صفحه 1 از 137 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 1363
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

طوطي كوتوله برزيلي Love Bird

با سلام به دوستان عزيز
    هرگونه گفتگو و پرسش و پاسخ در مورد طوطي كوتوله برزيلي در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    لازم به ذكر است كه اين طوطي نام صحيحش Love Bird هست و هيچ ارتباطي به كشور برزيل و آمريكاي جنوبي نداره .
    اين طوطي بومي قاره آفريقا هست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4

طوطی کوتوله ، یا طوطی برزیلی fischer lovebird

طوطی برزیلی (نام علمی: Agais roseicollis)
    طوطی کوچکی با بدن سبز و کله نارنجی از راسته طوطی*سانان (Psittaciformes) از خانواده طوطی*ها (Psittacidae) و از جنس مرغ عشق (Agais) است.

این پرنده کوچک را با نامهای طوطی برزیلی و طوطی کوتوله می شناسیم اما نام اصلی انها مرغ عشق فیشر است.
    پراکندگی جغرافیایی: شمال تانزانیا
    اندازه: ۱۴ سانتی متر
    جیره غذایی: مخلوطی از دانه غلات، توام با تخم افتابگردان و گل رنگ ، به همراه سبزیجات و میوه
    پرندگان نابالغ: در منقار خود علامت سیاه رنگی دارند و ساکت تر و ارامتر از پرنده های بالغ هستند.
    تعیین جنسیت: هیچ تفاوت ظاهری بین دو جنس نر و ماده وجد ندارد.
    ویژگی و جذابیتهای این پرنده: پرنده ای است بسیار زیبا که خیلی زود با محیط خانه خو می گیرد.
    طول عمر حدود ۱۵ سال و یا حتی بیشتر است و دشواری تعیین سن پرنده سبب شده اسن که نتوان طول عمر پرندگان وارداتی از خارج را تعیین کرد.
    طوطی کوتوله( طوطی برزیلی) از خویشاوندان نزدیک مرغ عشق نقابدار محسوب می شود، چرا که هردو جزو گروهی هستند که با اصطلاح دارای حلقه سفید دور چشم می باشند. این گروه به علت وجود حلقه گوشتی سفیدی که پیرامون چشم خود دارند، تحت این نام خوانده می شوند. در این پرنده بر خلاف مرغ عشق صورت قرمز و مرغ عشق نقابدار ، جهشهای زیادی صورت نگرفته است.
    رنگهای زیبای این پرنده و تمایل شدید ان به اشیانه سازی در منزل، ان را به یکی از بهترین پرندگان خانگی تبدیل کرده است.
    حالت کندن پرها در این پرنده معمولا نشانه ای تنهایی و تمایل ان به جفت مناسب و اشیانه سازی است. این پرنده پس از ساختن اشیانه غالبا همانجا به استراحت می پردازد. گرفتن جوجه از مرغ عشق فیشر ( همان طوطی کوتوله یا طوطی برزیلی) در خانه امکان پذیر است ، به شرط انکه گوشه ای خلوت و اشیانه ای مناسب برای این پرنده فراهم شود. طول ، عرض و ارتفاع جعبه اشیانه این پرنده باید ۲۳ سانتی متر باشد. تنها مشکلی که ممکن است در گرفتن جوجه از طوطی کوتوله در خانه با ان مواجه شوید، پایین بودن میزان جوجه در اوری تخمهاست. علت این امر هنوز مشخص نشده است، اگرچه ان را با کم بودن میزان رطوبت نسبت می دهند. این پرنده معمولا خیلی خوب از جوجه های خود نگهداری می کند، به شرط انکه جعبه اشیانه در طول دوران پرورش جوجه ها تمیز و بی عیب و نقص باقی بماند.
    با توجه به اینکه ممکن است مرغ عشق فیشر بالغ نیز مثل تمامی مرغ عشقهای دیگر عصبی و ناراحت باشد، بهتر است از همان ابتدا یک جفت جوان خریداری کنید.

طوطی برزیلی را خیلی*ها به عنوان پرنده خانگی نگه می*دارند و رام کردن آن نسبت به دیگر مرغ*های عشق آسان است. هوش او به سطح پرنده بزرگ*تری مانند طوطی دم*بلند آمریکای جنوبی (طوطی مکو macaw) می*رسد. در صورتیکه مرغ برزیلی تنها پیش صاحبش نگه داشته شود به او خو می*گیرد بویژه هنگامی که با دست به او غذا داده شود.
    برخلاف نامش، این پرنده بومی صحرای نامیبیا در جنوب غربی آفریقا است. بتازگی این طوطی*ها جمعیت چشمگیری در منطقه کلانشهری فینیکس، مرکز ایالت آریزونای آمریکا تشکیل داده*اند. آب*وهوای آریزونا نیز بیابانی است و به صحرای نامیبیا شباهت دارد.

