صفحه 35 از 137 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 1363
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی. بلبل
    شماره عضویت
    15958
    پیرو مشکل طوطی برزیلی
    جناب اسکندری
    عمل 6 ماه پیش اتفاق افتاد اون زمان چاره ای نداشتیم بهمون گفتن میمیره. عمل بدون هیچ زخمی به خیر گذشت و 6 ما گذشت هیچ لونه ای براش نذاشتیم . بعد از اینکه متوجه تخم داشتنش شدم لونه گذاشتم.( اگه لازمه جزئیاتشم بگم)
    قبل از امروز که من این لونه رو بذارم طوطی من کلا کف قفس زندگی میکنه و فقط بعد از ظهر ها میره روی تاب میخوابه و این عادت همیشه اش و خودشه یعنی با گذاشتن لونه کف قفس بوجود نیومده.
    حالا چیکار کنم من خیلی اشتباه کردم قبول دارم ولی نه لونه گذاشتن براش نه تحریک شد که تخم بذاره نمیدونم چرا کاملا طبیعی بود رفتارش تا اینکه شروع کرد به جمع کردن کاغذ و بعد هم شکم و مقعدش باد کرد . همین فقط 48 ساعت از مطلع شدن من میگذره و الان نمیدونم چه کنم راه حل بدین بهم

دوستان اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

سلام .
    من یه طوطی برزیلی دارم که برای بار دوم بدون جفت میخواد تخم بذاره . دفعه اول مجبور شدیم بخاطر تخم ماندگی جراحیش کنیم.
    لطفا بهم کمک کنین . ببینین عکساشو آیا میتونه تخم بذاره یا نه . از روزی که فهمیدیم و علائم ورم مقعد ورم شکم سنگین راه رفتن و عصبی بودن و علاقه به لونه سازی رو بروز داده حدود 48 ساعت میگذره . الان حالش خوبه غذا میخوره میدوه آب میخوره اما بعضی وقتا شروع به جیغ های منظم میکنه بالهاشو با یه حات خاصی به صورت فواصل منظم باز نگه میداره کف قفس و جیغ میکشه . مدفوع میکنه آبکی تر و بیشتر از قبلن. کاری هست بتونم براش بکنم که تخم بذاره ؟ من نمیدونم چند روز باید تو این حالت بمونه تا تخم بذاره. کی باید نگرانش شم ؟

این غذاییه که بهش میدم البته با ارزن درشت تر ولی الان به اون دونه های سفید خیلی علاقه داره و نمیدونم چین . غذا و آب میخوره خودشو تمیز میکنه و از در و دیوار قفس هم بالا میره و سر حاله مدفوع داره آبکی تر از قبل ولی چون طول کشیده و تا تخم بذاره و اصلا نمیدونم چند روز باید مقعدش همینجوری ورم داشته باشه تا تخم بذاره نگرانم کمکم کنین . خواهش میکنم اینم در نظر بگیرید که ما خیلی نگرانشیم و لطفا ندونسته آب پاکی رو نریزید رو دستمون . بجز دونه هاش چیزای دیگه رو در حد مزه کردن میخوره کف دریا هم گذاشتم بلوک کلسیم هم داره زرده تخم مرغ و پوست تخم مرغ هم گذاشتم ولی نمیخوره در حد زبون زدن و مزه کردن فقط.

