صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 61
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به آرش عزیز

آقا منم به نوبه خودم تبریک میگم بابت دیسکس های زیبات

ما هم که دیگه توبه کردیم دیسکس نگه داریم از بس نگهداری میخواست اونم با گیاه ولی خدایشش ته ماهی آب شیرین خیلی ماهی با اصالتی هستش میتونی این ماهی رو با نمونه روی خشکیش که اسب هست

مقایسه کنی هیچ ربطی به هم ندارن ولی 2تاشون با اصالت و حرکاتشون با معنی و مفهوم خاصی هستش وقتی که نگاهت میکنه انگار که می خواد چیزیرو بهت بفهمونه (به من که فوش میدادن )

خلاصه هرچی از ماهی بگم بازم کمه البته اینهم بگم که دیسکس فقط زمانی دیسکس میشه که زیر دست اهل فنش مثل دوستان دیسکس باز از جمله آقا آرش بزرگ بشن

به هر حال سخن رو به اینجا ختم میکنم که همیشه در کنار ماهی های زیبات سالم و سرحال باشی......................

داود
    سلام داود جان گل.شما همیشه بمن لطف داری چه اینجا چه تو نیک.راستش من به زور و ترس این آنابیاسها رو هم گذاشتم تو تانک دیسکسها.الان یه ریشه هم دیدم ولی نه جرات می کنم ریشه رو بذارم تو تانک دیسکسها نه شن بریزم کف تانک.راستش بابت دیسکس و دیسکس بازی خیلی خیلی مزاحم دوستان شدم.خیلی دیسکس کشتم و نابود کردم و خیلی روهم رشد سوز کردم به هزاران دلیل که بزرگترینش بی تجربگی بود.راستش این ماهی زحمت خیلی زیادی هم داره اما چندتا ماهی هستش که هر قدر بزرگتر میشه به زیبایی و درخشندگی و شکوهش افزوده میشه و دیسکس بنظر بنده دیسکس،آروانا کوتوله و فلاور در زمره اونا هستن.
    کافیه تانکتون اصلاحاً جابیفته،زمانیکه سندروم بیماری ها طی بشه و ماهی جدید تو تانک اضافه نکنید.درست مراقبت کنید و ......مریضی دیگه تو تانک نمیاد و میتونید از رشد دیسکس ها لذت ببرید گرچه نژاد،اصالت،والدین،تغذیه،ف اکتورهای ب مناسب و نگهداری و .....بسیار تاثیر گذار هستند

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    اما شرایط تانک بنده
    1-در خصوص ابعاد تانک 120 طول*45عرض*70 ارتفاع: ارتفاع آبگیری 65 تا 67 سانتیمتر که با این ارتفاع لیتراژ تانکم میشه حدوداً 350 تا 360 لیتر
    2-تعداد دیسکس ها 7 عدد
    3-دمای تانک 29 الی 30 سانتی گراد
    4-هر دو تا نهایتاً 3 روز 140 لیتر آب دپو شده(همدما شده با آب تانک و دمیدن هوا جهت کلر زدایی) تعویض با سیفون کامل کف
    6-فیلتراسیون:فیلتر سطلی ایهام 2217
    7-غذادهی چون هم خودمم و هم خانومم شاغلیم براشون تایمر غذا گذاشتم که غذا گرانولی شامل هیکاری+اسپکتروم+تترا کامپیلیت میدم (سه وعده)یه روز در میون هم یه وعده مخلوط دل گوساله +سیر+میگو دریایی میدم.اما آخر هفته یعنی 5 شنبه و جمعه دو وعده دل به ماهی ها میدم و یک وعده هم غذای خشک گرانولی گاهاً هم 1 یا دوبار در ماه آرتمیا زنده
    8-ساعات نوردهی 5 ساعت در روز از 10 صبح تا 12 ظهر و از 5 تا 8 شب(اونم تایمر داره) البته جای تانک تو روز تقریباً روشنه
    9-استفاده از ویتامین اتویتول جی بی ال در مخلوط دل و بعضی اوقات افزودن به آب پس از تعویض آب

فقط یه نکته اگه میخواهید ماهی رو تو تانک اضافه کنید اولاً حتماً از جای معتبر بخرید و حتی الامکان و حتی الامکان اگه تجربشو دارید خودتون قرنطینه کنید(بنظرم زیر 2 ماه قرنطینه کمتر نباشه) بعد از دوماه برای اینکه اطمینان بیشتر بشه از تانک اصلی یه دیسکسی که بنظرتون یکم تعطیله بذارید تو تانک قرنطینه اگه 10 تا 14 روز مشکلی پیش نیومد ماهی ها رو به تانک اصلی منتقل کنید.گرچه ویروس پلیگ حتی میتونه تا 6 ماه و یا بیشتر تو بدن ماهی ناقل باشه.اما شما هم باید خودتون برای انجام هرکاری آماده کنید.
    موفق باشید.ارادتمند آرش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    ارش جون فقط محض اطلاعت میگم اون راز گل لاله نیست برادرم اون عمر گل لاله هست .. عاشق خودتو ارشکی تم ..

