کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله فیشر
    شماره عضویت
    20663
    اگه امکانش هست تو تلگرام باهاتون در ارتباط باشم ،برای گذاشتن عکس و فیلم ازشون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله فیشر
    شماره عضویت
    20663
    از کاربران گرامی کسی هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سااواش نمایش پست ها
    موقعه خرید گفت بالغ وباهم جفت هستن،اولین باره که خریدم واطلاعی در مورد این گونه ندارم،زیاد پیششون نمیرم تو روز شاید حدوده نیم ساعت ،میشه علائم مست بازی توضیح بدین،همیشه کنارهمدیگه هستن ،پر سروصدا وبازیگوش ...ماده تحرک وکنجکاویش نصبت به هرچی که براشون میزارم بیشتره مثل غذا، برگ نخل ،کاغذ و.....محیط قفسشون طول ۱متر عرض ۵۰سانت و ارتفاع ۱متر ،قفس دست ساز و داخلشو ۱سرشاخه درخت گذاشتم،محلشونو خیلی طبیعی درست کردم ،از زمانی که اوردمشون لانه براشون گذاشتم ،ممنون بخاطر راهنماییتون
    سلام.
    خب مسئله ای که هست اینه که خیلی نمیشه به حرف فروشندگان در مورد جنسیت و جفت بودن اعتماد کرد. بنابراین برای صحت موضوع باید اطلاعاتتون رو بالاببرید.

علایم مستی، بیتابی و تقلای زیاد هر دو جنس، اواز خوانی محکم و قرص نر برای ماده و عکس العملهای ماده نسبت به اواز نر، حرکات عجیب بالها و بعد از اون جفتگیریهای مکرره که قطعا باید دست کم شاهد یک نمونش بوده باشید و اگر ندید یا جفت نیستن با قبل ازینکه خریداری کنید جفتگیری ها انجام شده و دیگه مرحله لانه سازیه.

بعد از جفتگیری ، نوک به نوک شدن تیمار هم، غذا در دهان گذاشتن و سپری کردن بیشتر اوقات در کنار هم از نشونه های دیگره جفت خوردن یک نر و ماده است.

بعد ازین مرحله ، نر موقعیت لانه رو چندین روز زیر نظر میزاره و همه جوانب رو بررسی میکنه . اگر به نظرش شرایط برای تخمگذاری فراهم بود ، ماده اقدام میکنه .
    مشکلتون برای گذاشتن عکس چیه؟

این مقاله ها رو بخونید

https://www.google.com/url?sa=t&sour..._-NiywikFyalbQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...-ZjpRHwm8YHowA

https://www.google.com/url?sa=t&sour...Wqqmh-_RvYFTCQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...7mF1cyPfkkkTKw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...togrG37FxdajOw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...NTA5xVT97b6Jug

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Morga mina
    شماره عضویت
    19883
    وای خدا چقدر خوشگل ان طوطی کوتوله[emoji7] [emoji8]

فرستاده شده از SM-N920Cِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Morga mina
    شماره عضویت
    19883
    سلام من میدانم درکجا میشه جنسیت پرنده رو از Di en en تشخیص بدن اجازه دارم بگم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gazal نمایش پست ها
    سلام من میدانم درکجا میشه جنسیت پرنده رو از Di en en تشخیص بدن اجازه دارم بگم

سلام. اگه منظورتون تست dnaهست اکثر ازامایشگاه ها انجام میدن
    ولی برای راهنمایی دوستان خوشحال میشیم معرفی کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Morga mina
    شماره عضویت
    19883
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اگه منظورتون تست dnaهست اکثر ازامایشگاه ها انجام میدن
    ولی برای راهنمایی دوستان خوشحال میشیم معرفی کنید
    تهران خیابان توحید کوچه نادری پلاک ۱/۳۲ کلینیک و آزمایشگاه دامپزشکی مرکزی استاد دانشگاه دکتر مدنی
    میدان انقلاب دانشکده دامپزشکی تهران o21_66920035

