صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    خیلسی ها را در گینس نبود در سایت فارسی بود فکر کنم منبعم اشتباه بود با عرض معذرت
    ولی تو سایت ایرانی نوشته تو گوگل سرچ کنی پیدا می شه

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiaci نمایش پست ها
    خیلسی ها را در گینس نبود در سایت فارسی بود فکر کنم منبعم اشتباه بود با عرض معذرت
    ولی تو سایت ایرانی نوشته تو گوگل سرچ کنی پیدا می شه
    دوست عزیز
    بهتر قبل از اینکه مطلبی رو عنوان کنید قبلش از درست بودن مطلب تون اطمینان حاصل کنید
    سایز پیرانا 26 و نهایتا 30 سانت هست
    پیرانای شکم قرمز و سایر پیراناهای گوشت خوار فقط گوشت می خورند نه میوه یا چیزه دیگه
    من هرچی دنبال مطلبی در مورد پیرانایی که فرمودید گشتم چیزی پیدا نکردم میشه لینک مسقیم بدید

این همه عمومی ترین و بهترین منبع موجود در اینترنت با نام ویکیپدیا
    Piranha - Wikipedia, the free encyclopedia

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    من فکر کنم پیرانا رو s رائیل ساخته .. بابا چرا جو میدید .. سم چیه .. 2 متر چیه .. 15 سانت دندون چیه ..

شماها چی میزنید که اینطوری توهم میگیرید ..

مثل بچه ها هر کی یه چیزی میگه یکی یه چیز عجیب تر و خفن تر مبگه ..

ما بچه بودیم میگفتیم بابامون اتوبوس داره اون یکی میگفت این که چیزی نیست بابای من قطار داره ..

سکوت هم یه نعمته که خدا داده بهمون .. نگه هم دارید گرون نمیشه .. استفاده کنید تا فردا حسرت خراب شدنش رو نخورید ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    من فکر کنم پیرانا رو s رائیل ساخته .. بابا چرا جو میدید .. سم چیه .. 2 متر چیه .. 15 سانت دندون چیه ..

شماها چی میزنید که اینطوری توهم میگیرید ..

مثل بچه ها هر کی یه چیزی میگه یکی یه چیز عجیب تر و خفن تر مبگه ..

ما بچه بودیم میگفتیم بابامون اتوبوس داره اون یکی میگفت این که چیزی نیست بابای من قطار داره ..

سکوت هم یه نعمته که خدا داده بهمون .. نگه هم دارید گرون نمیشه .. استفاده کنید تا فردا حسرت خراب شدنش رو نخورید ..
    ایول خوشم اومد
    اینی که می گفتن تو رودخونه ی کرج چند تا پیرانا رو ول کرده بودن راسته؟؟؟؟؟:O
    هر چند کرج دمای آبش به هیچ وجه مناسبه پیرانا نیستو منطقی نیست
    باز می گفتن کازرون منطقی تر بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiaci نمایش پست ها
    ماهی پیرانا یکی از لذیذ ترین گوشت ها را داره دومین رتبه وحشی ترین ماهی رو داره البیته نوع شکم قرمزش از میوه ها و دانه ها تغذیه می کند از راه بوییدن اب طعمه اش را شکاار می کنه به صورت گله ای زندگی می کنه نوع های بزرگ ان کرو کدیل شکار می کنند بزرگ ترین ان با طول یک نیم متر است که برای شکار کرکدیل از اب بیرون پریده بود به طول 1/5 متر با دندان های 15 سانتی متری از نوع شکم قرمز پیرانا ها ی سمی سم ان اگر وارد بدن شود بعد از چند دقیقه می میرد در یک حادثه کشتی در رود امازون غرق شد و 300 مسافر داشت تعداد کم از ان ها نجات پیدا کردند بقیه توسط پیرانا خورده شدند بیش تر در امازون زندگی می کنند
    در ایران یک بار افرادی پیرانا ها را داخل رود خانه ول کردند و باعث تکثیر پیرانا و شنا ممنوع در رود خانه کرج شد
    رتبه ی وحشی ترین ماهی به افعی ماهی تعلق دارد
    ببخشیدا ولی من که حداقل چیزی اینترنت مبنی بر این که رود خانه ی کرج توش پیرانا هست پیدا نکردم،شما بر طبق چه منبعی این رو می گین؟؟؟؟؟؟؟
    مثل اینکه بحث پیرانا طرفدار زیادی داره برای همین من تصمیم گرفتم که مطالبی در مورد پیرانا و تکثیر آن در آکواریوم البته با ذکر منبع و نه از خودم بگذارم.

