صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715

28 دمای آب توصیه شده برای گوپی(ترجمه)

شتاب زده وسردرگم هستید؟!؟
    دمای آب توصیه شده برای گوپی های شما 27-20درجه سانتیگراد(80-68f)هست.آیا میخواهید بیشتر بدانید؟به ادامه ی مطلب توجه کنید.
    زمانی که ما راجع به دمای آب آکواریوم گوپی بحث میکنیم.به این می اندیشیم که در چه محدوده هایی از دما میتوانیم گوپی را سر حال نگه داریم ووعلاوه برآن متابولیسم بدن ماهی نرمال وعادی باشد.
    گوپی ها میتوانند در آبی بین 12تا 40درجه سانتی گراد زنده بمانند،اما بهترین محدوده ی دمایی برای آنها 27-20درجه است ودراین دما ماهی سرحال وآسوده است.
    گوپی ها در آب سرد:
    دمای سردتر متابولیسم(سوخت وساز)بدن ماهی را کندتر میکند واین بدان معناست که گوپی کندتر رشد میکند اما عمر بیشتری خواهد داشت.
    گوپی ها در آب گرم:
    همانطوری که انتظار میرود ،دمای آب گرمتر متابولیسم بدن ماهی را تندتر کرده و این منجر به رشد سریعتر ماهی خواهد شد،اما این مسئله باعث می شود تا ماهی عمر کمتری کند.
    همچنین دمای آب بر رفتار ماهی تاثیر میگذارد واین دمای آب است که رفتار ماهی را تعیین میکند.شما به وضوح میتوانید ملاحظه کنید که در دمای آب گرمتر ماهی ها سریعتر شنا میکنند و علاوه برآن غذای بیشتری هم میخورند.
    علاقه مندان به گوپی تمایل به گرم نگه داشتن آب گوپی دارند تا بتوانند به زادآوری گوپی سرعت ببخشند وپس از زایمان ماهی دمای آب را پایین میآورند تا به وسیله ی اینکار سوخت وساز بدن ماهی کمتر شود وماهی عمر بیشتری بکند.
    دمای آب گرمتر به رشد باکتری ها سرعت می بخشد و علاوه براین مممکن است با بیماری های بیشتری نسبت به همیشه (دمای آب نرمال)مواجه شوید وهمچنین آب گرم تر حاوی اکسیژن کمتری بوده و نیازمند هوادهی است.
    گوپی ماده ی باردار در زمان زایمان زمان سختی را سپری میکند،شما میتوانید با بالا بردن آرام آرام آب ودرحد 2درجه به ماهی کمک کنید تا اینکار راحت تر صورت بگیرد
    مترجم:رضا قلیخانی
    مطلب اختصاصی پارسی پت بوده وهرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام مترجم وپارسی پت دارای پیگرد قانونی خواهد بود

منبع: Water temperature for guppies
    ویرایش توسط Discjockey : 7th December 2012 در ساعت 02:12 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3364
    آقا رضا ممنون بابت ترجمه روان و قشنگت من 3 تا جمله میگم
    اول اینکه دمای 20 تا 26 تئوری و دمای 26 تا 34-35 هم تئوری هست و تجربه از این دو مورد دوره و جدا
    دوم اینکه تو ایران همیشه مرغ همسایه غازه...
    سوم هم اینکه آدم خواب بیدار میشه ولی آدمی که خودشو به خواب زده نه ...

بازم ممنون
    عالی بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenan نمایش پست ها
    آقا رضا ممنون بابت ترجمه روان و قشنگت من 3 تا جمله میگم
    اول اینکه دمای 20 تا 26 تئوری و دمای 26 تا 34-35 هم تئوری هست و تجربه از این دو مورد دوره و جدا
    دوم اینکه تو ایران همیشه مرغ همسایه غازه...
    سوم هم اینکه آدم خواب بیدار میشه ولی آدمی که خودشو به خواب زده نه ...

بازم ممنون
    عالی بود
    به نظر خودم هم بالای 32 توریه واینکه ماهی آب پز میشه .من یه بار بخاریم خراب بود واتوامت خاموش نمیشد.دمای آب به 32 رسیده بود که دیدم همه ی ماهی ها روی آبن. دستمو کردم تو آب خیلی داغ بود...اما خب میگن شدنیه ولی عمرو کوتاه میکنه
    بابت مطلب آخرهم حق باشماست...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    شرمنده من امکان ویرایش پست نداشتم وباید اینجا توضیح میدادم.اینو یادم رفت بگم.درسته که یه دماهایی تئوری هست اما مسئله اینه که گفته شده دامنه ی تحمل.یعنی ماهیی میتونه تحمل کنه.هرچند برای درمان ماهی های گوشت خوار با اون مقاومتشون میگن که مثلا که دما رو ببرید روی 32 ونه بالاتر.حالا شما حساب کن گوپی با این ظرافت توی 40درجه چی میشه!!!اما خب شاید برای چندساعت بتونه دوام بیاره

