کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    اگر عادي بوده ، مشكل هايپركلسيمي نيست . ممكنه دما بالا بوده و مايع درون تخم ، تبخير شده باشه . وقتي تخم نطفه دار باشه و جوجه ها تشكيل شده باشن ، فضاي داخل تخم ، تاريكه و نور عبور نميكنه .

مقداري زرده باقي ميمونه و بعد از تولد جوجه ها ، كم كم جذب ميشه .

بله ، در پست اول فرموديد و خيلي ناراحت كننده است كه جوجه ها جدا شدن .
    بنده کرج هستم فکر نکنم رطوبت در این شهر کم باشه پس نتیجه آخر چکار باید بکنم دو روز آخر تخم ها رو اسپری کنم با آب مشکل حل میشه کار خاص دیگه ای لازم نیست از لحاظ تغذیه الان دارم حسابی رسیدگی میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak00 نمایش پست ها
    بنده کرج هستم فکر نکنم رطوبت در این شهر کم باشه پس نتیجه آخر چکار باید بکنم دو روز آخر تخم ها رو اسپری کنم با آب مشکل حل میشه کار خاص دیگه ای لازم نیست از لحاظ تغذیه الان دارم حسابی رسیدگی میکنم
    دوست عزیز ما که اطلاع نداریم علت فوت جوجه ها چی بوده و با رعایت این مراحل برطرف میشه یا خیر! علتها زیاده که چند نمونشو خدمتتون عرض کردم. اینجور مواقع تخمها رو به دامپزشکی منتقل میکنن تا بر اساس شواهد ، علت رو تشخیص بدن.

مواردی که خدمتتون عرض شد سیر طبیعی از زمان تخمگذاری تا تولد جوجه هاست. یعنی اصول پایه و ابتدایی که باید رعایت بشه. اگر با وجود رعایت کردنش باز هم با شکست روبرو شدید ، جای دیگری باید علت رو بررسی کرد و حتما تخمها رو برای ازمایش به متخصص طیور ارجاع بدید.

مرطوبشون کنید ولی نه زیاد. در حد یک بار اسپری. یا به جای اون ، پارچه مرطوبی روی قفس ، بالای لانه قرار بدید. اگر رطوبت محیط به اندازه ای هست که احساسش میکنید ، نیازی به اینکار نیست و حتی میتونید از درصد رطوبتی که در دوران هچر و ستر عرض شد کم کنید. حتما رطوبت سنج و دما سنج در محیط باشه که بتونید با توجه به میزان رطوبت محیط و مقدار مورد نیاز تخمها در این دو زمان ، به حد تعادل برسونیدش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    سلام. متاسفم ازین اتفاق. جراحات زیاد بود و جوجه تحملش کم.

خیر کار اشتباهی نیست. وقتی یکی از والدین حالت تهاجمی داره باید جداش کرد تا امنیت تخمها و جوجه ها حفظ بشه. اگر هم هر دو ، که بایستی جوجه ها رو دستی تغذیه کرد.

چون هر دو والد در تغذیه کردن ، شریک هستن ، برای اینکه ماده تحت فشار قرار نگیره گفتن جدا نکنید. شما حتما دقت داشته باشید که ماده از عهده تغذیه همه جوجه ها برمیاد . اگر نتونست تعدادی رو جدا و خودتون دستی بزرگ کنید.

نر اماده جفتگیریه؟
    الان دوتا از جوجه از تخم در اومدن و ماده به هر دو غذا میده و بله نر هم آماده جفتگیریه
    الان دوتا از تخم ها مونده هنوز که یکیش باید دیروز میشکست اما هنوز جوجه بدنیا نیومده تخم ها هم سیاه هستن و جوجه داخلشون هست
    تا چند روز باید صبر کنیم بعد تخم ها رو بشکنیم جوجه نمیره؟
    و اینکه کی باید طوطی نر رو برگردونیم به قفس چون ماده خیلی کم از لونه بیرون میاد برای غذا خوردن ونگرانم مریض بشه
    دویروز قفس طوطی نرو گذاشتیم کنار قفس ماده که از تنهایی دق نکنه اما ماده دیگه نرفت توی لونه و همش اومده بود کنار قفس سمت قفس نر برای همین مجبور شدم دوباره جای قفس ها رو عوض کنم بعد از چند دقیقه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    دوست عزیز ما که اطلاع نداریم علت فوت جوجه ها چی بوده و با رعایت این مراحل برطرف میشه یا خیر! علتها زیاده که چند نمونشو خدمتتون عرض کردم. اینجور مواقع تخمها رو به دامپزشکی منتقل میکنن تا بر اساس شواهد ، علت رو تشخیص بدن.

