صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط PARET نمایش پست ها
    یک مورد مهم مد نظرم است بخاری اکواریوم نوسان گرما دارد و متاسفانه درجه حرارت ثابت نیست البته مارک معتبری نیست اگر بخواهم تعویضش کنم کدام مارک مد نظر اساتید هست ؟

ابعاد اکواریوم :
    130 طول
    60 ارتفاع
    40 عرض
    دوست عزیز بهترین مارک بخاری که تو ایران موجوده و قابل کالیبره کردن هم هست جاگر ساخت ایهامه .ماهیران داره.300 وات بگیر

نقل قول نوشته اصلی توسط discusfishir نمایش پست ها
    مارک تترا فکر میکنم که نسبت به قیمتش دقیقتر از بقیه است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    10892
    نقل قول نوشته اصلی توسط discusfishir نمایش پست ها
    مارک تترا فکر میکنم که نسبت به قیمتش دقیقتر از بقیه است
    داداش من شهرستانم از کجای تهران میشه تهیه کرد ماهیران داره ؟
    بیشتر امکانات مال بچه های تهرونه !!!!!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14032
    نقل قول نوشته اصلی توسط PARET نمایش پست ها
    سلام بر دوستان و اساتید محترم
    الان اکواریوم با آب معمولی پر شده و فعلا خبری از ماهی نیست چون میخوام اول ضدعفونی کنم ....اول میخوام پرمنگنات بریزم داخل آب و چند روز سیستم فیلتر سطلی کار کنه البته داخل فیلتر سطلی چیزی نیست ( نه سرامیک و نه سابستریت ) بصورت خالی ... تا کامل ضد عفونی بشه این روش درسته اگر دوستان پیشنهادی دارند لطفا راهنمایی کنند .
    تانکتو اول با شامپو بشور ( شامپوی ضد قارچ )بعدش تانکتو چند روز بذار تو آفتاب داغ تا هم حرارت میکروب و هم انگل ها وتخماشو رو بکشه هم بو ی شامپو بره بعدش تانکو با نمکو آب ولرم وفرچه بشور لوازماتو فقط با نمک غلیظ ضد عفونی کن وتو آفتاب بذار اگه یک وقتی uv داشتی بعد از اینکه آکواریوم ولوازمو کامل جا دادی uv رو 12 ساعت روشن بذار تا خیالت از همه چیز جمع بشه یادت باشه به سیکل ازت خللی وارد نشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ضد عفونی با پرمنگنات و یا مدتی خشک ماندن آکواریوم و شستشو با آب بهترین روش برای میکروب کشی هستند .

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط 0آرش0 نمایش پست ها
    تانکتو اول با شامپو بشور ( شامپوی ضد قارچ )بعدش تانکتو چند روز بذار تو آفتاب داغ تا هم حرارت میکروب و هم انگل ها وتخماشو رو بکشه هم بو ی شامپو بره بعدش تانکو با نمکو آب ولرم وفرچه بشور لوازماتو فقط با نمک غلیظ ضد عفونی کن وتو آفتاب بذار اگه یک وقتی uv داشتی بعد از اینکه آکواریوم ولوازمو کامل جا دادی uv رو 12 ساعت روشن بذار تا خیالت از همه چیز جمع بشه یادت باشه به سیکل ازت خللی وارد نشه
    سلام دوست عزیز هیچوقت با شامپو و سایر مواد شوینده تانک و سایر لوازم آکواریوم نباید شسته بشه هیچوقت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    خيلي دوست داري ضد عفوني كني، آكواريومت رو لب به لب آب كن و كمي فرمالين +نمك بريز توش و بعد 1 روز آب رو كامل خالي كن و با اسكاچ بشور

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    به نظر من از هیچ ماده شیمیایی برای شستشو یا ضد عفونی استفاده نکن!!!!! فقط و فقط بزار* یک مدت بدون اب بمونه اگر می تونی بزارش تو افتاب که ایده اله، بعدش فقط با نمک و ابگرم بشور و ... همین تمام
    مواد شیمیایی لای درزها و چسبهای اکواریومت می مونه هم به اونا اسیب میرسونه و رنگشون رو کدر میکنه و هم سبب مرگ موجودات زنده میشه، عطر شوینده ها تا مدتها میمونه و ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14032
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز هیچوقت با شامپو و سایر مواد شوینده تانک و سایر لوازم آکواریوم نباید شسته بشه هیچوقت
    حرفتون کاملا درسته ولی تو بازار شوینده هایی مخصوص هست که بو نداره من اینطوری دیسکس پرورش می دادم البته اصولی دیگرو هم رعایت می کردم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [quote=0آرش0;131489]حرفتون کاملا درسته ولی تو بازار شوینده هایی مخصوص هست که بو نداره من اینطوری دیسکس پرورش می دادم البته اصولی دیگرو هم رعایت می کردم[

