صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 111
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    15313
    ایشالله که خیلی زود خوب بشه
    امروز برای مرغ مینام شناسنامه هم گرفتم
    از شما و سایت خوبتون هم ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . دوستان عزیز جناب آقای دکتر ملایم وند لطف کردند و یکبار دیگه به تیم پارسی پت پیوستند

از این به بعد میتونید سوالاتتون درباره مسایل دامپزشکی ، بیماری و مشکلات جسمی حیواناتی که نگهداری میکنید رو در این بخش مطرح کنید

آقای دکتر خیلی خوش اومدین .

دامپزشک پارسی پت

شماره عضویت
    10555
    با سلام خدمت کاربران عزیز سایت
    امیدوارم بتونم با دادن مشاوره های دامپزشکی، به شما عزیزان کمک کنم.
    در ضمن از کاربران عزیز درخواست دارم برای مشاوره ی بهرتر و مفید تر لطفا توضیحاتتون به همراه عکس باشد.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام اقای دکتر خسته نباشید.

بنده یک دارم که از 20روزگی به صورت هندفید وباسرلاک مخصوص زوپریم بزرگش کردم.تا اینکه تو 70روزگی یک دوستی با اصرار وبا این حرف که من تجربه دارم تو بزرگ کردن جوجه سرلاکی جوجه رو از من خرید.اون روز وزن جوجه 122گرم بود.همه چیزش طبیعی بود وهیچ خس خسی نمیکرد.
    اما بعد اینکه جوجه رو بردن تماس گرفتن وگفتن که آبریزش بینی داره که ما فکر کردیم سرماخوردیگه وایشونم با اصرار جوجه رو بهمن برگردوند تا اینکه تا زمان مستقل شدنش جوجه رو نگه دارم.
    اما از اون روز به بعد جوجه با اینکه همه ی علائم ظاهریش نرماله.خیلی ضعیف تر شده ویه صدای خس خس ثابت به داره.که تویه فیلمی که براتون میفرستم کاملا مشخصه
    من حدس میزنم که سرلاک توی نایش رفته باشه .البته الان حدود 2هفته هست که من دارم بهش میرسم وسرحال هست اما نگرانم که موندن تو این وضعیت براش مشکل بوجود بیاره.

لینک سرلاکی که جوجه میخوره:

ZuPreem - Embrace® Plus Hand Feeding Formula

مدفوع جوجه:
    البته ارزن برای مدفوعش نیست وکنار اون افتاد

وفیلم جوجه رو هم براتون تو پیام خصوصی میفرستم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که باید چکاری براش انجام بدم تا این صدا خوب شه.ضمنا الان وزنش 110گرم هست ( قبلا 122 بوده ) روزی سه بار سرلاک میدم وهروعده هم 20سی سی والبته خودش هم شروع به خوردن دانه کرده.این جوجه متولد 7فرورودین ماه هست

وشرمنده یک سوال دیگه.
    یه دونه جوجه هم الان حدود سه روز هست که مدفوعش حالت کششی پیدا کرده وبه بدنش میچسبه.این جوجه یه مقدار پرهاش افتاده هست ومدوفعش اینجوری .شیطتن ها وسر وصداش سر جاشه وفقط گاهی اوقات دیدم که عطسه میکنه.نظر دوستان این بود که چون سرماخورده یه قرص اموکسی سیلین رو تو یک لیوان اب حل کنم و با سرلاکش بهش بدم.خواستم نظر شمارو هم بدونم.تقریبا مطمئن هستم فقط رماخوردیگ هست .چون محیط ایزولست وهفته ی پیش کل محیط رو با وایکوسیانس ضد عفونی کردم

دامپزشک پارسی پت

شماره عضویت
    10555

با سلام

در مورد کیس اول باید بگم با توجه به وضعیت عمومی خوب پرنده که درفیلم دیده شد، آسپیریشن نومونیا که در اثر ورود غذا به نای پرنده است، منتفی است.تغییر ناگهانی صدای پرنده و کاهش اشتها و وزن می تونه به دلیل خوراندن غذای داغ به پرنده باشه که این مسئله به مرورزمان بهبود پیدا می کنه و پرنده به غذا می افته.

در مورد کیس دوم باید بگم که شکل مدفوع طبیعی به نظر می زسه و احتمالاچسبیدن مدفوع به دلیل دهیدراتاسیون در وضعیت گرماست همیششه آب در اختیار پرنده باشه که زیاد آب بخوره و هوا هم کمی خنک تر باه بهتره.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط پویا ملایم وند نمایش پست ها

با سلام

در مورد کیس اول باید بگم با توجه به وضعیت عمومی خوب پرنده که درفیلم دیده شد، آسپیریشن نومونیا که در اثر ورود غذا به نای پرنده است، منتفی است.تغییر ناگهانی صدای پرنده و کاهش اشتها و وزن می تونه به دلیل خوراندن غذای داغ به پرنده باشه که این مسئله به مرورزمان بهبود پیدا می کنه و پرنده به غذا می افته.

در مورد کیس دوم باید بگم که شکل مدفوع طبیعی به نظر می زسه و احتمالاچسبیدن مدفوع به دلیل دهیدراتاسیون در وضعیت گرماست همیششه آب در اختیار پرنده باشه که زیاد آب بخوره و هوا هم کمی خنک تر باه بهتره.

سلام
    ببخشید این قسمت فرمایشاتتون رو بنده متوجه نشدم . میشه توضیح بدین ؟؟؟
    احتمالا چسبیدن مدفوع ب دلیل چی در گرماست ؟؟؟

دامپزشک پارسی پت

شماره عضویت
    10555
    دهیدراتاسیون یعنی کم آبی بدن

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479

با سلام

سلام آقای دکتر .ممنون از لطفتون.
    این گرم بودن هوا روی سرعت رشد و وزن گیری هم تاثیر میذاره درسته؟
    این دوره فرآیند وزن گیری جوجه های من خیلی سخت بود و خیلی دیر رشد میکردن.همه ی گونه ها نه فقط یک گونه.وخودم هم همین فکر رو میکردم چون بنظرم دما خیلی بالا بود اما مطئمن نبودم

دامپزشک پارسی پت

شماره عضویت
    10555
    با سلام
    استرس گرمایی تاثیرات زیادی روی متابولیسم بدن دارد و باعث کاهش اشتها و کم آبی بدن می شه. از این رو تا ثیر منفی روی رشد پرنده داره.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    با سلام
    استرس گرمایی تاثیرات زیادی روی متابولیسم بدن دارد و باعث کاهش اشتها و کم آبی بدن می شه. از این رو تا ثیر منفی روی رشد پرنده داره.
    سلام آقای دکتر
    استفاده از سولفات منیزیم برای ماهی واقعا هیچ نوع عوارضی نداره؟
    پرنده ناخنش بیفته هیچ راهی نداره دوباره ناخن دربیاره؟
    برای جبران کلسیم کاسکویی که داشتم مرتب بهش سنگ مینرال و محلول کلسیم و ویتامین میدادم اما بازم منقارش پوسته پوسته بود این دلیلش چیه؟
    برای درمان سرماخوردگی پرنده های ظریف مثل قناری و بلبل سریعترین درمان چیه؟ درصورت عدم دسترسی به دامپزشک قبلاها از استامینوفن استفاده کردم اما روی قناری های کم سن جواب نداد مولد ها خوب شدند
    آیا ایگوانا میتونه بیماری پوستی به انسان منتقل کنه؟
    برای سگ های تزیینی کوچیک میشه توی غذاشون سیر استفاده کرد تا انگل نگیرن؟
    ببخشید سوالات زیاد شد
صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)