براش از پرنده فروشی اون لونه خاکستری رو گرتم اما خودش یه لونه کنفی از قبل داشت که برش داشته بودیم الان گذاشتم شاید تخم بذاره ولی از این لونه به اون لونه میره و توی لونه کنفی آروم تره ولی بیشتر وقتش رو همون جای همیشگیش و کف قفس میگذرونه رو میله و تابش هم میشینه اما بیشتر وقت مثل همیشه کف قفس و الانم در حال تمیز کردن پراشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Trinity نمایش پست ها
    پیرو مشکل طوطی برزیلی
    جناب اسکندری
    عمل 6 ماه پیش اتفاق افتاد اون زمان چاره ای نداشتیم بهمون گفتن میمیره. عمل بدون هیچ زخمی به خیر گذشت و 6 ما گذشت هیچ لونه ای براش نذاشتیم . بعد از اینکه متوجه تخم داشتنش شدم لونه گذاشتم.( اگه لازمه جزئیاتشم بگم)
    قبل از امروز که من این لونه رو بذارم طوطی من کلا کف قفس زندگی میکنه و فقط بعد از ظهر ها میره روی تاب میخوابه و این عادت همیشه اش و خودشه یعنی با گذاشتن لونه کف قفس بوجود نیومده.
    حالا چیکار کنم من خیلی اشتباه کردم قبول دارم ولی نه لونه گذاشتن براش نه تحریک شد که تخم بذاره نمیدونم چرا کاملا طبیعی بود رفتارش تا اینکه شروع کرد به جمع کردن کاغذ و بعد هم شکم و مقعدش باد کرد . همین فقط 48 ساعت از مطلع شدن من میگذره و الان نمیدونم چه کنم راه حل بدین بهم

دوستان اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

سلام .
    من یه طوطی برزیلی دارم که برای بار دوم بدون جفت میخواد تخم بذاره . دفعه اول مجبور شدیم بخاطر تخم ماندگی جراحیش کنیم.
    لطفا بهم کمک کنین . ببینین عکساشو آیا میتونه تخم بذاره یا نه . از روزی که فهمیدیم و علائم ورم مقعد ورم شکم سنگین راه رفتن و عصبی بودن و علاقه به لونه سازی رو بروز داده حدود 48 ساعت میگذره . الان حالش خوبه غذا میخوره میدوه آب میخوره اما بعضی وقتا شروع به جیغ های منظم میکنه بالهاشو با یه حات خاصی به صورت فواصل منظم باز نگه میداره کف قفس و جیغ میکشه . مدفوع میکنه آبکی تر و بیشتر از قبلن. کاری هست بتونم براش بکنم که تخم بذاره ؟ من نمیدونم چند روز باید تو این حالت بمونه تا تخم بذاره. کی باید نگرانش شم

این غذاییه که بهش میدم البته با ارزن درشت تر ولی الان به اون دونه های سفید خیلی علاقه داره و نمیدونم چین . غذا و آب میخوره خودشو تمیز میکنه و از در و دیوار قفس هم بالا میره و سر حاله مدفوع داره آبکی تر از قبل ولی چون طول کشیده و تا تخم بذاره و اصلا نمیدونم چند روز باید مقعدش همینجوری ورم داشته باشه تا تخم بذاره نگرانم کمکم کنین . خواهش میکنم اینم در نظر بگیرید که ما خیلی نگرانشیم و لطفا ندونسته آب پاکی رو نریزید رو دستمون . بجز دونه هاش چیزای دیگه رو در حد مزه کردن میخوره کف دریا هم گذاشتم بلوک کلسیم هم داره زرده تخم مرغ و پوست تخم مرغ هم گذاشتم ولی نمیخوره در حد زبون زدن و مزه کردن فقط

براش از پرنده فروشی اون لونه خاکستری رو گرتم اما خودش یه لونه کنفی از قبل داشت که برش داشته بودیم الان گذاشتم شاید تخم بذاره ولی از این لونه به اون لونه میره و توی لونه کنفی آروم تره ولی بیشتر وقتش رو همون جای همیشگیش و کف قفس میگذرونه رو میله و تابش هم میشینه اما بیشتر وقت مثل همیشه کف قفس و الانم در حال تمیز کردن پراشه

سلام.روی کمرش قوس هست؟مقعدش باد کرده؟از کجا میگید تخم توی بدنش تشکیل شده؟
    چرا چوبی در طول قفس نیست که بعنوان چوب نشیمنش باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی. بلبل
    شماره عضویت
    15958

نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.روی کمرش قوس هست؟مقعدش باد کرده؟از کجا میگید تخم توی بدنش تشکیل شده؟
    چرا چوبی در طول قفس نیست که بعنوان چوب نشیمنش باشه؟

چرا چوب داره . اما از وقتی کوچیک بود معمولن کف قفس میخوابید اینجوری راحت تر بود و فقط بعضی مواقع روی چوب یعنی اگه بخوایم از 10 نمره بدم به کف قفس خوابیدن 8 و به چوب 2 میدم. چوبهاش هم متفاوته و سایز های مختلفه + تاب . معمولن زمانی که گفس رو روی زمین میذارم روی بالاترین چوب میشینه و وقتی قفس روی پایه است که پایه هم حدود یک متر هستش روی زمین . اکثر اوقات در قفس بازه و میتونه بیاد بیرون و بره داخل بیرون قفس هم یک اسباب بازی چوبی نربانی داره که روش چرت میزنه.
    جون مثل شش ماه پیش شده . شش ماه پیش هم همینطور شد اما ما عجله کردیم و دامپزشک که اشتباه تشخیص داد آنتی بیوتیک زد ورم سریع خوابید اما مشکل دفع حل نشد که مجبور شدیم بیمارستان دامپزشکی مراجعه کنیم که با عکس تشخیص دادن تخم ماندگی است اون موقع ما اصلا نمیدونستیم ماده است چون حرکات نر رو برای جفت گیری با مثلا دستمال کاغذی نشون داده بود ولی الان که میدونم ماده است و با معاینه آروم حتی یه چیز کوچیک رو هم تو شکمش حس میکنم دفع سخت داره ولی مدفوع طبیعی است و فقط یکم زیاد شده حدودن دو برابر شده . علاقه زیادی به چمع کردن کاغذ و کنف رو پرهای پشتش داره و بشدت از لونه اش محافظت میکنه
    حتی قبل از اینکه ما لونه رو بذاریم برای خودش با کنف هایی که از تو خونه جمع کرد و برد تو قفسش محدوده خاصی درست کرده بود که شکل لونه بود و کاملا مشخص بود و ما دیشب لونه براش گذاشتیم نه قبل از این حالت ها