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله فیشر
    شماره عضویت
    20663
    جفتگیریشونو ندیدم ولی تیمار کردن ،کنارهم بودن و بقیه مطالبی که گفتین انجام میدن ،میشه بگید حدعقل زمان اماده سازی﴿بعداز جفتگیری﴾چقدر طول میکشه،با تشـــــــــــکر...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله فیشر
    شماره عضویت
    20663
    میشه گفت همیشه و همه جا باهمدیگه هستن،موقعه غذا خوردن،اواز خوندن ،خیلی خیلی همدیگه نوازش میکنن،هرکاری کردم نتونستم عکس بزارم وگرنه تو عکس میدیدین که به هم چسبیدن،شرمنده به خاطر سوالهای مکرر،امید ما به شماست وگرنه پرنده فروش با انصاف خیلی کم هست که حضوری واقعیت بخواد بگه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سااواش نمایش پست ها
    جفتگیریشونو ندیدم ولی تیمار کردن ،کنارهم بودن و بقیه مطالبی که گفتین انجام میدن ،میشه بگید حدعقل زمان اماده سازی﴿بعداز جفتگیری﴾چقدر طول میکشه،با تشـــــــــــکر...

سلام دوست عزیز،

صرف اینکه رفتار محبت آمیز دارند نمیتونید بگید جفت هستند. به اینا میگن جدایی ناپذیر ! حتی اینکه ۲ طوطی برزیلی نر یا ۲ ماده مدام سر هم دیگرو بجورن و رفتار محبت آمیز نشون بدن بسیار رایج و شایع هست.

لاور برد ها Year Breeder شناخته میشن یعنی هیچ محدودیتی وجود نداره! به خصوص که در اسارت همه شاخص ها و رفتار های طبیعی هم به هم میریزه و قوانین خودش رو داره. در طبیعت بین هر تخم گذاری چند ماه به طور طبیعی فاصله میفته تا جفت و به خصوص طوطی ماده توان از دست رفته به دست بیاره مجددا (فرایند تشکیل تخم، خوابیدن روی تخم ها و ... به شدت ضعیف میکنه طوطی ماده رو) . در اسارت اینطور نیست. خلاصه که اگر همه چیز براشون فراهم باشه ممکنه حتی در حالی که طوطی ماده هنوز روی تخم خوابیده باز هم یکی یا هر ۲ شروع به نشان دادن علائم مستی و حتی جفت گیری و .... کننند که البته این یک اختلال به حساب میاد و در طبیعت دیده نمیشه ولی به عنوان مثالی بود تا بگم اصلا زمان مشخصی نداره.

اگر تازه تخم گذاری کردند (زیر ۲-۳ ماه) لانه رو خارج کنید و در غیر این صورت ۱۰۰۱ مشکل میتونه برای ماده به وجود باید، کمبود کلسیم شدید که با حالت هایی مثل تشنج و عدم کنترل بر عضلات و ... همراهه، پیچیدن و گیر کردن تخم در مجرای تخمراهه، بیرون زدن مقعد و ... فقط بخشی از این مشکلات هستند.

اگر زمان به اندازه کافی گذشته و هنوز جفت گیری نمیکنند یا جفت گیری میکنند ولی تخم نمیزارن (و از بالغ بودن و البته جفت بودنشون هم اطمینان دارید) به موارد زیر توجه کنید:

۱.لانه باید در نقطه ای نسبتا کم نور باشه یا به اندازه کافی بزرگ باشه که بخشی که لانه در اون قرار داره کم نور باشه. نور کم جفت رو تحریک میکنه و آماده میشن.
    ۲.تغذیه مناسب به خصوص از نظر ویتامین D ، A , و E و همچنین کلسیم کافی....اگر کمبود داشته باشن به طور طبیعی ممکنه تمایلی هم به جفت گیری نداشته باشند. ارزن یا تخمه خالی فقیر ترین غذایی ممکنه!
    ۳.کم کردن استرس، عدم وجود طوطی های دیگه در اطراف قفس، رفت و آمد کم و دنج بودن محیط قفس

صفحه 98 از 137 نخستنخست ... 48798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)