کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط arminmonfared نمایش پست ها
    سلام .
    پرنده ها آلودگی زیادی ندارن و موجودات تمیزی هستند و معمولا مشکلی پیش نمیاد برای افرادی که باهاشون در تماس هستند پس نگران نباشید.
    هر از گاهی هم یک ظرف اب گرم براش بذارید خودشو بشوره و حموم کنه اینجوری خیال خودتونم راحت میشه.
    یه نکته دیگه در رابطه با پرنده ام
    اینو من زمانی که خریدم طرف انگار اون پرهای اصلیشو چیده بود که پرواز نکنه الانم خیلی کم میتونه بپره
    چه مدت زمان میبره دوباره اون شاه پرها رشد کنه و بعد از اینکه رشد کرد چی کار کنم دوباره باید چیده بشه ؟

نکته بعدی اینه که ناخن اینها باید کوتاه بشه یا نیازی نیست ؟
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    ببخشید بعد الان ۲ روزه پرنده من بیشتر اوقات با نوکش هی خودشو میخارونه و بالهاشو سیخ میکنه به سمت پایین و بعد پاشو یعنی ناخن هاشو میکنه تو دهنش
    چرا ؟؟؟
    اینم عکسش

ممنون میشم راهنماییم کنید
    متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    یه نکته دیگه در رابطه با پرنده ام
    اینو من زمانی که خریدم طرف انگار اون پرهای اصلیشو چیده بود که پرواز نکنه الانم خیلی کم میتونه بپره
    چه مدت زمان میبره دوباره اون شاه پرها رشد کنه و بعد از اینکه رشد کرد چی کار کنم دوباره باید چیده بشه ؟

نکته بعدی اینه که ناخن اینها باید کوتاه بشه یا نیازی نیست ؟
    ممنون
    سلام. بعد از اولین پرریزی ، پرها شروع به رشد میکنه. پرچینی در کل درست نیست ولی اگر قابل کنترل نیست و ممکنه حین پرواز به خودش اسیب بزنه ، با رعایت اصول پرچینی و توسط متخصص طیور یا فرد با تجربه چیده بشه نه غیر اصولی.

کف دریا و یا سنگ معدنی بزارید توی قفس ، منقار و ناخنش به مرور ، ساییده میشه. اگر نشد اینهم باید توسط افردا با تجربه چیده بشه که رگ داخل ناخن قطع نشه.
    ببخشید بعد الان ۲ روزه پرنده من بیشتر اوقات با نوکش هی خودشو میخارونه و بالهاشو سیخ میکنه به سمت پایین و بعد پاشو یعنی ناخن هاشو میکنه تو دهنش
    چرا ؟؟؟
    اینم عکسش

ممنون میشم راهنماییم کنید
    متشکرم
    از نظر سلامتی جسمی مشکلی نداره؟ یعنی دفع و اشتها و رفتارش نرماله؟

دقت کنید ، اراستن پر با خارش متفاوته. اگر مورد اول باشه احتمال اینکه انگل داشته باشه هست. ولی اراستن و مرتب کردن پرها مسئله دیگه ایه.

ناخنها رو برای کوتاه یا اغشته کردن به بزاق، وارد دهان میکنن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. بعد از اولین پرریزی ، پرها شروع به رشد میکنه. پرچینی در کل درست نیست ولی اگر قابل کنترل نیست و ممکنه حین پرواز به خودش اسیب بزنه ، با رعایت اصول پرچینی و توسط متخصص طیور یا فرد با تجربه چیده بشه نه غیر اصولی.

کف دریا و یا سنگ معدنی بزارید توی قفس ، منقار و ناخنش به مرور ، ساییده میشه. اگر نشد اینهم باید توسط افردا با تجربه چیده بشه که رگ داخل ناخن قطع نشه.

از نظر سلامتی جسمی مشکلی نداره؟ یعنی دفع و اشتها و رفتارش نرماله؟

دقت کنید ، اراستن پر با خارش متفاوته. اگر مورد اول باشه احتمال اینکه انگل داشته باشه هست. ولی اراستن و مرتب کردن پرها مسئله دیگه ایه.

ناخنها رو برای کوتاه یا اغشته کردن به بزاق، وارد دهان میکنن.
    ممنون از نظر سلامتی مشکلی نداره بازیگوش هست و دفع و خوردن هم مشکلی نداره

کف دریا بگیرم بزارم توی قفس ؟ باهاش ناخنش رو میسابه ؟
    در مورد اینکه با منقارش یک سره داره توی پرهاش میگرده . بنظر خودم زیاده البته من چون تجربه ندارم شایدم زیاد نباشه

در مورد شستنش چی کار کنم . یه ظرف آب بزارم خودش میره توش خودشو میشوره ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون از نظر سلامتی مشکلی نداره بازیگوش هست و دفع و خوردن هم مشکلی نداره

کف دریا بگیرم بزارم توی قفس ؟ باهاش ناخنش رو میسابه ؟
    در مورد اینکه با منقارش یک سره داره توی پرهاش میگرده . بنظر خودم زیاده البته من چون تجربه ندارم شایدم زیاد نباشه

در مورد شستنش چی کار کنم . یه ظرف آب بزارم خودش میره توش خودشو میشوره ؟
    همه پرندگان از كف دريا خوششون نمياد . شما امتحان كنيد اگر علاقه مند شد كه هيچ ، اگر نه براي تامين كلسيم مورد نيازش ، پودر كف دريا تهيه كنيد و روي دانهاي داخل ظرفش بريزيد . ( يك قاشق مربا خوري هفته اي ٢-٣ بار )

براي ساييده شدن منقار و ناخن هم سنگ معدني مخصوص طوطي تهيه كنيد . اگر امكانش نبود مجبور به چيدن ناخنها و در صورت لزوم ، منقار هستيد . ( توسط متخصص طيور)

تيمار بيش از حد غير عاديه . حتما براي چكاپِ اينكه ، مبتلا به انگل پوستي هست يا خير ، به متخصص طيور مراجعه كنيد . در زمان پرريزي هم ، تحريكات پوستي ، كمي خارش زاست ولي ، نميدونم طوطي شما در اين دوران هست يا اصلا به سن پرريزي رسيده يا خير.