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

چرا چوب داره . اما از وقتی کوچیک بود معمولن کف قفس میخوابید اینجوری راحت تر بود و فقط بعضی مواقع روی چوب یعنی اگه بخوایم از 10 نمره بدم به کف قفس خوابیدن 8 و به چوب 2 میدم. چوبهاش هم متفاوته و سایز های مختلفه + تاب . معمولن زمانی که گفس رو روی زمین میذارم روی بالاترین چوب میشینه و وقتی قفس روی پایه است که پایه هم حدود یک متر هستش روی زمین . اکثر اوقات در قفس بازه و میتونه بیاد بیرون و بره داخل بیرون قفس هم یک اسباب بازی چوبی نربانی داره که روش چرت میزنه.
    جون مثل شش ماه پیش شده . شش ماه پیش هم همینطور شد اما ما عجله کردیم و دامپزشک که اشتباه تشخیص داد آنتی بیوتیک زد ورم سریع خوابید اما مشکل دفع حل نشد که مجبور شدیم بیمارستان دامپزشکی مراجعه کنیم که با عکس تشخیص دادن تخم ماندگی است اون موقع ما اصلا نمیدونستیم ماده است چون حرکات نر رو برای جفت گیری با مثلا دستمال کاغذی نشون داده بود ولی الان که میدونم ماده است و با معاینه آروم حتی یه چیز کوچیک رو هم تو شکمش حس میکنم دفع سخت داره ولی مدفوع طبیعی است و فقط یکم زیاد شده حدودن دو برابر شده . علاقه زیادی به چمع کردن کاغذ و کنف رو پرهای پشتش داره و بشدت از لونه اش محافظت میکنه
    حتی قبل از اینکه ما لونه رو بذاریم برای خودش با کنف هایی که از تو خونه جمع کرد و برد تو قفسش محدوده خاصی درست کرده بود که شکل لونه بود و کاملا مشخص بود و ما دیشب لونه براش گذاشتیم نه قبل از این حالت ها
    بهتر بود به جای لونه گذاشتن براش یکی دوبار استحمامش میکردید و موقعیت قفسش یا حتی خود قفس رو عوض میکردید تا حال و هوای تخم گذاری از سرش بپره.
    تغذیش چی هست؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی. بلبل
    شماره عضویت
    15958
    بهتر بود به جای لونه گذاشتن براش یکی دوبار استحمامش میکردید و موقعیت قفسش یا حتی خود قفس رو عوض میکردید تا حال و هوای تخم گذاری از سرش بپره.
    تغذیش چی هست؟
    بابا میگم بعد از اینکه مطمئن شدیم تخم داره لونه گذاشتیم بله درست میگید باید جای قفسشو عوض میکردیم تا حال و هواش بپره ولی فکر میکردیم بدون لونه دیگه تخم نمی ذاره و مشکل حله ولی رفت تو حالت تخم گذاری .
    غذاش همون دونه هاییه که عکساشو گذاشتم جز اونا چیزی نمیخوره و اگه هم چیزی بخونه در حد مزه کردنه نه اینکه ما ندیم بهش خودش نمیخوره دوست نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    بابا میگم بعد از اینکه مطمئن شدیم تخم داره لونه گذاشتیم بله درست میگید باید جای قفسشو عوض میکردیم تا حال و هواش بپره ولی فکر میکردیم بدون لونه دیگه تخم نمی ذاره و مشکل حله ولی رفت تو حالت تخم گذاری .
    غذاش همون دونه هاییه که عکساشو گذاشتم جز اونا چیزی نمیخوره و اگه هم چیزی بخونه در حد مزه کردنه نه اینکه ما ندیم بهش خودش نمیخوره دوست نداره
    ببینید اون دانه ها همگی گرم و محرک هستن.باعث میشن پرنده از روی مستی شروع به تخم گذاری کنه.
    بهش به شکل زیر دانه های خشک بدید:چهار پیمانه ارزن رو با یک پیمانه تخم کتان قاطی کنید.
    دو روز در میون دو الی سه تکه کوچیک کاهو بدید.هفته ای دوبار بهش سبزی جعفری و هویج رنده شده و هفته ای یکبار سفیده تخم مرغ (زرده لازم نیست ضرر داره) و جوانه گندم بدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی. بلبل
    شماره عضویت
    15958
    ببینید اون دانه ها همگی گرم و محرک هستن.باعث میشن پرنده از روی مستی شروع به تخم گذاری کنه.
    بهش به شکل زیر دانه های خشک بدید:چهار پیمانه ارزن رو با یک پیمانه تخم کتان قاطی کنید.
    دو روز در میون دو الی سه تکه کوچیک کاهو بدید.هفته ای دوبار بهش سبزی جعفری و هویج رنده شده و هفته ای یکبار سفیده تخم مرغ (زرده لازم نیست ضرر داره) و جوانه گندم بدید.

