کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.charsin نمایش پست ها
    موقعی که خریدمشون خیلی از پراشون ریخته بود و شکلو شمایل خوبی نداشتن الان وضع ظاهریشون یکم بهتر شده

اون دارویی که دکتر بهم‌داد اسمشو‌نمیدونم بش گفتم بیشتر مواقع چشماشونو میبندن و‌ چرت میزنن و یکم دهنشونو میجون که به من گفت ممکنه عفونت داشته باشن و به من یه مقدار پودر دارن و گفتن هر روز یک سوم قاشق چای خوری تو ظرف آبشون بریزم

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
    لطفا توضيحات در يك پست ارائه بشه . ممنون

يعني بخاطر چرت زدن و سايش منقار فكر ميكنيد بيمارن ؟ دوست عزيز ، چرت زدن ميتونه بخاطر جابجايي محيط باشه ، كم كم عادت ميكنن هماهنگ بشن . ساييدن منقار هم يك عمل كاملا عادي در طوطي هاست . موقعي كه ميخوان استراحت كنن يا از شرايطشون راضي هستن و ارامش دارن اينكارو انجام ميدن .
    تغيير رنگ و قوام مدفوع هم با غذايي كه ميخورن رابطه مستقيم داره .

مشخصه كه با گرفتن ، پوست بدن ديده نميشه . با دميدن به پرها ، كنار ميرن و ميتونيد ببينيد . در عرض چند روز تا اين حد تغيير كردن كه پرها رشد كرده ؟!! اين نشونه خوبيه .
    همينكه غذا ميخورن ، و مدفوعشون عاديه ، رشد پرهاشونم خوبه ، به نظرم مشكلي ندارن . شما هم حساس نشيد. براي اطمينان تجويز ايشون رو ادامه بديد و با غذا و مكمل مخصوص طوطي هم تقويتشون كنيد . اگر بعد از يكهفته خدايي ناكرده مشكل جدي و جديدي پيش اومد ، به دامپزشكي كه دارو گرفتيد مراجعه كنيد . هفته اي دو بار هم نصف قاشق چايخوري سركه سيب در نصف ظرف ابخوريشون بريزيد كه مقاومت بدن بالا بره و ميكروب زدايي از دستگاه گوارش انجام بشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    سلام من دیشب یه جفت کوتوله پاستیلی گرفتم که به گفته ی فروشنده جفت مولد هستن
    لونشون اندازه مرغ عشق بود و من عوضش کردم و لونه ابعاد بزرگتر (تقریبا اندازه لونه عروس)براشون گرفتم و کفشو پوشال ریختم
    از وقتی لونه رو براشون نصب کردن دائم تو لونن اصلا درنمیان یه موقع هایی هم که از اتاق میرم بیرون برمیگردم میبینم بیرونن تا منو میبینن میپرن تو
    براشون انگور و گوجه و سیب و خربزه گذاشتم ولی لب به هیچکدومش نزدن میترسم تا امشب که میرم ارزن بگیرم از گشنگی چیزیشون شه
    لطفا بگید چیکار کنم
    درضمن چجوری مولد یا نر و ماده بودنشونو تشخیص بدم
    و اینکه سره یکیشون که نمیدونم نره یا ماده یه مقدار کچل که نه ولی پراش ریخته بالای نوکش هست و خیلی هم کمه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    سلام من دیشب یه جفت کوتوله پاستیلی گرفتم که به گفته ی فروشنده جفت مولد هستن
    لونشون اندازه مرغ عشق بود و من عوضش کردم و لونه ابعاد بزرگتر (تقریبا اندازه لونه عروس)براشون گرفتم و کفشو پوشال ریختم
    از وقتی لونه رو براشون نصب کردن دائم تو لونن اصلا درنمیان یه موقع هایی هم که از اتاق میرم بیرون برمیگردم میبینم بیرونن تا منو میبینن میپرن تو
    براشون انگور و گوجه و سیب و خربزه گذاشتم ولی لب به هیچکدومش نزدن میترسم تا امشب که میرم ارزن بگیرم از گشنگی چیزیشون شه
    لطفا بگید چیکار کنم
    درضمن چجوری مولد یا نر و ماده بودنشونو تشخیص بدم
    و اینکه سره یکیشون که نمیدونم نره یا ماده یه مقدار کچل که نه ولی پراش ریخته بالای نوکش هست و خیلی هم کمه
    سلام ، مشكلي پيش نمياد تا تهيه دانه . ضمنا بخاطر تغيير مكان ممكنه كم اشتها بشن و مدتي ميلي به خوردن غذا نداشته باشن . خربزه مناسب نيست. ليست تغذيه طوطي سانان رو بخونيد .

اگر فقط كمي از بالاي منقارش بدون پر هست و با ريزش پرهاي كوچكو بزرگ يا خارش همراه نيست ، مسئله اي نداره .

