کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25096

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من به تازگی عضو سایت شدم خیلی از مقاله ها رو خوندم اما به جوابم نرسیدم
    یه برزیلی صورت هلویی دارم که حدودا 5 هفتشه
    از 2 هفتگی خریدمش و بهش سرلاک اگزکت میدم تقریبا روزی 3 4 وعده هر وعده حدود 5 6 میل میخورد
    تا اینکه چند روز پیش تو دهنم یکم گردو و سفیده تخم مرغ له کردم و دادم از دهنم خورد
    ازونروز دیگه علاقه ای به خوردن سرلاک نداره
    به زور 2 3 میل میدم بهش و پس میزنه
    نمیدونم دقیقا چه زمانی و چجوری دون خور شدنشو شروع کنم ؟؟؟!
    تخم کتان و ارزن و تخمه قرمز هم گرفتم جلو جلو براش
    و یه سوال دیگه اینکه وقتی از جعبه بیرون میارمش کاملا باهام دوسته و دلش میخواد سرشو نوازش کنم و بازی میکنه باهام
    اما وقتی تو جعبه میرم سراغش برای غذا دادن و یا ... سریع میره زیر عروسکش و تو لونش و میخواد قایم شه
    این طبیعیه که ازم فرار کنه تو جعبش ؟
    سلام ، حال طوطيتون چطوره ؟ پيام خصوصي به دستتون رسيد؟ روشهايي كه نوشته بودم انجام داديد؟

دوست عزيز ، هيچ موقع غذا رو از دهان به پرندتون نديد . هم باعث بيماري خودتون و هم اون بچه ميشه . اينكارِ شما ، مادري كه حضورشو لمس نكرده براش تداعي كرد. اين يك مسئله غريزیه و علاقه مند شده كه ازين طريق غذا بگيره و كار درستي نيست .

از طرفي نشون ميده كه تمايل به غير از سرلاك داره و شروع خوبيه براي دانخور شدن . مطابق روشهايي كه خصوصي نوشتم عمل كنيد ، انشالله موثر باشه .

جعبه در حقيقت قلمرو، و عروسك محل امن و كسيه كه پناهش ميده و از نظر طوطيتون ، شما اجازه ورود به قلمروئشو نداريد . قادر به مقابله با شما نيست ، اعتراض كردن هم هنوز ياد نگرفته ، پس تنها كاري كه ميتونه انجام بده پناه بردن به عروسكشه . خارج از جعبه بهش غذا بديد و محبت كنيد . داخل جعبه ، عروسك نقش شما رو داره و ارامش و محبت رو ازين طريق دريافت ميكنه پس ديگه نيازي به حضور شما نيست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله
    شماره عضویت
    25112
    سلام
    من به تازگی یک جفت طوطی کوتوله خریدم نزدیک ۳ هفته میشه مغازه داره به من گفته اونی که زرد رنگه درشتره ماده‌است اون یکی که سبز هست نر احساس میکنم تازگیا اونی که زرد رنگه بیشتر میخوابه البته سر وصدا هم میکنه با سبزه بازی میکنه ولی انقدر که زرده میخوابه سبزه نمیخوابه
    ۲ سوال بعدیمم اینه که هنوز از من میترسن من باید چکار کنم تا از من نترسن و صمیمی بشیم؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahra khanoom نمایش پست ها
    سلام
    من به تازگی یک جفت طوطی کوتوله خریدم نزدیک ۳ هفته میشه مغازه داره به من گفته اونی که زرد رنگه درشتره ماده‌است اون یکی که سبز هست نر احساس میکنم تازگیا اونی که زرد رنگه بیشتر میخوابه البته سر وصدا هم میکنه با سبزه بازی میکنه ولی انقدر که زرده میخوابه سبزه نمیخوابه
    ۲ سوال بعدیمم اینه که هنوز از من میترسن من باید چکار کنم تا از من نترسن و صمیمی بشیم؟؟
    سلام. اشتهاش تغییری نکرده؟ اسهال نیست ؟ دمای منزل مناسبه؟ علائم سرماخوردگی نداره؟

برای دستی شدنشون خیلی زوده . مقالات اموزشی انجمن رو بخونید.