ماهی پیرانا - پیرانا ماهی

ماهی*ها مخلوقاتی زیبا هستند که به نظر آرام و بی*آزار می*رسند اما در این بین ماهیانی هم وجود دارند که برخلاف دیگر ماهی*ها نه ظاهر زیبایی دارند و نه چندان بی*آزارند. یکی از این ماهی*های خطرناک پیراناست که به*خاطر خوی درنده*اش، پیرانای قاتل نیز نامیده می*شود. پیرانا در برخی از کشورها صید شده و به دلیل داشتن گوشتی مطبوع و لذیذ به عنوان غذا مصرف می*شود. در کل 500 گونه پیرانا در دنیا وجود دارد که 20 گونه آنها گوشتخوار و باقی آنها گیاهخوار هستند. از 20 گونه*ای که گوشتخوار هستند تنها چهار یا پنج نوع از آنها بسیار خطرناک است.

پیراناهای* شکم*قرمز درنده*ترین ماهی دنیا

پیرانا*ها بیشتر در آب*های آمریکای جنوبی و آمازون که دارای آب روان است زندگی می*کنند. آنها معمولا ماهی*های کوچک*تر را گاز گرفته، زخمی می*کنند و بعد از *بی*حال شدنشان آنها را می*خورند. نکته جالب اینجاست که اگر در این زمان حیوان دیگری به طور اتفاقی در آب بیفتد به اشتباه خورده خواهد شد زیرا وقتی بوی خون به مشام پیرانا می*رسد به نوع شکار هیچ دقتی نکرده و فقط برای خوردن آماده می*شود. این ماهی*ها مانند کوسه*ها به بوی خون حساس هستند و به سمت آن جذب می*شوند و حتی آن را از چندین متر آن طرف*تر به خوبی احساس می*کنند. دندان*های پیراناها آ*ن*قدر تیز هستند که در برخی از قبایل هندی و آمریکایی از آنها برای ساختن قیچی و چاقوهای شکار استفاده می*کنند. یکی از انواع پیرانا که بسیار وحشی و درنده هم هست، پیرانای شکم قرمز است که تقریبا در هر شاخه از رود آمازون تعدادی از آنها یافت می*شوند.

این نوع پیرانا بیشتر عمر خود را بی*حرکت است اما اگر دنبال طعمه کند، سرعتش غیر*قابل تصور است و تا طعمه*اش را شکار نکند، دست از تعقیب آن نمی*کشد. اگر نتواند محیط مناسب و بزرگی را برای زندگی خود پیدا کند درنده*تر نیز خواهد شد. طبق تحقیقات دانشمندان، درنده*خویی پیرانای شکم قرمز پنج برابر کوسه سفید اعلام شده است. تمام افراد قبایلی که در اطراف رودخانه آمازون زندگی می*کنند از خطرناک بودن این نوع ماهی باخبرند اما اجازه می*دهند تا کودکانشان در آب رودخانه*ای که پر از ماهی قاتل است شنا کنند.

