کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.charsin نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    میخواستن یه جفت طوطی برزیلی نقابدار بخرم تضمینی که جفت هستن و من جوجه‌هاشونم دیدم ولی مادش پلکه یدونه از چشماش بنظر میاد یه مشکلی داره و یکن از پر بالایه منقارش کنده شده میخواستم بدونم چه مشکلی داره
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
    سلام. این ها بیماری خاصیو اثبات نمیکنه! کنده شدن یک پر بالای منقار هیچ علت عجیبی نداره. پره و امکان افتادنش در اثر خارش یا سستی ریشه ، هست. ولی اگر پوست اون ناحیه ، قرمز بودیا زیاد خارش داشت باید به مشکلی مثل انگل پوستی مشکوک شد.

عکس گویا نیست. فکر میکنم پلک سومشه . عکس واضحتری بزارید. ابریزش هم داره؟ موقع باز و بسته شدن پلکش ، مورد غیر عادی میبینید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    22962
    سلام میشه جنسیت اینا رو مشخص کنید
    طوطی هام موردی ندارن صبح تا افتاب میزنه بیرون میان تا دم غروب و از غروب میرن تو لونه و یکیشون بیشتر وقتا دم لونه میاد و میره شبا
    غذا هم ارزن و تخم کتان و تخم افتاب گردان میدم چه مدت باید صبر کنم تا متوجه بشم جفت شدن ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. به نظر میاد سمت راست از بالا ماده و سمت چپ نر باشه ولی عکس دیگه ای لازم دارم هم از چشمها و هم دم.

سنشونو نمیدونم. تشخیصش مشکله. معمولا به شرط جفت بودن خریداری میشه. کسانی که از جوجگی پرورش میدن ، سن دقیقشون هم در دست دارن. اگر تمایلی به تولید مثل داشته باشن ، بعد از جفتگیری، شروع میکنن به اماده کردن لانه.

برای تغذیه ، بخش تغذیه طوطی سانان رو مطالعه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    سلام خسته نباشید من‌چند روز پیش یه جفت طوطی برزیلی نقابدار خریدم از روز اول بیشتر مواقه‌یجا نشستن و داعما در حال چرت زدنن و چشماشونو میبندن خواهش میکنم کمک‌م کنید از دامپزشکی واسه عفونتشون دارو گرفتم ولس بازم‌همونجورن‌و‌بشتر مواقه چشماشونو‌میبندن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    این عکسه فضلشونه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.charsin نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من‌چند روز پیش یه جفت طوطی برزیلی نقابدار خریدم از روز اول بیشتر مواقه‌یجا نشستن و داعما در حال چرت زدنن و چشماشونو میبندن خواهش میکنم کمک‌م کنید از دامپزشکی واسه عفونتشون دارو گرفتم ولس بازم‌همونجورن‌و‌بشتر مواقه چشماشونو‌میبندن

سلام. طوطیها اگه بیمار باشن باید مرجوع کنید که درمانش کنن. فروش در اینحالت غیر اخلاقیه.
    چرت زدن علامت اکثر بیماریهاست. فضولات هم که شکل ثابتی نداره. گاهی طبیعیه گاهی محتوی غذای هضم نشده! اینها نمیتونه کمک کنه به تشخیص. چرا انقدر قفس کثیفه؟! از عکس که به نظر سرحال میان.

اشتهاشون چطوره ؟ خودتون فکر میکنید این مدت بیشتر اسهال بودن یا طبیعی؟ دستی هستن که زیر شکمشونو نگاه کنید؟ اگر برجستگی تیره ( به شکل رگ ) در امتداد شکم تا نزدیک مقعد هست یعنی تورم روده. لرزش ، عطسه ، خیس بودن چشم ، در کل علایم سرماخوردگی ندارن؟ اگر غذا میخورن ، سختی در بلع ، برگرداندن مداوم غذا یا استفراغ دارن؟ در صورتی که دستی هستن موقع گرفتن ببینید دمای بدنشون بالا نیست و سینه کاردی نشدن ؟

چه دارویی گرفتید؟ تشخیصشون چی بود؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. طوطیها اگه بیمار باشن باید مرجوع کنید که درمانش کنن. فروش در اینحالت غیر اخلاقیه.
    چرت زدن علامت اکثر بیماریهاست. فضولات هم که شکل ثابتی نداره. گاهی طبیعیه گاهی محتوی غذای هضم نشده! اینها نمیتونه کمک کنه به تشخیص. چرا انقدر قفس کثیفه؟! از عکس که به نظر سرحال میان.

اشتهاشون چطوره ؟ خودتون فکر میکنید این مدت بیشتر اسهال بودن یا طبیعی؟ دستی هستن که زیر شکمشونو نگاه کنید؟ اگر برجستگی تیره ( به شکل رگ ) در امتداد شکم تا نزدیک مقعد هست یعنی تورم روده. لرزش ، عطسه ، خیس بودن چشم ، در کل علایم سرماخوردگی ندارن؟ اگر غذا میخورن ، سختی در بلع ، برگرداندن مداوم غذا یا استفراغ دارن؟ در صورتی که دستی هستن موقع گرفتن ببینید دمای بدنشون بالا نیست و سینه کاردی نشدن ؟

چه دارویی گرفتید؟ تشخیصشون چی بود؟
    تو دست گرفتمش نتونستم پوسته بدنشو ببینم چون کله بدشو پر پوشونده بود ولی یه استخونشون خیلی مشخص بود علایم عطسه ندارن و غذا میخورن صبح هم بشون سفیده تخمه مرغ دادم و خوردن ولی این چرت زدن و‌بستن چشماشون منو نگران میکنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    موقعی که خریدمشون خیلی از پراشون ریخته بود و شکلو شمایل خوبی نداشتن الان وضع ظاهریشون یکم بهتر شده

اون دارویی که دکتر بهم‌داد اسمشو‌نمیدونم بش گفتم بیشتر مواقع چشماشونو میبندن و‌ چرت میزنن و یکم دهنشونو میجون که به من گفت ممکنه عفونت داشته باشن و به من یه مقدار پودر دارن و گفتن هر روز یک سوم قاشق چای خوری تو ظرف آبشون بریزم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    این عکس از زیره بدنشونه

بیشتر مدفوعشون این شکلی هستند

صفحه 113 از 137 نخستنخست ... 1363949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)