صفحه 27 از 48 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 477
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    سلام
    دوستان تور مخصوص صفحه ats رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
    با چه اسمی؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad6730 نمایش پست ها
    سلام
    با چه اسمی؟
    سلام
    فرشاد جان یه صفحه طلق بخر با نوک کارد بیٌفت به جونش میشه صفحه مخصوص ats
    به همین سادگی به همین خوشمزگی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    سلام
    با چه اسمی؟
    سلام اقا فرشاد عزیز ... اینطور که مشخصه رفتی تونخ ats ...
    من تجربه ats رو داشتم ... خیلی خوبه اما نگهداریش خیلی وقت گیره و تبخیر اب رو به شدت بالا میبره ... اما رفیجیوم علاوه بر کارایی که از ats میبینیم ، تولید ومنبع بسیار زیاد پاد و جک و جونور هستش ... مخصوصا شما که ماهی زیاد داری .... من جند تا عکس دارم که بزودی تو سایت قرار میدم که از مگنتم انداختم ... تو مگنتم 20 تا 30 تا پاد لونه کردن .. حتی با چشم غیر مسلح به راحتی میتونی روی لایوراکها و شن ببینی و منبع غذایی خوبی برای ماهیات تهیه میشه ...
    به نظر من اول دستگاه ro تهیه کن ( سیفون )... و یه رفیجیوم خوب با توجه به حجم اب تانکت بزن ... باز هم بیشتر تحقیق کن ...
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    سلام
    با چه اسمی؟
    سلام.شما میتونید همین کاری که اقا صادق گفت رو انجام بدین و اگر از اون نمونه تو ها هم خواستی از تمام لوازم ساختمانی فروشی ها میتونید تهیه کنید ولی باز هم باید با یک جسم حالت زبری روی تور ایجاد کنید.در مورد تبخیر اب هم دوست عزیزم اقای رضا زاده به نکته خوبی اشاره کردن و راه حل اون هم استفاده از دستگاه تصفیه اب و دستگاه کنترل سطح هستش.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    من از دوستان

به علت اینکه در سامپ نمیتونم رفیجیوم داشته باشم و اگه بخوام اینکارو کنم باید یه سامپ دیگه درست کنم میخوام از ats استفاده کنم

