کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar411 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر من چند روز پیش یه جوجه سه ماهه طوطی برزیلی از نژاد آیرینگ گرفتم دیروز دیدم پف کرده و سرش و کرده توی پرش مقعدشم تمییز نیست من بهش روغن زیتون دادم و یکم سرکه سیب مخصوص پرنده ها ریختم توی آبش اما هنوز کامل خوب نشده غذاشم میخوره اما احساس میکنم وضعیتش نگران کننده س میشه لطفا راهنماییم کنید که چه کاری میتونم براش انجام بدم
    یکمم شاهدونه بهش دادم و هویج و تخم مرغ که بدنش ضعیف نشه ، میتونه از خودش دفاع کنه و راحت گاز میگیره و محکم گاز میگیره یعنی از این نظرم ضعیف نشده
    سلام. عزیزم هر حیوانی که خریداری میکنید اول ببرید چکاپ بشه. ما که از راه دور نمیتونیم متوجه بیماریش بشیم.

وقتی مقعدش کثیفه یعنی اسهاله ، نباید بهش روغن زیتون بدید. اسهال هم یا از عفونتهای گوارشیه یا استرس و تغییر غذایی.

شاهدانه هم چربه و هضم سختی داره . جوانشو 2 مرتبه یک قاشق چایخوری مصرف کنه فقط برای تقویت. ویتامین هم تهیه کنید.
    اگر دان خوردن براش سخته ، خرد شده بهش بدید.

دارویneomax و doxyten هر دو انتی بیوتیک قوی هستن. نباید همزمان مصرف بشه.میتونه بخاطر تغییر مکان و استرس محیط جدید باشه. اگر بهتر نشد حتما برای اطمینان از سلامتیش به دامپزشک مراجعه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،برزیلی،آوازه خوان،قناری،شاه طوطی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. عزیزم هر حیوانی که خریداری میکنید اول ببرید چکاپ بشه. ما که از راه دور نمیتونیم متوجه بیماریش بشیم.

وقتی مقعدش کثیفه یعنی اسهاله ، نباید بهش روغن زیتون بدید. اسهال هم یا از عفونتهای گوارشیه یا استرس و تغییر غذایی.

شاهدانه هم چربه و هضم سختی داره . جوانشو 2 مرتبه یک قاشق چایخوری مصرف کنه فقط برای تقویت. ویتامین هم تهیه کنید.
    اگر دان خوردن براش سخته ، خرد شده بهش بدید.

دارویneomax و doxyten هر دو انتی بیوتیک قوی هستن. نباید همزمان مصرف بشه.میتونه بخاطر تغییر مکان و استرس محیط جدید باشه. اگر بهتر نشد حتما برای اطمینان از سلامتیش به دامپزشک مراجعه کنید.
    چون یکم فضله به مخرجش چسبیده بود روغن زیتون دادم،چشم دیگه نمیدم،از کجا باید بفهمم دون خوردن براش سخته یا ن؟چشم دیگه بهش اون داروهارو هم نمیدم،چشم خیلی ممنون از راهنماییتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    چون یکم فضله به مخرجش چسبیده بود روغن زیتون دادم،چشم دیگه نمیدم،از کجا باید بفهمم دون خوردن براش سخته یا ن؟چشم دیگه بهش اون داروهارو هم نمیدم،چشم خیلی ممنون از راهنماییتون
    شما باید از سلامتش توسط دامپزشک مطمئن بشید. قطع داروها کمکی نمیکنه.شاید واقعا بهش نیاز داشته باشه پس بهتره زودتر به دامپزشک مراجعه کنید.

اگر به سختی دفع میکنه یعنی یبوست داره. در اینصورت مصرف روغن زیتون به جا هست. ولی اگر اسهاله ، خیر.

سختی در خوردن دان ، موقع شکستنشون مشخص میشه. اگر فقط دانها رو داخل دهان میزاره و در شکستنش ناتوانه یا رغبتی به اینکار نداره یعنی یک مشکل جدی هست . یا کاملا دانخور نشده یا بیماره که اشتهاشو از دست داده.

پرندگانی که از عفونتهای گوارشی یا آنتریت ، رنج میبرن ، وزن و اشتهاشونو از دست میدن و میلی به خوردن غذا ندارن. شاید ظاهرا سمتش برن ولی دانه رو از دهان بیرون میندازن. اسهال ، در این بیماران ، شایعه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    شما باید از سلامتش توسط دامپزشک مطمئن بشید. قطع داروها کمکی نمیکنه.شاید واقعا بهش نیاز داشته باشه پس بهتره زودتر به دامپزشک مراجعه کنید.