آنها می*دانند که وقتی رودخانه پر از ماهی*های کوچک و ریز است که به راحتی هم قابل شکار کردن هستند، پیراناها به سمت شکار بزرگ و سختی مانند انسان نمی*آیند. پیرانا فقط در صورت گرسنه بودن بسیار خطرناک می*شود که در این حالت جان سالم به در بردن از دستش کاری محال است. آنها وقتی در مرداب گیر می*افتند و غذایی برای خوردن پیدا نمی*کنند چون نمی*توانند خود را از آن وضعیت خلاص کنند وحشی و خطرناک می*شوند زیرا پیرانا از محیط کوچک متنفر است و در مکانی که مجبور به چرخیدن به دور خودش باشد، عصبانی شده و به هر موجودی که به او نزدیک شود حمله خواهد کرد. همچنین این ماهی از تنها بودن بیزار است زیرا آنها به صورت دسته جمعی زندگی می*کنند.

یکی از بزرگ*ترین انواع پیرانای شکم قرمز، پیگوسنتروس است که قدی حدود 60 سانتی متر دارد و تا به حال تنها در رودخانه ریو سانفرانسیسکو دیده شده است. رنگ ماهی*های پیرانا بسیار زیبا و منحصربه*فرد است به طوری که وقتی در تابش نور آفتاب قرار می*گیرند، انعکاس نور خورشید روی لکه*های نقره*ای پوستشان رنگی بی*نظیر ایجاد می*کند. قد پیرانا*ها *به طور معمول 14 تا 26 سانتی*متر است که بین انواع گوشتخوار غول پیکر آنها پیراناهایی با قد بیشتر از 40 سانتی متر هم دیده شده*اند.

دندان*های شیری

یکی از موارد بسیار عجیب و قابل توجه درمورد پیرانا جنس دندان*های آنهاست که درست مانند دندان کروکودیل تیز و برنده و محکم است. حتی مانند دندان کروکودیل، دندان*های پیرانا نیز چندین بار می*افتند و دندان جدید جایگزین آنها می*شود. البته آنها تمام دندان*های خود را با هم از دست نمی*دهند زیرا در این صورت از گرسنگی خواهند مرد. هر کدام از آرواره*های بالا و پایین آنها به دو قسمت تقسیم شده که در هر بار یک قسمت از این چهار قسمت دندانش را از دست می*دهد و بعد از گذشت فقط دو روز دندان*های جدید جایگزین آنها می*شود. مدل دندان*های آنها مثلثی شکل بوده و به صورتی است که درست روی هم قرار می*گیرند، لابه*لای هم رفته، روی هم قفل می*شوند و بین آنها هیچ فاصله*ای باقی نمی*ماند. لثه آنها نیز بسیار کوتاه است به طوری که تنها در قسمت بالایی دندان قرار گرفته و تا بین دندان*ها پایین نمی*آید؛ به همین دلیل است که دندان*های این ماهی مانند لبه چاقو بسیار تیز است و پیرانا می*تواند با داشتن چنین دندان*هایی به راحتی تکه*ای بزرگ از گوشت شکار خود را هر چقدر هم که سفت باشد پاره کند. این دندان*های برنده قبل از کند شدن با دندان جدید جایگزین خواهد شد. بنا براین دندان*های پیرانا در تمام طول عمر تیز می*ماند و کند نمی*شود.

پیرانای قاتل

اگر یک شخص بی*احتیاط دست یا پای خود را در آبی فرو ببرد که یک پیرانای گرسنه در آنجا ساکن است باید فکر سالم درآوردن دستش را از آب از سرش بیرون کند زیرا یک پیرانای گوشتخوار بالغ هنگام گرسنگی قادر است انگشت او را در یک چشم بر هم زدن قطع کند و بخورد. آرواره*های او آن*قدر قوی است که حتی استخوان را نیز خرد می*کند اما پیراناهای کوچک*تر تنها می*توانند دست و انگشتان را گاز گرفته و آسیب*های سطحی وارد کنند.

همچنین اگر فردی که قسمتی از بدنش زخمی شده و خونریزی دارد در آب برود یا قسمتی را که از آن خون جاری شده است در آب فرو ببرد، پیرانا*ها حتی از راه دور نیز به سمت او کشیده می*شوند و فورا به او حمله خواهند کرد. سرعت خورده شدن گوشت در این ماهی*ها آن*قدر بالاست که اگر یک گاو زخمی در آب بیفتد در مدت تنها 15 دقیقه استخوان*هایش روی آب شناور خواهد شد.

