صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892

تغییر آکواریوم به آکواریوم نگهداری دیسکس

سلام
    تشکر از سایت خوب شما من این پست رو ایجاد کردم اگر قصورشده شرمنده بگذارید پای بی تجربگی و اما سوال من یک آواریوم دارم که الان چند عدد پرت بزرگ دارم و این آکواریوم رو میخوام تبدیل کنم به نگهداری دیسکس 230 لیتر گنجایش اون هست و یک فیلتر سطلی 2217 ایهایم هم دارم لطفا راهنمایی کنید ابتدای کار باید چه چیزهای تهیه کنم ؟ از تغییر شن تا تجهیزات لازم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    شما اگه که میخواین دیسکس به صورت حرفه ای بزرگ کنید باید کل شن های اواریم رو جمع کنید . باید از دیسکس های معمولی شروع کنید تا بعد دیسکس نژاد دار بخرید باید برای دیسکس ها تنوع غذای داشته باشد از غذای دست ساز . خوشک و..... محیط دیسکس باید ارام باشد تا استرس به اون ها وارد نشود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    شما اگه که میخواین دیسکس به صورت حرفه ای بزرگ کنید باید کل شن های اواریم رو جمع کنید . باید از دیسکس های معمولی شروع کنید تا بعد دیسکس نژاد دار بخرید باید برای دیسکس ها تنوع غذای داشته باشد از غذای دست ساز . خوشک و..... محیط دیسکس باید ارام باشد تا استرس به اون ها وارد نشود
    تشکر استاد ولی اگر ممکن است بفرمایید مواد داخل فیلتر سطلی ( سرامیک + ساب استارت ) باید تعویض بشود از چه نوعی باید تهیه کرد ؟ جدای بحث سختی آب و قلیایی بودن برای من آماتور نظر دیگری اگر دارید بفرمایید .
    تانک رو با آب بدون سختی باید پر کنم ؟ آیا به آب بدون سختی نمک اضافه کنم اصلا نیاز هست ؟ اگر در آکواریوم بیماری قبلی داشته اید نیاز به ضد عفونی تانک هست ؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [quote=paret;88231]تشکر استاد ولی اگر ممکن است بفرمایید مواد داخل فیلتر سطلی ( سرامیک + ساب استارت ) باید تعویض بشود از چه نوعی باید تهیه کرد ؟ با سلام از سابستریت و سرامیک ایهام تهیه کنید جنسشون خوبه ماهیران داره جدای بحث سختی آب و قلیایی بودن برای من آماتور نظر دیگری اگر دارید بفرمایید .
    تانک رو با آب بدون سختی باید پر کنم ؟ خیر همون آب لوله کشی عالیه یا به آب بدون سختی نمک اضافه کنم اصلا نیاز هست ؟ به آب لوله کشی می تونید نمک اضافه کنید اگر در آکواریوم بیماری قبلی داشته اید نیاز به ضد عفونی تانک هست ؟ ببیند بیشتر بیماریها زمانیکه تانک بمدت 20 روز بدون میزبان باشند(ماهی)انگلها از بین می روند اگه تانک خالیه یعنی آب نداره یا توش ماهی نیست بعد از 20 روز مشکلی نداره اما برای اطمینان بیشتر می توانید محلول پرمنگنات بخرید و داخل تانک را با اون شستشو بدهید همه چی رو نابود میکنه

دوستان عزیز لطف کنید تاپیک اضافی ایجاد نکرده و سوالات رو در بخش سوالات عمومی مطرح فرمائید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892
    [QUOTE=arash_ta23;88250]
    نقل قول نوشته اصلی توسط paret نمایش پست ها
    تشکر استاد ولی اگر ممکن است بفرمایید مواد داخل فیلتر سطلی ( سرامیک + ساب استارت ) باید تعویض بشود از چه نوعی باید تهیه کرد ؟ با سلام از سابستریت و سرامیک ایهام تهیه کنید جنسشون خوبه ماهیران داره جدای بحث سختی آب و قلیایی بودن برای من آماتور نظر دیگری اگر دارید بفرمایید .
    تانک رو با آب بدون سختی باید پر کنم ؟ خیر همون آب لوله کشی عالیه یا به آب بدون سختی نمک اضافه کنم اصلا نیاز هست ؟ به آب لوله کشی می تونید نمک اضافه کنید اگر در آکواریوم بیماری قبلی داشته اید نیاز به ضد عفونی تانک هست ؟ ببیند بیشتر بیماریها زمانیکه تانک بمدت 20 روز بدون میزبان باشند(ماهی)انگلها از بین می روند اگه تانک خالیه یعنی آب نداره یا توش ماهی نیست بعد از 20 روز مشکلی نداره اما برای اطمینان بیشتر می توانید محلول پرمنگنات بخرید و داخل تانک را با اون شستشو بدهید همه چی رو نابود میکنه

دوستان عزیز لطف کنید تاپیک اضافی ایجاد نکرده و سوالات رو در بخش سوالات عمومی مطرح فرمائید
    آرش جان تشکر اگر ممکن است بزارید در همین تاپیک ادامه بدیم و انشالله تا مرحله حرفه ای شدن پیش بریم تشکر اگر دوستان دیگه نظری دارند اعلام کنند بسیار ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست گرامی

به انجمن خودتون خوش آمدید

اینجوری باعث پراکندگی و به هم ریختگی نظم سایت میشه

تو همین تاپیک باشه مشکلی نیست ولی حق با آقا آرشه جاش اینجا نیست
    بخش سوال و جواب عمومی منتقل بشه بهتره ولی به صورت تاپیک مجزا باقی میمونه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892
    سلام بر دوستان و اساتید محترم
    الان اکواریوم با آب معمولی پر شده و فعلا خبری از ماهی نیست چون میخوام اول ضدعفونی کنم ....اول میخوام پرمنگنات بریزم داخل آب و چند روز سیستم فیلتر سطلی کار کنه البته داخل فیلتر سطلی چیزی نیست ( نه سرامیک و نه سابستریت ) بصورت خالی ... تا کامل ضد عفونی بشه این روش درسته اگر دوستان پیشنهادی دارند لطفا راهنمایی کنند .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نیاز به چند روز نیست تا یکساعت همه جنبنده ها تو تانک منفجر میشن هرچی آلودگی،باکتری و تخم انگل و......فقط با دستکش این کار را انجام بدید وبعدش خوب وسایل رو بشوئید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892
    یک مورد مهم مد نظرم است بخاری اکواریوم نوسان گرما دارد و متاسفانه درجه حرارت ثابت نیست البته مارک معتبری نیست اگر بخواهم تعویضش کنم کدام مارک مد نظر اساتید هست ؟

ابعاد اکواریوم :
    130 طول
    60 ارتفاع
    40 عرض

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10909
    مارک تترا فکر میکنم که نسبت به قیمتش دقیقتر از بقیه است

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)