صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 106
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ـ
    شماره عضویت
    10110
    با سلام چنتا سوال داشتم,

سایز جداره های اور فلو چند سانتی متر هست؟ آیا شما این سایز هارو مینیمم گرفتین و یا کوچتر از اون هم میشد بگیرین؟

قسمتی که مشخص کردم بنا به فرمایش شما 5 سانتی متره , برای تانکی که پل کف نداره این 5 سانتیمتر از هر طرف از اندازه جداره اورفلو کم میشه؟

شیری که مشخص کردم در بازار به چه اسمی مشهوره ؟
    لوله ها چند اینچی هستن رفت و برگشت؟(فیتینگ که فرموده بودین 50 و 35 میلیمتری هستند)

اینطور که متوجه شدم توصیه کردید اگر کسی اورفلو ساخت برای رفت احتیاجی به قرار دادن لوله نیست و فقط برای برگشت لوله قرار بدیم کافیه درسته آقای نوروزی؟

و اینکه اون مته های 35 و 50 برش شیشه رو از کجای مشهد تهیه کردید؟اگر اینجا مشکل داشت پی ام بدید ممنون میشم.

باتشکر فراوان.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    6034
    با سلام

واقعا دستتون درد نکنه و خسته نباشید .
    آکواریوم بسار زیبا و در عین حال محکمی ساختید.
    من تا حا لا آکواریوم آب شور نداشتم .ممنون میشم اگر توضیحی راجع به اینکه آب به چه شکل در آکواریومتون حرکت میکنه و کار هرکدوم از لوله ها وشیر ها چیه ،بدید.اگر ممکنه یک تصویر از زیر آکواریوم و مسیر لولها بذارید .
    توضیحی هم راجه به فیلتر هایی که استفاده کردید بدبدممنون میشم .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza82N نمایش پست ها
    با سلام چنتا سوال داشتم,

سایز جداره های اور فلو چند سانتی متر هست؟ آیا شما این سایز هارو مینیمم گرفتین و یا کوچتر از اون هم میشد بگیرین؟

قسمتی که مشخص کردم بنا به فرمایش شما 5 سانتی متره , برای تانکی که پل کف نداره این 5 سانتیمتر از هر طرف از اندازه جداره اورفلو کم میشه؟

شیری که مشخص کردم در بازار به چه اسمی مشهوره ؟
    لوله ها چند اینچی هستن رفت و برگشت؟(فیتینگ که فرموده بودین 50 و 35 میلیمتری هستند)

اینطور که متوجه شدم توصیه کردید اگر کسی اورفلو ساخت برای رفت احتیاجی به قرار دادن لوله نیست و فقط برای برگشت لوله قرار بدیم کافیه درسته آقای نوروزی؟

و اینکه اون مته های 35 و 50 برش شیشه رو از کجای مشهد تهیه کردید؟اگر اینجا مشکل داشت پی ام بدید ممنون میشم.

باتشکر فراوان.
    سلام دوست عزیز
    اورفلو اندازی خاصی نداره و شما هرچه کوچکتر بتونی در بیاری نمای تانکت بهتر میشه و هم مقدار آبگیری بیشتر میشه
    اگر پل کف نداری به اندازه ای که به پایه آهنی گیر نکنه سوراخها رو ببر کنارتر در نتیجه اورفلو کوچکتر میشه و اول فیتینگهات رو بخر بعد اینقدر ببر گوشه که مهره ها به پایه گیر نکنه

شیر پی وی سی آسیابی دار هستش بدون آسیابی حدود 10 هزار تومن بود با آسیابی 25 هزار تومن
    در لوله های پی وی سی اندازش به میلیمتر هستش و لوله رفت به سامپ 50 میلیمتر و برگشت به تانک 32 میلیمتر هستش

در داخل تانک لوله رفت 50 ، تا فیتینگ رو نذاری بهتره چون همونطور که قبلاً گفتم ته اورفلو آشغال جمع میشه و چون دست داخل اورفلو نمیره تمییز کردنش کار سختی هستش
    من برای کم کردن صدا با توجه به عکسهای تایپیک اورفلو لوله گذاشتم و الآن کف اورفلو اشغال جمع شده !!

