صفحه 44 از 48 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 477
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    ممنون نه اون مغزی ها برای خود رآکتور بود و پلاستیکی هستن
    احتمالا خونه بایوپلت رآکتور و فسفات و کربن رو جا به جا کنم چون پمپ 2300 آکواریوم سیستم که برای راکتور بایوپلت هست باعث شده جریان آب خیلی کمی به خونه بعدی که رآکتور کربن و فسفات هست بره خروجیش هم جلوی ورودی اسکیمره

مدیاهایی که تو تانک مونده دوتا بسته میکرومک و یه بسته 1 لیتری ماتریکس

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز مبارک باشه من الان تونستم قسمتی از کلیپ اکتون را ببینم متاسفانه نشد با گوشی کامل دید,اگه میتونید چندتا عکس از سامپ تو تایپیکتون بزارید,کار خیلی عالی کردید هر چند هزینه بالایی داشته,البته میتونستید بجای بایو پلیت از منابع کربنی دیگر استفاده کنید چون هزینه بایوپلت زیاده ولی خوبی بایوپلت اینه که دردسر خیلی خیلی کمی داره ,
    بنظر من کم کم مدیاهای باکتریساز را در بیارید یا حداکثر یک لیتر از بهترینشون را نگه دارید,خود لایوراکها وشنهاکار باکتریسازی را میکنند,
    بنظر میامدکه دوتا از مغزیهای راکتور فلزی باشه اگه فلزی هست سریع عوضش کنید,
    راکتور کلسیم هزینه خود راکتورش با دستگاه co2زیاد میشه وگرنه خیلی کم دردسر هست,من خودم چند سالی دارم ,شش ماهی یکبار هم کپسولش را گاز میکنم وهم مدیاش را,مدیاهاش هم بیشتر نخودی وسنگ دولومیت میریزم,هزینه شش ماهش ١۵٠٠٠تومان نمیشه,,,,
    میتونید راکتور کالک نصب کنید یاهمون دوزینگ پمپ ولی نسبت به راکتور کلسیم هزینه موادش بیشتر میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    احمد جان الان نزدیکه 3 ساله که آکواریوم راه افتاده اما از شرایطش راضی نبودم و مشکل نیترات و فسفات داشتم و تانکم هم در تعادل کلسیم و منیزیوم نبود
    اما الان با تغییراتی که دادم شرایط کاملا تغییر کرده با این تعداد ماهی هام زیاده حدود 17 تا
    ضمن اینکه بعد از اوکی شدن شرایط تانکم از هر لحاظ میخوام ریف رو شروع کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    راستش رو بخواهید من اصلا اینقدر هزینه کردن رو توصیه نمیکنم مخصوصا اگه برای تانک ماهی باشه ! این سیستم شما برای یک تانک sps خوبه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    مجید جان همونطور که میدونی gfo مخفف Granular Ferric Oxide هست و با سرچی که من کردم بهترین مدیایی که تو ایران هست ferroxiphos-g برایت ول و Rowaphos هست که من ferroxiphos رو فعلا انتخاب کردم چون فقط مخصوص فسفات هست
    مدیای بایوپلت هم ریف اختاپوس هست که از ایران آکواریوم گرفتم ا لیتری اش 200 تومن

احتمالا دوزینگ پمپ میگیرم برای 3 عنصر کلسیم منیزیم و آلکالینی
    دوزینگ پمپ یک میلیون و دویست هزینه اش هست در صورتیکه کلسیم رآکتور حداقل دو میلیون و نیم در میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام و تبریک بابت خریدهای جدیدتون
    فقط تو فیلم اون راکتور gfo هستش کنار بایوپلت؟ اگه جواب مثبته لطفا بگید چه مدیایی داخلش هست و سرعت حرکت مدیا ها داخلش خیلی زیاده
    در مورد راکتور کلسیم و دوزینگ پمپ هنوز اختلاف نظر هست و هر کدوم معایب و مزایای خودشو داره
    دوزینگ هزینه مکملهای بالایی داره و حتما حتما برای جلوگیری از آوردوز کردن سیستم باید سیفون داشته باشید
    کلسیم راکتور روی پی اچ تاثیر منفی داره و بعضی از دوستان از راه اندازی اولیه اون شاکی هستن همینطور هزینه اولیه بالایی داره ( راکتور ، کپسول co2 و متعلقات و پی اچ کنترلر و ....) ولی همونطور که دوست عزیزم گفتن بعد از راه اندازی هزینه کمی داره