اگر به سختی دفع میکنه یعنی یبوست داره. در اینصورت مصرف روغن زیتون به جا هست. ولی اگر اسهاله ، خیر.

سختی در خوردن دان ، موقع شکستنشون مشخص میشه. اگر فقط دانها رو داخل دهان میزاره و در شکستنش ناتوانه یا رغبتی به اینکار نداره یعنی یک مشکل جدی هست . یا کاملا دانخور نشده یا بیماره که اشتهاشو از دست داده.

پرندگانی که از عفونتهای گوارشی یا آنتریت ، رنج میبرن ، وزن و اشتهاشونو از دست میدن و میلی به خوردن غذا ندارن. شاید ظاهرا سمتش برن ولی دانه رو از دهان بیرون میندازن. اسهال ، در این بیماران ، شایعه.
    چشم خیلی ممنون از راهنماییتون توی اولین فرصت میبرمش پیش دامپزشکشون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    سلام وقتتون بخیر من چند وقت پیش رفتم به یه داروخانه و با یه دکتر دامپزشک صحبت کردم ،میخواستم برای آماده سازی طوطی برزیلیام و قناریم ad3e و اسید آمینه و... بخرم اون دکتر به من گفتن که برای تقویت جفتاتون بهتره به جای ad3e از amin و ویتامین E و ca استفاده کنی بهتره یه پودرم به اسم protexin بهم داد همه ی اینارو گفت هفته ای یک بار بهشون بده یه داروی دیگه به اسم mutavigor بهم داد و گفت واسه جوجه هات خوبه و باعث میشه زودتر پراشون در بیاد یه داروام به اسم vitavigor بهم داد برای زمان تو لک رفتنشون من الان تقریبا سه یا چهار هفته س که از این داروها به پرنده هام دادم میخواستم ببینم این داروهارو میشناشید و بنظرتون مفید هستن؟یا داروی دیگه ای پیشنهاد میکنید؟یه پرورش دهنده ام بهم پودر ferti_vitو داده و گفته هر ماه دوروز پشت هم بریزم‌تو غذاشون من تا الان فقط یه بار استفاده کردم، من همیشه از سبزی و سیب و جوانه و تخم مرغ و هویج و پودر کلسیم و سنگ کف دریا وصدف خورد شده برای تغذیه شون استفاده میکنم،وتقریبا چهار یا پنج روز در هفته ام بهشون هفت تخم میدم ، قناریمم میخونه نه همیشه ولی میخونه، یه سری تخم کرد و من متاسفانه فقط یه دونه جوجه تونستم ازش بگیرم سری دوم نذاشت بهش استراحت بدم و رو جوجه ش دوباره تخم کرد و متاسفانه جوجه تخمارو با اینک پنج تا بودن خراب کرد، اینسریم بهش چند روزی استراحت دادم ولی جداشون نکردن و براش دوباره لونه گداشتم سه تا تخم کرده ولی فقط یکی از تخماش نطفه داره همه ی تخماشم سوراخن ولی نمیدونم چرا؟نمیدونم خودش نوک زده یا نره نوک زده،از تخم اولم قرص روی همه تخما خوابیده هم خودش هم نرش باهم،یه جفت از طوطی برزیلیامم شش تا تخم کردن اما هیچکدوم نطفه نزدن،منم همشونو برداشتم و در لونشونو بستم الان هم خیلی گیج و سردرگم شدم هم خیلی عصبی ک بااین همه تلاشم همه ی تخمام خراب شدن،میخواستم هم راجب اون داروها بهم اطلاعات بدین هم راجب قناریم البته میدونم اینجاجای پرسیدن سوال راجب قناری نیست اما تایپینگ قناری و هرچی سرچ میزنم نمیاره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام وقتتون بخیر من چند وقت پیش رفتم به یه داروخانه و با یه دکتر دامپزشک صحبت کردم ،میخواستم برای آماده سازی طوطی برزیلیام و قناریم ad3e و اسید آمینه و... بخرم اون دکتر به من گفتن که برای تقویت جفتاتون بهتره به جای ad3e از amin و ویتامین E و ca استفاده کنی بهتره یه پودرم به اسم protexin بهم داد همه ی اینارو گفت هفته ای یک بار بهشون بده یه داروی دیگه به اسم mutavigor بهم داد و گفت واسه جوجه هات خوبه و باعث میشه زودتر پراشون در بیاد یه داروام به اسم vitavigor بهم داد برای زمان تو لک رفتنشون من الان تقریبا سه یا چهار هفته س که از این داروها به پرنده هام دادم میخواستم ببینم این داروهارو میشناشید و بنظرتون مفید هستن؟یا داروی دیگه ای پیشنهاد میکنید؟یه پرورش دهنده ام بهم پودر ferti_vitو داده و گفته هر ماه دوروز پشت هم بریزم‌تو غذاشون من تا الان فقط یه بار استفاده کردم، من همیشه از سبزی و سیب و جوانه و تخم مرغ و هویج و پودر کلسیم و سنگ کف دریا وصدف خورد شده برای تغذیه شون استفاده میکنم،وتقریبا چهار یا پنج روز در هفته ام بهشون هفت تخم میدم ، قناریمم میخونه نه همیشه ولی میخونه، یه سری تخم کرد و من متاسفانه فقط یه دونه جوجه تونستم ازش بگیرم سری دوم نذاشت بهش استراحت بدم و رو جوجه ش دوباره تخم کرد و متاسفانه جوجه تخمارو با اینک پنج تا بودن خراب کرد، اینسریم بهش چند روزی استراحت دادم ولی جداشون نکردن و براش دوباره لونه گداشتم سه تا تخم کرده ولی فقط یکی از تخماش نطفه داره همه ی تخماشم سوراخن ولی نمیدونم چرا؟نمیدونم خودش نوک زده یا نره نوک زده،از تخم اولم قرص روی همه تخما خوابیده هم خودش هم نرش باهم،یه جفت از طوطی برزیلیامم شش تا تخم کردن اما هیچکدوم نطفه نزدن،منم همشونو برداشتم و در لونشونو بستم الان هم خیلی گیج و سردرگم شدم هم خیلی عصبی ک بااین همه تلاشم همه ی تخمام خراب شدن،میخواستم هم راجب اون داروها بهم اطلاعات بدین هم راجب قناریم البته میدونم اینجاجای پرسیدن سوال راجب قناری نیست اما تایپینگ قناری و هرچی سرچ میزنم نمیاره
    سلام. عزیزم واقعا این همه دارو نیاز نیست!! یک مکمل کامل ، از همه کفایت میکنه. این داروهای تقویتی ، به همان اندازه که مفیدن میتونن مضر باشن چون در هر حال شیمیایی هستن.