سلام دوست عزیز:
    آیا این شوینده ها مخصوص ضدعفونی تانک دیسکس است؟؟؟؟اسم تجاریشونو می فرمائید؟؟؟؟؟محصولاتی که از طرف شرکتهای معتبر برای شستشوی تانک که تابحال منم تو بروشور محصولاتشون ندیدم ،مثل شرکت های معروف سرا،جی بی ال،تترا و ...،بدلیل عدم بررسی دقیق روی اثراتی سوء که بعدها روی آبشش،اندام داخلی،پوست و ...ماهی خواهد گذاشت به هیچ وجه توصیه نمی شود.
    بهترین و مطمئن ترین ترین مواد شستشو همانطور که جناب رضایی و ذکایی فرمودن پرمنگنات و فرمالین هست که صدردصد هیچ پروتوزا و انگلی زنده ازش بیرون نمیاد علی الخصوص زمانیکه 48 ساعت با فیلتر سطلی (البته بدون ماهی) تو تانک آب چرخش کنه
    ابتدا با کسب اجازه از دوتا از دوستان و استادهای عزیزم جناب رضایی و بابک
    دوستان توجه کنید در واقع ضد عفونی در دو صورت انجام میشه:
    1-این روش ضدعفونی با توجه به شرایط تانک که بصورت گیاهی و یا تانک عاری از گیاه می باشد کاربرد دارد:
    الف-تانک گیاهی : یکسری از تخمهای انگل مثل ایک،انگلهای ترماتود و سستود،نماتود،جیرو داکتلیوس و داکتلیوجیروس و .... چرخه ای دارند که در کف تانک موجود خواهند ماندپس از 4 الی 7 تا 10 روز و گاهی 14 روز مجدداً لارو سر از تخم در آورده و از میزبان که همان ماهی باشد مجدداً استفاده خواهند کرد،می توان در این روش کل ماهی های تانک رو به تانک قرنطینه انتقال داد و درمان در قرنطینه با نوع بیماری دارو تجویز گردد، و در اینحالت تانک اصلی زمانیکه بدون میزبان باشد و برای اطمینان مثل کرمهای داکتیلو جیروس و نماتود و .... پس از 21 روز با توجه به عدم میزبان خودبخود از بین خواهند رفت(فیلتر در تمام مدت کار خواهد کرد)
    ب: این روش برای برای تانک های عاری از گیاه کاربرد دارد: برای از بین رفتن چنین انگلهایی که در بالا ذکر شد درمان با دارو برای کل جمعیت تو تانک اصلی و یا قرنطینه مثلاً درمان از طریق حمام ،دوبار در یک دوره یا با مدت زمان طولانی با دارو تجویز خواهد شد-اگر ماهی در قرنطینه بود و تانک اصلی بدون ماهی از شستشو با پرمنگنات و یا فرمالین 48 ساعت با فیلتر روشن می توان استفاده کرد و سپس تانک و فیلتر کامل شستشو گردیده و مجدداً آبگیری شود (سیکل از بین میره و باید از تسریع کننده استفاده کرد)یا 21 روز خالی باشد مثل روش الف که اگر جمعیت ماهی های تانکتان زیاد باشد بالطبع باید قرنطینه بزرگتر و سیفونهای بالا و مشکلات خاص و .... خودش را تجربه خواهید کرد

2-تانک مدت مدیدی خالی بوده و می خواهید از آن استفاده مجدد کنید که در اینحالت می توان با شستن کامل تانک با اسکاچ نو، نمک و آب تانک را شستشو داد و سپس مقابل نور آفتاب قرار داد تا کاملاً خشک شود و آفتاب به داخل تانک بتابد بعد از 24 ساعت مجدداً تانک با آب خالی شستشو و آبگیری شود البته می توان از پرمنگنات پتاسیم و فرمالین هم استفاده کرد که بنظر بنده تفاوتی آنچنانی نخواهد داشت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14032
    [QUOTE=arash_ta23;131558]
    نقل قول نوشته اصلی توسط 0آرش0 نمایش پست ها
    حرفتون کاملا درسته ولی تو بازار شوینده هایی مخصوص هست که بو نداره من اینطوری دیسکس پرورش می دادم البته اصولی دیگرو هم رعایت می کردم[

