کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط soorii نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت پاسخوگییتون
    من همین الان رفتم ببینم جوجه چطوره دیدم افتاده کف قفس و بدنش هم خونیه اما زنده بود و یکم تکون میخورد سعی کردم یکم پودر بسکوییت با آب گرم مخلوط کردم بدم بهش اما دهنش رو باز نمیکرد
    الان بین یه پارچه گرم نگهش داشتم
    نمیدونم باید بزارمش توی لونه یا نه؟اصلا چرا از لونه انداختنش بیرون؟
    اینم عکس جوجه
    انگار نوک بالها و پاهاش زخمیه
    سلام.

زبون بسته رو قصد از بین بردنشو داشتن. دیگه به لانه برنگردونید. زخمهاشو با بتادین رقیق ضدعفونی کنید و گرم نگهش دارید ( 30_35 ). با این شدت جراحات فکر نمیکنم زنده بمونه. ولی اگر انشالله زنده مقاومت کرد ، ازین به بعد خودتون با سرلاک طوطی تغذیه اش کنید. و اگر جوجه دیگه ای ندارن لانه رو بردارید و جداشون کنید. یا خیلی اماده جفتگیری هست که این بلا رو سر جوجه اوردن یا دچار استرس.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام.

زبون بسته رو قصد از بین بردنشو داشتن. دیگه به لانه برنگردونید. زخمهاشو با بتادین رقیق ضدعفونی کنید و گرم نگهش دارید ( 30_35 ). با این شدت جراحات فکر نمیکنم زنده بمونه. ولی اگر انشالله زنده مقاومت کرد ، ازین به بعد خودتون با سرلاک طوطی تغذیه اش کنید. و اگر جوجه دیگه ای ندارن لانه رو بردارید و جداشون کنید. یا خیلی اماده جفتگیری هست که این بلا رو سر جوجه اوردن یا دچار استرس.
    ممنون متسفانه قبل از اینکه پاسخ بدید تونستم به جوجه غذا بدم یکمی و به گفته یه پرنده فروش طوطی نر رو جدا کردیم و دوباره جوجه رو به لونه برگردوندم که زنده نموند
    الان طوطی نر جدا هست و طوطی ماده نمیبینتش و هم روی تخم ها میخابه هم به جوجه جدید دونه میده
    اما یه نفر گفت اشتباه کردید که جداشون کردید...واقعا مشکلی پیش میاد ؟
    کی باید طوطی نر رو برگردونم ؟
    ممکنه اگه برگرده دوباره جوجه رو زخمی کنه؟
    بابت سوالات مکرر پوزش میخام ممنون از پاسخ گوییتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط soorii نمایش پست ها
    ممنون متسفانه قبل از اینکه پاسخ بدید تونستم به جوجه غذا بدم یکمی و به گفته یه پرنده فروش طوطی نر رو جدا کردیم و دوباره جوجه رو به لونه برگردوندم که زنده نموند
    الان طوطی نر جدا هست و طوطی ماده نمیبینتش و هم روی تخم ها میخابه هم به جوجه جدید دونه میده
    اما یه نفر گفت اشتباه کردید که جداشون کردید...واقعا مشکلی پیش میاد ؟
    کی باید طوطی نر رو برگردونم ؟
    ممکنه اگه برگرده دوباره جوجه رو زخمی کنه؟
    بابت سوالات مکرر پوزش میخام ممنون از پاسخ گوییتون
    سلام. متاسفم ازین اتفاق. جراحات زیاد بود و جوجه تحملش کم.

خیر کار اشتباهی نیست. وقتی یکی از والدین حالت تهاجمی داره باید جداش کرد تا امنیت تخمها و جوجه ها حفظ بشه. اگر هم هر دو ، که بایستی جوجه ها رو دستی تغذیه کرد.