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25096
    سلام بله خیلی ممنون از راهنماییتون متاسفانه توی خصوصی نشد پیام بدم تشکر کنم
    توی غذاش موز له شده یا هویج له شده میریزم اگرم اینا نباشه 2 3 قطره عسل میریزم بازم با اشتها سرلاکشو میخوره
    ارزن و تخم کتانشو هم با گوشت کوب کامل له میکنم توی کاسه کوچیک میذارم توی لونش یا با دست بهش میدم میخوره اونم دوس داره
    با دهنم فقط روزی 1 2 بار تخمه قرمز ریز میکنم چنتا بهش میدم از همه بیشتر اشتهای خوردن این رو داره !!
    هنوز به صدا زدن اسمش عادت نکرده یعنی رو زمین که راه میره نمیاد سمتم و توجه خاصی بهم نداره تا نرم سمتش
    و مسئله بعدم اینکه جدیدا توی جعبش تند تند بال میزنه احساس میکنم میخواد بال زدن یاد بگیره!
    خیلی ممنون از انتقال تجربتون دوست عزیز
    حیف دیر با اینجا و شما اشنا شدم و از سر ماه دیگه نیستین که از حضورتون سود ببریم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25096
    شرمنده که من سوال زیاد میکنم
    فقط میخوام قبل رفتنتون یسری تجربیات ضروریتونو بدونم
    من از چند هفتگیش باید بچمو بذارم تو قفس ؟
    یعنی از جعبه کامل منتقلش کنم
    اصلا شرایط قفسش چطور باشه ؟
    و اینکه وقتی بردمش تو قفس دیگه بهش سرلاک ندم ؟
    مورد دیگه هم اینکه اگه پنجره باز باشه و پرواز کنه دیگه برنمیگرده ؟ یعنی مثل پرنده های دیگه نیستن که کاملا ازاد باشن ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    شرمنده که من سوال زیاد میکنم
    فقط میخوام قبل رفتنتون یسری تجربیات ضروریتونو بدونم
    من از چند هفتگیش باید بچمو بذارم تو قفس ؟
    یعنی از جعبه کامل منتقلش کنم
    اصلا شرایط قفسش چطور باشه ؟
    و اینکه وقتی بردمش تو قفس دیگه بهش سرلاک ندم ؟
    مورد دیگه هم اینکه اگه پنجره باز باشه و پرواز کنه دیگه برنمیگرده ؟ یعنی مثل پرنده های دیگه نیستن که کاملا ازاد باشن ؟؟
    خواهش ميكنم مسئله اي نيست

از همين حالا كم كم با قفس اشناش كنيد . يعني قفس رو چند روزي با در باز با فاصله از جعبه اش بزاريد و بهش دست نزنيد . ٢-٣ روز بعد ظرف اب و غذا داخلش بزاريد و چند قدم به جعبه نزديك كنيد .چند روز بعد، وسيله بازي مخصوص طوطي ( ترجيحا غير رنگي ، چون يكسري رنگها غير مجاز هستن و با جويدن باعث مسموميتشون ميشه ) قرار بديد و كاملا كنار جعبه قرار بديد. به طوري كه اگر مايل بود به راحتي داخل قفس رفت و امد داشته باشه .

بازيهاتونو اطراف قفس انجام بديد كه به مرور باهاش اشنا بشه . گاهي براي كنجكاوي از داخلش بازديد ميكنه . وقتي ترسش برطرف شد و پذيرفتش با قرار دادن غذا در قفس يا با دستتون ، اعتمادشو جلب كنيد . مدتي بعد هم وسايلشو از جعبه به قفس منتقل كنيد . اگر اسباب بازي كوچك يا وسيله خاصي داره . عروسكش كه بزرگه و توي قفس جا نميگيره . حتي ميتونيد عروسكو روي سقف قفس بزاريد تا ببينه و بره سمتش. در كل راههاي زيادي هست كه به ابتكارتون ميتونيد به كار بگيريد.

قفس هم هر چه بزرگ تر ، بهتر.

