صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    پیرانا با این همه وحشی بودنش ما انسان ها می رخوریمش پس ما فعلا پر قدرت ترین موجودهای روی این کره ی خاکی هستیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiaci نمایش پست ها
    پیرانا با این همه وحشی بودنش ما انسان ها می رخوریمش پس ما فعلا پر قدرت ترین موجودهای روی این کره ی خاکی هستیم
    بله ما از این بزرگ تراشم نابود کردیم.مثل شیر،پلنگ و...واقعا برای خودمون متاسفم.همه ی این اتفاقات نتیجه ی خودخواهیه انسانه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    از یه طرف داریم طبیعت رو درست می کنیم از یه طرف خراب کلا می خواهیم طبیعت رو ریشه کن کنیم
    بعد می گن چرا فلان موجود در خطر انقراضه
    خود گویی خود گفتی خود خندی ......... عجب مرد هنرمندی

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    آقای قلیخانی و غیاثی اونطور که شما به این ماجرا پر و بال دادید هم نیست هـــــــــــــــا. همونطور که بابک جان فرمودند مبالغه شده.

این دو تاپیک رو لطفاً مطالعه کنید. امیدوارم مفید باشه.

http://www.parsipet.ir/thread7820.html

http://www.parsipet.ir/thread7752.html

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    من هم اول تایپک گفتم که دارم وحشی ترین نوع پیرانا رو می گم یعنی پیرانای شکم قرمز پیرانا هر چی بزرگ نر می شه خطرناکی ان خیلی بیش تر من درباره ی پیرانای 10 یا 20 سانتی حرف نمی زنم که تنها می تونه بالی ی ماهی ها رو از بین ببره وقتی 50 سانت به بالا باشه این قابلیت رو پیدا می کنه مثل جوجه ای که تا به سن مورد نظر نرسیده نمی تونه پرواز کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    آقای قلیخانی و غیاثی اونطور که شما به این ماجرا پر و بال دادید هم نیست هـــــــــــــــا. همونطور که بابک جان فرمودند مبالغه شده.

موفق باشید.
    بله شما درست مسی گید ولی من داشتم دربارهی وحشی ترین نوع ان حرف می زدم و بزرگای این نوع
    بقیه ی پیرانا ها وحشی هستن نه تا این حد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715

موفق باشید.
    آقا مهرداد من که فقط یه نقل قول کردم.بقیه اطلاعاتش رو آقای غیاثی زحمتش رو کشیدند که اونم خودش فرمودن که وحشی ترین نوع
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    با سلام مجدد خدمت شما جناب غیاثی. چند نکته ای رو لازم دیدم تا خدمتتون عرض کنم. من نمی دونم منبع گفته های شما چیه و دوست دارم فرمایشاتتون رو با ذکر منبع بفرمایید تا بشه بهش اعتماد کرد.

ماهی پیرانا یکی از لذیذ ترین گوشت ها را داره دومین رتبه وحشی ترین ماهی رو داره البیته نوع شکم قرمزش از میوه ها و دانه ها تغذیه می کند از راه بوییدن اب طعمه اش را شکاار می کنه به صورت گله ای زندگی می کنه نوع های بزرگ ان کرو کدیل شکار می کنند بزرگ ترین ان با طول یک نیم متر است که برای شکار کرکدیل از اب بیرون پریده بود به طول 1/5 متر با دندان های 15 سانتی متری از نوع شکم قرمز پیرانا ها ی سمی سم ان اگر وارد بدن شود بعد از چند دقیقه می میرد در یک حادثه کشتی در رود امازون غرق شد و 300 مسافر داشت تعداد کم از ان ها نجات پیدا کردند بقیه توسط پیرانا خورده شدند بیش تر در امازون زندگی می کنند
    در ایران یک بار افرادی پیرانا ها را داخل رود خانه ول کردند و باعث تکثیر پیرانا و شنا ممنوع در رود خانه کرج شد
    رتبه ی وحشی ترین ماهی به افعی ماهی تعلق دارد
    پارامترهای رتبه بندی ماهی ها متفاوته ولی من در هیچ نوع رنکینگی ندیدم که پیرانای شکم قرمز دومین ماهی وحشی باشه. پیرانای سیاه رو دیدم جزو وحشی ترین ها باشه. اگر لینک هایی که در پست قبلیم فرستادم رو ملاحظه بفرمایید ماهی پیرانای سیاه رتبه ی 5 رو گرفته ( از 10 ماهی ). همچنین کروکدیل با بدن پوشیده از فلس های بسیار ضخیم جلوی هرگونه آسیب از جانب پیرانارو گرفته و اتفاقاً برعکس! پیراناها هستند که طعمه ی کروکدیل ها می شوند.
    ماکزیمم سایز پیرانا 18 اینچ ( 45 سانتی متر ) هست و بهیچ عنوان به 1.5 متر نمیرسه دوست بزرگوار.