براي حمام كردن ، گرم ترين ساعات روز رو انتخاب كنيد، ظروف اب و غذا رو از قفس خارج و ظرف اب گرمي قرار بديد. ( داخل اتاق در نور افتاب . منظور ، نوري كه از پنجره وارد اتاق ميشه ) . اگر تمايلي نداشت ، إصرار يا خيسش نكنيد ولي اگر حمام كرد ، بلافاصله خشكش كنيد . البته چون دستي نيست ، در همون جاي گرمي كه هست نگهش داريد تا پرهاشو خشك كنه . بعد از اونهم جاي سرد يا مقابل پنجره نزاريد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    23447
    سلام بر دوستان گرامی
    میخواستم بدونم سروصدای کوتوله برزیلی در چه حد هست چون من داخل آپارتمان زندگی میکنم و میخوام این نوع طوطی رو بیارم خونه
    اگه لطف کنن دوستانی که این پرنده رو دارند و از میزان سروصداشون آگاه کنن ممنون میشم
    اینو بگم که طوطی که میخوام بیارم نروماده هستند و بالغ که تا چند روز دیگه ماده تخم میکنه اما میترسم بیارم و از سروصداشون خونواده شاکی بشند
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin09 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی
    میخواستم بدونم سروصدای کوتوله برزیلی در چه حد هست چون من داخل آپارتمان زندگی میکنم و میخوام این نوع طوطی رو بیارم خونه
    اگه لطف کنن دوستانی که این پرنده رو دارند و از میزان سروصداشون آگاه کنن ممنون میشم
    اینو بگم که طوطی که میخوام بیارم نروماده هستند و بالغ که تا چند روز دیگه ماده تخم میکنه اما میترسم بیارم و از سروصداشون خونواده شاکی بشند
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون
    سلام ، سرو صدا و جيغ زدن از مشخصه طوطي هاست . بعضي كمتر بعضي بيشتر . برزيلي هم مثل مرغ عشق و عروس هلندي ، به همون اندازه سرو صدا داره . ولي شرايط هم تاثيرگذاره . اينطور نيست كه دائماً در حال جيغ زدن باشن . اگه مسئله اي ناراحتشون كنه ، مسلما اعتراضشون هم بيشتره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    23447
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، سرو صدا و جيغ زدن از مشخصه طوطي هاست . بعضي كمتر بعضي بيشتر . برزيلي هم مثل مرغ عشق و عروس هلندي ، به همون اندازه سرو صدا داره . ولي شرايط هم تاثيرگذاره . اينطور نيست كه دائماً در حال جيغ زدن باشن . اگه مسئله اي ناراحتشون كنه ، مسلما اعتراضشون هم بيشتره .
    سلام،ممنون از توضیحات ارائه شده
    پس با این اوصاف باید سروصداشون زیاد باشه یا حداقل اینکه مناسب نگهداری تو آپارتمان نیست
    خیلی دلم میخواست بتونم از این پرنده زیبا نگهداری کنم ولی حیف که نمیشه
    این بنده خدا هم بخاطر صداشون میخواد ردشون کنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي برزيلي
    شماره عضویت
    23926
    سلام خسته نباشيد،من ي طوطي برزيلي دستي نر ٦ماهه دارم،بعد براش ي ماده ٣ماهه نيمه رام در حدي كه از دست غذا ميگيره گرفتم.باهم ديگه زياد جور نيستن و نر از ماده ميترسه،طبيعيه؟؟راه حلش؟؟براشون هم لونه گذاشتم كه فقط ماده ميره داخلش،نره شب ها به ميله قفس اويزون ميشه،اينم طبيعيه؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir babayi نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد،من ي طوطي برزيلي دستي نر ٦ماهه دارم،بعد براش ي ماده ٣ماهه نيمه رام در حدي كه از دست غذا ميگيره گرفتم.باهم ديگه زياد جور نيستن و نر از ماده ميترسه،طبيعيه؟؟راه حلش؟؟براشون هم لونه گذاشتم كه فقط ماده ميره داخلش،نره شب ها به ميله قفس اويزون ميشه،اينم طبيعيه؟؟
    سلام ممنون

دوست عزيز ، بلوغ طوطي برزيلي هفت ماهگيه .شما لانه هم گذاشتيد؟!! اصلا راجع به طوطي برزيلي أطلاعي داريد ؟

لزومي نداشت در اين سن كه هر دو ، خصوصا ماده ، نابالغن ، براش جفت بگيريد . اجازه بديد ماده دوران جوجگي خودشو طي كنه . درگيري ها طبيعيه . رفتن داخل لانه ، فقط جنبه بازيو استراحت براي ماده داره . لانه رو برداريد و ماده رو جدا كنيد . و لطفا مقاله هاي مربوط به اين طوطي رو مطالعه كنيد . داشتن شناخت كافي و اطلاعات بالا ، سلامت و كيفيت بهتره زندگي حيوان رو تضمين ميكنه .

صفحه 115 از 137 نخستنخست ... 156596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)