صفحه 17 از 137 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 1363
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، مینا ، ژرمن شپرد
    شماره عضویت
    3473
    سلام ، یک ماهه که یک فیشر دارم ، روز دوم از بیرون قفس بهش تخمه دادم ازم گرفت ، روزهای بعدی دستم رو بردم داخل قفس با احتیاط از دستم غذا خورد ، البته با احتیاط یعنی اگر ارزن بود تا جایی که می تونست بهش برسه می خورد ولی به قسمتهایی که ناچار بود روی دست بیاد بی خیال می شد ، اگر در حین غذا خوردن انگشتش به دستم می خورد می رفت کنار و انگشتشو با دهنش پاک می کرد ، این ادامه داشت تا اینکه وقتی خواستم قفسش رو کاملا تمیز کنم خانومم با حوله گرفتش ، بعد از اون از منم دیگه می ترسه ! سوالم اینه که چیکار کنم که این کوتوله دستی بشه ؟ آیا باید غیر از با دست غذا دادن بگیرمش و نوازشش کنم تا ترسش بر طرف بشه یا نه این کار درست نیست ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    سلام ، یک ماهه که یک فیشر دارم ، روز دوم از بیرون قفس بهش تخمه دادم ازم گرفت ، روزهای بعدی دستم رو بردم داخل قفس با احتیاط از دستم غذا خورد ، البته با احتیاط یعنی اگر ارزن بود تا جایی که می تونست بهش برسه می خورد ولی به قسمتهایی که ناچار بود روی دست بیاد بی خیال می شد ، اگر در حین غذا خوردن انگشتش به دستم می خورد می رفت کنار و انگشتشو با دهنش پاک می کرد ، این ادامه داشت تا اینکه وقتی خواستم قفسش رو کاملا تمیز کنم خانومم با حوله گرفتش ، بعد از اون از منم دیگه می ترسه ! سوالم اینه که چیکار کنم که این کوتوله دستی بشه ؟ آیا باید غیر از با دست غذا دادن بگیرمش و نوازشش کنم تا ترسش بر طرف بشه یا نه این کار درست نیست ؟
    سلام پرنده ی شما اگه جوجه باشه میتونید خوب دستیش کنید اگه بالغ باشه اونجور که میخواید دستی نمیشه
    گرفتن با حوله باعث ترسش شده و شما نباید این کارو میکردید کم کم دوباره اعتمادشو جلب کنید
    گرفتن و نوازش کردن رو اصلن انجام ندید و طبق اصولی که بالا گفتید دوباره جلو برید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز جسارتا و متاسفانه رفتار غیر اصولی شما باعث شده که طوطی شما بترسه...
    شما باید خیلی با حوصله رفتار کنید با دست بهش غذا بدهید
    دست خودتون تا نزدیکش طوری که باعث فرارش نشه
    آروم ببرید بذارید به دستتون اعتماد کنه
    یگذارید طوطی با میل خودش با شما رفیق بشه نه به اجبار!!
    این امر هم فقط با صبر و حوصله ومهربانی کردن امکان پذیر هست.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کامپسوناتوس
    شماره عضویت
    7781
    با سلام

من هيچ تجربه اي در مورد طوطي سان ندارم

منظور از تخم پوچ چي هست ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-adel نمایش پست ها
    با سلام