البته این کار یک *پیرانا نیست و یک گروه ازآنها این بلا را به سر گاو بخت*برگشته می*آورند. به همین خاطر این ماهی در آمریکا لقب درنده*ترین را به خود اختصاص داده است.

پیرانا*ها جزء آن دسته از ماهی*ها هستند که وقتی وجود طعمه را در آب حس کنند ، خود*شان را استتار کرده و بعد به آرامی به آن نزدیک *می*شوند و یکدفعه حمله می*کنند. معمولا هم طعمه خود را ربوده به مکان دیگری می*برند و بعد شروع به خوردن آن می*کنند. پیراناها دوست دارند طعمه خود را به قطعات کوچک*تر تبدیل کنند و بعد بخورند تا اینکه آن را درسته ببلعند. هرچه ماهی بزرگ*تر شود حساسیتش به بوی خون نیز بیشتر خواهد شد.

پیرانای شکم قرمز خونخوارترین نوع پیراناست و چون در آب*های کم*عمق زندگی می*کند ، هر موجودی را که در نزدیکی آب باشد یا به داخل آب برود گرفته و پس از مدت کوتاهی استخوان*هایش را باقی می*گذارد. پیراناها معمولا به صورت دسته*جمعی شکار می*کنند. آنها قادرند حتی یک تمساح غول پیکر را نیز از پا در آورده و در عرض یک ساعت آن را بخورند.

یکی دیگر از انواع پیرانا*ها که برای انسان بسیار خطرناک است سراسالموس نام دارد که با گاز گرفتن انسان نوعی بیماری به او منتقل کرده که اگر حتی خورده نشود به طور حتم در عرض چند ساعت خواهد مرد. برخی از انواع پیرانا*ها حتی به صدا یا حرکت موجودات درآب نیز حساس بوده و به سرعت به آنها حمله می*کنند.

وقتی تئودور روزولت در سال 1913 برای سفری ماجراجویانه به برزیل رفت با صحنه*ای بسیار وحشتناک و عجیب در کنار رودخانه آمازون برخورد کرد. او دید که یک گاو در آب*های رودخانه آمازون سقوط کرده و در عرض یک چشم بر هم زدن توسط تعداد زیادی پیرانا مورد حمله قرار گرفت. همین*طور که متعجب به صحنه زل زده بود دید که بعد از گذشت یک یا دو دقیقه تکه*هایی از استخوان گاو با مقدار زیادی خون روی آب شناور شد. روزولت بسیار وحشت کرده بود و به سرعت از منطقه دور شد. وقتی او این داستان را برای بومیان منطقه تعریف کرد، آنها از این موضوع تعجب نکردند و گفتند که تا به حال بارها با این موارد برخورد کرده*اند. او پس از بازگشت کتابی را از خاطرات خود در آمازون منتشر کرد و موضوعات جالبی راجع به ماهی*های پیرانا نیز در این کتاب نوشت و نام این قسمت از کتاب را روح سیاه رودخانه آمازون گذاشت.

با وجود درنده خو بودن این ماهی تا به حال گزارشی مبنی بر خورده شدن یک انسان توسط پیرانا در هیچ جای دنیا ثبت نشده است؛ ولی هستند تعداد زیادی که بر اثر گاز*گرفتن این ماهی دچار نقص عضو شده*اند؛ و انگشتان دست یا پایشان را از دست داده اند.