انواع مرغ عشق فیشر (طوطی کوتوله ، طوطی برزیلی)

مرغ عشق فیشر fischer lovebird

مرغ عشق نقابدار masked lovebird

گونه های دیگر

مرغ عشق نقاب ابی blue masked lovebird
    مرغ عشق صورت قرمز peach-faced lovebird
    مرغ عشق نقاب زرد yellow masked lovebird
    مرغ عشق صورت قرمز کرمینو cremino peach-faced lovebird

منبابع : دانشنامه ویکی پدیا/طوطی شیراز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fischer
    شماره عضویت
    14

تعیین جنسیت

درود
    میخواستم بدونم جائی رو که تعیین جنسیت لاو برد از راه دی ان ای (خون) انجام میده سراغ دارید البته در تهران ؟
    ممنون
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 18th April 2010 در ساعت 03:56 PM

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedpazh نمایش پست ها
    درود
    میخواستم بدونم جائی رو که تعیین جنسیت لاو برد از راه دی ان ای (خون) انجام میده سراغ دارید البته در تهران ؟
    ممنون

سلام
    متاسفانه این کار در ایران انجام نمیشه بدلیل لینکه دستگاهای این کار بسیار گرونه و صاحبان پرنده در ایران ارزش مالی برای این مسائل قائل نیستند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fischer
    شماره عضویت
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط nova_dvm نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه این کار در ایران انجام نمیشه بدلیل لینکه دستگاهای این کار بسیار گرونه و صاحبان پرنده در ایران ارزش مالی برای این مسائل قائل نیستند.
    سلام و سپاسگزار از پاسخ شما
    چند تا سایت مطرح کرده بودم ولی جوابی نگرفته بودم .
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedpazh نمایش پست ها
    درود
    ممنون
    تهران -ميدان توحيد-خيابان پرچم-دامپزشكي پاستور .
    4-5 عدد پر از ناحيه سينه طوطي مي كنيد(نميچينيد بلكه مي كنيد) و داخل پاكت مي گذاريد و مي بريد اونجا...........10 روز بعد بهتون ميگه نر هست يا ماده........تا پارسال هزينش 15 هزار تومان بود.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    160
    سلام شارخ خان
    امیدوارم توی این تالار دیگر از مشکلات قبلی پیش ناید براتون
    بازم سوالات من شروع شد))
    یک سوال فرق رام شدن(کدوم بیشتر رفیق با ادم میشن)بین با سرنگ غذا دادن و همون که شما گفتید تا خودشون غذا خوردن جداشون کنم؟
    راستی 2 تا از تخم ها هنوز جوجه نشدن یعنی دیگه نمی شن؟

از اون دو تخم باقی مانده یک دونش شکسته شده بود جوجه داخلش مرده بود من نگاه بهش کردم سالم بود ظاهرش جوجه حالا چرا مرده بود!!!!!!!

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashdd نمایش پست ها
    سلام شارخ خان
    امیدوارم توی این تالار دیگر از مشکلات قبلی پیش ناید براتون
    بازم سوالات من شروع شد))
    یک سوال فرق رام شدن(کدوم بیشتر رفیق با ادم میشن)بین با سرنگ غذا دادن و همون که شما گفتید تا خودشون غذا خوردن جداشون کنم؟
    راستی 2 تا از تخم ها هنوز جوجه نشدن یعنی دیگه نمی شن؟

از اون دو تخم باقی مانده یک دونش شکسته شده بود جوجه داخلش مرده بود من نگاه بهش کردم سالم بود ظاهرش جوجه حالا چرا مرده بود!!!!!!!
    با سلام به دوست عزيزم
    نه عزيز در اين تالار مشكلات تالار قبلي پيش نمياد به دليل اينكه صاحب اينجا فهم و شعور داره و برادر عزيز بنده هست.
    يك قانون كلي هست در مورد كل پرنده ها....جوجه هايي كه با دست انسان غذا داده ميشن و بزرگ ميشن كه در خارج از ايران بهشون Hand fed ميگن به مراتب از جوجه هايي كه توسط پدر و مادرشون غذا دهي ميشن رامتر هستند و از انسان مطلقا نمي ترسند.....در مورد كوتوله چون جوجه اون ظريف هست ممكنه تغذيه با سرنگ براتون مشكل باشه و مري جوجه دچار اشكال بشه ....اگر من باشم جوجه به محض اينكه غذا خور شد جداش مي كنم.....من خودم الان يك جوجه 4.5 ماهه عروس هلندي(ككاتيل) دارم كه با سرنگ هم بزرگ نشده اما بسيار رام هست و الان هم يك ماهي ميشه به حرف افتاده و كلي حرف ميزنه و بسيار بسيار با من رفيقه.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    160
    سلام خدمت دوستان
    یکی دیگه از جوجه های ما مرد فقط اون جوجه که از بقیه بزرکتر هست زنده موند((((((((((
    به نظر شما چرا اینجوری شد؟
    یکی از تخمها هم جوجه نشد!!!!

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashdd نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    یکی دیگه از جوجه های ما مرد فقط اون جوجه که از بقیه بزرکتر هست زنده موند((((((((((
    به نظر شما چرا اینجوری شد؟
    یکی از تخمها هم جوجه نشد!!!!
    مردن جوجه آقا علتهاي مختلفي ممكنه داشته باشه....پرت شدن از لونه-غذا ندادن پدر و مادر بهش...دماي نا مناسب.........انواع بيماريها و.....
    در مورد جوجه نشدن تخمها يا پوچ بودن هم كاري از دست ما بر نمياد ...خيلي اين اتفاق ميوفته كه تخم بدون نطفه باشه و پوچ.

صفحه 1 از 137 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)