کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط roshan نمایش پست ها
    این دوتا هم جدا کردم چشماشان جمع شده اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

Sent from my SM-G955F using پارسی پت mobile app
    سلام. دوست عزیز امکان تشخیص بااین توضیح مختصر وجود نداره. بیماریها بسیارن و تا زمانی که به دامپزشک مراجعه نکنید تشخیصش از راه دور ، عکس و با این علامت که فقط چشمهاشون جمع شده غیر ممکنه.

بیماری های ویروسی و غیر ویروسی مسری و زیادی هست که به سختی قابل تشخیصن. ارائه شرح حال کامل از وضعیت بیمار. نگهداری. تغذیه. دما. مدفوع .اشتها..... به دامپزشک کمک میکنه ولی گاهی با وجود همه اینها ، باز هم در تشخیص ، با مشکل روبرو میشن.

تغذیشونو بفرمایید.در مورد دو طوطی فوت شده ،زمان بیماری تا فوت چند روز بود ؟ اشتهاو دفعشون در اون زمان چطور بود؟ بی اشتهایی. خواب الودگی . پف دادن پرها. تورم اطراف چشم. اسهال خونی .دفع با درد . عطش زیاد. عطسه. ترشحات چرکی چشم و بینی. تنفس سخت. ضربان کند یا تند قلب . فلجی در پا یا بالها. سیاه شدن و برامدگی شکم ومقعد. افت فشار. کبودی زبان. کدوم یک ازین علایم رو در دو پرنده بیمار دیدید؟ و یا هر چیز دیگه ای اضافه بر اینها ؟

قفس یا وسیله بازی رنگ شدنشونو میجون یا میجویدن؟ پرهای زیر شکم دو بیمار فعلی رو کنار بزنید. برامدگی تیره رنگ زیر شکم یا اطراف مقعد مشاهده میکنید؟ یا هر علایم دیگه ای میبینید بفرماییدو لطفا تمامی سوالات رو کامل توضیح بدید.اگر مسئله مبهمی نباشه و بتونم ، کمکتون میکنم. در غیر اینصورت باید سریعا به متخصص طیور مراجعه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    سلام خسته نباشین من چندتا طوطی برزیلی بچه دارم خواستم بشون سرلاک بدم رفتم از مغازه گرفتم بشونم گفتم مخصوصه طوطی سانان این سرلاک رو بهم داد که عکسه پرنده دیگه داره خواستم ببینم مشکلی نداره اینو بشون بدم

Sent from my SM-J710F using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    [IMG][/IMG]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    هرچی میخوام عکسه بفرستم‌نمیشه عکسه روش چنتا جوجه شبی مینا یا بلبل هستند که دهنشون باز کردند و روشون نوشته مخصوصه پرنده‌های دانخور

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.charsin نمایش پست ها
    هرچی میخوام عکسه بفرستم‌نمیشه عکسه روش چنتا جوجه شبی مینا یا بلبل هستند که دهنشون باز کردند و روشون نوشته مخصوصه پرنده‌های دانخور

سلام. با اپلود سنتر دیگه ای عکس رو اپلود کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    22664
    سلام من حدود دو هفته س یه جفت طوطی برزیلی هدیه گرفتم و تا حالا تجربه نگهداری پرنده رو ندارم ... خیلی دوسشون دارم ...و سعی میکنم‌مواظبشون باشم ...
    دو تا سوال دارم ..
    یکی اینکه غیر از دونه هاشون چیزی نمیخورن
    چند بار سیب خرد شده گذاشتم تو قفس نخوردن
    بلال هم گذاشتم فقط یه نوک زدن ...
    چکار کنم؟
    یه روز خونه تنهاشون گذاشتم که خیلی گرم بود
    از اون روز هربار سمت قفس میرم و میخوام دون و آب بزارم براشون بالا و پر زیاد میزنن و جیغ میکشن ..
    دم یکی شون هم ریش ریش شده .. :-(
    لطفا منو راهنمایی کنین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Leila.mmr نمایش پست ها
    سلام من حدود دو هفته س یه جفت طوطی برزیلی هدیه گرفتم و تا حالا تجربه نگهداری پرنده رو ندارم ... خیلی دوسشون دارم ...و سعی میکنم‌مواظبشون باشم ...
    دو تا سوال دارم ..
    یکی اینکه غیر از دونه هاشون چیزی نمیخورن
    چند بار سیب خرد شده گذاشتم تو قفس نخوردن
    بلال هم گذاشتم فقط یه نوک زدن ...
    چکار کنم؟
    یه روز خونه تنهاشون گذاشتم که خیلی گرم بود
    از اون روز هربار سمت قفس میرم و میخوام دون و آب بزارم براشون بالا و پر زیاد میزنن و جیغ میکشن ..
    دم یکی شون هم ریش ریش شده .. :-(
    لطفا منو راهنمایی کنین
    سلام ، براي تغذيه به تالار تغذيه طوطي سانان مراجعه كنيد .