سلام دوست عزیز:
    آیا این شوینده ها مخصوص ضدعفونی تانک دیسکس است؟؟؟؟اسم تجاریشونو می فرمائید؟؟؟؟؟محصولاتی که از طرف شرکتهای معتبر برای شستشوی تانک که تابحال منم تو بروشور محصولاتشون ندیدم ،مثل شرکت های معروف سرا،جی بی ال،تترا و ...،بدلیل عدم بررسی دقیق روی اثراتی سوء که بعدها روی آبشش،اندام داخلی،پوست و ...ماهی خواهد گذاشت به هیچ وجه توصیه نمی شود.
    بهترین و مطمئن ترین ترین مواد شستشو همانطور که جناب رضایی و ذکایی فرمودن پرمنگنات و فرمالین هست که صدردصد هیچ پروتوزا و انگلی زنده ازش بیرون نمیاد علی الخصوص زمانیکه 48 ساعت با فیلتر سطلی (البته بدون ماهی) تو تانک آب چرخش کنه
    ابتدا با کسب اجازه از دوتا از دوستان و استادهای عزیزم جناب رضایی و بابک
    دوستان توجه کنید در واقع ضد عفونی در دو صورت انجام میشه:
    1-این روش ضدعفونی با توجه به شرایط تانک که بصورت گیاهی و یا تانک عاری از گیاه می باشد کاربرد دارد:
    الف-تانک گیاهی : یکسری از تخمهای انگل مثل ایک،انگلهای ترماتود و سستود،نماتود،جیرو داکتلیوس و داکتلیوجیروس و .... چرخه ای دارند که در کف تانک موجود خواهند ماندپس از 4 الی 7 تا 10 روز و گاهی 14 روز مجدداً لارو سر از تخم در آورده و از میزبان که همان ماهی باشد مجدداً استفاده خواهند کرد،می توان در این روش کل ماهی های تانک رو به تانک قرنطینه انتقال داد و درمان در قرنطینه با نوع بیماری دارو تجویز گردد، و در اینحالت تانک اصلی زمانیکه بدون میزبان باشد و برای اطمینان مثل کرمهای داکتیلو جیروس و نماتود و .... پس از 21 روز با توجه به عدم میزبان خودبخود از بین خواهند رفت(فیلتر در تمام مدت کار خواهد کرد)
    ب: این روش برای برای تانک های عاری از گیاه کاربرد دارد: برای از بین رفتن چنین انگلهایی که در بالا ذکر شد درمان با دارو برای کل جمعیت تو تانک اصلی و یا قرنطینه مثلاً درمان از طریق حمام ،دوبار در یک دوره یا با مدت زمان طولانی با دارو تجویز خواهد شد-اگر ماهی در قرنطینه بود و تانک اصلی بدون ماهی از شستشو با پرمنگنات و یا فرمالین 48 ساعت با فیلتر روشن می توان استفاده کرد و سپس تانک و فیلتر کامل شستشو گردیده و مجدداً آبگیری شود (سیکل از بین میره و باید از تسریع کننده استفاده کرد)یا 21 روز خالی باشد مثل روش الف که اگر جمعیت ماهی های تانکتان زیاد باشد بالطبع باید قرنطینه بزرگتر و سیفونهای بالا و مشکلات خاص و .... خودش را تجربه خواهید کرد

2-تانک مدت مدیدی خالی بوده و می خواهید از آن استفاده مجدد کنید که در اینحالت می توان با شستن کامل تانک با اسکاچ نو، نمک و آب تانک را شستشو داد و سپس مقابل نور آفتاب قرار داد تا کاملاً خشک شود و آفتاب به داخل تانک بتابد بعد از 24 ساعت مجدداً تانک با آب خالی شستشو و آبگیری شود البته می توان از پرمنگنات پتاسیم و فرمالین هم استفاده کرد که بنظر بنده تفاوتی آنچنانی نخواهد داشت
    شما استاد بنده هستید اگه می فرمایید که اثرات دراز مدتی رو ماهی ها داره چشم مضره چون من توکوتاه مدت اثری سوء ندیدم خلاصه شرمنده اگه از موضوع منحرف شدم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)