سرلاك كه تا ٢-٢/٥ ماهگي بايد داده بشه ، با قفس يا بدون قفس ( دو هفته قبل از قطع سرلاك بايد دانخوردنو شروع كنه كه خوشبختانه داره ياد ميگيره )

به هيچ عنوان ، در و پنجره ها رو بدون توري و محافظ باز نزاريد. هم براي ممانعت از ورود گربه هم امنيت طوطي. مشخصه وقتي فضاي ازاد پيدا كنه ديگه برنميگرده ( اگر خوراك پرنده هاي بزرگتر يا گربه نشن يا از گرسنگي از بين نرن . كدوم پرنده اي از آزادي بدش مياد ؟! حواستون باشه ، كنجكاوه و ممكنه خودش از أيمن نبودن مسيرها ، استفاده و مسير تازه اي براي فرار بسازه . طوطيها جوندگان ماهري هستن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25096
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون ❤❤
    راستی این بچم خیلی آب دوست داره
    با اینکه سرلاکش رو با اب درست میکنم نه که رقیق باشه البته غلظتش معمولیه اما وقتی اب میبینه همیشه دوس داره بخوره و وقتی سرنگ ببرم دم نوکش توش اب باشه 2 3 سی سی میخوره !! دیگه خودم نمیدم بهش میترسم
    راستی در مورد پر زدناش تو جعبه نگفتین که ایا میخواد پرواز شروع کنه ؟؟ خیلی تند تند 4 5 ثانیه بال میزنه طبیعیه ؟
    و اینکه ریختن 2 3 قطره عسل تو سرلاکش مشکل نداره ؟
    همون کامنتی که جواب دادین بالاش یه کامنت دیگه گذاشته بودم چنتا سوال کردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله
    شماره عضویت
    25112
    اشتهاش تغییر نکرده و فکرنمیکنم اسهال شده باشه ... از علائم سرماخوردگی چیزی نمیدونم دمای خونه وقتی خودمون هستیم خنکه زیر کولر گذاشتم که سردشون بشه نه گرمشون بشه (از پنجره فاصله دادم) اما وقتایی که خونه نباشم کنی خونه گرم میشه اما باز بهتر بیرونه من قم میشینم هوای بیرون خیلی از داخل خونه گرمتر و داغ‌تره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خیلی خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون ❤❤
    راستی این بچم خیلی آب دوست داره
    با اینکه سرلاکش رو با اب درست میکنم نه که رقیق باشه البته غلظتش معمولیه اما وقتی اب میبینه همیشه دوس داره بخوره و وقتی سرنگ ببرم دم نوکش توش اب باشه 2 3 سی سی میخوره !! دیگه خودم نمیدم بهش میترسم
    راستی در مورد پر زدناش تو جعبه نگفتین که ایا میخواد پرواز شروع کنه ؟؟ خیلی تند تند 4 5 ثانیه بال میزنه طبیعیه ؟
    و اینکه ریختن 2 3 قطره عسل تو سرلاکش مشکل نداره ؟
    همون کامنتی که جواب دادین بالاش یه کامنت دیگه گذاشته بودم چنتا سوال کردم
    خواهش ميكنم

* مانعي نداره . سني هست كه بايد ظرف ابخوري در دسترسش باشه و اب داخل سرلاك كفايت نميكنه . اجازه بديد خودش اب بخوره كه به شما وابسته نشه .

* پرزدنهاش ، هم شوقو هيجاني كه داره نشون ميده و هم تمرين پروازه. بله طبيعيه

* درسته كه عسل انتي باكترياله و خواص درماني زيادي داره ، ولي دو نكته مهم هست كه بايستي بهش توجه كنيد .

١- همه عسل هاي موجود در بازار طبيعي نيستن

٢- احتمال وجود اسپور كلستريديوم بوتولينوم در عسلها هست . همان باكتري كه سم بوتوليسم توليد ميكنه .

بنابراين مصرفش خيلي إلزام نيست . يا حداقل دو هفته يكبار ٢-٣ قطره به ابخوردنش و در حال حاضر به سرلاكش اضافه كنيد. استيكهاي مخصوصشون كه تركيبي از عسل و ميوه هست ، در پت شاپها موجوده .

صفحه 122 از 137 نخستنخست ... 2272103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)