صیادان ماهی صیاد

بسیاری از صیادان محلی برای شکار پیرانا از طعمه*های گوشتی و کرم*های خونی استفاده می*کنند ولی این کار مهارت زیادی نیاز دارد زیرا در صورتی که پیراناهای بزرگ به سمت آنها بیایند و آنها نتوانند در برابرش مقاومت کنند ، ممکن است خود ماهیگیر طعمه ماهی شود. البته در بعضی ایالت*های آمریکا که آب و هوای گرمی *دارند نگهداری از این ماهی ممنوع اعلام شده است و داشتن این نوع ماهی جرم محسوب می*شود زیرا این ماهی در اصل استوایی بوده و در مناطقی با آب و هوای گرم ، بیش از حد تکثیر می*یابد و اگر در رودخانه*ها رها شود می*تواند تهدید بزرگی برای انسان*ها و دیگر موجوداتی که در رودخانه*ها زندگی می*کنند باشد.

بزرگ*ترین پیرانای دنیا

یک ماهیگیرشجاع انگلیسی به نام جرمی وید موفق به صید یک پیرانای غول پیکر شد که در حال شکار یک کروکودیل بود. این ماهیگیر 52 ساله، پیرانای غول پیکر را در رودخانه کنگو در آفریقا صید کرده و مجبور بود برای اینکه پیرانای تیز دندان او را گاز نگیرد آن را ما بین بازوهایش نگه دارد. این پیرانا دندان*های بزرگی*داشت که به تیزی و برندگی و بزرگی دندان*های کوسه سفید بودند. وزن پیرانای غول پیکر 45 کیلوگرم و قد او 5/1متر بود.

او می*خواست به سرعت از این ماهی عجیب عکس بگیرد و قبل از مردن ماهی، دوباره آن را درآب رودخانه رها کند. دندان*های این ماهی به قدری برنده است که حتی در پوست محکم کروکودیل نیز فرو می*رود و می*تواند گوشت را از بدنش جدا کند. جرمی این ماهی را در حالتی صید کرد که برای شکار کروکودیل بیرون آب پریده بود. او کاملا مراقب بود تا درزمان نگه داشتن پیرانا انگشتانش توسط این ماهی قطع نشوند.

منبع : http://safireab.*********.com/

اموزش تكثير و توليد مثل ماهي پيرانا در اكواريوم

نحوه ي تكثير پيرانا در آكواريوم

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Breedinga.jpg[/IMG]
    نام : پیرانا

خصوصیات فیزیکوشیمیایی تکثیر : دما = 83-73 درجه فارنهایت ( 28.3-22.8 درجه سانتیگراد ) – PH=6.5-7.5

تشخیص جنسیت : باله ی پشتی نر کمی تیزتر و باله ی زیرین آن لبه دار است . بدن پیرانای نر ضخیم تر از بدن ماده است .

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Femalea.jpg[/IMG]

تانک تکثیر : 100 گالن ( حدود 380 لیتر )

شرایط تانک تکثیر : یک لامپ مهتابی مناسب برای ایجاد نور کم قرار داده شود و نیمی از تانک تاریکتر از قسمت دیگر باشد .

ابتدا 5 تا 6 پیرانای بالغ را در یک تانک کاملاً اختصاصی ( بدون ماهی دیگر ) قرار دهید . برای پیدا کردن یک جفت مولد از آنها دو پیرانا یکی با بدن ضخیم و دیگری را با بدن نازک انتخاب کنید .

در زیستگاه اصلی آنها در رودخانه آمازون ماهی ها در فصل های بارانی بیش تر تولید مثل می کنند و می توانند با تعویض مداوم قسمتی از آب شرایط را به زیستگاه اصلی آنها شبیه کرده و پیراناها را ترغیب به تکثیر کنید .

هنگامیکه رنگ پیرانا از دست می رود و کاملاً سیاه می شود ، زمان جفت گیری فرا رسیده و آنها سعی می کنند از قسمتی از تانک که برای تخم ریزی آماده کرده اند مراقبت کنید . در این زمان نباید هیچ ماهی دیگری در تانک بوده و به هیچ صورت دیگری به آنها اضطراب وارد شود . جفت مورد نظر شروع به حفر شن ها کرده و با جابجایی شن ها توسط دهانشان ، چاله ای را برای قرار دادن تخم ها آماده می کنند . ماهی ماده تخم ها را در چاله ریخته و جای خود را به پیرانای نر می دهد تا تخم ها را بارور کند .

