صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    سگ . همستر. مرغ عشق. ماهی. خرگوش
    شماره عضویت
    9977

28 تکثیر و پرورش ماهی انجل بر اساس تجربه شخصی(hellen)

با اجازه مدیریت محترم سایت.

در اینجا میخوام تجربه شخصی خودم در زمینه پرورش و نگهداری و تکثیر ماهی انجل رو بازگو کنم.
    اگر امکان داره ادامه بدم اگر نه که تاپیک حذف شه.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نه مشکلی نیست فقط اگه تونستید عکس تو
    مراحل بزارید بهتر میشه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام هلن خانم .خیلی ممنونم که قصد دارید اینکار رو انجام بدید .فقط لطفا طوری بگید که من کامل بتونم انجام بدم .اولین باره که اینکارو شروع کردم و الان هم 8تا انجل دارم
    منتظر راهنمایی هاتون هستیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9977
    اولین قدمی که باید برای تکثیر انجلها برداشت اینه که بسته به حجم مخزن اصلی . ماهیهای کوچک تهیه کرد. این یعنی بهتر ه ماهیها رو از چند جای مختلف تهیه کرده و در مخزن نگهداری کنیم تا علاوه بر اینکه به هم بزرگ میشوند بتوانند از بین گله جفت مورد نظرشون رو هم انتخاب کنند.( توصیه من اینه که مخزن نگهداری گله انجلها از مخزن نگهداری جفتها جدا باشه ) دمای ایده ال برای پرورش انجل بین 28 تا 30 درجه سلسیوس میباشد.. و جریان اب ملایم باشد بهتر است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام اگه یه لطفی بکنید عکسای جداگانه از ماهی نر و ماده بزارید و خصوصیات ظاهری اونهارو توضیح بدید ممنون میشم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام اگه یه لطفی بکنید عکسای جداگانه از ماهی نر و ماده بزارید و خصوصیات ظاهری اونهارو توضیح بدید ممنون میشم
    دوست عزیز این ماهی ها وقتی کوچیک هستن نمیشه جنسیتشون رو تشخیص داد وبهترین کار اینه که یه گله ی شش تایی بخری وبزرگ کنی تا توی گله جفتشون رو انتخاب کنند واز طرفی وقتی هم بزرگ میشند باز هم تشخیص نر وماده در زمان هایی غیر از زمان تخم ریزی بسیار مشکله.بهترین حالت وقتی هست که آماده ی تخم گذاری هستن و ماده شروع به جمع کردن تخم توی شکمش میکنه و در آخر هم لوله ی تناسلیشون که بیرون میزنه گرد بودن یا تیز بودن نوک لوله نشون دهنده ی جنسیت اون ها هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9977
    از اینجا به بعد مربوط به زمانیست که مااهیها بالغ شده و جفتها انتخاب شده اند.

انجلها معمولا دوست دارند روی اجسامی که عمودی قرار گرفته و سطح صاف و صیقلی دارند تخمریزی کنند. برای اینکه بتونیم تخمها رو در زمانی که عمل تخمریزی انجام شد از مخزن والدین به مخزن دیگری انتقال دهیم بهتر است تکه سنگهایی که ترجیها ترکیب اهکی نداشته باشند در ابعاد 10 cm* ( ارتفاع اب مخزن) تهیه کرده و بطور عمودی در مخزن قرار دهیم. من به ازای هر جفت 3 سنگ قرار دادم تا انها حق انتخای داشته باشند.

زمانی که تخمریزی صورت گرفت و مطمئن شدید عملیات اتمام یافته باید سنگی که تخمها بر روی ان قرار دارند را به مخزن دیگر که اب ان همدما با مخزن والدین میباشد و در ان به ازای نسبت حجم اب از داروی متیلن بلو که در فروشگاههای اکواریوم عرضه میشود استاده کرد.

بعد از اینکه سنگ حاوی تخمهارا درون مخزن مورد نظر قرار دادیم باید سنگ هوایی با جریا ارام در پایین سنگ قرار دهیم بطوریکه جریان اب از روی تخمها به ملایمت و ارام رد شود . در واقع با این کار جای والدین را برای تخمها پر میکنیم.
    در چنین شرایطی تخمها بعد از گذشت 48 ساعت به لارو تبدیل میشوند و لاروها نیز پس از هفتاد و دو 72 ساعت قادر به شنای ازاد میباشند. و نیاز دارند هر 2 ساعت یکبار به طور منظم تغذیه شوند.. الان باید داروی متیلن بلو از اب مخزن خارج شه تا اسیبی به بچه ها نرسه. برای این منظور روزانه معادل یک بطری نوشابه خانواده از اب مخزن را با اب تازه تعویض میکنیم

در این زمان با فیلتر کردن اب بصورت روزانه غذاهای اضافی را خارج و اب تازه همدما با مخزن اضافه میکنیم.
    بای تغذیه نوزادان باید از تخم میگوی نمکی استفاده کنید. البته عمل اوریشون روش داره انشالا جلسه بعدی خواهم گفت.

تصویر یک ماهی انجل ماده بالغ

تصویر والدین و تخمهاشون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام هلن عزیز
    من بجای 6 تا 12 انجل گرفتم مشکلی پیش نمیاد واسه جفت گیری؟
    نظر شخصی من اینکه هرچی بیشتر باشن جفت انتخابه بهتری میتونن بکنن و از چند جفت بیشتر میتونم تخم بگیرم
    این 7تمین آکواریوممه نمیتونم بزرگتر درست کنم
    واسه 12 تا انجل(الان 4 سانتیمترن) یک آلواریوم 50*50*50 کافیه؟
    اگه با ماهی اسکات سبز و نقره ای قاطی باشن واسه تخم ریزی کاری به هم ندارن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11140
    سلام
    آنجل ها انواع مختلف دارن.می خوام بدونم آنجل های هم نوع فقط با هم جفت می شن؟یا نژاد های مختلف آنجل با هم تخم ریزی می کنن

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad shahab نمایش پست ها
    سلام
    آنجل ها انواع مختلف دارن.می خوام بدونم آنجل های هم نوع فقط با هم جفت می شن؟یا نژاد های مختلف آنجل با هم تخم ریزی می کنن
    فقط از نظر رنگ تفاوت دارند و با هم جفت می خورند

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)