مته ها رو من نخریدم و همون شیشه بری داشت و برام سوراخ زد
    ولی ابزار فروشیها باید داشته باشن

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط eghbali.h نمایش پست ها
    با سلام

واقعا دستتون درد نکنه و خسته نباشید .
    آکواریوم بسار زیبا و در عین حال محکمی ساختید.
    من تا حا لا آکواریوم آب شور نداشتم .ممنون میشم اگر توضیحی راجع به اینکه آب به چه شکل در آکواریومتون حرکت میکنه و کار هرکدوم از لوله ها وشیر ها چیه ،بدید.اگر ممکنه یک تصویر از زیر آکواریوم و مسیر لولها بذارید .
    توضیحی هم راجه به فیلتر هایی که استفاده کردید بدبدممنون میشم .

چشم سعی میکنم به زودی یه عکس مناسب ادیت کنم و برای توضیح بیشتر بذارم

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان
    اینم عکسهایی که قول داده بودم
    بیشتر توضیحات رو روی عکسها نوشتم
    بازم اگه هر سوالی دارید بپرسید با کمال میل جواب میدم و از این موضوع که چیزهایی رو که یاد گرفتم بدرد بقیه دوستان بخوره و ازش بتونند استفاده کنند بسیار خوشحالم

دوستان در این عکس یه بست مشکی هست که با فلش مشکی مشخص کردم
    اون بست رو من بعد راه اندازی باز کردم چون ارتعاشات واتر پمپ رو به کمد انتقال میداد و کمد هم مثل یه بلند گو صدا رو پخش میکرد

دوستان به نظر من محل این فلشها رو چسب نزنید چون میتونید بعداً اون زانویی رو بالا و پایین و همچنین به چپ راست بچرخونید

لوله 50 که سرش رو با دو تا زانو به شکل عصایی درآوردم اشتباه هستش و باید یه سه راهی نصب بشه و در نافی سه راه زانو نصب بشه

ولی در کل به نظر من در داخل تانک اون لوله 50 رو نصب نکنید الآن در تانک من ته اورفلو جرم جمع شده و اصلاً دست نمیره که تمییز بشه و اگر میخواهید از بیوبال استفاده کنید لوله نباشه بهتره چون بیوبال باید در حالت خشک و تر استفاده بشه
    با وجود این لوله سامپ پر آب میشه و بیوبال ها غرق آب میشه که از کاراییش کم میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10091
    باتشکر از مطالب مفیدتون.ولی عکسی قابل مشاهده نیست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام به همه دوستان
    عکسها رو دوباره آپ کردم از تاخیر به وجود اومده پوزش میخوام
    موفق باشید
    علیرضا

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    آقا واقعا جای تشکر داره بابت عکسها
    کلا امروز متوجه شدم عکسهای سایت پارسی پت قابل دیدن شده و برای من که میخوام خیلی از کارهام را خودم انجام بدم مثل یه معچزه میمونه جا داره از مدیران تشکر بشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    راستی جناب نوروزی وقتی فیتینگ استفاده میشه و لوله ها با هر سایزی از داخل اون رد میشه باید چسب کاری بشه یا بصورت رزوه ای پیچیده میشه ؟ یه توضیحی بدین و خواهشا قیمت فیتینگ هم بگین و از کجا خریداری بشه من هرجا میرم چیزی پیدا نمیکنم
    مرسی

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    راستی جناب نوروزی وقتی فیتینگ استفاده میشه و لوله ها با هر سایزی از داخل اون رد میشه باید چسب کاری بشه یا بصورت رزوه ای پیچیده میشه ؟ یه توضیحی بدین و خواهشا قیمت فیتینگ هم بگین و از کجا خریداری بشه من هرجا میرم چیزی پیدا نمیکنم
    مرسی
    تا آقای نوروزی بیان و جواب کامل رو بدن یه توضیحی میدم اینکه لوله هاتون اگه از جنس pvc هست با چسب pvc به هم متصل کنین برا اطمینان هم دور اتصال رو چسب تفلون بزنین
    اگه هم ازین لوله های سفید پروپیلن استفاده کنین که با حرارت به هم میچسبن! فیتینگ و اتصالات رو هم از خیابون خیام میتونین بگیرین, بعد از 4 راه سیروس هم لوله اتصالاتی هست! فیتینگو از اکواریوم فروشی های نواب هم میتونین بگیرین اما قیمتش گرون تر میشه اون موقع که ارزون بود فیتینگه آکوا مدیک 40 به بالا بود

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)