مواردی که خدمتتون عرض شد سیر طبیعی از زمان تخمگذاری تا تولد جوجه هاست. یعنی اصول پایه و ابتدایی که باید رعایت بشه. اگر با وجود رعایت کردنش باز هم با شکست روبرو شدید ، جای دیگری باید علت رو بررسی کرد و حتما تخمها رو برای ازمایش به متخصص طیور ارجاع بدید.

مرطوبشون کنید ولی نه زیاد. در حد یک بار اسپری. یا به جای اون ، پارچه مرطوبی روی قفس ، بالای لانه قرار بدید. اگر رطوبت محیط به اندازه ای هست که احساسش میکنید ، نیازی به اینکار نیست و حتی میتونید از درصد رطوبتی که در دوران هچر و ستر عرض شد کم کنید. حتما رطوبت سنج و دما سنج در محیط باشه که بتونید با توجه به میزان رطوبت محیط و مقدار مورد نیاز تخمها در این دو زمان ، به حد تعادل برسونیدش.
    ممنون از توضیحات شما الان دیگه میدونم چکار باید انجام بدم نتیجه رو همین جا اعلام میکنم با تشکر از شما

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    سلام مجدد خدمت دوستان میخواستم ببینم میتونم ازگندم جوانه زده درتغذیه طوطی کوتوله که جوجه هاش بدنیا اومدن استفاده کنم یعنی مشکل سازنیست؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط soorii نمایش پست ها
    الان دوتا از جوجه از تخم در اومدن و ماده به هر دو غذا میده و بله نر هم آماده جفتگیریه
    الان دوتا از تخم ها مونده هنوز که یکیش باید دیروز میشکست اما هنوز جوجه بدنیا نیومده تخم ها هم سیاه هستن و جوجه داخلشون هست
    تا چند روز باید صبر کنیم بعد تخم ها رو بشکنیم جوجه نمیره؟
    و اینکه کی باید طوطی نر رو برگردونیم به قفس چون ماده خیلی کم از لونه بیرون میاد برای غذا خوردن ونگرانم مریض بشه
    دویروز قفس طوطی نرو گذاشتیم کنار قفس ماده که از تنهایی دق نکنه اما ماده دیگه نرفت توی لونه و همش اومده بود کنار قفس سمت قفس نر برای همین مجبور شدم دوباره جای قفس ها رو عوض کنم بعد از چند دقیقه
    سلام مجدد خدمت دوستان میخواستم ببینم میتونم ازگندم جوانه زده درتغذیه طوطی کوتوله که جوجه هاش بدنیا اومدن استفاده کنم یعنی مشکل سازنیست؟
    نر چون اماده جفتگيريه اگر كنار ماده قرار بگيره ممكنه بازهم به جوجه وتخمها اسيب بزنن. قفسها رو از هم دور كنيد چون اينطور ، حواس ماده هم پرت ميشه . نر رو با دانهاي طبع سرد تغذيه كنيد كه از مستيش كم بشه . مكمل هم بهش نديد. زماني كه ارامتر شد به قفس برگردونيد . اگر ماده فرصت غذا خوردن يا توانايي تغذيه جوجه ها رو نداره نر رو برگردونيد و با دانهاي سرد هر دو رو تغذيه كنيد ( زياده روي نشه ، نسبت طبع سرد و گرم ، متعادل باشه )

جوانه ها هم دو بار در هفته . از هفت روزگي به بعد داده بشه .يا بصورت اسياب شده با غذاي تخم مرغي مخلوط كنيد و از ابتداي تولد هفته اي دو مرتبه در اختيار والدين بزاريد براي تغذيه جوجه ها

