صفحه 128 از 137 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,271 به 1,280 از 1363
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elaheh نمایش پست ها
    سلام طوطی برزیلی های من خیلی وقت بود که توی قفس بودن امروز آوردم بیرون پرواز کردن وقتی فرستادم توی قفس نر.شروع کرد به دنبال ماده پریدن و با نوک سرشو گرفت و با پاش،پاهاش.رو من فکر کردم که میخوان جفت بشن برای همین کاری نداشتم باهاشون اما دیدم ماده خیلی تقلا میکرد برای فرار از دست نر منم رفتم که جداشون کنم دیدم نر سرش رو زخم کرده و خون اومده چشمش هم درد میکنه جداشون کردم الان ماده چند ساعت شده نه آب میخوره نه غذا خیلی نگرانشم راهنمایم کنید لطفا.با چایی.زخمش رو خیس کردم یکم ولی هیچی نمیخوره الان4ساعته یه جا نشسته یه دون ارزن هم نخورده
    سلام. حالش چطوره؟
    یعنی همیشه توی قفس کنار هم بودن یا جدا؟

اگر قطره مولتی ویتامین کودک دارید ، یک قطره با دو سی سی اب رقیق کنید و قطره قطره بهش بدید. لزومی نداره همشو یکمرتبه بدید . مثلا هر 2 ساعت 3 قطره. اگر سرلاک یا پلت طوطی ( خمیرش کنید) دارید ، کمی زیر منقار بالاییش بزارید تا مزمزه کنه و اگر دوست داشت روی انگشتتون بزارید بخوره.

فعلا جدا نگه دارید و با غذاهای مقوی مثل تخم مرغ ابپز تقویتش کنید.اگر نمیتونست دانها رو بشکنه اسیابشون کنید یا سرلاک یا پلت مخصوص طوطی ( خمیر شده ) ، جوانه های اسیاب شده. یک قاشق غذاخوری پوره سیب زمینی و کته و برش کوچک از موز ( دو روز ) تا بهبودی کامل در اختیارش قرار بدید. هفته ای 2 بار هم 0.5 سی سی مولتی ویتامین نوزاد در 150 سی سی ابخوردنش بریزید . بعد از 6 ساعت اب بدون مکمل بزارید. یا اگر امکانش هست ویتامین مخصوص طیور تهیه کنید.

اگر جراحت روی سرش زیاده با بتادین رقیق ضدعفونی و هر 12 ساعت با پماد تتراسایکلین چشمی چرب کنید.

چشمهاش اسیب دیده؟ میشه توضیح بدید چی میبینید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی فیشر
    شماره عضویت
    25231
    سلام. من یه جفت برزیلی دارم که حدودا ده روز پیش اولین تخم گذاشت، یک یا دو روز در میون کلا ۴ تا تخم رو گذاشته.
    الان مشکلم اینه که نر همش میخواد جفتگیری کنه و حتی توی لونه وقتی ماده ام رو تخم ها نشسته طفلکی.
    میشه راهنماییم کنید.
    راستی رام نیستن هیچ کدومشون و از ما میترسن.
    ۵ ماهه پیش ما هستند.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseini نمایش پست ها
    سلام. من یه جفت برزیلی دارم که حدودا ده روز پیش اولین تخم گذاشت، یک یا دو روز در میون کلا ۴ تا تخم رو گذاشته.
    الان مشکلم اینه که نر همش میخواد جفتگیری کنه و حتی توی لونه وقتی ماده ام رو تخم ها نشسته طفلکی.
    میشه راهنماییم کنید.
    راستی رام نیستن هیچ کدومشون و از ما میترسن.
    ۵ ماهه پیش ما هستند.
    سلام ، مصرف دانهاي طبع گرم رو كاهش و دانهاي خنك رو كمي بيشتر در جدول غذاييشون قراربديد . اگر ميزان سردي يا گرمي ، نامتعادل و بيش از اندازه باشه ، تولك ميرن ، مراقب باشيد. توازن و تعادل بين سرد و گرم برقرار باشه . دو روز يكبار يك برگ كاهو يا كاسني بهشون بديد. اگر ويتامين خاصي براي اين دوره مصرف ميكنن قطع كنيد .