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام آقا آرش خیلی دیسکساتون خوشگلن. معلومه حسابی رو فرمن

اون نارنجیه و اون قرمز خط داره تو پس زمینه آبی فوق العاده شدن

ایشالا که همیشه سالم و سامت باشن

در کنارشون شما و خونواده عزیزتون

سلام منو به خانومتون هم برسونید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    ارش جون فقط محض اطلاعت میگم اون راز گل لاله نیست برادرم اون عمر گل لاله هست .. عاشق خودتو ارشکی تم ..
    سلام.
    همینو می خواستم بدونم که کی میشینه با خانواده اش سریالهای رومانتیک میبینه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام آقا آرش
    دیسکسهای قشنگ و سالمی داری مبارک باشه
    از شن کف استفاده میکردی نمای تانک خیلی بهتر میشد البته دردسرش هم بیشتر بود
    دیسکسهای من که متاسفانه سر یه اشتباه به رحمت خدا رفتند ولی در تانک آب شیرینم پر لوازم و تزیینات بود و نمای خیلی خوبی داشت ، بدون شن خیلی راحت تره ولی به نظر من بدرد مغازه دارها بیشتر میخوره که بدنبال کسب درآمد از دیسکسها هستند
    من که از دیدن دیسکسهات لذت بردم
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    سلام ارش جان. خدایش خیلی ماهیهای قشنگی داری.لذت بردم.
    بخاری منم از ماله شما بود ولی افتاد شیشه ش شیکست. از این شیشه تو تهران هست که عوض کنم یا نه؟
    و برای این که بخوام مثل شما ماهی نگهدارم به کمک شما نیازمندم.اب تانکتونو از شیر ابه یا اب r.o?
    منم میخوام بدونه شن نگهداری کنم. واسه اولین قدم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad291 نمایش پست ها
    سلام ارش جان. خدایش خیلی ماهیهای قشنگی داری.لذت بردم.
    بخاری منم از ماله شما بود ولی افتاد شیشه ش شیکست. از این شیشه تو تهران هست که عوض کنم یا نه؟
    و برای این که بخوام مثل شما ماهی نگهدارم به کمک شما نیازمندم.اب تانکتونو از شیر ابه یا اب r.o?
    منم میخوام بدونه شن نگهداری کنم. واسه اولین قدم باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟
    با سلام مهرداد جان و عرض تبریک به مناسبت ورودتون به پارسی پت
    در خصوص بخاری و شیشه اون معذرت پستتون رو دیر دیدم.اونو تو قسمت پرسش و پاسخ جواب دادم.راستش اطلاعات بنده در قبال سایر دوستان بسیار اندکه.چشم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.
    از همون آب معمولی استفاده کنید و آب ro رو فقط در هنگام تکثیر استفاده کنید.
    راستش برای اولین قدم و قبا از خرید دیسکس مطالب تاپیک را در خصوص دیسکس را بصورت کامل بخونید.کاملاً به مطالب دقت کنید .با دوستان مشورت کنید و انشاا....بعدش شروع کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    سلام ارش جان. خیلی ممنون از لطفتون. اینقدر سوال پیچتون میکنم که اخرش میگی برو از پارسی پت بیرون
    تا حدودی مطالعه کردم ولی هر شخصی یه نظر داره یکی میگه ro یکی میگه رزین. کلا ادم گیج میشه.
    میخوام خودتون منو راهنمایی کنید.
    باز تشکر به خاطر جوابی که دادید.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام.
    آقا معذرت چون من کمتر به عکسهای تانکم سر میزنم برای همین جوابا دیر میشه ببخشید:
    دوست عزیزم این چه حرفیه اگه چیزی بلد باشم خوشحال میشم کمکتون کنم.من خودم یه زمانی همه بچه ها رو عاصی کرده بودم.در خدمتتون هستم
    اما در خصوص رزین (خیلی توی این بحث ریز نمی شم):
    1- رزین ببرای تبادل یونی اید هم کتیونی باشد هم آنیونی
    2-سرعت عبور و دبی آب روی رزین باید به آهستگی انجام شود قطره قطره
    3-سریعاً نیاز به احیا شدن توسط آب نمک دارد
    4-باید از جنس خوبی باشد
    دستگاه ro که به روش اسمز معکوس کار می کند جهت اطلاعات بیشتر لینکهای زیر را براتون می گذارم:
    برای روش ro یا همون اسمز معکوس اسمز معکوس - ویکی‌پدیا
    برای روش استفاده از رزین فرایند نرم سازی به شیوه ته نشینی ۲ - سایت بهداشت محیط ایران و مقاله همه چيز در مورد آب - تركيبات آب - سختي آب- آلودگي آب و...

در انتها عرض می کنم استفاده از دستگاه ro بسیار مقرون بصرفه و دردسرهای کمتری هم دارد.موفق باشید

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)