کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    حتما باید دماسنج در محیط نگهداری جفتها باشه که دما و رطوبتو اندازه بگیرید. چون بی اطلاعید نمیتونم بگم حتما از رطوبت یا دمای بالا یا پایین بوده. جفتگیری کردن با وجود تخم در لانه ، نشانه پوچ بودن تخم یا زنده نبودن جنین نیست. خیلی از پرندگان قفسی ، بعلت امادگی و مستی زیاد ، در زمان تخمگذاری و حتی بعد از تولد جوجه ها ، اقدام به جفتگیری میکنن.

متوجه شدم جوجه ها مرده بودن ولی هیچگاه بر اساس حدسو گمان از زنده نبودنشون ، تخمها رو نشکنید.

سوالاتی که در مورد وضعیت پوسته و داخل تخم پرسیده شد پاسخ ندادید.

دما از ابتدای تخمگذاری تا روز بیستم ، 37/5 و از روز بیستم تا 24 ، 37/2 درجه باشه.

رطوبت از ابتدا تا روز بیستم ، 58_63 درصد و از روز بیستم تا 24 ، 65 درصد باشه.

دو روز انتهایی کمی اب به تخمها اسپری کنید تا پوسته نازک و نرم بشه و جوجه ها بتونن خارج بشن.
    تخم رو شکوندم زیاد سفت نبود جوجه هم کامل بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    دقیقا از آخرین تخم چند روز طول میکشه که جوجه ها خارج شن که دو روز قبل بتونم تخم رو اسپری کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak00 نمایش پست ها
    دقیقا از آخرین تخم چند روز طول میکشه که جوجه ها خارج شن که دو روز قبل بتونم تخم رو اسپری کنم
    4_23 روز از اولین تخم ، زمان کلی برای متولد شدن جوجه هاست. و چون تخمها همزمان گذاشته نمیشه تاریخ هر کدوم رو یادداشت کنید و به تعداد فاصله زمانی که هر تخم با اولی داره به زمان تولدش اضافه کنید.( تخمگذاری یک روز درمیانه )

برای هر کدام 23 روز زمان لازمه و برای اینکه فرجه داده بشه به جوجه ها ، معمولا از اخرین تخم 23 روز حساب میشه. مثلا اگر تخم اول روز 23 جوجه شد ، 6_7 روز بعد تخم ششم یعنی اخر جوجه میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    4_23 روز از اولین تخم ، زمان کلی برای متولد شدن جوجه هاست. و چون تخمها همزمان گذاشته نمیشه تاریخ هر کدوم رو یادداشت کنید و به تعداد فاصله زمانی که هر تخم با اولی داره به زمان تولدش اضافه کنید.( تخمگذاری یک روز درمیانه )

برای هر کدام 23 روز زمان لازمه و برای اینکه فرجه داده بشه به جوجه ها ، معمولا از اخرین تخم 23 روز حساب میشه. مثلا اگر تخم اول روز 23 جوجه شد ، 6_7 روز بعد تخم ششم یعنی اخر جوجه میشه.
    دکمه تشکر پیدا نکردم تنها سایتی که جواب درست و سریع داده بود اینجا هست خیلی ممنون سپاسگذارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    ببخشید یک سوال دیگه کف دریا تو قفس هست مال کف دریا نیست تخم ها سفت شده باشن کف دریا رو بزارم یا خارجش کنم کلسیم از همین کف دریا تامین میشه یا جداگانه باید کلسیم بگیرم براشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    ببخشید یک سوال دیگه کف دریا تو قفس هست مال کف دریا نیست تخم ها سفت شده باشن کف دریا رو بزارم یا خارجش کنم کلسیم از همین کف دریا تامین میشه یا جداگانه باید کلسیم بگیرم براشون
    ممنون میشم جواب من و بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    کف دریا باید باشه برای تامین کلسیمشون و ساییده شدن منقار . کلسیم جداگانه نیاز نیست. اگر فقط همین مورد رو مصرف میکنن ، مشکلی ایجاد نمیشه . ولی اگر بیش از اندازه باشه یا در کنارش از مکملهای کلسیم استفاده کنن ، هم سختی در تخمگذاری اتفاق میوفته و هم پوسته ها ضخیم و موجب خفگی جوجه ها میشه. علاوه بر این ، علت فوت جوجه ها ، میتونه بیماریهایی باشه که از جفتها به جنین منتقل میشه ، همینطور کمبود ویتامینها که در مورد دوم فرمودید رسیدگی میکنید و با کمبودی مواجه نیستن.

فرمودید پوسته ها عادی بوده ! نبوده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    کف دریا باید باشه برای تامین کلسیمشون و ساییده شدن منقار . کلسیم جداگانه نیاز نیست. اگر فقط همین مورد رو مصرف میکنن ، مشکلی ایجاد نمیشه . ولی اگر بیش از اندازه باشه یا در کنارش از مکملهای کلسیم استفاده کنن ، هم سختی در تخمگذاری اتفاق میوفته و هم پوسته ها ضخیم و موجب خفگی جوجه ها میشه. علاوه بر این ، علت فوت جوجه ها ، میتونه بیماریهایی باشه که از جفتها به جنین منتقل میشه ، همینطور کمبود ویتامینها که در مورد دوم فرمودید رسیدگی میکنید و با کمبودی مواجه نیستن.

فرمودید پوسته ها عادی بوده ! نبوده؟
    پوست تخم عادی بود یکم زرده ای که جوجه تغذیه میکنه مونده بود اما 24 روز هم گذشته بود که متوجه شدم تخم ها رو شکستم قبلش هم چراغ قوه انداختن چیزی معلوم نبود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    در ضمن بزرگوار پیش صاحب قبلی 5 تا جوجه داشتن در حال تغذیه بود که من بدون جوجه خریدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    پوست تخم عادی بود یکم زرده ای که جوجه تغذیه میکنه مونده بود اما 24 روز هم گذشته بود که متوجه شدم تخم ها رو شکستم قبلش هم چراغ قوه انداختن چیزی معلوم نبود
    اگر عادي بوده ، مشكل هايپركلسيمي نيست . ممكنه دما بالا بوده و مايع درون تخم ، تبخير شده باشه . وقتي تخم نطفه دار باشه و جوجه ها تشكيل شده باشن ، فضاي داخل تخم ، تاريكه و نور عبور نميكنه .

مقداري زرده باقي ميمونه و بعد از تولد جوجه ها ، كم كم جذب ميشه .
    در ضمن بزرگوار پیش صاحب قبلی 5 تا جوجه داشتن در حال تغذیه بود که من بدون جوجه خریدم
    بله ، در پست اول فرموديد و خيلي ناراحت كننده است كه جوجه ها جدا شدن .

صفحه 119 از 137 نخستنخست ... 1969100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)