چون هر دو والد در تغذیه کردن ، شریک هستن ، برای اینکه ماده تحت فشار قرار نگیره گفتن جدا نکنید. شما حتما دقت داشته باشید که ماده از عهده تغذیه همه جوجه ها برمیاد . اگر نتونست تعدادی رو جدا و خودتون دستی بزرگ کنید.

نر اماده جفتگیریه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    با سلام
    بنده حدود 2 هفنه میشه یک جفت کوتوله خریدم به گفته طرف نر و ماده هستن ولی من تا حالا جفت گیریشونو ندیدم از روز اول هم براشون لونه گذاشتم برای تخم کردن سوالم این بود از کجا مطمئن بشم که نرو ماده هستن یا نه ؟ و دوم اینکه لونه ای که گذاشتم بماند یا بردارم . میگن برای اطمینان از نرو ماده بودن باید تست دی ان ای بگیرن اونم من اینجا که هستم امکان نداره آیا با رفتار حرکت هاشون می تونم حدس بزنم واقعا نرو ماده هستن یا نه ؟ اینم عکسی از کوتوله هام
    http://uupload.ir/files/ipjz_20180508_123352.jpg
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    با سلام
    بنده حدود 2 هفنه میشه یک جفت کوتوله خریدم به گفته طرف نر و ماده هستن ولی من تا حالا جفت گیریشونو ندیدم از روز اول هم براشون لونه گذاشتم برای تخم کردن سوالم این بود از کجا مطمئن بشم که نرو ماده هستن یا نه ؟ و دوم اینکه لونه ای که گذاشتم بماند یا بردارم . میگن برای اطمینان از نرو ماده بودن باید تست دی ان ای بگیرن اونم من اینجا که هستم امکان نداره آیا با رفتار حرکت هاشون می تونم حدس بزنم واقعا نرو ماده هستن یا نه ؟ اینم عکسی از کوتوله هام
    http://uupload.ir/files/ipjz_20180508_123352.jpg
    با تشکر
    سلام ،طوطي سبز رنگ ، نر و ابي رنگ ، ماده است . ولي باز هم قطعي نيست . ازمايش تعيين كننده است . لانه رو برداريد ، هر موقع اماده بودن و اولين جفتگيريو ازشون ديديد ، لانه بزاريد. سنشونو ميدونيد ؟ بالغ هستن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ،طوطي سبز رنگ ، نر و ابي رنگ ، ماده است . ولي باز هم قطعي نيست . ازمايش تعيين كننده است . لانه رو برداريد ، هر موقع اماده بودن و اولين جفتگيريو ازشون ديديد ، لانه بزاريد. سنشونو ميدونيد ؟ بالغ هستن؟
    با سلامی دوباره والله نمی دونم سنشون چقدره بالغ هستن یا نه.آیا میشه از جایی حدس زد بالغ هستن و یا پیر ؟ به من دادن گفتن نر و ماده هست همین هیچ چی نمی دونم .طرف که لانه گذاشته بود هر دو داخل لونه بودن عکس انداخته بود نشونم داد ولی من که خریدم چیزی ندیدم از جفت گیری و لانه رفتن . حالا لانه رو بردارم و تا کی منتظر بمونم بعد لانه رو بزارم ؟
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    با سلامی دوباره والله نمی دونم سنشون چقدره بالغ هستن یا نه.آیا میشه از جایی حدس زد بالغ هستن و یا پیر ؟ به من دادن گفتن نر و ماده هست همین هیچ چی نمی دونم .طرف که لانه گذاشته بود هر دو داخل لونه بودن عکس انداخته بود نشونم داد ولی من که خریدم چیزی ندیدم از جفت گیری و لانه رفتن . حالا لانه رو بردارم و تا کی منتظر بمونم بعد لانه رو بزارم ؟
    با تشکر
    نشانه قطعي و مشخصي كه نداره . اواز خواندن نر يكي از نشانه هاي بلوغه و افراد با تجربه گاهي از حالت چشم ، پاها ... ميتونن تشخيص بدن.

