صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10325
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    من هم تازه کار هستم . یک آکواریوم جمع کردم که تمام ماهی هاش حتی مولی هام هم مردن ولی 3 تا گورامی دارف دارم که هنوز زنده و سرحال هستن به نظر من یکی از سخت جون ترین ماهی های آب شیرینن.واقعا هم زیبان.
    دوست عزیز شما باید اول مهلت بدی تا سیکل آب آکواریومت طی بشه ، میتونی اول با چندتا زبرا این کار را انجام بدی تا 28-30 روز که سیکل طی میشه بعد ماهی های جدید بگیر
    سیفون هفتگی حداقل 30% - غذای مناسب - استفاده از آب بدون کلر - فیلتر مناسب - جلو گیری از شوک دمایی هنگام انتقال ماهی (آب به آب کردن) خیلی میتونه در زنده موندن ماهی تاثیر داشته باشه
    استفاده از گیاه میتونه مقداری در کنترل نیترات آب کمک کنه، اگر شرایط گیاه های متوقع و حرفه ای را ندارید از گیاه هایی با شرایط نگهداری ساده استفاده کنید ، مثل گندمی، کریپتون، دم گربه ای و ...
    سعی کنید تناسب و سازگاری بین ماهی ها را حتما در نظر داشته باشید و همینطور سایز نهایی که پیدا میکنه تا با ابعاد تانکتون مشکل پیدا نکنه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    چه نوع ماهی هایی بصورت گروهی حرکت میکنن؟ اگر بخواهیم ماهی های گروهی ریز داشته باشیم چه نوعی را از نظر مقاومت بیشتر ماهی و زیبایی پیشنهاد میکنید؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    چه نوع ماهی هایی بصورت گروهی حرکت میکنن؟ اگر بخواهیم ماهی های گروهی ریز داشته باشیم چه نوعی را از نظر مقاومت بیشتر ماهی و زیبایی پیشنهاد میکنید؟
    ممنون
    خانواده تتراها و باربها

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    خانواده تتراها و باربها
    یک مدل ماهی به نام نئون آبی و یک مدل به نام رگین کمانی باله نخی دیدم قشنگ بود نظرشما چیه میگن باید به این نوع ماهی ها میگوی آب شور( ارتیما) داد که کیلویی 80-90 هزار تومنه!!! تازه باید کلی کار انجام بدی.درسته ؟ اگر نه به این نوع ماهی های کوچیک چی باید داد؟
    راستی اگه تو آکوریوم گیاه نگذارم و فقط یک تکه چوب با ماسه باشه برای ماهی ها مشکلی پیش نمیاد؟ میگن باید آکواریوم گیاهی باشه.
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    یک مدل ماهی به نام نئون آبی و یک مدل به نام رگین کمانی باله نخی دیدم قشنگ بود نظرشما چیه میگن باید به این نوع ماهی ها میگوی آب شور( ارتیما) داد که کیلویی 80-90 هزار تومنه!!! تازه باید کلی کار انجام بدی.درسته ؟ اگر نه به این نوع ماهی های کوچیک چی باید داد؟
    غذای مخصوص از شرکت تترا تو بازار هست
    راستی اگه تو آکوریوم گیاه نگذارم و فقط یک تکه چوب با ماسه باشه برای ماهی ها مشکلی پیش نمیاد؟ میگن باید آکواریوم گیاهی باشه.
    ممنون
    اگه حداقل چندتا گیاه بکارید خیلی بهتره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10325
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    اگر دوست داری که ماهی های به صورت گله حرکت کنند تترا ها خوبند و رامینوز به نظر من از همه بهتر ، اگر بتونی یک گله خوب بگیری خیلی بهتره
    گیاه کمک به مصرف سیکل ، تولید اکسیژن و تمیزی آب میکنه و تا حدی استرس ماهی رو هم کم میکنه، اگر امکانات نداری (مثل من) از گیاه های کم توقع استفاده کن گیاه هایی مثل دم گربه ای ، گندمی، باکوپا و ... که خیلی احتیاج به نور و Co2 زیاد نداشته باشن اگر هم که میتونی که شرایط را براشون جور کن تا گیاههای بهتری داشته باشی
    نئون آبی تا حدی ماهی حساسی هستش و نسبت به تغییرات پارامترای آب زود واکنش منفی نشون میده و تلف میشه
    برای غذا هم میتونی از غذاهای گرانول ریز شرکتی (تترا-سرا-جی بی ال و....) استفاده کنی من خودم بهشون tetra proمیدم ، الزامی نداره که حتما آرتمیا بدی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    ممنون از راهنمایی تون.یعنی میفرمائید رامینوز حساس نیست؟اگر اینطور باشه من هم کاملا با شما موافقم و طرفدار ماهی های مقامم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10325
    ممنون از راهنمایی تون.یعنی میفرمائید رامینوز حساس نیست؟اگر اینطور باشه من هم کاملا با شما موافقم و طرفدار ماهی های مقامم.
    دوست عزیز بهر حال همه ماهی ها نسبت به تغییرات پارامترهای آب حساس هستن، بعضیها کمتر بعضی ها بیشتر ، باید رسیدگی کنی در غیر این صورت هیچ ماهی نمیتونی نگهداری کنی ، اگر بهشون بررسی همه جور ماهی میتنوی داشته باشی
    من خودم یک گله 20 تایی رامینوز دارم و دوتا گله 5 تایی هم از خانواده تترا ، ولی هیچ چیز حرکت گله رامینوز ها نمیشه ، خیلی آرامش بخشه
    سعی کن ماهی زا از جایی بگیری که قرنطینه شده باشه ، خودت هم دقت کن موقع خرید، ماهی ها در چه وضعی هستند، بال و دم و ظاهرشون . ماهی مرده توی تانکی که ماهی میخری نباشه و ...

موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    رامینوز همون ماهی شفافه که روی سرش یکم قرمزه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    رامینوز همون ماهی شفافه که روی سرش یکم قرمزه؟
    بله همونه دوست عزیز ..

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)