نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827

گیاهان مناسب جهت نگهداری در تنگ!

گیاهان مناسب جهت نگهداری در تنگ!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    با سلام!
    راستش این عنوان رو ایجاد کردم تا چند سوال در مورد گیاهان قابل نگهداری در تنگ بپرسم!
    میخواستم بدونم این گیاهان آنوبیاس که فرمودین برای نگهداری در تنگ مناسب هستند و چندین گونه در اینجا(طبقه بندی گیاهان آکواریومی) معرفی شده اند! کدام گونه در ایران به وفور یافت میشود و نام تجاری این گیاهان چیست؟ منظورم از نام تجاری, نام مرسوم و کاربردی آن در محل های عرضه گیاهان آکواریومیست!
    و آیا همه آنها قابل نگهداری در تبگ هستند؟
    آیا از خزه های جاوا(جاوا موس) هم که مشخصاتشو در همین سایت دوستان ذکر کرده اند نیز میتوان در تنگ نگهداری نمود؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    قبلا بنده میتونستم نوشته های خودمو ادیت کنم و غلط املایی ها رو تصحیح کنم!( چیزی که به اون حساسیت دارم). ولی الان گزینه edit رو نتونستم پیدا کنم!!
    منظورم تنگ هست که به اشتباه تبگ نوشتم!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9998
    سلام دوست عزیز
    والا من تا حالا گیاه کریپتون رو تویه تنگ نگهداری کردم همراه با ماهی فایتر و مشکلی هم نداشتم!
    البته از این تنگ های بلند ...

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
    با سلام!
    راستش این عنوان رو ایجاد کردم تا چند سوال در مورد گیاهان قابل نگهداری در تنگ بپرسم!
    میخواستم بدونم این گیاهان آنوبیاس که فرمودین برای نگهداری در تنگ مناسب هستند و چندین گونه در اینجا(طبقه بندی گیاهان آکواریومی) معرفی شده اند! کدام گونه در ایران به وفور یافت میشود و نام تجاری این گیاهان چیست؟ منظورم از نام تجاری, نام مرسوم و کاربردی آن در محل های عرضه گیاهان آکواریومیست!
    آیا از خزه های جاوا(جاوا موس) هم که مشخصاتشو در همین سایت دوستان ذکر کرده اند نیز میتوان در تنگ نگهداری نمود؟
    قبلا بنده میتونستم نوشته های خودمو ادیت کنم و غلط املایی ها رو تصحیح کنم!( چیزی که به اون حساسیت دارم). ولی الان گزینه edit رو نتونستم پیدا کنم!!
    منظورم تنگ هست که به اشتباه تبگ نوشتم!
    در این بخش که دوستان زحمت معرفی گیاهان اکواریمی رو کشیدند
    طبقه بندی و معرفی گونه های گیاهان آکواریومی
    می تونید با انواع گیاهان اشنا بشید
    اسم علمی تو 98 % مغازه هایی که گیاه اکواریم می فروشند معنی نداره چون فروشنده اطلاعاتی نداره ولی برای اطلاع خودتون اسم علمی و اسم رایج تمام گیاهان در بخش مربوط موجود هست
    با مطالعه گیاهان این بخش می تونید به خواسته تون برسید
    گیاهان که کوتاه هستند
    نور زیاد نمی خواند
    و احتیاج با CO2 کمی دارند مناسب استفاده در تنگ هستند

در مورد ویرایش پست ها هم باید عرض کنم خدمت تون که ویرایش پست ها مدت زمان داره و بعد از مدت تعیین شده نمی تونید پست هاتون رو ویرایش کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    با سلام!

درود به شما

دوست من همانجوری که دوستمون آقا مصطفی زحمتشو کشیدن و لینک معرفی گیاه هارو براتون گذاشتن باید بگم این اسم هایی که من بهتون گفتم اسم تجاری این گیاه هان هستش و در بازر ایران هم

موجود هستش

اون دوستمون هم که گفتن کریپتون رو در تنگ کاشتن ، بله کریپتون هم میشه ولی احتاج به تنگ بلند داره که اون دیگه نمیشه بهش گفت تنگ !

گیاه هانی از خانواده آنوبیاس و جاوا فرن خیلی مناسب هستن چون هم زیاد نور نمیخوان و هم احتاجی به تزریق Co2 ندارند

Anubias

Java Fern

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10129
    کلا میشه بگین کدوم گیاها به تزریق co2 نیاز ندارن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooria83 نمایش پست ها
    کلا میشه بگین کدوم گیاها به تزریق co2 نیاز ندارن؟
    سلام دوست گرامی
    بهتر بود پرسش تون رو در بخش پرسش پاسخ مطرح می کردید با این حال دی اکسید کربن از ملزومات گیاهان آکواریومی محسوب میشه اما بعضی گونه های گیاهی احتیاج کمتری دارند و شما میتونید این نیاز رو بوسیله بازدم ماهیان تانکتون فراهم کنید اگر قصد هزینه کردن برای سیستم Co2 ندارید میتونید از گیاهان خانواده آنوبیاس و حاوافرن و بعضی گونه های کریپتوکورین و یا بعضی گونه های والیزنریا در تعداد محدود استفاده کنید بازم تاکید میکنم گیاهان نامبرده هم در صورت وجود سیستم دی اکسید کربن شادابی بیشتری خواهند داشت اما نیاز کمتری دارند.

موفق باشید.
    ویرایش توسط K.MR : 13th January 2013 در ساعت 05:18 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)