ویتامین d3برای جذب کلسیم لازمه. بنابراین اگر کلسیم مصرف میکنن باید در کنارش ، مکملهای حاوی d3 هم مصرف کنن.

Amin ( آمینو اسیدها )+ ویتامینها هستن که در اکثر مکملها وجود دارن.

Mutavigor و vitavigor هم که خودتون کاراییشو میدونید. ولی خیلی تکمیل نیستن و فاقد یکسری عناصر مورد نیاز مثل کلسیمن.

Protexin پروبیوتیکها هستن که برای هر موجودی لازمه . این مورد حتما مطابق با روش مصرفش داده بشه.

Feri_vit کاملتر از همه داروهاییه که نام بردید. بغیر از کلسیم ، تقریبا تمامی ویتامینها و امینواسیدهای لازم برای تولید مثل ، اوازخوانی، پرریزی و رشد جوجه ها در ترکیباتش هست.

میتونید به جای amin , ad3e , و حتی vitavigor و mutavigor استفاده کنید.

اگر پرنده هاتون کف دریا و پودر صدف یا پوسته تخم مرغ مصرف میکنن ، نیازی به مکمل کلسیم نیست.

بررسی کنید علت سوراخ شدن تخم ، چیه! اگر جای نوک و پنجه خودشونه که قابل کنترل نیست مگر اینکه بعد از تخمگذاری ، در دستگاه جوجه کشی قرار بدید. یا اگر سوراخ شدگی وسیع و عمیق نیست ، فقط همون ناحیه رو با لایه نازکی از چسب قطره ای پوشش بدید و بعد از خشک شدن کامل ، به لانه برگردونید.

ولی اگر علل دیگه ای مثل استرس درکاره ، رفعش کنید. گاهی بالا بودن دما ، مسن بودن والدین یا بیماریهایی مثل برونشیت ، بر ساختار پوسته تاثیر گذاره .