اگر موثر نبود ، نر رو جدا كنيد و دور از ماده نگه داريد ، كه صداي ماده هم نشنوه و زماني كه به حد تعادل رسيد براي كمك كردن به ماده ، به قفس برگردونيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی فیشر
    شماره عضویت
    25231
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، مصرف دانهاي طبع گرم رو كاهش و دانهاي خنك رو كمي بيشتر در جدول غذاييشون قراربديد . اگر ميزان سردي يا گرمي ، نامتعادل و بيش از اندازه باشه ، تولك ميرن ، مراقب باشيد. توازن و تعادل بين سرد و گرم برقرار باشه . دو روز يكبار يك برگ كاهو يا كاسني بهشون بديد. اگر ويتامين خاصي براي اين دوره مصرف ميكنن قطع كنيد . اگر موثر نبود ، نر رو جدا كنيد و دور از ماده نگه داريد ، كه صداي ماده هم نشنوه و زماني كه به حد تعادل رسيد براي كمك كردن به ماده ، به قفس برگردونيد.
    ممنونم ازتون برای وقتی که میزارید. ممکنه یه کوچولو در مورد دان ها و سبزیجات و کلا غذاهای گرم و سردشون بگید .🤗❤

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseini نمایش پست ها
    ممنونم ازتون برای وقتی که میزارید. ممکنه یه کوچولو در مورد دان ها و سبزیجات و کلا غذاهای گرم و سردشون بگید .������❤
    خواهش میکنم. مبحث مفصلیه که توضیحش برام مقدور نیست.
    شما اگر در مورد طبیعت دانها . سبزی و میوه جات ، سرچ کنید مطالب بسیاری عنوان میشه که میتونید یادداشت کنید و مطابق با لیست تغذیه طوطیها که لینکشو براتون میزارم ، اونهایی که برای طوطی مجاز هست رو در لیست جداگانه بنویسید.

تغذیه طوطی http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25096
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم. مبحث مفصلیه که توضیحش برام مقدور نیست.
    شما اگر در مورد طبیعت دانها . سبزی و میوه جات ، سرچ کنید مطالب بسیاری عنوان میشه که میتونید یادداشت کنید و مطابق با لیست تغذیه طوطیها که لینکشو براتون میزارم ، اونهایی که برای طوطی مجاز هست رو در لیست جداگانه بنویسید.

تغذیه طوطی http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495
    سلام عصرتون بخیر
    ببخشید این طوطی من 2 3 روزه خیلی ورجه وورجه میکنه
    با سرعت خییییلی زیاد ازین ور اتاق پرواز میکنه اونور
    یوقتا هم انگشتای منو گازای خیلی محکم میگیره و جیغ میزنه
    در کل کاملا دستی و خیلی رامه راحت میاد بغل ادم از رفتار این 2 3 روزش خیلی متعجبم
    اینم بگم 1 2 هفته ای میشه که دیگه سرلاک نمیخوره
    و بهش ارزن و کتان و تخمه قرمز میدم روزانه هم یکم میوه و برنج میخوره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کتوله
    شماره عضویت
    25369
    منم برا فیشر ها لونه گذاشتم.ماده اکثرا میره داخل لونه مخصوصا وقتی نزدیک قفس میرم.احساس میکنم از ترس میره اونجا.سوالم اینه بودن لونه داخل قفس مشکلی داره؟ یعنی حتما باید جفتگیری ببینیم تا لونه بزاریم؟
    اخه من که همیشه خونه نیستم.نمیتونم مطمئن بگم.
    اینا وقت جفتگیریشون چندبار جفت گیری میکنند؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafanety نمایش پست ها
    منم برا فیشر ها لونه گذاشتم.ماده اکثرا میره داخل لونه مخصوصا وقتی نزدیک قفس میرم.احساس میکنم از ترس میره اونجا.سوالم اینه بودن لونه داخل قفس مشکلی داره؟ یعنی حتما باید جفتگیری ببینیم تا لونه بزاریم؟
    اخه من که همیشه خونه نیستم.نمیتونم مطمئن بگم.
    اینا وقت جفتگیریشون چندبار جفت گیری میکنند؟
    وقتی لونه داخل قفس باشه دسترسی و نظافت و چک کردن لونه سخت انجام میشه

اگر بالغ هستند و مطمئن هستید نر و ماده هستند مشکلی نیست لونه رو بذارید باشه

مشخص نمیکنه که چند بار جفتگیری می کنند و بستگی به پرنده و نر و ماده داره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25377
    سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه من یه جوجه برزیلی تقریبا ۴۶ یا۴۷ روزه دارم که مادر پدر تغذیش کردن و من دیروز جداش کردم از دیروز هیچی نخورده و از من میترسه سرلاک اگزتم پیدا نکردم هیچ نوعی دامپزشکه گفت سرلاک انسانی بده بهش منم گرفتم ولی نمیخوره من سرنگو بهش میدم اما سرلاک که میره تو دهنش سرشو تکون میده و سرلاک پرت میشه بیرون میشه راهنمایی کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کتوله
    شماره عضویت
    25369
    چطور نر و ماده بودنشونو تشخیص بدم؟ این حالتی که پاشون رو داخل بال میکنند و بال رو میکشند مخصوص ماده هاست؟هردوشون انجام میدند

صفحه 128 از 137 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)