جابجايي ، باعث شده از لانه خارج بشن و اون حالت امادگيو از دست بدن . فعلا لانه رو برداريد و اجازه بديد يكي دوماه بگذره تا شرايط عادي و استرس برطرف بشه. اين مدت تقويتشون كنيد و ارامش فراهم باشه تا دوباره براي توليد مثل ، اماده بشن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    ما سوال کردیم در تایپیک جداگانه مدیریت سایت سوال کردن اما تایپیک رو بستن پس علت رو چطور بیان کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و کاسکو
    شماره عضویت
    24558
    سلام

ميزان رطوبت و دما رو در طول دوران جوجه كشي بفرماييد

روز چندم تخمها رو شكستيد؟ پوسته نازك بود يا ضخيم؟ ترك داشت ؟ غشاي داخل پوسته خشك شده بود ؟

ضمنا نيازي به شكستن نبود ، براي اطمينان از وضعيت داخلش ، تخمها رو در نور متمركز نگاه كنيد ، اگر جنين زنده باشه ، ضربان قلب ديده ميشه. اينبار شانس اورديد جوجه ها زنده نبودن كه بعد از شكسته شدن از بين برن ، ولي خواهشا ديگه اين روشو به كار نبريد.
    در جواب مدیریت سایت

24 روز گذشت بعد دیدم دوباره دارن جفتگیری میکنن متوجه شدم خبری از جوجه نیست
    به خاطر همین تخم ها رو شکستم در ضمن جوجه ها کاملا مرده بودن هیچ تکونی نمیخوردن قفس هم در اتاق خواب بود دما و رطوبت نمیدونم چقدر بوده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak00 نمایش پست ها
    سلام

ميزان رطوبت و دما رو در طول دوران جوجه كشي بفرماييد

روز چندم تخمها رو شكستيد؟ پوسته نازك بود يا ضخيم؟ ترك داشت ؟ غشاي داخل پوسته خشك شده بود ؟

ضمنا نيازي به شكستن نبود ، براي اطمينان از وضعيت داخلش ، تخمها رو در نور متمركز نگاه كنيد ، اگر جنين زنده باشه ، ضربان قلب ديده ميشه. اينبار شانس اورديد جوجه ها زنده نبودن كه بعد از شكسته شدن از بين برن ، ولي خواهشا ديگه اين روشو به كار نبريد.
    در جواب مدیریت سایت

24 روز گذشت بعد دیدم دوباره دارن جفتگیری میکنن متوجه شدم خبری از جوجه نیست
    به خاطر همین تخم ها رو شکستم در ضمن جوجه ها کاملا مرده بودن هیچ تکونی نمیخوردن قفس هم در اتاق خواب بود دما و رطوبت نمیدونم چقدر بوده
    حتما باید دماسنج در محیط نگهداری جفتها باشه که دما و رطوبتو اندازه بگیرید. چون بی اطلاعید نمیتونم بگم حتما از رطوبت یا دمای بالا یا پایین بوده. جفتگیری کردن با وجود تخم در لانه ، نشانه پوچ بودن تخم یا زنده نبودن جنین نیست. خیلی از پرندگان قفسی ، بعلت امادگی و مستی زیاد ، در زمان تخمگذاری و حتی بعد از تولد جوجه ها ، اقدام به جفتگیری میکنن.

متوجه شدم جوجه ها مرده بودن ولی هیچگاه بر اساس حدسو گمان از زنده نبودنشون ، تخمها رو نشکنید.

سوالاتی که در مورد وضعیت پوسته و داخل تخم پرسیده شد پاسخ ندادید.

دما از ابتدای تخمگذاری تا روز بیستم ، 37/5 و از روز بیستم تا 24 ، 37/2 درجه باشه.

رطوبت از ابتدا تا روز بیستم ، 58_63 درصد و از روز بیستم تا 24 ، 65 درصد باشه.

دو روز انتهایی کمی اب به تخمها اسپری کنید تا پوسته نازک و نرم بشه و جوجه ها بتونن خارج بشن.

صفحه 118 از 137 نخستنخست ... 186899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)