در مورد كمك به خوردن غذاهاي ديگه هم ، در قسمتهاي مختلف انجمن ، مكرر توضيح داده شده .

غذاهايي كه نميخورن ، بصورت رنده يا خرد شده با مقدار كمي از دانهاي مورد علاقشون مخلوط كنيد ( به اندازه خوراك ٢-٣ ساعت، دان بريزيد در ظرف . فقط ٢-٣ساعت در اختيارشون باشه و بعد دانهاي مانده رو دور بريزيد ) / يكروز سبزي ، يكروز ميوه ، غلات ، جوانه ها .... و به همين ترتيب . پشتكار داشته باشيد و تنوع غذايي ايجاد كنيد.

قفس بزرگتري در نظر بگيريد تا ازادانه حركت كنن و دم ، با ميله ها برخورد نكنه . بالا ، پايين پريدنشون از گرما نيست . از استرسه كه يا از تنهايي اونروز و نبود شما هست يا مسئله ديگه اي. ترس ، نگراني ، اتفاقي هر چند كوچك كه باعث اذيتشون توسط شما يا ديگري شده باشه ، پيش نيومده ؟
    دو هفته زمان كمي براي ارتباط و دوستي بين طوطيها و شماست !! از ابتدا باهاتون مشكلي نداشتن؟!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    22664
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، براي تغذيه به تالار تغذيه طوطي سانان مراجعه كنيد .

در مورد كمك به خوردن غذاهاي ديگه هم ، در قسمتهاي مختلف انجمن ، مكرر توضيح داده شده .

غذاهايي كه نميخورن ، بصورت رنده يا خرد شده با مقدار كمي از دانهاي مورد علاقشون مخلوط كنيد ( به اندازه خوراك ٢-٣ ساعت، دان بريزيد در ظرف . فقط ٢-٣ساعت در اختيارشون باشه و بعد دانهاي مانده رو دور بريزيد ) / يكروز سبزي ، يكروز ميوه ، غلات ، جوانه ها .... و به همين ترتيب . پشتكار داشته باشيد و تنوع غذايي ايجاد كنيد.

قفس بزرگتري در نظر بگيريد تا ازادانه حركت كنن و دم ، با ميله ها برخورد نكنه . بالا ، پايين پريدنشون از گرما نيست . از استرسه كه يا از تنهايي اونروز و نبود شما هست يا مسئله ديگه اي. ترس ، نگراني ، اتفاقي هر چند كوچك كه باعث اذيتشون توسط شما يا ديگري شده باشه ، پيش نيومده ؟
    دو هفته زمان كمي براي ارتباط و دوستي بين طوطيها و شماست !! از ابتدا باهاتون مشكلي نداشتن؟!

ممنون از پاسخگویی تون
    تازه با انجمن آشنا شدم و نمیدونستم همچین قسمت هایی هست.. ممنون میرم سر میزنم
    بله منم احساس میکنم از چیزی ترسیدن... ولی نمیفهمم چی .. چون مورد خاصی نبوده .. از همون روزی ک تنهاشون گذاشتم از من میترسن .. روزای قبلش نزدیک قفسشون ک میرفتم فرار نمیکردن ...
    بهتر نیست ببرمشون تو هال که رفتامد بیشتری هست؟
    تو اتاق من از تنهایی اینجوری نشده باشن؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Leila.mmr نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگویی تون
    تازه با انجمن آشنا شدم و نمیدونستم همچین قسمت هایی هست.. ممنون میرم سر میزنم
    بله منم احساس میکنم از چیزی ترسیدن... ولی نمیفهمم چی .. چون مورد خاصی نبوده .. از همون روزی ک تنهاشون گذاشتم از من میترسن .. روزای قبلش نزدیک قفسشون ک میرفتم فرار نمیکردن ...
    بهتر نیست ببرمشون تو هال که رفتامد بیشتری هست؟
    تو اتاق من از تنهایی اینجوری نشده باشن؟
    خواهش میکنم. با وجود استرسی که دارن فعلا جای شلوغ و پر رفت و امد نبرید تا کمی ارامتر بشن. بعد از اون به تدریج با محیط دیگه اشناشون کنید. اول علت ریشه یابی بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    21632
    سلام خسته نباشید
    میخواستن یه جفت طوطی برزیلی نقابدار بخرم تضمینی که جفت هستن و من جوجه‌هاشونم دیدم ولی مادش پلکه یدونه از چشماش بنظر میاد یه مشکلی داره و یکن از پر بالایه منقارش کنده شده میخواستم بدونم چه مشکلی داره
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

صفحه 112 از 137 نخستنخست ... 126293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)