راستی مدیای بایوپلت را از ایران اکواریوم گرفتید ؟ چه قیمتی ، چند گرمی ؟

موفق باشید
    ویرایش توسط farshad6730 : 8th July 2015 در ساعت 03:04 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad6730 نمایش پست ها
    يه سوال ديگه gac راكتور يا همون راكتور كربن روزي چند ساعت روشن باشه؟يا كلا روشن بزارمش؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    دوستان کسی در این مورد نظری نداره؟

24 ساعته روشن باشه هر 3 هفته یکبار هم تعویض میشه
    جریان gfo شما زیاده به جریان نصف اون یا کمتر نیاز دارین ک مدیا اروم روی هم بلغزه
    راکتور بایو پلت رو چند گرفتین؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    واترپمپ اش رو روی کمترین حالت ممکن گذاشتم اما مدیاش خیلی ریز و سبک هست
    رآکتور بایوپلت هم مدل alpha 1E اکسترنال jns بدون واترپمپ 370 تومن، 200 تومن هم واترپمپ آکواریوم سیستم 2300 واسش گرفتم کلا با مدیا شد 770 تومن

برای کربن اگه به جای 3 هفته بشه 5 یا 6 هفته مشکلی پیش میاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

24 ساعته روشن باشه هر 3 هفته یکبار هم تعویض میشه
    جریان gfo شما زیاده به جریان نصف اون یا کمتر نیاز دارین ک مدیا اروم روی هم بلغزه
    راکتور بایو پلت رو چند گرفتین؟
    ویرایش توسط farshad6730 : 8th July 2015 در ساعت 03:50 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    واترپمپ اش رو روی کمترین حالت ممکن گذاشتم اما مدیاش خیلی ریز و سبک هست
    رآکتور بایوپلت هم مدل alpha 1E اکسترنال jns بدون واترپمپ 370 تومن، 200 تومن هم واترپمپ آکواریوم سیستم 2300 واسش گرفتم کلا با مدیا شد 770 تومن

برای کربن اگه به جای 3 هفته بشه 5 یا 6 هفته مشکلی پیش میاد؟
    کربن تو 24 ساعت اول اشباع میشه و خاصیتشو از دست میده البته این بازبستگی به مواد ارگانیک داخل تانک شما داره و سیستم فیلتراسیون اما سعی کنید حداقل ماهی یک بار تعویض بشه تو این یک ماه هم محلی برای تشکیل باکتری ها میشه اون کربن، تو هفته ای که کربن رو عوض میکنید gfo رو عوض نکنید به سیستم شک میده این کار
    در حال حاضر که ریف ندارید اما بعد ها که ریف نگه داشتین سعی کنید مقدار gfo و کربن رو استاندارد بریزین چون مدیاهای بیس اهن قوی هستن و یک شبه فسفاتو صفر میکنند و این برای مرجانها خوب نیست
    از یک چهارم شروع کنید و بعد نصف و بعد فکر کنم اگه درست یاد مونده باشه هر گرم برای یک گالون هست فروکسی فوس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    دوستان کسی میدونه وارد کننده test kit های RedSea و Salifert و تست های دیجیتال hanna checker کیه؟
    ویرایش توسط farshad6730 : 8th July 2015 در ساعت 09:26 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان کسی میدونه وارد کننده test kit های RedSea و Salifert و تست های دیجیتال hanna checker کیه؟
    رد سی فکر کنم امین روحی هست. اسم فروشگاهش یادم نیست. سالیفرت آکوا مارین یا همون آکواریوم فرهاد هست. هانا رو نمدونم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    دوستان به نظرتون شوری سنج ردسی بگیرم یا کنت؟قیمت هاشون یکی هست

کسی موفق شده با تست api فسفات آب آکواریومش صفر نشدون بده؟

صفحه 44 از 48 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445464748 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)