نقل قول نوشته اصلی توسط shivapd نمایش پست ها
باعرض سلام و خسته نباشید. خواهش میکنم به سوال من پاسخ بدید و من را راهنمایی فرمایید....من دو تا بلبل دارم که از جوجه گیشون اهلی شون کردم....که در خوزستان به بلبل خرما معروف هستند...یکی از انها مثل همه بلبل های دیگه هست.اما یکی دیگش به جای اینکه پرهاش خاکستری تیره و کدر باشه،پرهاش سفیده و بعضی جاهاش به رنگ زیتونی و طلاییه!!!!!!و دمش هم کاملا سفیده..اما قسمت سرش خاکستری تیره هست با قسمتهایی از رنگ مشکی پررنگ....هرکس این بلبل را میبینه تعجب میکنه و میگه بلبل اصلا این رنگی نیست که سفید باشه!!!اینم بگم که کاملا سرحال هم هست و غذا هم خوب میخوره و مولتی ویتامینم بهشون میدم سه قطره تو ابشون میریزم....حالا سوالم اینه که چرا بلبل من این رنگیه؟؟؟؟علتش چی میتونه باشه؟؟؟چرا رنگ پرهاش مثل بقیه بلبلها نیست؟؟؟؟؟؟و سوال بعدی که دارم اینه که هروقت به سمت قفسشون میرم هردوتاشون شروع به رقصیدن میکنن...و در حین رقصیدن ناگهان همدیگرو بدجور میزنن بخاطر اینکه دوست دارن اول خودشون بیان روی دستم..و من از این موضوع نگرانم که خودشونو زخمی.نکنن.....البته فقط در این موقع همو میزنن و مواقع دیگه کاملا باهم دوستن و کنار هم میخوابن..برای این موضوع جای نگرانی وجود داره!؟؟؟اگه داره چکار کنم که دعواشون نشه...ممنون از شمابر پاسخ میدید.منتظر پاسختون هستم.باسپاس فراوان....
سلام نزدیک به 10 گونه بلبل خرما داریم . شاید بخاطر ژنتیکش باشه و امکانش هست بزرگتر بشه به رنگه طبیعیش برگرده بهتر که یک عکس واضح ازش بزارید در مورد مشاجره اگر دو نر باشن طبیعی هست .اگر خیلی باهم درگیر هستن بهتر هر کدام قفس مجزا داشته باشن