چشم وقتی خوب شد عذاییشو همینطور که شما گفتین میچینم . حالا چیکار کنم براش الان که ورم داره و میخواد تخم بذاره چیکار کنم براش که تخم بذاره و تخمش گیر نکنه . اصلا چند روز طول میکشه تا تخم بذاره و این ورم ها طبیعیه یا نه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    چشم وقتی خوب شد عذاییشو همینطور که شما گفتین میچینم . حالا چیکار کنم براش الان که ورم داره و میخواد تخم بذاره چیکار کنم براش که تخم بذاره و تخمش گیر نکنه . اصلا چند روز طول میکشه تا تخم بذاره و این ورم ها طبیعیه یا نه ؟
    اون غذایی برای الانشه خواهر گلم.نه بعدا که خوب شد.چون با این فعلی ممکنه هیچ وقت به بعدانرسه اصلا.
    حتما بهش دو روز در میون کاهو بدید.در زمان تخم گذاری چون قبلا جراحی هم کرده حتما حتما کاهو و دو سه پر سبزی تره هم بدید.
    منکه ورمی نمیبینم ولی بله طبیعیه.بستگی به آمادگی بدنی طوطیتون داره اما باید یک هفته ای تخم بگذاره و یک روز در میون یکی بگذاره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی. بلبل
    شماره عضویت
    15958
    خیلی ممنون واقعن ممنونم . من میدونم خیلی بی تجربگی کردم و بدون مطالعه براش دونه گرفتم و حق با شماست باید قبل از این که به سمت تخم گذاری بره جاشو عوض میکردم و حال و هواشو تغییر میدادم هرچند اینقدر پرنده مستقلیه که اصلن نمیشه تصمیمشو عوض کرد ! حالا با این یعنی خوب میشه دیگه ؟ طوریش نمیشه و تخم میذاره دیگه ؟ ورم که گفتم منظورم این بود که مقعدش قبلا نصف یا یک سوم اندازه فعلیش بوده و بین پرهاش مخفی بو اما الان کاملا مشخصه و این طبیعیه دیگه پرنده ها یک هفته قبل از تخم گذاری شکم و مقعدشون بزرگ میشه دیگه ؟
    در مورد کف دریا . کف دریا براش بذارم یا نه ؟
    در ضمن کاهو و سبزی نمیخوره . حالا من براش تهیه میکنم و بهش میدم ولی اگه نخورد چیکار کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی ممنون واقعن ممنونم . من میدونم خیلی بی تجربگی کردم و بدون مطالعه براش دونه گرفتم و حق با شماست باید قبل از این که به سمت تخم گذاری بره جاشو عوض میکردم و حال و هواشو تغییر میدادم هرچند اینقدر پرنده مستقلیه که اصلن نمیشه تصمیمشو عوض کرد ! حالا با این یعنی خوب میشه دیگه ؟ طوریش نمیشه و تخم میذاره دیگه ؟ ورم که گفتم منظورم این بود که مقعدش قبلا نصف یا یک سوم اندازه فعلیش بوده و بین پرهاش مخفی بو اما الان کاملا مشخصه و این طبیعیه دیگه پرنده ها یک هفته قبل از تخم گذاری شکم و مقعدشون بزرگ میشه دیگه ؟
    در مورد کف دریا . کف دریا براش بذارم یا نه ؟
    در ضمن کاهو و سبزی نمیخوره . حالا من براش تهیه میکنم و بهش میدم ولی اگه نخورد چیکار کنم ؟
    شما اول اینکه باید در زمانی که طوطی قصد غذا خوردن داره توی قفس محبوسش کنید.بعد توی یک ظرف سبزیجات رو در اختیارش بگذارید مطمئن باشید میخوره.
    اگر سبزیجات رو بخوره مشکلی نباید پیش بیاد یعنی درصدش کم میشه اما نمیشه گفت قطعا مشکلی پیش نمیاد.کف دریا حتما براش بگذارید.ضمن اینکه اگر براتون مقدوره یک دوره مکمل مواد معدنی و کلسیم براش استفاده کنید.قطره هایی مثل آوی مینرال یا مکمل کلسیم توتال.
    انشالله مشکلی در تخم گذاریش پیش نخواهد اومد.ضمن اینکه حتما ترکیب دانه های خشک رو هم به همون شکل که گفتم بدید و دیگه از این مخلوط دانه هایی که دارید استفاده نکنید.

صفحه 35 از 137 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)