ضمناً پیرانا به هیچ وجه سمی نیست. حتی 1% !!!

کرو کدیل شکار می کنه و شکمش رو گازو می کنه اون کروکدیل با اون پوست شکارچی هنگام شکار پیرانا مواظب دستش بود چون می توانست دست را قطع کند
    اون پیرانایی که من گفتم کاملا استسنایی است و پاکو نیست پکو کجاش دندون داره بی ازار هم هست
    بله پیراناهای شکم قرمز و انوع اصیل ان ها با قیمت بسیار زیادی وارد ایران شدند و بعضی وقت ها قیمت ان ها به 300 هزار تومان می رسد
    من نخوردم ولی خیلی ها که خوردند می گویند حلال و بسیار خوشمزه است
    پیرانا 5 بزابر خطرناک تر از کوسه است
    کدوم مرجع و منبعی گفته که پیرانا 5 برابر از کوسه خطرناک تر است؟
    اصلاً این رو نباید با هم مقایسه بشن. معمولاً 2 چیزی که مشابه هم هستند با هم مقایسه میشن. اینطور نمیشه نتیجه گیری درستی کرد.
    گونه هایی از کوسه هستند که حتی گاز هم نمی گیرند. برعکس چند گونه از کوسه واقعاً خطرناک هستند.
    پیرانا بصورت گله ای حمله میکنه. کوسه بطور انفرادی. با این حال اگر 1 ماهی پیرانا ( وحشی ترین نوع ) با یک کوسه ( وحشی ترین نوع) اگر بخوان مقایسه بشن باید عرض کنم که کوسه تهدیدی برای جان انسانها حساب میشه اما پیرانا به تنهایی نمی تونه انسان رو بکشه. اگر بخواهیم از نظر وسعت اقلیم هم باهم مقایسه کنیم کوسه ها در تمامی آبهای ساحلی یافت میشوند. اما آیا پیرانا هم همینطور؟ خیر! پیرانا فقط محدود به 6000 مایل رودخانه آمازون هست.

من هم اول تایپک گفتم که دارم وحشی ترین نوع پیرانا رو می گم یعنی پیرانای شکم قرمز پیرانا هر چی بزرگ نر می شه خطرناکی ان خیلی بیش تر من درباره ی پیرانای 10 یا 20 سانتی حرف نمی زنم که تنها می تونه بالی ی ماهی ها رو از بین ببره وقتی 50 سانت به بالا باشه این قابلیت رو پیدا می کنه مثل جوجه ای که تا به سن مورد نظر نرسیده نمی تونه پرواز کنه
    شما در بالا فرمودید پیرانای شکم قرمز فقط میوه و دانه می خوره که! "البیته نوع شکم قرمزش از میوه ها و دانه ها تغذیه می کند "