راهي براي شناختن مولدها نيست . بر اساس اطمينان به ضمانت فروشنده است و جوجه هاي حاصل .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    ممنون
    اینا خیلی ترسو هستن هنوز وارد اتاق میشم میرن تو لونه ولی بهتر شدن تغذیشون و خو گرفتنشون بهترشده
    تنها چیزی که خیلی نگرانم کرده امروز یواش بالای لونه که حالته در هست رو یکم باز کردم طوری که نترسن بعد چشمم به یکیشون افتاد همونی که بالای منقارش ریزش پر داشت
    دیدم بیشتر شده امروز هم دقت کردم دیدم خیلی سرشو میمالونه به چوب و حالته خارش زیادی داره
    چیکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    ممنون
    اینا خیلی ترسو هستن هنوز وارد اتاق میشم میرن تو لونه ولی بهتر شدن تغذیشون و خو گرفتنشون بهترشده
    تنها چیزی که خیلی نگرانم کرده امروز یواش بالای لونه که حالته در هست رو یکم باز کردم طوری که نترسن بعد چشمم به یکیشون افتاد همونی که بالای منقارش ریزش پر داشت
    دیدم بیشتر شده امروز هم دقت کردم دیدم خیلی سرشو میمالونه به چوب و حالته خارش زیادی داره
    چیکار کنم؟
    سلام. اگر مایت هم داشته باشن باید انقدر دستی باشن که بتونید بگیریدشون و ضدانگل بزنید. ( قطره یا اسپری )
    با استرسی هم که دارن نمیتونید ببرید دکتر. قفس رو مرتب تمیز کنید و نی ها رو با شوینده، روزانه شستشو بدید و خشک کنید. اسپریهای ضدانگل که بتونید با فاصله حدودا 50 سانتی ازشون ، اسپری کنید موجوده ، ولی اول باید مطمئن شد واقعا دچار انگله. شاید علت خارش ، جوش پوستی باشه . که تشخیصش هم یا توسط دامپزشک و بررسی از نزدیک ممکنه یا اینکه خودتون متوجه وجود حشرات ریز مشکی یا قهوه ای لابلای پرها شده باشید.البته این اسپریها برای پاکسازی قفس از انگل خارجی هم کاربرد داره ولی برفرض که برطرف بشه ، لابلای پرها و پوست ساکن هستن و ازین جهت هم بایستی از بین برن. ولی امتحانش ضرر نداره. شاید کلا از بین برن.

دود اسپند هم تا حدودی از بین برنده مایتهای محیطی هست. بخار اکالیپتوس روزی 10 دقیقه در اتاقی که قفسشون هست قرار بدید. خیلی نزدیک قفس و بیشتر از 10 دقیقه نباشه. استنشاق بیش از اندازه ، مسموم کننده است.
    هوا سرده و نمیتونم پیشنهاد بدم حمام کنن. موقع ظهر ، چند دقیقه ای با نظارتتون، افتاب ملایم بگیرن خوبه. فعلا تا همین حد میتونید پیش برید چون دستی نیستن. اگر استرسشون کمتر شد و تونستید بگیریدش اطلاع بدید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    سلام دوستان
    م چند روزی میشه یه برزیلی گرفتم
    خیلی خوب و سرحاله
    دستی و رامه و ظاهرا هیچ مشکلی نداره
    فقط چون دخترم 5 سالشه و پرنده زیاد روی دست و سر دخترم میره
    آیا نیاز هست که پیش دامپزشک ببرم که حیوون رو معایه کنه یه موقع مشکلی نداشته باشه ؟ از بابت دخترم بیشتر نگرانم که یه موقع از حیوون مریضی نگیره
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    وت
    شماره عضویت
    23353
    سلام من می تونم یه طوطی برزیلی بدون جفت بگیرم؟
    طوطی های برزیلی انگل یا موجودات ریز یا زیر پوستی توی پرهاشون دارن؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    وت
    شماره عضویت
    23353
    سلام ایا طوطی های برزیلی میان پرهاشون موجودات ریز وجود داره؟
    اگه از بچگی یه طوطی برزیلی رو ادم بزرگ کنه داشتن جفت ضروریه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    م چند روزی میشه یه برزیلی گرفتم
    خیلی خوب و سرحاله
    دستی و رامه و ظاهرا هیچ مشکلی نداره
    فقط چون دخترم 5 سالشه و پرنده زیاد روی دست و سر دخترم میره
    آیا نیاز هست که پیش دامپزشک ببرم که حیوون رو معایه کنه یه موقع مشکلی نداشته باشه ؟ از بابت دخترم بیشتر نگرانم که یه موقع از حیوون مریضی نگیره
    ممنون
    سلام .
    پرنده ها آلودگی زیادی ندارن و موجودات تمیزی هستند و معمولا مشکلی پیش نمیاد برای افرادی که باهاشون در تماس هستند پس نگران نباشید.
    هر از گاهی هم یک ظرف اب گرم براش بذارید خودشو بشوره و حموم کنه اینجوری خیال خودتونم راحت میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    نقل قول نوشته اصلی توسط leyli نمایش پست ها
    سلام ایا طوطی های برزیلی میان پرهاشون موجودات ریز وجود داره؟
    اگه از بچگی یه طوطی برزیلی رو ادم بزرگ کنه داشتن جفت ضروریه؟
    سلام .
    همه پرنده ها ممکنه انگل های مربوط به خودشون و پرهاشون رو بگیرن که البته کم پیش میاد چون موجودات تمیزی هستند و اگر براشون اب بزارید حمام میکنند و همچین مشکلاتی براشون پیش نمیاد . اگرم که افتاب در اختیار داشته باشند که باز احتمال وجود انگل و اینجور جانوران کمتر میشه.
    طوطی های برزیلی بسیار ترسو هستند جوری که اگر کنار مرغ عشق بزاریدشون با اینکه جثه بزرگتری هم دارند ولی از مرغ عشق کتک میخورند پس اگر از جوجگی بگیرید و بزرگش کنید و بهتون عادت کنند قطعا نتیجه بهتری میده.
    ولی بنظر من اگر گرفتید جفت بگیرید البته اجباری و ضروری نیست ولی بهتره.

صفحه 114 از 137 نخستنخست ... 14649596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)