من هيچ تجربه اي در مورد طوطي سان ندارم

منظور از تخم پوچ چي هست ؟
    سلام.تخمی که فاقد نطفه باشه و فقط زرده توش باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin.gh نمایش پست ها
    سلام و وقت بخير
    اول تشكر ميكنم به خاطر وقتى كه ميذاريد و ممنون ميشم اگه جواب سوال هاى منو بديد
    من حدود سه هفته است كه يه جوجه برزيلى خريدم، طبق گفته فروشنده موقع خريد ٤٥ روزه بود و هنوز دونخور نشده بود و بهش سرلاك بچه ميدادن و گفتن تا يه هفته ديگه كاملا دونخور ميشه من طبق مطالعه هايى كه كرده بودم سرلاك قطع كردم و بهش مخلوط موز وسيب و هويج و تخمه افتابگردان دادم ولى متاسفانه هنوز دونخور نشده و كاملا وابسته به غذايى كه بهش ميدم هرچى دونه هاشو جلوش ميذارم بيشتر باهاشون بازى ميكنه و متاسفانه من هم نميدونم كه اين غذا براش مناسبه يا نه ؟ و بايد چيكار كنم كه خودش غذا بخوره؟ اينم اضافه كنم كه كاملا سرحال و پرجنب و جوشه
    سوال دومم هم در مورده گاز گرفتن اشه، چه جورى ميتونم اين عادت رو از سرش بندازم و يادش بدم كه اين كارو نكنه؟
    باز هم سپاسگذارم

سلاک دوست عزیز.
    کم کم غذاشو کم کن تا تنبل نشه.آخه من تجربه نداشتم طوطیم تا 3 ماهگی سرلاک خوردددد و به ارزن لب نمیزد
    راستی تو پی ام خصوصی بگو چند خریدی.چه رنگی هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام پرنده ی شما اگه جوجه باشه میتونید خوب دستیش کنید اگه بالغ باشه اونجور که میخواید دستی نمیشه
    گرفتن با حوله باعث ترسش شده و شما نباید این کارو میکردید کم کم دوباره اعتمادشو جلب کنید
    گرفتن و نوازش کردن رو اصلن انجام ندید و طبق اصولی که بالا گفتید دوباره جلو برید
    دوست عزیز سعی کن زیاد نگیریش چون بهشون استرس وارد میشه.
    من 4 /5 ماهه یه ماده گرفتم.از دست غذا میگیره.بوس میده.رو شونه میشینه ولی نه روی دست با میل خودش میاد و وقتی هم میگیرمش صدای ناله ریزی از خودش در میاره که آدم دلش میسوزه.

یه خورده تو خونه ولش کن تا با محیط خونه آشنا بشه ولی نزدیکش نشو تا پرواز کنه و خودشو اینور و اونور بزنه.

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام
    مقاله ای در همین سایت توسط سپیده خانم قرار داده شده به نام sepideh مرغ عشق لیلیان ( نیاسا) این مرغ عشق بسیار شبیه مرغ عشق من هست که به نام فیشر میشناسم
    چه تفاوتهای ظاهری و رفتاری در این دو نوع پرنده هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام
    مقاله ای در همین سایت توسط سپیده خانم قرار داده شده به نام sepideh مرغ عشق لیلیان ( نیاسا) این مرغ عشق بسیار شبیه مرغ عشق من هست که به نام فیشر میشناسم
    سلام

میشه زحمت بکشید و تصویر مرغ عشق خودتون
    رو قرار بدهید؟

البته این نکته ذکر کنم گاهی اوقات ممکنه یک گونه
    دارای اسم مستعار و اینجور چیزها باشه

موفق باشید.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام
    سلام . تو همین مقاله به این موضوع اشاره شده و فرق دقیق مرغ عشق لیلیان با مرغ عشق فیشر و صورت هلویی هم توضیج داده شده ...

" گونه های مشابه :

مرغ عشق لیلیان اغلب با مرغ عشق فیشر که کمی بزرگتر از این گونه است اشتباه گرفته میشود، در حالیکه پر و بال مرغ عشق فیشر به رنگ سبز زیتونی و پرهای کفل به رنگ آبی است . مرغ عشق نیاسا شباهت زیادی هم به مرغ عشق صورت هلویی دارد ، هرچند مرغ عشق صورت هلویی در پیشانی و گلو ، رنگ نارنجی مشخص تری دارد و فاقد حلقه سفید دور چشم است ."

این گونه در خطر انقراض هست برای همین وارد نمیشه و چون پرورش این طوطی خیلی مشکله ممکنه فقط دست پرورش دهنده های خیلی حرفه ای باشه ، مگر اینکه به صورت غیر قانونی خرید و فروش بشه .

صفحه 17 از 137 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)