صفحه 94 از 137 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 931 به 940 از 1363
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام ببخشید یه سوال دیگه اینا یه موقع هایی نوکشونو هی تکون میدن یه صدا مث دندون قوروچه درمیارن مریض شدن؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه ۶۸ نمایش پست ها
    سلام
    من سه روز که کوتوله برزیلی فیشر خریدم خیلی زیاد میخوابن مثلا در روز دو سه ساعت بازی میکنن بعد همش چشماشونو میبندن یه موقع هایی تاب بازیم میکنن طبیعیه؟چیکار کنم که زچدتر بهم عادت کنن نزدیک قفسشون بشم ؟غذا بدم با دست بهشون یا الان زود؟در ضمن چیکاذ کنم که ابتنیو حمام کنن؟براشون کف دریا خریدم کجای قفس بزارم که استفاده کنن.ممنون که سوالات طولانیمو جواب میدین
    سلام
    ١٢ساعت خواب براي طوطيها طبيعيه . اگر علايمي مثل بي اشتهايي ، پف دادن پرها ، اسهال ، استفراغ ، عطسه ، مرطوب بودن چشم و بيني ، تنفس سخت ، ريزش غيره عادي پرها ، انگلهاي خارجي مثل شقاق پا يا مايت كه باعث خارش بيش از حد ميشه و..... وجود نداره ، بيمار نيستن .

"يكهفته اي بزاريد با محيط اشنا بشن ، اصلا بهشون نزديك نشيد ، جاي خيلي خلوت هم نزاريد ، رفت و أمد باشه توي اون محيط ، از كنار قفس تندو سريع و با شتاب عبور نكنيد .
    بعد از ١٠ روز ، كم كم به قفس نزديك بشيد خيلي اهسته . روزي چند ساعت باهاشون اروم صحبت كنيد . باعث استرسشون نشيد . يه مدت به همين طريق رفتار كنيد تا به حضورتون كنار خودشون عادت كنن .

بعد از اون غذارو يه مقدار ديرتر بهشون بديد تا گرسنه بشه ، اونموقع با يك تكه ميوه يا غذاي دلخواهشون اهسته به قفس نزديك شيد و غذا رو از پشت ميله نگه داريد بدون هيچ حركتي تا از دست شما بگيرن .همينطور تكرار كنيد و بعد دستتون رو با غذا داخل قفس ببريد و صبر كنيد تا اونجا هم غذا رو بگيرن . يكي دوهفته همينكارو انجام بديد تا غذا گرفتن از شما رو داخل و خارج قفس ياد بگيرن . بهشون گرسنگي نديد .

موقع غذا خوردن يا وقتايي كه بيشتر بهتون نياز دارن خودي نشون بديد ، مثلا روزي يه قدم بهشون نزديك بشيد، سر ساعت بهشون غذا بديد ، اول با مقدار كم شروع كنيد ، غذا رو بزاريد كف دستتون و وقتي خيلي گرسنه بودن بدون حركت إضافي ، دستتونو بگيريد سمتشون ، انقدر نگه داريد تا بيان جلو و نوك بزنن ، اروم كه باشيد نزديكتر هم ميان و بعد از يكهفته كه به همين صورت بهشون غذا داديد ، كم كم ميان روي دستتون ميشينن و سر ساعت ، منتظرن تا از شما غذا بگيرن.

اگه رابطه خيلي خوب و عاطفي باشه ، انقدر بهتون اطمينان ميكنن كه منتظر ميمونن تا از شما غذا بگيرن ، حتي اعضاي ديگه هم ميتونن عينا همين كارها رو انجام بدن كه در نبود شما ، به همه أعضا اعتماد داشته باشن .

تا ٤-٥ روز به همين طريق عمل كنيد ، توي قفس با دست بهشون غذا بديد ، بعد كه بهتون عادت كردن ، نوبت غذا دادن بيرون از قفسه به همون شكل ، يكهفته اي هم روي اين مورد كار كنيد ، وقتي بهتون وابسته شدن ، ميتونيدجاهاي مختلف خونه هم غذا دهيو امتحان كنيد كه فقط به قفس و اطرافش محدود و شرطي نشن .

ولي بعد از دستي شدنشون كه نهايت دو هفته تا يكماه طول ميكشه ديگه بايد اجازه بديد خودشون اب و غذاشونوبخورن نه اينكه از شما بگيرن ، اين براشون خوب نيست و در نبود شما نميتونن تغذيه بشن و بيمار ميشن ، همه پرنده ها بعد از دستي شدن بايد به روال طبيعي زندگي و غذا خوردن بر گردن . "

كف دريا رو بعد از شستشو، با گيره هاي مخصوصي كه دارن ، بين ميله هاي قفس بزاريد خودشون ميخورن

ظرف ابتني حدود 5-6سانت عمق و ١٠-١٢سانت طول داشته باشه . موقع ظهر كه افتاب بيشترين حدشه ، از پشت پنجره ، براشون ظرف اب گرم بزاريد ، ظروف دان رو از قفس خارج كنيد و منتظر بشيد تا سمت ظرفشون برن . اگه نرفتن ، با ابپاش ، خيلي كم مقداري اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد تا علاقه مند بشن . بعد از اب بازي هم جاي گرم باشن ، مقابل پنجره و كولر نباشن . دما از ٢١ كمتر نشه / ٢٣دماي ايده اله

اگر دماي منزل پايين نيست ، ميتونيد دو روز يكبار حمامشون بديد ، در غير اينصورت هفته اي دو بار .