٢٤ روز از اخرين تخم حساب كنيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    نر چون اماده جفتگيريه اگر كنار ماده قرار بگيره ممكنه بازهم به جوجه وتخمها اسيب بزنن. قفسها رو از هم دور كنيد چون اينطور ، حواس ماده هم پرت ميشه . نر رو با دانهاي طبع سرد تغذيه كنيد كه از مستيش كم بشه . مكمل هم بهش نديد. زماني كه ارامتر شد به قفس برگردونيد . اگر ماده فرصت غذا خوردن يا توانايي تغذيه جوجه ها رو نداره نر رو برگردونيد و با دانهاي سرد هر دو رو تغذيه كنيد ( زياده روي نشه ، نسبت طبع سرد و گرم ، متعادل باشه )

جوانه ها هم دو بار در هفته . از هفت روزگي به بعد داده بشه .يا بصورت اسياب شده با غذاي تخم مرغي مخلوط كنيد و از ابتداي تولد هفته اي دو مرتبه در اختيار والدين بزاريد براي تغذيه جوجه ها

٢٤ روز از اخرين تخم حساب كنيد .
    ممنون از پاسختون
    متسفانه از پنج تا تخم الان فقط3 جوجه زنده موندن
    اما الان تقریبا بزرگ شدن و چشمهاشون باز شده و سالم هستن
    توی این مدت طوطی نر رو با دانه هایی طبع سرد تغذیه کردم
    و امروز برش گردوندم به قفس که برای غذا دادن به ماده کمک کنه
    الان توی قفسه ولی توی لونه نمیره یعنی میخواست بره اما ماده نذاشت و طوطی نر هم دیگه نرفت
    اشکالی که نداره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون از پاسختون
    متسفانه از پنج تا تخم الان فقط3 جوجه زنده موندن
    اما الان تقریبا بزرگ شدن و چشمهاشون باز شده و سالم هستن
    توی این مدت طوطی نر رو با دانه هایی طبع سرد تغذیه کردم
    و امروز برش گردوندم به قفس که برای غذا دادن به ماده کمک کنه
    الان توی قفسه ولی توی لونه نمیره یعنی میخواست بره اما ماده نذاشت و طوطی نر هم دیگه نرفت
    اشکالی که نداره؟
    خواهش میکنم

مسئله ای نداره. فقط از دور مراقب باشید که همه جوجه ها تغذیه بشن و بخاطر ممانعت ماده ، درگیری پیش نیاد و جوجه ها اسیب نبینن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    24805
    سلام
    طوطی برزیلی دارم تازگیا کچل شده و مدفوعش هم اسهال هست
    دما نگهداری دما عادی خونه هست
    و در داخل خونه نگهداری میشه
    تغذیه : سیب ، هویج ، ذرت ، موز ، دانه هاشون ، تخم مرغ و از این بسته های غذایی پرنده که چند تا مواد غذایی داره و تخمه به مقدار کم ن خیلی زیاد
    نظافتشون هم هفته ایی یکبار طبق چیزی که صاحب قبلی به من گفت
    سر صدا محیط زیاد هست
    بار دومی هست که تخم می زارن
    دفعه پیش همش معیوب بود و شکستنش
    و پریز شون هم چند وقت پیش قبل تخم گذاری اول بود الان هم ریخته میشه ولی خیلی خیلی کمتر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارتین لوتر نمایش پست ها
    سلام
    طوطی برزیلی دارم تازگیا کچل شده و مدفوعش هم اسهال هست
    دما نگهداری دما عادی خونه هست
    و در داخل خونه نگهداری میشه
    تغذیه : سیب ، هویج ، ذرت ، موز ، دانه هاشون ، تخم مرغ و از این بسته های غذایی پرنده که چند تا مواد غذایی داره و تخمه به مقدار کم ن خیلی زیاد
    نظافتشون هم هفته ایی یکبار طبق چیزی که صاحب قبلی به من گفت
    سر صدا محیط زیاد هست
    بار دومی هست که تخم می زارن
    دفعه پیش همش معیوب بود و شکستنش
    و پریز شون هم چند وقت پیش قبل تخم گذاری اول بود الان هم ریخته میشه ولی خیلی خیلی کمتر
    سلام. نفرمودید سنشون؟ خارش . بی اشتهایی. زخمهای پوستی دارن؟

منظورتون از دمای خانه چنده؟ یعنی هوای خنک ، کولر ....؟؟؟

عطسه .لرزش. ترشحات چشم و بینی هم دارن ؟

فاصله بین دو تخمگذاری چند هفته بود؟

از ویتامینهای صنعتی استفاده نمیکنید؟

صفحه 120 از 137 نخستنخست ... 2070101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)