نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684

40 بیمار شدن ماهی گوپی

سلام من حدود50 تا گوپی ریز و بالق دارم چند مدت پیش چند ماهی گوپی اضاف کردم اونها مریض بودنند و حالا بیماری پخش شده چکار کنم ؟ نوع بیماری بالای بالی چند تا از گوپی ها حالت له شدن شده وبعضی از گوپی ها حالت یه باله اضافه دارن در میارن و چند تای هم حالت یه لک مشکی روی بدنشون دارن من نمک اضافه کردم واب اکواریم رو چند بار هم سیفون کردم چکار کنم چون خوب نشدن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    کسی نبود بگه چکارکنم دوباره تلفات دادم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام من حدود50 تا گوپی ریز و بالق دارم چند مدت پیش چند ماهی گوپی اضاف کردم اونها مریض بودنند و حالا بیماری پخش شده چکار کنم ؟ نوع بیماری بالای بالی چند تا از گوپی ها حالت له شدن شده وبعضی از گوپی ها حالت یه باله اضافه دارن در میارن و چند تای هم حالت یه لک مشکی روی بدنشون دارن من نمک اضافه کردم واب اکواریم رو چند بار هم سیفون کردم چکار کنم چون خوب نشدن
    سلام ..

گوپی های جدیدی که اضافه کردین بیمار نبودن ... مشکل کار شما از اضافه کردن گوپی رو گوپی بوده ...

گوپی ها ناقل 1 بیماری ویروسی به همدیگه هستن ...

شما مشکلتون رو با روزبه اسماعیل پور یا mohsenicehot در میون بذارید ... هرچند که تا اون موقع دیگه دیر شده !

اونطور که آقا محسن عزیز میگفت راه درمانش داروهای حاوی اکروفلاوینه ( تترا جنرال تونیک و ... )
    آقا روزبه هم داروی دیگه ای گفت که بنده حضور ذهن ندارم ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-ولی همه حیواناتو دوت دارم
    شماره عضویت
    11702

7 توجه کن دوست گلم

نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی خمیری نمایش پست ها
    سلام ..

گوپی های جدیدی که اضافه کردین بیمار نبودن ... مشکل کار شما از اضافه کردن گوپی رو گوپی بوده ...

گوپی ها ناقل 1 بیماری ویروسی به همدیگه هستن ...

شما مشکلتون رو با روزبه اسماعیل پور یا mohsenicehot در میون بذارید ... هرچند که تا اون موقع دیگه دیر شده !

اونطور که آقا محسن عزیز میگفت راه درمانش داروهای حاوی اکروفلاوینه ( تترا جنرال تونیک و ... )
    آقا روزبه هم داروی دیگه ای گفت که بنده حضور ذهن ندارم ...
    ----------------------------------------------------
    به احتمال زیاد ماهیا به انگل دچار شدن دمای آکواریومتو ببر28-30 درجه از داروی ضد انگل به اندازه ای که روش نوشته استفاده کنه داروی ضد انگل پیدا نکردی از قرص تترا سایکلین استفاده کنه امیدوارم جواب بده منم چندین بار به خاطر خرید ماهی از بیرون حدود1000.000تومن هردوسال تلفات میدم ماهی هایی داشتم یکیشون یه نوع خاص قرمز بود یکیشونم آبی شبیه رنگ نوشابه پپسی بودن به خدا تو نت میفروختمشون از ایران که سهله خارج هم واسش مشتری میلیونی پیدا میشد به خاطر سهل انگاریم و خرید ماهی بیرون به انگل دچار شدن همه مردن
    دوست گلم سعی کن ماهیات که بزرگ شدن دیگه از بازار نخری جالبه ماهی های من همشونو بچه های ماهی های خودم بودم حدود200تا بودن ولی اون دوتا ماهی با رنگ خاص همه رو مجذوب میکردن یکیشون استقلالی بود یکیشون پرپولیس تو عمرم اینجوری ندیده بودم پس سعی کن زیاد از بازا ماهی نخری اول بخر بعد یه مدت دیگه سعی کن ماهی نخری بندازی مریضشون کنن راستی سعی کن هر روز بعد استفادئه از اون دارو 50درصد آب آکواریمتو عوض کن یادت نره قبلا آب رو بزار تا چند ساعت بگذره بعد به آکواتریومت اضافه کن موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    با سلام میخواستم بدونم اضافه کردن ماهی با توجه به فرمایشات دوستان باید به چه صورت باشه که به این مشکل نخوریم؟من یه جفت پلاتی و یک جفت گوپی دارم میخواستم به هر کدوم 2 تا ماده اضافه کنم. باید چیکار کنم؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بدونم اضافه کردن ماهی با توجه به فرمایشات دوستان باید به چه صورت باشه که به این مشکل نخوریم؟من یه جفت پلاتی و یک جفت گوپی دارم میخواستم به هر کدوم 2 تا ماده اضافه کنم. باید چیکار کنم؟
    ممنون
    سلام
    همیشه این اصل رو در زمان اضافه کردن ماهی جدید به آکواریمتون به یاد داشته باشید که :
    ماهی جدیدی که میخواید به آکواریمتون اضافه کنید ممکنه بر اثر شرایط نامناسب نگهداری قبل از رسیدن به دست شما ناقل هر گونه بیماریی باشه که میتونه ماهی هاتون رو بیمار کنه . بعضی از بیماریها رو در موقع خرید میشه از روی ظاهر ماهی تشخیص داد ولی تشخیص بسیاری از بیماریها از روی ظاهر ماهیها قابل تشخیص نیست. پس با این حساب چونکه وارد کردن غیر اصولی ماهی جدید به آکواریم ممکنه که عواقب نا خوشایندی رو به دنبال داشته باشه بهتره که قبل از اینکه ماهی جدید رو به آکواریم گروهی اضافه کنید حتما اون رو برای مدت 2 تا 3 هفته در تانک قرنطینه نگهداری کنید تا در صورت مبتلا بودن به بیماریهای نهفته در این بازه ی زمانی اونها رو تشخیص و درمان کنید و این رو هم به یاد داشته باشید که 2 تا 3 هفته صبر کردن برای دیدن ماهیهای جدید در تانک گروهی بهتر از اینه که همه ی ماهی هاتون بیمار بشن و شما مجبور بشید هزینه و وقت زیادی رو صرف درمان کل ماهی ها بکنید.
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)