ats هم قبلا داشتم حدود 8 ماه داره کار میکنه که البته چند روز پیش جمع اش کردم(اصلا روش جلبک نمیزنه و هیچ تاثیری روی فسفات و نیترات نداشت فقط هزینه برق)
    اینو یکی از بچه های تالار واسم درست کرده بود که با این طرح تو تانک خودش فسفات و نیترات صفر شده بود اما متاسفانه از شانس من واسه من اینجوری شد.
    حالا میخوام یکی دیگه خودم درست کنم، که دنبال این نوع تور هستم:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    سلام خدمت اقا فشاد عزیز atsاصولی با جلبک سبز و اندازه ی بزرگ یه رفریجیوم رو می زاره تو جیبش atsرو برای کاهش هزینه را می اندازن ولی من چند تا پیشنهاد برات دارم ولی پر هزینه هستن
    شما ماهی زیادی داری و غذا زیاد می دی صفحه هم کوچک ولی باید جلبک سبز راه بندازی تا تاثیر ats رو ببینی در نگاه اول سیستم ساده ای هست ولی نوع اصولی پیچیده می شه
    1- مکمل اهن بخر لازم نیست بری بزایت ول بگیری همین دلتا کارت رو راه می اندازه اگه جلبک سبز راه بیفته می تونی از این قص اهن استفاده کنی ولی اگه تو اتس مصرف نشه تاثیر بدی داره
    2- مونو پتاسیم فسفات تهیه کن
    3-نور 6000 کلوین و قدرت 80 وات نور تهیه کن برای اول کار 24 ساعته روشن بعد پدیدار شدن جلبک ها روزی 7 ساعت یا 8 ساعت و یه مقدار کمی از نور کم کن مثل 60 یا بیش تر
    4- پلکسی تهیه کن و یه پردگار و کاتر مخصوص مقوا که نوک بسیار عالی داره اول با کاتر تا جایی که می تونی بتراش من نیم ساعت تراشیدم بعد پردگار روش بکش اونم من نیم ساعت کشیدم بعد با مته سنگ دریل روش 5 دقیقه خراش بندازاون قدر مال من زبره که یک لیس می زنم اون صفحه رو از زبونم خون میاد
    5- هر 3 روز صفحه رو بشور ولی کوتاه نکن ولی اول کار تا قبل از تشکیل شدن جلبک سبز هر 3 روز کوتاه کن ولی بعد از اون 2 هفته ای یک بار
    6- یک واتر پمپ 1200 لیتری بذار
    7-جلبک های سبز رو بده ماهیات بخورن
    8- به نظرم یه تست اهن هم تهیه کن
    کار پر هزینه ای شد اما راش بنداز اتس خوبه ای هست خیلی
    یه پیشنهاد برت دارم
    - ابر میکرو تهیه کن برای تانکت هم خیلی لازمه با اون همه ماهی حتما بگیر ولی منظورم جی بی ال نیست فیلتر دیاتوم از ازمایشگاه ها بگیر از سوراخش باکتری های کمی رد می شن مثل کیسه هست سر راه اب وروی بکنش داخلشلنگ ولی گندش رو بگیر که بتونه اون حج اب رو ازش عبور بده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    سلام اقا فرشاد عزیز ... اینطور که مشخصه رفتی تونخ ats ...
    من تجربه ats رو داشتم ... خیلی خوبه اما نگهداریش خیلی وقت گیره و تبخیر اب رو به شدت بالا میبره ... اما رفیجیوم علاوه بر کارایی که از ats میبینیم ، تولید ومنبع بسیار زیاد پاد و جک و جونور هستش ... مخصوصا شما که ماهی زیاد داری .... من جند تا عکس دارم که بزودی تو سایت قرار میدم که از مگنتم انداختم ... تو مگنتم 20 تا 30 تا پاد لونه کردن .. حتی با چشم غیر مسلح به راحتی میتونی روی لایوراکها و شن ببینی و منبع غذایی خوبی برای ماهیات تهیه میشه ...
    به نظر من اول دستگاه ro تهیه کن ( سیفون )... و یه رفیجیوم خوب با توجه به حجم اب تانکت بزن ... باز هم بیشتر تحقیق کن ...
    موفق باشد.
    سلام به اقای رضا زاده
    نگهداری اتس وقت گیر نیست هر 3 روز شستن صفحه و هر 2 هفته کوتاه کردن جلبک ها کار وقت گیریه یا تست زدن فسفات هر 2 هفته و اهن هر 10 روز و نیترات هر 2 هفته برای اتس کار وقت گیریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پاد مناسب هست برای غذای ماهی ولی یکی از عوامل بالا برنده ی نیتراته کسانی که صفحشون رو نمی شورن هر سه روز این است که پاد ها می میرند وباعث افزایش نیترات می شور تبخیر اب هم برای تانک باعث خنک شدن می شه اونجا سطج تماس اب با هوا بیش تره و با نصب 2 فن 10 وات دما رو 4 درجه کاهش داد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiaci نمایش پست ها
    سلام به اقای رضا زاده
    نگهداری اتس وقت گیر نیست هر 3 روز شستن صفحه و هر 2 هفته کوتاه کردن جلبک ها کار وقت گیریه یا تست زدن فسفات هر 2 هفته و اهن هر 10 روز و نیترات هر 2 هفته برای اتس کار وقت گیریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پاد مناسب هست برای غذای ماهی ولی یکی از عوامل بالا برنده ی نیتراته کسانی که صفحشون رو نمی شورن هر سه روز این است که پاد ها می میرند وباعث افزایش نیترات می شور تبخیر اب هم برای تانک باعث خنک شدن می شه اونجا سطج تماس اب با هوا بیش تره و با نصب 2 فن 10 وات دما رو 4 درجه کاهش داد
    با سلام دوست عزیز جناب غیاثی سخنان شما کاملا زیبا و مناسب هست و به نظرم اومد چنتا جمله اضافه کنم اگر جسارت نکرده باشم.در مورد انتخاب ای تی اس و رف این نکته لازم به ذکره که انتخاب هرکدام از این دو باید باتوجه به مکان و شرایط و جا انتخاب بشه وگرنه هردو این ها برای کاهش فسفات و نیترات هستن و هردو هزینه هارو کم میکنن نسبت به استفاده از مواد شیمیایی و اینکه اگر قرار باشه برای اکواریم وقت نگذاریم بهتراینه که اصلا سراعش نریم.همونجوری که میدونید هردو این ها یک مزیت ها و معایبی دارن که در اینجا برای طولانی شدن سخنم از گفتنش میگزم.بازم اگر جسارت کردم دوستان زیاده گویی من رو ببخشن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    9999
    نتایج تست امروز:

آمونیاک=0
    نیتریت=0
    نیترات=0
    kh=10
    کلسیم=480
    ph=8.2
    فسفات=0.25

واقعا این بیونیرات اکس جی بی ال معجزه میکنه 7 تا بسته اش رو انداختم تو سامپ و نیتراتم با وجود اینکه 28 تا ماهی دارم و زیاد هم غدا میدم صفر شده

فقط الان فسفا میمونه، نمیدونم ats راه بندازم که هم به نیتراتم کمک کنه و فسفاتم هم پایین بیاره یا از مدیا ویا فسفات راکتور استفاده کنم.
    ats که فعلا هرچی گشتم صفحه رو پیدا نکردم هر جا رفتم گفتن:
    توری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پلاستی ک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟صفحه؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شیب؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نتایج تست امروز:

آمونیاک=0
    نیتریت=0
    نیترات=0
    kh=10
    کلسیم=480
    ph=8.2
    فسفات=0.25

واقعا این بیونیرات اکس جی بی ال معجزه میکنه 7 تا بسته اش رو انداختم تو سامپ و نیتراتم با وجود اینکه 28 تا ماهی دارم و زیاد هم غدا میدم صفر شده

فقط الان فسفا میمونه، نمیدونم ats راه بندازم که هم به نیتراتم کمک کنه و فسفاتم هم پایین بیاره یا از مدیا ویا فسفات راکتور استفاده کنم.
    ats که فعلا هرچی گشتم صفحه رو پیدا نکردم هر جا رفتم گفتن:
    توری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پلاستی ک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟صفحه؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شیب؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز میشه بگید هر بسته رو چه قیمتی گرفتی و هر بسته برای چه مقدار حجم اب هستش؟ممنون.

صفحه 27 از 48 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)