اطلاعاتی که در بالا عرض کردم با دلیل و مطالعه ی قبلی خدمتتون گفتم. اگر منبعی هم خواستید حتماً ارائه خواهم داد. جسارت بنده رو بپذیرید جناب غیاثی بزرگوار.
    ویرایش توسط Discjockey : 17th November 2012 در ساعت 06:40 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    با سلام مجدد خدمت شما جناب غیاثی. چند نکته ای رو لازم دیدم تا خدمتتون عرض کنم. من نمی دونم منبع گفته های شما چیه و دوست دارم فرمایشاتتون رو با ذکر منبع بفرمایید تا بشه بهش اعتماد کرد.

پارامترهای رتبه بندی ماهی ها متفاوته ولی من در هیچ نوع رنکینگی ندیدم که پیرانای شکم قرمز دومین ماهی وحشی باشه. پیرانای سیاه رو دیدم جزو وحشی ترین ها باشه. اگر لینک هایی که در پست قبلیم فرستادم رو ملاحظه بفرمایید ماهی پیرانای سیاه رتبه ی 5 رو گرفته ( از 10 ماهی ). همچنین کروکدیل با بدن پوشیده از فلس های بسیار ضخیم جلوی هرگونه آسیب از جانب پیرانارو گرفته و اتفاقاً برعکس! پیراناها هستند که طعمه ی کروکدیل ها می شوند.
    ماکزیمم سایز پیرانا 18 اینچ ( 45 سانتی متر ) هست و بهیچ عنوان به 1.5 متر نمیرسه دوست بزرگوار.

ضمناً پیرانا به هیچ وجه سمی نیست. حتی 1% !!!

کدوم مرجع و منبعی گفته که پیرانا 5 برابر از کوسه خطرناک تر است؟
    اصلاً این رو نباید با هم مقایسه بشن. معمولاً 2 چیزی که مشابه هم هستند با هم مقایسه میشن. اینطور نمیشه نتیجه گیری درستی کرد.
    گونه هایی از کوسه هستند که حتی گاز هم نمی گیرند. برعکس چند گونه از کوسه واقعاً خطرناک هستند.
    پیرانا بصورت گله ای حمله میکنه. کوسه بطور انفرادی. با این حال اگر 1 ماهی پیرانا ( وحشی ترین نوع ) با یک کوسه ( وحشی ترین نوع) اگر بخوان مقایسه بشن باید عرض کنم که کوسه تهدیدی برای جان انسانها حساب میشه اما پیرانا به تنهایی نمی تونه انسان رو بکشه. اگر بخواهیم از نظر وسعت اقلیم هم باهم مقایسه کنیم کوسه ها در تمامی آبهای ساحلی یافت میشوند. اما آیا پیرانا هم همینطور؟ خیر! پیرانا فقط محدود به 6000 مایل رودخانه آمازون هست.

شما در بالا فرمودید پیرانای شکم قرمز فقط میوه و دانه می خوره که! "البیته نوع شکم قرمزش از میوه ها و دانه ها تغذیه می کند "