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    ممنون از بابت پستت رضا جان ولی من تا اونجایی که تجربه دارم(15 سال تجربه نگهداری در خانه با 9 آکواریوم و نگهداری کل ماهی آب شیرین)
    بهترین دما برای نگهداری گوپی 27 درجه هستش اگه دمای آب بیشتر پایین بیاد منجر به بیماری سفیدک میشه چون گوپی از لحاظ جسمانی ضعیف بوده زودتر میمیره واسه خاطر اون باید زودتر اقدام کرد 90% بیماری سفیدک از دمای کمتر یا پایین بوجود میاد و در ضمن گوپی ها بیشتر از 31 درجه نمیتونن دوام بیارن حداکثر 32 درجه.
    این هم یادتون باشه که هر چقدر دما پایین باشه قارچها انگلها و...خیلی زود تاکثیر میشن و با بالا بردن دما رشد باکتریها قارچها و...متوقف میشه و با داروها میشه اون بیماریهارو از بین برد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    ممنون از بابت پستت رضا جان ولی من تا اونجایی که تجربه دارم(15 سال تجربه نگهداری در خانه با 9 آکواریوم و نگهداری کل ماهی آب شیرین)
    بهترین دما برای نگهداری گوپی 27 درجه هستش اگه دمای آب بیشتر پایین بیاد منجر به بیماری سفیدک میشه چون گوپی از لحاظ جسمانی ضعیف بوده زودتر میمیره واسه خاطر اون باید زودتر اقدام کرد 90% بیماری سفیدک از دمای کمتر یا پایین بوجود میاد و در ضمن گوپی ها بیشتر از 31 درجه نمیتونن دوام بیارن حداکثر 32 درجه.
    این هم یادتون باشه که هر چقدر دما پایین باشه قارچها انگلها و...خیلی زود تاکثیر میشن و با بالا بردن دما رشد باکتریها قارچها و...متوقف میشه و با داروها میشه اون بیماریهارو از بین برد
    بله درست میفرمایید دامنه ی تحمل 40تئوریه ولی با وجود هوادهی مناسب و...میتونن دووم بیارن .من یه بار اشتباهی بخاریم خراب بود ودمام به 36 رسید اما یه دونه هم تلفات ندادم وماهی هام زنده موندن اما این فقط چندساعت بود و هوادهی هم کامل انجام میشد اما بدون هوادهی مطمئننا خیلی هاشون میمردن یا اینکه میپریدن بیرون.تازه با هوادهی هم اگر این وضعیت طول میکشید بازهم میمردن.بابت بیماری ها بهتره مدیران قسمت آب شیرین نظرشون رو بفرمایند ولی تقریبا حرفتون رو قبول دارم(اما تکثیر بیماری ها و...رو نمیدونم واطلاعی ندارم)
    ممنون که سر زدید

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    خواهش دوست عزیز.خودتونم عرض کردین واسه چند ساعت گرم بود ولی اگه 24 ساعت تو اون درجه 36 میموند مطمین باشین حتی 1 ماهی(گوپی) هم زنده نمیموند کلا میمردن شاید باور نکنین 1 هفته پیش یکی از آکواریوم هام بعلت افت شدید دما 25 درجه که اصلا متوجه نشدم(به خاطر توجه بیش از حد به عروس هام)دیگه به آکواریوم کم نگا میکنم یک دفعه دیدم کله شیری گلف گوپی پنکوس آنجل و... همشون سفیدک گرفتن و با بردن درجه به 31 هر 6 ساعت یکبار 1 درجه کاهش میدادم بعد چند ساعت باز 31 درجه این رو چند روز ادامه دادم همراه با داروی سفیدک الان کاملا درمان شدن بدون تلفات

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی کوی
    شماره عضویت
    12240
    درود
    پس دومای 25 میتونه عالی باشه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط marmey نمایش پست ها
    درود
    پس دومای 25 میتونه عالی باشه ؟
    سلام
    نه دوست عزیز همنطور که دوستان در بالا اشاره کردن دمای 25 درجه اصلا مناسب نیست و مساوی با ابتلای ماهی به بیماری سفیدک(انگل ایک)
    هستش و برای ماهی مثل گوپی بهترین دما در بازهی 27 تا 30 درجه هستش که من پیشنهاد میکنم دما رو روی 28 درجه ثابت نگه دارید.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی کوی
    شماره عضویت
    12240
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    نه دوست عزیز همنطور که دوستان در بالا اشاره کردن دمای 25 درجه اصلا مناسب نیست و مساوی با ابتلای ماهی به بیماری سفیدک(انگل ایک)
    هستش و برای ماهی مثل گوپی بهترین دما در بازهی 27 تا 30 درجه هستش که من پیشنهاد میکنم دما رو روی 28 درجه ثابت نگه دارید.
    موفق باشید
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    درود
    !!!!!!!!!!!!!!!!!
    چند وقته تلفات دارم علتش رو حدث میزدم دما باشه ولی نه انقدر

عزیزم من اینا رو دارم دما رو چقدر بزارم
    گوپی
    مولی
    پلاتی
    دم شمشیری

تانکم یه مثلث هست ( تو امضام هست )

(57*57*25) تقسیم بر 1000-----تقسیم بر 2""""""""چون مثلث نصف مربع هست
    میشه
    40 لیتر
    1- این روش درسته برا محاسبه حجم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2- برا این حجم بخاری چند وات لازمه

سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)