزاد سازیش هم همراهیم کردن . بهتره همراه همین پرنده به دفتر پرنده نگری برید و اون جا صحبت کنید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها

علاقه پیدا کردن به اون پرنده دلیل قانع کننده ای نیست. من هم به اون جغد علاقه پیدا کرده بودم . و خیلی دوستش داشتم . اما آزاد کردنش خیلی قشنگ تر بود.
    پرندگان شکاری اگر نتونن پرواز کنن و اوج بگیرن متاسفانه عضلاتشون تحلیل می ره و کم کم چیزی جز مرگ در انتظارشون نخواهد بود.
    این پرنده جاش تو خونه نیست.
    هر جایی هم نمی شه پرنده رو آزاد کرد . منطقه باید برای آزاد سازی مناسب باشه.
    گروه پرنده نگری طرلان تجربه داره تو این زمینه. در ضمن ممکنه که از خود دوست شما کمک بگیرن تو این زمینه . همون طور که من خودم پرنده رو نگه می داشتم و چند روزی رو فرد دیگه ای بهم کمک کرد. تو درمان و آزاد سازیش هم همراهیم کردن . بهتره همراه همین پرنده به دفتر پرنده نگری برید و اون جا صحبت کنید .

ممنونم تمام تلاشم رو میکنم تا قانعش کنم وبعدش هم بهتون خبر میدم که چیکارکرد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)