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Breeding1a.jpg[/IMG]

والدین به شدت از تخم ها مراقبت می کنند تا پس از 2 تا 3 روز تخم ها هچ شوند . ( بچه ها از تخم خارج شوند . )

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Frya.jpg[/IMG]

می توانید پس از تخم ریزی و بارور شدن تخم ها یک تانک 10 تا 15 گالنی ( حدود 38 تا 57 لیتری ) را با وسایلی چون بخاری و فیلتر زیر شنی ( برای پنهان شدن بچه ها ) از آب تانک پر کرده و تخم ها را به آنجا منتقل کنید . البته جابجایی تخم ها باید خیلی با دقت انجام شود و تخم ها را توسط ظرفی از تانک خارج کرد که تخم ها با هوا تماس نداشته باشند .

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Fry1a.jpg[/IMG]

پس از هچ شدن تخم ها بچه ها خیلی سریع کیسه ی چربی خود را مصرف کرده و شما باید آنها را با آرتمیا تغذیه کنید .

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Fry2a.jpg[/IMG]

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Fry3a.jpg[/IMG]

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Fry4a.jpg[/IMG]

[IMG]http://aquaquest.ir/Files/Picture/Fish/Keep/Characidae/piranha/Breeding/Www.***********.Ir-piranha-Fry5a.jpg[/IMG]

برای دریافت یک فیلم از پیرانا و بچه هایش روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود فیلم پیرانا و بچه هایش

پسورد : www.***********.ir

توجه : در بیش تر مراجع آکواریومی تکثیر پیرانا درآکواریوم را کاری بسیار مشکل و حتی غیر ممکن معرفی کرده اند ، ولی سایت ما توانسته از تکثیر پیرانا اطلاعات اندکی به دست آورد که در اختیار شما قرار گرفته و ما معتقدیم شما می توانید جزء اندک کسانی باشید که پیرانا را در اسارت تکثیر کرده اند .

منبع : www.***********.ir

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ببخشید فقط عکسا تو پیش نویس درست بود ولی نمی دونم چرا اینطوری شد.چون که گزینهی ویرایش وجود نداره نتونستم درستش کنم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    ببخشید فقط عکسا تو پیش نویس درست بود ولی نمی دونم چرا اینطوری شد.چون که گزینهی ویرایش وجود نداره نتونستم درستش کنم .
    ممنون از پست زیباتون
    اگر عکس هارو توی یه پست دیگه بذارید خوشحال می شیم
    ولی نویسنده ی این متن خیلی بد سلیقه بوده

پیرانا یکی از زیباترین ماهی هایه که من می شناسم(نظر شخصی)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    منبع به درستی نمایش داده نمی شه
    ولی ممکنه در مورد پیرانا های گیاه خوار یه توضیحی بدید؟
    کسی تا حالا پیرانای گیاه خوار دیده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    فکر کنم همون پاکو رو می گه که اینطوری که دست گیر من شد تو ایران بهش پیرانای گیاهخوار می گن.در مورد نشون ندادن منبع هم مقصر من نیستم،اگه خواستید بگید تو پیام خصوصی منبع رو برایتان ارسال می کنم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    فکر کنم همون پاکو رو می گه که اینطوری که دست گیر من شد تو ایران بهش پیرانای گیاهخوار می گن.در مورد نشون ندادن منبع هم مقصر من نیستم،اگه خواستید بگید تو پیام خصوصی منبع رو برایتان ارسال می کنم.
    من فکر می کردم پاکو ها هم گوشتخوارند ولی خشونت کمتری دارند(یعنی اینطوری نیست؟)
    در کل پیرانا استیله زیبا تری نسبت به پاکو داره و فکر نمی کنم پاکو جایگزین مناسبی براش باشه
    اگر ارسال کنید که ممنون می شم

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)