اطلاعاتی که در بالا عرض کردم با دلیل و مطالعه ی قبلی خدمتتون گفتم. اگر منبعی هم خواستید حتماً ارائه خواهم داد. جسارت بنده رو بپذیرید جناب غیاثی بزرگوار.
    کتاب رکورد های جهانی گینس این مطلب را در اختیار من قرار داد
    پیرانای سمی هم داریم
    من هم واقعیت نمی دونم که کروکدیل شکار می کنه یا نه چون داخل منبعی معتبری ننوشته بود ولی در بعضی منابع نوشته بود
    عکس پیراناهای یک نیم متری رو هم همه جا است و این نمونه کاملا استسنایی است یعنی تک است رکوردش هم واقعیه
    من گفتم پیرانا جز حیو.نات از میوه و دانه تغذیه می کنه اشتباه تایپی بوده وگرنه منظورم این بوده
    در گینس رکورد 5 برابر خطرناک ترش ثبت شده
    بابا من فقط بازگو کردم مطلب رو کوسه دریم دندون نداره کوسه داریم خوارش هم داخل شکم مادر می خوره
    من فکر کتنم منظورش ککوسه ی وحشی بود خودمم نمی دونم واقعیت
    کوسه تهدیدی برا انسان حساب نمی شه کوسه کم به انسان صدمه می زند تا پیرانا پیرانا هم همه جا یافت نمی شود چون هم باید مال ان جا باشد و ......
    پیرانا تو ایران نداریم در طبیعت فقط یه مدت توی کزرج بود
    پیرانا ههر چه بزرگ تر مکی شه انفرادی تر می شه نوع یک نیم متریش نوشته بودند برای شکار کروکدیل از اب بیرون می پرد
    این پبیرانا ها که خوراک کروکدیل می شوند 20 سانتی بیش تر نیست
    من دراره ی هر پیرانا اطلاعات نوشتم سمی ان یک نوع دیگر است
    بزرگ ترین نوع ان یک دیگر است
    اگه رتبش رو خواستی کتاب گینس رو بخون تا بهت ثابت شه

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    کتاب رکورد های جهانی گینس این مطلب را در اختیار من قرار داد
    پیرانای سمی هم داریم
    من هم واقعیت نمی دونم که کروکدیل شکار می کنه یا نه چون داخل منبعی معتبری ننوشته بود ولی در بعضی منابع نوشته بود
    عکس پیراناهای یک نیم متری رو هم همه جا است و این نمونه کاملا استسنایی است یعنی تک است رکوردش هم واقعیه
    من گفتم پیرانا جز حیو.نات از میوه و دانه تغذیه می کنه اشتباه تایپی بوده وگرنه منظورم این بوده
    در گینس رکورد 5 برابر خطرناک ترش ثبت شده
    بابا من فقط بازگو کردم مطلب رو کوسه دریم دندون نداره کوسه داریم خوارش هم داخل شکم مادر می خوره
    من فکر کتنم منظورش ککوسه ی وحشی بود خودمم نمی دونم واقعیت
    کوسه تهدیدی برا انسان حساب نمی شه کوسه کم به انسان صدمه می زند تا پیرانا پیرانا هم همه جا یافت نمی شود چون هم باید مال ان جا باشد و ......
    پیرانا تو ایران نداریم در طبیعت فقط یه مدت توی کزرج بود
    پیرانا ههر چه بزرگ تر مکی شه انفرادی تر می شه نوع یک نیم متریش نوشته بودند برای شکار کروکدیل از اب بیرون می پرد
    این پبیرانا ها که خوراک کروکدیل می شوند 20 سانتی بیش تر نیست
    من دراره ی هر پیرانا اطلاعات نوشتم سمی ان یک نوع دیگر است
    بزرگ ترین نوع ان یک دیگر است
    اگه رتبش رو خواستی کتاب گینس رو بخون تا بهت ثابت شه
    کتاب گینس در مورد "ترین" هاست. ما در مورد عام صحبت می کنیم نه خاص.
    ضمن اینکه نمیگن برو کتاب گینس رو بخون. لینک میدن و منبع. میگن برو اینجارو مطالعه کن. مثل بنده که الان به شما میگم تشریف ببرید لینک های زیر رو مطالعه کنید ببینید پیرانای سمی وجود داره یا خیر

Are piranha poisonous

Are piranhas poisonous? | ChaCha

این هم لینک اثبات سایزش:

River Monsters : Piranha Fish : Animal Planet

باز هم عرض می کنم که ما به مورد خاص کاری نداریم. در مورد عموم پیرانا ها صحبت می کنیم وگرنه تو کتاب گینس شما خیلی چیزهای عجیب دیگه هم نوشته!
    ویرایش توسط Discjockey : 17th November 2012 در ساعت 07:42 PM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)