سلام ببخشید یه سوال دیگه اینا یه موقع هایی نوکشونو هی تکون میدن یه صدا مث دندون قوروچه درمیارن مریض شدن؟
    سايش منقار طبيعيه و طوطي موقعي كه حال خوبي داره و در ارامشه اينكارو انجام ميده .
    ویرایش توسط Kolang : 27th September 2016 در ساعت 10:36 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام ممنون بابت این که انقدر مفصل به سوالاتم پاسخ دادین
    من یه جا خوندم باید شبا رو قفس چیزی بندازم تا پرنده ها بخوابن حتما باید این کارو بکنم,؟اخه اینا خودشون خیلی راحت میخوابن بدون این که من چیزی بندازم رو قفس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ممنون بابت این که انقدر مفصل به سوالاتم پاسخ دادین
    من یه جا خوندم باید شبا رو قفس چیزی بندازم تا پرنده ها بخوابن حتما باید این کارو بکنم,؟اخه اینا خودشون خیلی راحت میخوابن بدون این که من چیزی بندازم رو قفس
    سلام . خواهش میکنم. اگر نور یا سروصدا مزاحمشون نیست و دمای اتاق مناسبه ، احتیاج نداره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی فیشر
    شماره عضویت
    20017
    سلاممن یه هفتس فیشر خریدم.پریشب بردمشون بیرون که یهو باد سردی شروع شد نیم ساعت تو اون هوا بیرون بودن اطرافشونم کلی صدای بلند بود حالا ازاون شب یکیشون خیلی خودشو جمع میکنه میشینه و یکم گوشه چشمش ابکیه یعنی مریض شده؟در ضمن از اونشب به بعد خیلی ساکت شدن و با تابشون بازی نمیکنن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طوطی برزیلی نمایش پست ها
    سلاممن یه هفتس فیشر خریدم.پریشب بردمشون بیرون که یهو باد سردی شروع شد نیم ساعت تو اون هوا بیرون بودن اطرافشونم کلی صدای بلند بود حالا ازاون شب یکیشون خیلی خودشو جمع میکنه میشینه و یکم گوشه چشمش ابکیه یعنی مریض شده؟در ضمن از اونشب به بعد خیلی ساکت شدن و با تابشون بازی نمیکنن
    سلام مشخصه که با اون شرایط بیمار شدن. طوطیها به هوای گرم عادت دارن نه سرما. نباید بیرون نگهشون میداشتید.

قوام و رنگ مدفوعشون طبیعیه یا اسهال سبز ؟ اب و غذا میخورن ؟ لرزش هم دارند؟ بینیشون مرطوب نیست ؟ عطسه ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی فیشر
    شماره عضویت
    20017
    اب و غذا میخورن.لرزش ندارن بینیشونم مرطوب نیست.یه مقدار مدفوعشون شل.فقط یکیشون گوشه چشمش یکم اب هست.باید چیکار کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طوطی برزیلی نمایش پست ها
    اب و غذا میخورن.لرزش ندارن بینیشونم مرطوب نیست.یه مقدار مدفوعشون شل.فقط یکیشون گوشه چشمش یکم اب هست.باید چیکار کنم ؟
    جای گرم بزاریدشون . یه مدت بیرون نبرید تا مقاومت بدنشون بالاتر بره . تخم مرغ ابپز گرم رنده شده بهشون بدید. 2.3 روزی از سبزیجات مثل کاهو کمتر استفاده کنید یا اصلا ندید تا مدفوعشون طبیعی بشه . هویج رنده شده با مقدار کمی عسل ترکیب کنید روزی یکبار . سیب رنده شده. جوانه گندم (اندازه ظرف شستی)
    نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریشون حل کنید نصف روز ازین اب بخورن و بعد اب رو بدون سرکه بزارید. روزی یکبار . ارگانهای داخلی بدن رو ضدعفونی میکنه و مقاومت بدن رو بالا میبره.

اب رو جوشیده و ولرم بهشون بدید. اب بازی هم نکنن. شبها روی قفس رو با پارچه بپوشونید .فقط یکطرفش برای تنفس باز باشه.

برای ضدعفونی شدن هوای محیط، روزی 20 دقیقه از بخور اکالیپتوس استفاده کنید. دستگاه بخور نزدیک قفس نباشه .هم به لحاظ گرمایی که ایجاد میشه و هم اینکه تجمع بخاراتش زیاد از حد باعث مسمومیت میشه. با فاصله از قفس و فقط 20 دقیقه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی فیشر
    شماره عضویت
    20055
    با سلام خدمت دوستان
    بنده 1 جفت طوطی برزیلی فیشر(به گفته فروشنده نر ماده هستند) چند روزی هست خریدم
    با قفس به قیمت 200000 تومان
    فروشنده ارزن و تخمه میداد بهشون هر بار 30 تا تخمه بقیه ام ارزن
    منم الان همینو میدم با روزی یکم سیب و هویج یا میوه های دیگر(البته تقریبا فقط سیب میخورن)
    الان

تخم کتان با شادونه گرفتم چجوری بدم بهشون؟
    اسباب بازی چوبی گذاشتم ولی ترسیدن برداشتم اینو چکار کنم؟؟
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام خسته نباشید ممنون از پاسخ گوییتون .من برای طوطی فیشرا تخم مرغ اب پز گذاشتم خیلی کم خوردن امروزم فرنی گذاشتم اما نخوردن.هویجو سیبم نمیخورن چیکار کنم.الان یه هفته شده که تو خونمونن به نظرتون وقتش شده سعی کنم با دست غذا بدم بهشون؟

صفحه 94 از 137 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)