برای سلامت والدین ، جوجه ها و کیفیت بهتر تخمها ، فقط دو بار در سال ازشون جوجه بگیرید. بعد از تولید مثل جداشون کنید.

مصرف مداوم مکملها، جفتها رو در حالت امادگی دائم برای جفتگیری قرار میده و این فاصله زمانی کوتاه ، بر کیفیت تخم و سلامت جوجه ها تاثیر منفی میزاره.

تاپیک قناری http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=1307

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    سلام خسته نباشید
    من یک جفت طوطی کوتوله برزیلی دارم 23 فروردین ماه اولین تخمشون رو گذاشتن وامروز اولین جوجه از تخم بیرون اومد
    اول صداش میومد ولی حالا دیگه طوطی ماده رفته روی جوجه خوابیده و صدایی نمیاد
    و طوطی نر هم یا توی لونست یا بالای لونه اما هیچکدوم به جوجه غذا نمیدهند الان تقریبا یک ساعته که جوجه از تخم اومده بیرون و من براشون تخم مرغ آپز رنده شده گذاشتم اما اصلا اهمیت ندادن
    آیا چون دفعه اولشونه این مشکل پیش اومد؟حالا خودم باید به پرنده غذا بدم ؟چیکار باید بکنم کلا؟
    ممنون میشم سریع پاسخ بدید
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط soorii نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من یک جفت طوطی کوتوله برزیلی دارم 23 فروردین ماه اولین تخمشون رو گذاشتن وامروز اولین جوجه از تخم بیرون اومد
    اول صداش میومد ولی حالا دیگه طوطی ماده رفته روی جوجه خوابیده و صدایی نمیاد
    و طوطی نر هم یا توی لونست یا بالای لونه اما هیچکدوم به جوجه غذا نمیدهند الان تقریبا یک ساعته که جوجه از تخم اومده بیرون و من براشون تخم مرغ آپز رنده شده گذاشتم اما اصلا اهمیت ندادن
    آیا چون دفعه اولشونه این مشکل پیش اومد؟حالا خودم باید به پرنده غذا بدم ؟چیکار باید بکنم کلا؟
    ممنون میشم سریع پاسخ بدید
    سلام ، جوجه تا ٢٤ ساعت بعد از تولد ، از باقيمانده زرده تغذيه ميكنه . البته جوان و تازه كار بودن والدين هم دردسرهاي زيادي ايجاد ميكنه . مثلا جوجه رو تغذيه نميكنن يا در اثر نشستن نادرست باعث خفگيش ميشن. از سلامتش ، بدون ايجاد استرس براي والدين ، مطمئن بشيد. اگر طلب غذا داشت و اهميتي ندادن ، خودتون تا فردا هر ٢ ساعت با تخم مرغ كه با چند قطره اب جوش رقيقش كرديد ، ١-٢ سي سي تغذيش كنيد ( تخم مرغ بيشتر ٢ساعت در محيط نباشه )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parande
    شماره عضویت
    24529
    سلام ، جوجه تا ٢٤ ساعت بعد از تولد ، از باقيمانده زرده تغذيه ميكنه . البته جوان و تازه كار بودن والدين هم دردسرهاي زيادي ايجاد ميكنه . مثلا جوجه رو تغذيه نميكنن يا در اثر نشستن نادرست باعث خفگيش ميشن. از سلامتش ، بدون ايجاد استرس براي والدين ، مطمئن بشيد. اگر طلب غذا داشت و اهميتي ندادن ، خودتون تا فردا هر ٢ ساعت با تخم مرغ كه با چند قطره اب جوش رقيقش كرديد ، ١-٢ سي سي تغذيش كنيد ( تخم مرغ بيشتر ٢ساعت در محيط نباشه )
    خیلی ممنون بابت پاسخوگییتون
    من همین الان رفتم ببینم جوجه چطوره دیدم افتاده کف قفس و بدنش هم خونیه اما زنده بود و یکم تکون میخورد سعی کردم یکم پودر بسکوییت با آب گرم مخلوط کردم بدم بهش اما دهنش رو باز نمیکرد
    الان بین یه پارچه گرم نگهش داشتم
    نمیدونم باید بزارمش توی لونه یا نه؟اصلا چرا از لونه انداختنش بیرون؟
    اینم عکس جوجه
    انگار نوک بالها و پاهاش زخمیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    خیلی ممنونم از این همه اطلاعاتی که در اختیارم قراردادید

صفحه 117 از 137 نخستنخست ... 17679899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)